Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Mydło do golenia

W szerokim wyborze produktów do golenia mężczyźni starają się znaleźć najbardziej skuteczną i ekonomiczną opcję. Mydło do golenia ma te dwie właściwości. Historia produktów do golenia rozpoczęła się od tego i jak dotąd nie straciła na znaczeniu. Jak każdy produkt kosmetyczny, mydło ma wiele funkcji. Ma zarówno zalety, jak i wady.

Funkcje

Główną zaletą mydła do golenia jest uzyskanie doskonałej piany. Ona z kolei gwarantuje doskonały efekt golenia. Może mieć różną konsystencję. Najtrudniejsze są patyki. Pieni się za pomocą pędzla na twarzy. Twardsze gatunki są sprzedawane w słoikach lub w formie podkładek. Ta ostatnia opcja ma bardzo wysoką twardość i wymaga dodatkowego czasu na tworzenie się piany. Podkładki mydła produkowane są w średnicach 6 cm i 9 cm, aby uniknąć niedogodności, należy wybrać miskę o odpowiedniej średnicy. Wówczas mydło nie będzie się przesuwać wzdłuż dna i pozwoli ci wygodnie zbierać piankę.

Mydło w słoikach to najwygodniejsza opcja do golenia na mokro. Z reguły nie jest tak skoncentrowany i pozwala od razu zrobić ogrodzenie. Doświadczeni producenci upewniają się, że słoik ma wolną przestrzeń do wygodnej pracy ze szczotką. Po wyjęciu mydła z takich słoików piankę można ubić w misce lub na twarz.

Istotną przewagą mydła nad innymi produktami do golenia jest jego ekonomiczne zużycie. Ma jednak kilka wad:

  1. Duża strata czasu na golenie;
  2. Mniejsze możliwości łączenia różnych komponentów;
  3. Niedogodności związane z podróżowaniem.

Pomimo tych niedociągnięć wybór mydeł do golenia na rynku kosmetyków jest bardzo szeroki. Zanim dasz pierwszeństwo konkretnej marce, musisz zająć się jej odmianami. Ta wiedza pomoże dokonać lepszego wyboru.

Jak wybrać

Wybierając mydło do golenia, należy wziąć pod uwagę formę uwalniania, skład i cechy skóry. Do podróży odpowiedni jest kij. Do użytku w domu lepiej jest kupić mydło w miskach lub myjkach. Zapasowe myjki wymagają miski o odpowiedniej średnicy. Mydło w słoikach (miseczkach) jest najwygodniejszą opcją do klasycznego golenia. Skład mydła różnych producentów może się znacznie różnić. Niektóre wytwarzają je na bazie tłuszczu zwierzęcego, podczas gdy inne używają olejów roślinnych w kompozycji. Rzadziej wytwarzany na bazie glicerolu.

Mydło z tłuszczami zwierzęcymi pozwala stworzyć gęstą gęstą piankę, która doskonale zachowuje swoją strukturę i pomaga ostrzu łatwo się przesuwać. Ma wysokie właściwości odżywcze. W procesie stosowania takiego mydła wymaga więcej wody niż inne rodzaje. Okres przechowywania jest krótszy niż w przypadku mydeł z ekstraktami roślinnymi.

Mydło z oleju roślinnego tylko nieznacznie gorszy pod względem jakości i właściwości piany. Często powoduje uczucie suchości skóry, dlatego nie zaleca się jej stosowania zimą.

Mydło glicerynowe pod wieloma względami gorszy od pierwszych dwóch typów. Dotyczy to jakości golenia i właściwości pielęgnacyjnych. Zdolność gliceryny do przyciągania wilgoci może powodować suchość skóry.

Formulacja jest niezbędna do sukcesu każdego produktu kosmetycznego. Dlatego możemy śmiało powiedzieć, że najpopularniejszym markom udało się znaleźć własną formułę wysokiej jakości mydła do golenia.

Popularne marki

Lista popularnych marek jest obszerna. Niektóre z nich są warte wspomnienia.

Proraso

Najpopularniejsza włoska marka specjalizująca się w kosmetykach do golenia pojawiła się w pierwszej połowie ubiegłego wieku. Mydło do golenia Proraso wykonane na bazie olejów roślinnych. Teraz możesz zobaczyć mydło w sprzedaży ”.Zielona herbata i owies„oraz”Mentol i eukaliptus". Jest odpowiedni dla normalnej i wrażliwej skóry. Nie zawiera szkodliwych substancji i składników zwierzęcych.

Arko

Ta turecka marka zyskała dużą popularność dzięki optymalnemu stosunkowi ceny do jakości towarów. Mydło do golenia było pierwszym produktem kosmetycznym stworzonym przez tę markę w 1957 roku. Arko wypuść to w formie kija i słoika. Obecnie w ofercie produktów do golenia znajdziesz tylko krem, piankę i żel.

Tabac oryginał

Niemiecki producent kosmetyków o bogatej historii. Produkowane przez niego mydło do golenia jest jednym z najlepszych na rynku. W asortymencie widać mydło w misce, zapasowy blok do miski, kij i zapasowy blok do kija. Mydło zasadniczo zawiera tłuszcze zwierzęce i nie wymaga wcześniejszego namaczania.

Miecz Wilkinsona

Kolejny niemiecki producent produktów do golenia. Produkuje mydło do golenia do użytku domowego w słoiku i patyku podróżnym. Zawierają składniki nawilżające i charakteryzują się szybkim pienieniem.

Cella

Włoska marka, która jest bardzo popularna nie tylko za granicą, ale także w naszym kraju. Kosmetyki Cella zawiera tylko naturalne składniki. Skład produktów do golenia obejmuje zarówno tłuszcze zwierzęce, jak i oleje roślinne. Od momentu powstania pierwszego mydła jego skład nie zmienił się. Marka produkuje mydło do golenia w słoiku i zapasowy brykiet o wadze 1 kg.

Trius

Rosyjska marka kosmetyków do golenia. Mydło jest wytwarzane ręcznie, a także miski dębowe do jego umieszczania. Brak syntetycznych składników to kolejna cecha wyróżniająca. W asortymencie można zobaczyć dwa rodzaje mydeł: „Las syberyjski„w ciemnej misce i”Świeży cytrus„w świetle.

Muehle

Niemiecka firma Muehle zawiera 3 linie produktów do golenia na bazie składników ziołowych. Każdy z nich zawiera mydło do golenia w porcelanowej misce i zapasową myjkę. Wśród nich - „Aloes", "Rokitnik zwyczajny„i”Drzewo sandałowe„. Fundusze działają zmiękczająco i głęboko nawilżają skórę.

L'occitane

Francuski producent kosmetyków stosuje również oleje roślinne. Podstawą jego powstania są pomysły ożywienia tradycji marsylskiego mydła. Mydło można kupić w metalowej misce lub w postaci zapasowej myjki.

Haslinger

Austriacka marka istnieje na rynku kosmetyków od końca XIX wieku. Pierwsze egzemplarze mydła do golenia powstały na bazie tłuszczu zwierzęcego. Z czasem postanowiono przejść na elementy instalacji. Produkt jest sprzedawany w postaci małych podkładek kilku odmian. Wśród nich - „Mleko Owcze", "Glony", "Kochanie", "Nagietek", "Kokos„i”Szałwia"

MDC

Martin de Candre to francuska firma kosmetyczna, której produkty znane są z doskonałej jakości. Uwalnia mydło do golenia w różnych postaciach z kilkoma aromatami. Niektóre gatunki znajdują się w falistych misach i przypominają deser, inne w ręcznie wykonanych drewnianych misach. Wysoka prędkość spieniania, wysokiej jakości pianka i doskonałe wyniki po aplikacji Mdc wyróżnić je między innymi na rynku kosmetycznych produktów do golenia.

Nivea

Produkty Nivea należą do środków budżetowych na pielęgnację skóry. Szeroki wybór żeli do golenia, pianek i kremów jest dostępny w asortymencie produktów do golenia. Jednak produkcja ogranicza się do wytwarzania konwencjonalnych rodzajów mydła, nieprzeznaczonych do klasycznego golenia.

Przemysłowe pozyskiwanie mydła jest często procesem czasochłonnym, ale można go również przeprowadzić w domu. Chociaż nie ma potrzeby mówić o stopniu zmielenia.

Jak to zrobić samemu?

Do przygotowania mydła w domu stosuje się zarówno zimne, jak i gorące metody. Niektóre przepisy wykorzystują białą bazę mydlaną, a inne mieszankę zasad i gliny. Ale żaden domowy przepis nie jest kompletny bez użycia olejów roślinnych. Najpopularniejsze to olej rycynowy, kokosowy, oliwkowy i olejki eteryczne.

Najłatwiejszy sposób użycia w przygotowaniu bazy mydła. Takie przepisy nie wymagają dużej liczby składników. Z reguły weź łyżeczkę oliwy lub rokitnika na 100 g bazy, dodaj kilka kropel soku z aloesu i 7 kropli dowolnego olejku eterycznego. Barwnik można dodawać zgodnie z życzeniem. Mogą być kakao w proszku.

Mydło do golenia można wytwarzać od zwykłego mydła do prania od podstaw. Aby to zrobić, będziesz potrzebować:

  • Mydło do prania 100 g;
  • woda 50 g;
  • cukier 1 łyżeczka;
  • talk w proszku 10 g;
  • dimetikon 5 g;
  • olej laurowy 8 g;
  • olej cyprysowy 1 g

Mydło do prania należy zetrzeć na grubej tarce, napełnić wodą i włożyć do kąpieli wodnej. Następnie wlej cukier i zamieszaj. Kiedy kawałki całkowicie się stopią, a mieszanina stanie się płynnym miodem, musisz ostygnąć. W międzyczasie należy wymieszać olej laurowy z talkiem i dimetikonem. Dodaj powstałą masę do mydła i mieszaj, aż będzie gładka.

Gdy gotowa mieszanina zacznie się ochładzać, pozostaje dodać ostatni składnik - olej cyprysowy, dokładnie wymieszać i wlać do formy. Mydło można usunąć z niego w ciągu kilku dni i pozostawić pod serwetką. Po 1-2 tygodniach będzie gotowy do użycia.

Jak korzystać?

Przed goleniem zmiękcz włosie. Jeśli włosie nie jest sztywne, po prostu umyj je mydłem. W przeciwnym razie odpowiednie są różne środki zmiękczające włosy. Mogą to być balsamy, maski lub olej.

Po wstępnym etapie możesz przejść do głównego. Skład i twardość mydła mają znaczący wpływ na niuanse jego stosowania. Niektóre łagodne gatunki nie wymagają użycia pędzla do golenia. Zasadniczo musisz z nim pracować w tandemie. Najtwardsze odmiany w myjkach są umieszczane w miskach i wstępnie zmiękczane przez dodanie odrobiny wody.

Pędzel do golenia należy trzymać w gorącej wodzie, a następnie przystąpić do ubijania piany w misce lub na twarzy. Aby ubić piankę w misce, potrzebujesz pędzla z długim włosiem, na twarzy - krótkim. Proces zbierania mydła na szczotce odbywa się miękkimi ruchami okrężnymi i zajmuje kilka minut. Tę samą ilość czasu poświęcisz na ubicie piany. Jeśli czujesz, że piana jest sucha, musisz dodać kilka kropli wody, kontynuując manipulację.

Gotową piankę nakłada się na twarz ruchami masującymi. Zadaniem pędzla jest nie tylko równomierne rozprowadzenie piany, ale także złuszczanie martwych cząstek skóry i masaż. Ponadto unosi włosy, aby dobrze się golić. Wszystkie te zadania najlepiej wykonywać za pomocą pędzla do golenia z krótszym i sztywniejszym włosiem. Zwłaszcza jeśli proces ubijania piany zachodzi bezpośrednio na twarzy.

Mydło jest jednym z najlepszych produktów do golenia. Ale nie każda solidna instancja jest odpowiednia do tego procesu.

Czy to jest szkodliwe?

Technologia produkcji i skład mydeł do golenia zapewniają komfort podczas zabiegu i chronią przed uszkodzeniem skóry. W tym różni się od zwykłego mydła. Wielokrotne mielenie zapewnia wysoką koncentrację i twardość. Piana specjalnego mydła jest trwała, gęsta. Dlatego zwykłe mydło nie może być dobrą alternatywą dla niego.

Wysokiej jakości mydło przemysłowe często wiąże się z wysokimi kosztami, dlatego recenzje klientów pomagają dokonać ostatecznego wyboru na korzyść produktu.

Recenzje

Największą odpowiedź wśród wszystkich wymienionych marek w obliczu kupujących znalazły firmy Proraso, Tabac oryginał, Miecz Wilkinsona, Cella, Muehle i Mdc. Najszybsze pienienie odnotowano w marce Mdc. Jednak niektórzy kupujący zauważyli suchą skórę po zastosowaniu. Tymczasem mydło tej firmy wyróżnia się oryginalnością w designie i właściwościami aromatycznymi.

Marka była powszechnie znana w naszym kraju Cella dzięki dobrej jakości piany. Znaną marką w Europie jest Tabac oryginał. Pianka, którą tworzy mydło tej firmy, jest uważana za punkt odniesienia dla porównania. Produkty firmy Muehle Słynie z doskonałych właściwości pielęgnacyjnych. Ale najwyższa pozycja w rankingu w naszym kraju to Proraso, co daje prawo do przekonania, że ​​obecnie jest najlepszy.

Następny film to przegląd mydeł do golenia.

Obejrzyj wideo: Sposoby wyrabiania piany do golenia na mokro - Czas Gentlemanów (Styczeń 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz