Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Jak wybrać golarkę elektryczną?

Każdy człowiek wie, że pielęgnacja włosów na twarzy może zająć dużo czasu i wysiłku, a także być bardzo kosztowna finansowo, ponieważ za każdym razem musisz kupić nowe ostrza, piankę do golenia, żel po goleniu i wiele więcej. Ponadto często zdarza się, że pozbycie się włosia jest konieczne, ale nie ma na to czasu, a miejsce to nie jest najbardziej odpowiednie do tradycyjnego golenia na sucho lub na mokro.

Na szczęście dzisiaj możesz łatwo kupić niezawodną i kompaktową maszynę do golenia, która z łatwością rozwiąże wszystkie problemy. Golarki elektryczne od dawna cieszą się popularnością ze względu na swoją praktyczność, dlatego wielu producentów sprzętu co roku oferuje coraz więcej nowych modeli tych męskich akcesoriów, wśród których nie jest tak łatwo wybrać coś odpowiedniego.

Gatunek

Przed zakupem narzędzia do golenia powinieneś zdecydować, którą opcję golenia lubisz i jakiego efektu oczekujesz. Konieczne jest wzięcie pod uwagę cech konkretnego rodzaju maszyny, jej wpływ na tkanki otaczające włosie, ponieważ pomimo faktu, że skóra mężczyzn jest dość szorstka, jest to częściowo spowodowane regularnym goleniem, wygodą i wygodą podczas procedury usuwania włosia odgrywa ważną rolę.

Do tej pory opracowano i zaprezentowano tylko dwa główne typy golarek elektrycznych - rotacyjne i siatkowe. Kluczową różnicą między nimi jest zasada usuwania włosów, która z kolei określa wszystkie kolejne cechy działania takich maszyn.

Golarka elektryczna wygląda dość specyficznie, ponieważ jest wyposażona w ostrza tarczowe. Z reguły w większości modeli są co najmniej trzy takie „dyski”, które zapewniają główny efekt urządzenia. Ostrza, które są również nazywane wirnikami, obracają się szybko podczas pracy urządzenia i odcinają wszystkie włosy.

Wspomniany system trzech dysków jest szczególnie popularny z tego powodu, że ten układ pozwala osiągnąć najlepszy efekt z procedury golenia. Faktem jest, że głębokość odcięcia włosów całkowicie zależy od gęstości ostrza dociskającego do powierzchni skóry, dlatego środek między trzema ostrzami z reguły jest dociskany, tak że obszar roboczy maszynki przyjmuje kształt policzka lub podbródka.

Wiele golarek elektrycznych jest wyposażonych w specjalne silikonowe dysze, które zmiękczają kontakt między maszyną a twarzą, dzięki czemu doskonale nadają się dla wrażliwej skóry.

Te modele najlepiej nadają się do szybkiego golenia na sucho. Zasadniczo maszynę rotacyjną można myć podczas zabiegu pod bieżącą wodą, którą zapewniają producenci, ale nie ma w tym nic dobrego. Faktem jest, że prawie niemożliwe jest całkowite oczyszczenie zębów wirników za pomocą wody, w wyniku czego powstaje sprzyjające środowisko dla pojawienia się drobnoustrojów, które kochają wilgoć i wilgoć, a także same ostrza psują się.

Tymczasem tępe i zardzewiałe ostrza są najczęstszym problemem golarek rotacyjnych, który zmienia się w poważną wadę.

Kiedy próbujesz całkowicie wymienić noże, możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że ich cena może osiągnąć prawie połowę kosztu całego zestawu z samą maszyną.

Golarka elektryczna z siatką działa nieco inaczej. W kształcie często przypomina paczkę papierosów, dzięki czemu jest bardziej kompaktowy i wygodny. Usuwanie włosów odbywa się za pomocą wydłużonych wibrujących ostrzy, oddzielonych od powierzchni skóry cienką siatką. W ten sposób odcinana jest tylko ta część włosów, która przenika przez cienką siatkę.

