Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Narzędzia do pedicure

Regularny pedicure zapewni gładkie obcasy i zadbane paznokcie. W salonach wykonywane są dwa rodzaje podobnych procedur: sprzętowy i klasyczny. Pedicure można wykonać niezależnie w domu. Aby to zrobić, powinieneś kupić niezbędne narzędzia i zrozumieć ich cel.

Gatunek

Profesjonalni mistrzowie mają dość szeroki arsenał narzędzi do pedicure. Ludzie o różnym stopniu zaniedbania nóg przychodzą do salonu. Dlatego profesjonaliści powinni być gotowi na wszystko. Lista podstawowych urządzeń i akcesoriów do pracy specjalisty pedikiuru w salonie:

 • Pincety, nożyczki i szczypce.
 • Pilniki o różnej ścieralności.
 • Statyw (podnóżek) do pedicure.
 • Popychacz (łopatka) do skórek.
 • Narzędzia do usuwania grubej skóry (tarki, pumeks i szczotki).
 • Kureta na wrastające paznokcie.
 • Brzytwa do zwalczania zrogowaciałej skóry.
 • Wanna do pedicure.
 • Frez do niego i dysze.

Sprzęt do manicure i pedicure ma wiele wspólnych narzędzi. Różnica polega na tym, że do pracy z nogami z reguły stosuje się bardziej szczegółowe pilniki do paznokci i mocniejsze urządzenia. Powyższa lista zawiera tylko rodzaje narzędzi, które z kolei mają własne odmiany. Profesjonalni rzemieślnicy starają się zmaksymalizować swój arsenał, aby osiągnąć bardziej udaną pracę.

Aby wykonać procedurę przycinania pedicure w domu, musisz mieć następujące narzędzia:

 • Szczypce do paznokci. Są stosowane do pracy z wolną krawędzią. Warto kupować małe i duże.
 • Szczypce Skórki i zadziory usuwa się za pomocą pincety z trójkątnymi końcami i fazowanymi krawędziami. Ta konstrukcja określa ciasne dopasowanie narzędzia do powierzchni palca.
 • Pędzel. Służy do delikatnego usuwania skóry po kąpieli. Co więcej, szczoteczka pomoże utrzymać czystość podczas zabiegu, usunie naskórek z palców i tak dalej.
 • Brzytwa. Specjalna brzytwa do pedicure jest stosowana podczas leczenia obszarów z szorstką skórą. Zastosuj go w najbardziej ekstremalnym przypadku, jeśli inne narzędzia nie są w stanie poradzić sobie z problemem.
 • Kąpiel Wanny są sprzedawane w szerokiej gamie i mają różne dodatkowe funkcje. Ich głównym celem jest zmiękczenie szorstkiej skóry.

Dodatkowe narzędzia:

 • Nożyczki
 • Pilniki do paznokci.
 • Pumeks
 • Tarka laserowa.

Ta cała lista jest niezbędna do przeprowadzenia klasycznego pedicure. Do procedury sprzętowej wymagany jest również router z dyszami.

Same narzędzia z listy są wybierane na podstawie indywidualnych cech noży. Niektóre przedmioty mogą w ogóle nie być potrzebne.

Funkcje i zalety

Do produkcji wysokiej jakości przyrządów do pedicure z wykorzystaniem trwałej i niezawodnej stali medycznej. Taki materiał służy przez wiele lat, zwłaszcza do użytku osobistego w domu. Wysokiej jakości narzędzia są ostrzone ręcznie pod mikroskopem. Eliminuje to możliwość wystąpienia wady produkcyjnej. Specjalna obróbka cieplna podczas produkcji zapewnia, że ​​narzędzia nie wymagają ostrzenia w pierwszych latach użytkowania.

Do pedicure używaj szorstszych pilników do paznokci niż do manicure. Wynika to z faktu, że paznokcie są grubsze. Ponadto będziesz potrzebować wysokiej jakości narzędzi do usuwania szorstkiej skóry. Najczęstszy jest pumeks, pomaga w większości przypadków. Jeśli to nie wystarczy, użyj brzytwy.

Maszynka do golenia pedicure ma swoje własne cechy i nie można jej zastąpić zwykłą maszyną do golenia. Jego użycie jest konieczne do szybkiego usuwania odcisków i modzeli. Pamiętaj, że przy regularnej pielęgnacji stóp nie musisz używać maszynki do golenia.

Jak wybrać

Akcesoria do pedicure powinny mieć wysoką jakość, trwałość i być tak bezpieczne, jak to możliwe. Profesjonalni rzemieślnicy mogą łatwo odróżnić przedmioty wysokiej jakości od nieodpowiednich, początkujący powinni podejść do wyboru ze szczególną ostrożnością. Podstawowe zasady wyboru:

 • Narzędzia powinny wygodnie siedzieć w dłoni. To kryterium jest najłatwiejsze do sprawdzenia, wystarczy podnieść przedmiot.
 • Wysokiej jakości ostrzenie jest kluczem do sukcesu. Eksperci zalecają preferowanie narzędzi z ręcznym ostrzeniem. Wady fabryczne mogą spowodować poważne obrażenia.
 • Pamiętaj, że odpowiednie narzędzie przecina naskórek, a nie rozrywa go. Ten ostatni może powodować poważne szkody.
 • Ostrze maszynki do pedicure nie powinno zakłócać leczenia skóry. Jeśli nie zapewnia dobrego przeglądu, lepiej nie kupować narzędzia.
 • Wysokiej jakości ostrza mają wyjątkową zdolność przełajową. Powinny poruszać się płynnie, bez przylegania do zadziorów i szorstkiej skóry.
 • Solidna stal nierdzewna jest ważnym kryterium. Miękki materiał szybko matowieje i blaknie. Wykonywanie pedicure za pomocą takich narzędzi jest po prostu niemożliwe.
 • Szczypce powinny mieć długość ostrza w zakresie 5-9 mm. Ten rozmiar jest zalecany przez profesjonalnych rzemieślników.
 • Rozmiar kleszczy bezpośrednio zależy od grubości paznokci. Wybierz duże narzędzia do grubych paznokci i małe do cienkich.
 • Tarka wycinana laserowo jest świetną alternatywą dla zwykłego pumeksu. Ten ostatni wymaga częstej wymiany ze względu na zatkane pory kamienia. Eksperci zalecają tarkę jako bardziej trwałe narzędzie.

Wiele osób myśli o celowości zakupu zestawu narzędzi. W przypadku pedicure domowego możesz kupić przedmioty osobno. Jednak profesjonaliści zalecają zakup zestawu podstawowych narzędzi wysokiej jakości, ale w razie potrzeby należy kupić dodatkowe elementy.

Sklepy specjalistyczne zapewniają wszystkie niezbędne narzędzia do pedicure od różnych producentów. Wybierając narzędzia, nie powinieneś gonić za wysoką ceną, nie zawsze gwarantuje to jakość. Profesjonalni mistrzowie pedicure zalecają zwracanie uwagi na produkty Zinger i „Staleks”.

Producenci ci od dawna specjalizują się w produkcji zestawów i narzędzi do manicure i pedicure.

Zrób pełną listę potrzebnych produktów i nie krępuj się poszukać ich wśród produktów. Wybierz narzędzia na podstawie własnych cech i preferencji.

Jak korzystać?

Aby przeprowadzić procedurę w domu, musisz dokładnie zrozumieć cel każdego narzędzia. Tylko w takich warunkach nie wyrządzisz sobie krzywdy. Zestaw do pedicure i jego przeznaczenie:

 • Dwustronna kireta.

Płaszczyzna robocza jest ostrym hakiem. Ta powierzchnia jest cienka, nie rysuje płytki paznokcia i umożliwia dostanie się w najbardziej niedostępne miejsca. Aby pracować z wrastającym paznokciem, dociśnij ostrą krawędź do płytki i ostrożnie rysuj wzdłuż niej.

 • Szczypce

Ostrze narzędzia ma mały promień, wnętrze jest płaskie i starannie oszlifowane. Trzymaj szczypce pod niewielkim kątem i ostrożnie odetnij naskórek lub zadzior. Unikaj gwałtownych ruchów, nie rozdzieraj skóry. Jest to jedyny sposób na uniknięcie obrażeń podczas zabiegu.

 • Szczypce

Zaprojektowany, aby skrócić wolną krawędź płytki paznokcia. Musisz przytrzymać narzędzie palcami pod dolną dźwignią. Kciuk z tyłu zapewnia stabilność.

 • Nożyczki

Nożyczki powinny być używane ostrożnie. Nie zapomnij o ich sterylizacji i zmieleniu na czas.

 • Tarka

Służy do usuwania zrogowaciałej skóry. Mogą to być odciski, odciski lub szorstka skóra na piętach. Często występuje u osób starszych. Dwustronna powierzchnia umożliwia szlifowanie i polerowanie skóry. Uchwyty takich produktów są pokryte specjalnym materiałem antypoślizgowym. Dzięki niemu instrument dobrze leży w dłoni. Tarczę pokrytą laserowo stosuje się na skórze na parze.

 • Popychacz

Konieczne będzie przesunięcie i usunięcie naskórka. Popychacz ma łopatkę z jednej strony i szpiczasty koniec z drugiej. Urządzenie wykonane jest w taki sposób, aby nie zagrażało płytce paznokcia.

 • Kąpiel

Urządzenie jest potrzebne do parowania skóry nóg. Jest to obowiązkowy krok w przygotowaniu do zabiegu pedicure. Możesz kupić wannę z hydromasażem. Może nie tylko przygotować skórę, ale także poprawić krążenie krwi w nogach.

Do pedicure sprzętowego potrzebujesz routera. Dzięki niemu możesz usunąć naskórek i zrogowaciałą skórę.

Ponadto urządzenie pomoże w obróbce paznokci i korekcji pedicure. Dowiedz się, jak prawidłowo korzystać z profesjonalnych urządzeń, a następnie możesz wykonywać pedicure pierwszej klasy własnymi rękami.

Tajemnice specjalistów

Wybór odpowiednich narzędzi do pedicure to tylko połowa sukcesu. Eksperci twierdzą, że bardzo ważne jest zwrócenie szczególnej uwagi na przechowywanie przedmiotów. Znajomość niektórych tajemnic gwarantuje bezbolesną i wysokiej jakości procedurę.

 • Narzędzia przechowuj w czystym i suchym miejscu. Zalecany jest specjalny przypadek. Służy to jako dobre zapobieganie rozpadowi produktu lub rdzy.
 • Instrumenty należy sterylizować po każdej procedurze pedicure. Można to zrobić za pomocą specjalnego urządzenia, alkoholu medycznego lub acetonu.
 • Uważnie obserwuj, czy narzędzia nie spadają.. Ponadto odkładanie przybornika z ostrzami jest surowo zabronione. Może to spowodować utratę ostrości lub deformację ostrzy. Urządzenia szybko stracą swoje właściwości.
 • Po każdym użyciu sprawdź ostrość ostrzy nożyczek, szczypiec i podobnych narzędzi. Jeśli zauważysz, że ostrza mimo wszystko stają się matowe, skonsultuj się ze specjalistą w celu ostrzenia. Nie rób tego sam, ryzykujesz naruszeniem kąta nachylenia ostrzy. Taki błąd spowoduje uszkodzenie instrumentu lub pojawienie się obrażeń po użyciu.
 • Krawędzie tnące przedmiotów nie mogą dotykać podczas przechowywania.
 • Wszystkie narzędzia ze sprężynami muszą być otwarte. Więc przedłużysz ich życie.

Specjaliści w dziedzinie pedikiuru twierdzą, że korektory do oddzielania palców można zastąpić wacikami. Wykonuj pedicure raz w tygodniu, a na zawsze zapomnisz o problemach ze stopami i paznokciami. Korzystanie z urządzenia do pedicure jest zbyt trudne dla początkujących, więc rozpocznij podróż z klasycznym trymerem.

Recenzje

Liczne recenzje produktów firm Zinger i „Staleks” mówić o ich jakości i niezawodności. Firma Mertz Szczególnie pożądane przez konsumentów są szczególnie cenione ich narzędzia do pedicure wykonane ze stali węglowej. Kobiety twierdzą, że każdy produkt tego producenta wyróżnia się specjalną ostrością ostrzy i twardością materiału.

Najbardziej doświadczeni rzemieślnicy preferują narzędzia tych firm. Niedrogie koszty i wysoka jakość podbijają konsumentów.

Dziewczyny zauważają, że model dwukierunkowy Avon Idealne do użytku domowego. Narzędzie ma wyjątkowo wysokiej jakości laserową tarkę do stóp. Konsumenci twierdzą, że druga powierzchnia jest na bazie papieru i szybko ulega zniszczeniu z powodu narażenia na wilgoć. Dlatego po kąpieli na suchej skórze należy stosować narzędzie dwustronne.

Przegląd narzędzi do pedikiuru i manicure „Staleks” zobacz w następnym filmie.

Obejrzyj wideo: Narzędzia do manicure a Twoje zdrowie? (Listopad 2019).

Zostaw Swój Komentarz