Jeśli uważasz, że producenci takich modeli są znacznie bezpieczniejsi i bardziej wydajni. Faktem jest, że siatka z reguły jest znacznie cieńsza niż dyski stojanów wyżej wymienionych maszyn rotacyjnych, więc włosie jest odcinane głębiej. Z drugiej strony taka golarka elektryczna nie jest w stanie dostosować się do linii twarzy i może powodować podrażnienie. Ponadto konieczne jest bardzo ostrożne obchodzenie się z nim, ponieważ zbyt cienka siatka nowoczesnych modeli naraża mechanizm roboczy na wstrząsy i upadki.

Zasady wyboru

Dziś elektroniczna maszynka do golenia jest dość częstym prezentem dla mężczyzn na wakacje, co prawie zawsze jest odpowiednie. Taki wybór często pomaga kobietom, które nie wiedzą, co dać małżonkowi, ojcu lub dziadkowi. Nie należy jednak zapominać, że golarka elektryczna to technika, którą należy starannie wybrać, jeśli chcesz, aby trwała długo i niezawodnie.

Najczęstszym błędem przy wyborze jest zwiększona uwaga na ogólny projekt maszyny, a także materiał, z którego wykonana jest obudowa. Faktem jest, że do golarki elektrycznej wystarczy mieć niezbyt obszerne rozmiary, aby wygodnie trzymać ją w dłoni. To samo dotyczy wagi. Dlatego najczęściej stosowanym materiałem do wykonania obudowy jest plastik, co wystarcza.

W niektórych przypadkach model może być wyposażony w silikonowe lub gumowe podkładki na ramiona, które zapobiegają wysunięciu się maszyny.

Ale na co naprawdę warto zwrócić uwagę, gdy wybieramy dla siebie golarkę elektryczną - są to noże. Nie trzeba dodawać, że ich jakość jest właśnie wiodącym kryterium wyboru golarek elektrycznych! Dzisiaj najlepiej zwrócić uwagę na modele, w których łopaty wirnika lub wibracyjne są wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej lub ceramiki.

Modele z siatki mogą dać nieprzyjemną niespodziankę w postaci zbyt cienkiej i niskiej jakości siatki, która zgina się nie tylko od przypadkowego uderzenia, ale nawet po ściśnięciu go mocno w policzek, aby uzyskać pożądany efekt golenia. Ponownie wymagana jest niezawodna i solidna stal.

Mówiąc o ostrzach, nie można nie wspomnieć o ich ilości. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku modeli obrotowych, w których liczba tarcz waha się od dwóch do pięciu, w zależności od konkretnego modelu. Stwierdzenie, jak bardzo poprawia to skuteczność golenia, jest dość trudne. Warto jednak od razu zauważyć, że duża liczba ostrzy, a także mnóstwo dodatkowych akcesoriów, znacznie zwiększają cenę.

Natychmiast zwróć uwagę na możliwość korzystania z różnych dysz i akcesoriów, a także ich obecność w zakupionym zestawie. Zasadniczo zależy to od celu, w którym użyjesz golarki elektrycznej i preferowanej pielęgnacji włosia. Tak więc, na przykład, stałym dodatkiem do każdej maszyny do pisania będzie trymer, absolutnie niezbędny dla każdego mężczyzny, który dba o piękny wygląd swoich wąsów.

Elektryczna maszynka do golenia to mała, wysuwana pokrywa, wzdłuż której zewnętrznej krawędzi znajduje się seria działających ostrzy. Z reguły krawędź tnąca jest dość gładka i idealnie podąża za liniami twarzy, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie prawidłowego i dokładnego kształtu wąsów. Zasadniczo przypomina on profesjonalną maszynę fryzjerską znaną wielu osobom, z tą różnicą, że funkcje mechanizmu przycinania są przeznaczone do obróbki włosów na twarzy, a nie głowy.

Ponadto popularne są różne plastikowe dysze według rodzaju grzebieni. Jest to prymitywna plastikowa rama, która za pomocą zębów o określonej długości kontroluje odległość między żyletkami a podstawą włosów, dzięki czemu można przycinać szczecinę lub brodę tylko do pożądanego poziomu. Takie akcesorium jest wystarczająco tanie, ale jest konieczne dla każdego mężczyzny, który nie tylko goli włosy z twarzy, ale przylega do określonej formy.

Oczywiście powinieneś dokonać właściwego wyboru między rodzajem jedzenia. Jeśli zamierzasz się golić w domu, najlepiej rozważyć różne modele sieciowe, które są podłączone do gniazdka ściennego i działają na prąd stały.

Z drugiej strony przenośne modele z bateriami są niezbędne do podróży lub zbyt aktywnego stylu życia. Większość tych maszyn rotacyjnych jest zaprojektowana w taki sposób, że idealnie nadają się do golenia na sucho. Nowoczesne golarki elektryczne są wyposażone we wskaźniki ładowania, mogą być zasilane zapalniczką samochodową lub portem USB dowolnego przenośnego gadżetu, takiego jak laptop lub tablet.

Funkcje i zalety

W przeciwieństwie do kobiet mężczyźni mają gęstszą i bardziej szorstką skórę, a włosy na twarzy są dość sztywne i odrastają w krótkim czasie. Oczywiście większość tych niuansów została wzięta pod uwagę przez producentów nowoczesnych golarek elektrycznych. W rezultacie nowoczesne modele mają wiele zalet w stosunku do prymitywnych maszyn z ostrzami:

 • Nigdy więcej łyżeczkowania! Nawet podczas golenia niebezpiecznym ostrzem musisz dosłownie „zeskrobać” skórę, ryzykując skaleczenie się lub zapalenie. Golarka elektryczna wysokiej jakości radzi sobie z tym zadaniem znacznie wydajniej;
 • Golenie jest dostępne wszędzie. Nawet najostrzejsza brzytwa nie nadaje się do strzyżenia włosów bez uprzedniego przygotowania skóry. Ta sama elektryczna maszynka do golenia z ceramicznymi nożami będzie działać znacznie wygodniej;
 • W przeciwieństwie do innych środków, samochody są w stanie dokładnie powtarzać linie twarzy, dzięki czemu na skórze nie pozostawia się żadnych dodatkowych włosów;
 • Użycie główki i grzebienia do przycinania pozwala nadać roślinności pożądany kształt lub długość;
 • Większość modeli siatkowych gwarantuje najgłębszy efekt golenia bez żadnego wpływu na skórę.

Modele i firmy

Dziś możesz łatwo się pomylić, odwiedzając specjalistyczny sklep w poszukiwaniu odpowiedniej golarki elektrycznej. Istnieje wielu producentów i modeli, z których każdy wydaje się lepszy od poprzedniego. Różnice między nimi mogą być tak dramatyczne, że zatrzymanie się na konkretnej maszynie jest bardzo trudne. Aby ułatwić sobie zadanie, możesz znaleźć krótką listę najpopularniejszych opcji:

 • Philips i model obrotowy RQ 1150 są klasyczne, niedrogie i niezawodne. Kompaktowa maszynka do golenia na akumulatorze, która wystarcza na około 50 minut i całkowicie naładuje się w ciągu godziny, jest wyposażona w silikonową osłonkę. To niezawodnie chroni go przed uszkodzeniem i pozwala używać go do golenia na mokro bezpośrednio pod prysznicem;
 • Panasonic ES-8109 to najbardziej udane rozwiązanie dla maszyny z typem siatki. Głowica jest bardzo mobilna i nie ustępuje mobilnością w stosunku do modeli obrotowych. Oprócz trymera szczotka do czyszczenia i smarowania ma również podstawę do ładowania i czyszczenia maszyny;
 • Braun 5040-s Series 5. Ogólnie rzecz biorąc, golarki elektryczne tej firmy nie różnią się w różnych zaawansowanych technologicznie rozwiązaniach i „dzwonkach i gwizdkach”. Jednak piąta seria zyskała dużą popularność. Siatkowe ostrze z łatwością powtarza linie twarzy, nieprzenikniona obudowa, ładując akumulator do pracy w zaledwie 5 minut - wszystko to więcej niż ważna argumentacja za wyborem;
 • Remington R5150 to niedroga i niezawodna wersja golarki rotacyjnej z trzema pływającymi ostrzami. Maszyna jest interesująca, ponieważ ma hybrydową opcję zasilania, ponieważ może działać na baterii lub sieci;
 • Vitek VT-2373. Obrotowy model, który pasuje miłośnikom ergonomii. Ma podświetlany ekran i wskaźniki poziomu naładowania. Doskonale radzi sobie również z podstawową funkcją!

Jak korzystać?

Cechy użytkowania samochodów elektrycznych również imponują swoją prostotą, będąc kolejnym plusem w kierunku tego akcesorium dla mężczyzn. Konstrukcja rotora i elektrycznej maszynki do golenia gwarantuje całkowite bezpieczeństwo dla skóry, więc wystarczy włączyć maszynę i docisnąć ją powierzchnią roboczą do miejsca na skórze twarzy, które należy ogolić.

Zastosowanie dysz pozwala na bardziej precyzyjną obróbkę lub nadanie włosiom pożądanego kształtu i długości. Jednak większość nowoczesnych modeli można stosować zarówno do golenia na mokro, jak i na sucho.

Jeśli chodzi o zasady czyszczenia ostrzy, ładowania maszyny i innych subtelności działania, najlepiej postępować zgodnie z zaleceniami producenta twojego modelu.

Porady ekspertów

Kupując jedną lub drugą wersję golarki elektrycznej, oczekujesz, że otrzymasz akcesorium, które będzie Ci odpowiadać za odpowiednią cenę. Oczywiście nie zapomnij o wszelkiego rodzaju dodatkowych „dzwonkach i gwizdkach” od producentów, a także o banalnym marginesie. Aby dokonać najbardziej świadomego wyboru, skorzystaj z kilku porad ekspertów:

 • Nowe produkty są zawsze droższe i po pewnym czasie gwałtownie tracą na cenie, ponieważ w przypadku golarek elektrycznych z punktu widzenia technologii prawie niemożliwe jest wymyślenie czegoś nowego. Wystarczy, że kupisz prosty, ale niezawodny klasyk;
 • Przed zakupem sprawdź koszt i dostępność wszystkich niezbędnych dodatkowych akcesoriów i wymiennych ostrzy;
 • Zwróć uwagę na liczbę otworów w stojanie lub ruszcie. Im więcej, tym lepsze golenie!
 • Modele z unikalnymi strukturami ostrzy, na przykład w zależności od rodzaju depilatorów żeńskich, są szczególnie drogie. W praktyce jest to często zbędne;
 • Jeśli interesuje Cię łatwość czyszczenia i czas działania ostrzy, najlepiej zwrócić uwagę na modele ze stacjami ładowania i automatycznym czyszczeniem;
 • W przypadku maszyn typu siatki ogromną rolę odgrywa sam materiał siatki. Na przykład nikiel powoduje poważne podrażnienie skóry. W tym samym czasie tytan zmiękcza proces golenia;
 • Zanim w końcu wybierzesz maszynkę do golenia, najlepiej zapoznać się z witryną jej oficjalnego producenta i opiniami tych, którzy już używali podobnych modeli.

Recenzje

Przy właściwym wyborze elektryczne maszynki do golenia gwarantują niesamowity efekt. Mężczyźni, którzy nie oszczędzili pieniędzy i postanowili wypróbować podobny dodatek na sobie, zauważają naprawdę głębokie usuwanie włosów, które pod względem wygody przewyższa konwencjonalną maszynę dziesięć razy.

Zobacz, jak wybrać golarkę elektryczną w następnym filmie.

Obejrzyj wideo: JAK wybrać golarkę? #2 (Styczeń 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz