Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Depilacja brzucha

Utrzymanie piękna to ważna czynność w życiu każdej kobiety. Dziewczyny usuwają niechcianą roślinność ze swojego ciała, dzięki czemu skóra uwodzicielsko gładka i aksamitna. Depilacja brzucha stała się dzisiaj integralną procedurą, którą można wykonywać na różne sposoby.

Co to jest

Mówiąc o uwolnieniu brzucha z włosów, eksperci oznaczają białą linię, to znaczy cienki pasek od pępka do kości łonowej. Roślinność w tej części ma ciemniejszy kolor, a włosy są dłuższe. Wschodnie kobiety są bardziej podatne na to zjawisko niż kobiety o słowiańskim wyglądzie.

Funkcje i zalety procedury

Istnieją dwa sposoby usuwania włosów z brzucha:

  • usuwanie włosów;
  • depilacja

W trakcie depilacji włosy są usuwane tylko z części skórnej, pozostawiając cebulę w całości, a czasem czyni ją jeszcze silniejszą. W rezultacie nowe grubsze włosy powodują stałe pytanie kobiet o to, jak usunąć podrażnienie po goleniu. Warto powiedzieć, że oprócz golenia można również stosować kremy do depilacji, ale wynik pozostaje taki sam.

Depilacja jest to kolejna procedura, która może usunąć włosy z cebulką, osłabiając je w przyszłości. Roślinność po kilku zabiegach jednocześnie staje się znacznie bardziej miękka i cieńsza, a czasem rzadziej. Jest to główna zaleta usuwania roślinności z korzeniem. Jednak tutaj leży główna cecha procedury - pewna bolesność.

Gatunek

Wśród całej gamy procedur usuwania włosów trudno jest wyróżnić ideał, ponieważ dla każdego będzie on własny. Metody budżetowe w domu i innowacje w salonach pozwalają wybrać najlepszą osobistą opcję.

Bioepilacja

Bioepilacja to metoda usuwania włosów za pomocą wosku i jego naturalnych właściwości, a mianowicie lepkości i doskonałej przyczepności. Podczas zabiegu nałożony wosk przylega do roślinności na brzuchu, co pozwala całkowicie go usunąć kilkoma ruchami.

Rodzaje bioepilacji:

  • gorący;
  • ciepło
  • zimno

Gorący wosk jest najbardziej bezbolesną i delikatną metodą, ponieważ pory są jednocześnie otwarte, a włosy łatwiej opuszczają powierzchnię skóry. Ciepłe i zimne usuwanie włosów za pomocą pasków można również stosować na brzuch. W tym samym czasie paski papieru lub tkaniny są cienko cięte, aby uchwycić tylko żądany obszar.

Fotoepilacja

Innowacyjną procedurą jest fotoepilacja oparta na świetle o wysokim impulsie.

Cebulka włosów umiera, nie otrzymując odpowiedniego odżywiania. Ogromną zaletą jest tutaj możliwość usuwania włosów przez okres dłuższy niż 3 lata po ukończeniu pełnego cyklu 3-4 zabiegów. Czas spędzony można uznać za minimalny.

Fotoepilacja wyróżnia się niezdolnością do usuwania jasnych włosów ze skóry, jednak w przypadku ciemnej roślinności na białej linii procedurę można uznać za prawie idealną. Wykonują go doświadczeni rzemieślnicy, korzystający z profesjonalnego sprzętu, dlatego też koszt takiej usługi nie może być tani.

Laser

Innym rodzajem depilacji dostępnym wyłącznie w warunkach salonowych jest depilacja laserowa za pomocą lasera aleksandrytowego i neodymowego. Zdaniem ekspertów na pełny kurs wystarczą 4–7 procedur, w zależności od charakteru roślinności. Następnie włosy można zapomnieć na 1-2 lata.

Shugaring

Jeśli jednak procedury salonowe są z jakiegokolwiek powodu niedostępne, możesz skorzystać z shugaringu dostępnego dla wszystkich. Jest to proces usuwania włosów za pomocą pasty cukrowej. Tę mieszaninę można kupić lub zrobić własnymi rękami. Produkcja przemysłowa makaronu dzieli się na miękką, średnią i twardą. Miękki jest stosowany tylko w parze z paskami. Twardy jest wygodny do nakładania rękami w technice manualnej, co jest szczególnie wygodne w przypadku małych obszarów roślinności.

Shugaring nie pozwala pozbyć się włosów przez długi czas, ale dzięki regularnym zabiegom pozwala na przerzedzenie roślinności i aksamitną skórę.

Elektroliza

Prąd przemienny wysokiej częstotliwości jest istotą elektrolizy. Elektrodę igłową umieszcza się w mieszku włosowym, niszcząc go. Niestety ta metoda ma długi okres rehabilitacji skóry, równy 7 dniom. W tej chwili skóra jest pokryta skórką.

Jednak elektrodę pęsety stosuje się do białej linii, ponieważ strefa usuwania jest niewielka. Długa procedura zwróci koszty na czas, ponieważ stanie się praktycznie bezbolesnym i dokładnym sposobem.

Czy można trwale usunąć włosy?

Liczne metody usuwania włosów obiecują długotrwały i trwały efekt. Czy to naprawdę tak - raczej kontrowersyjna kwestia. Na nieszczęście dla wszystkich kobiet i dziewcząt, obecnie nie ma metody zapewniającej trwałe usunięcie włosów.

Szukając bardziej trwałego wyniku, należy zwrócić uwagę na fotoepilację, laser i elektrolizę. Możesz zapomnieć o roślinności po pełnym kursie przez okres jednego do czterech lat. Następnie włosy zaczną rosnąć w zwykłym trybie, dlatego każda metoda wymaga powtórzenia.

Jak przygotować skórę?

Aby skutecznie depilować roślinność, ważne jest, aby dobrze i poprawnie przygotować się do zabiegu, ponieważ jak zauważa większość dziewcząt, wcześniej lub później, przy niewłaściwej pielęgnacji, problem wrastających włosów cierpi na skórę.

Tak więc, przed którąkolwiek z procedur, skórę należy leczyć peelingiem na brzuchu. Szorowanie odbywa się na dzień przed depilacją. Usunięcie martwych komórek pozwoli na oczyszczenie naskórka u korzeni, uzyskując do nich dostęp. Kolejnym ważnym aspektem jest długość włosów. Tak więc za 5-7 dni najlepszym rozwiązaniem byłoby ogolenie białej linii.

W domu wstępne odparowanie skóry jest odpowiednie dla uzyskania efektu uśmierzenia bólu. Przy powiększonych porach strzaskany korzeń łatwiej opuszcza dziurę. Jednak gorący wosk i miękka pasta do shugowania nie wymagają tego działania, ponieważ sama masa odpowiedniej temperatury doskonale otwiera komórki.

Nie zapominaj, że brzuch jest wrażliwy, a zatem opuszczenie roślinności może powodować ból. Aby temu zapobiec, pomoże wewnętrzne podejście do procesu i przyjemne oczekiwanie na wspaniały wynik. Ponadto możesz użyć kompresu lidokainy, a także środków przeciwbólowych, które mogą stępić ból.

Recenzje

Kobiety cierpiące na nadmierną roślinność w strefie białej linii jednogłośnie twierdzą, że włosy lepiej depilować niż golić. Każda procedura z czasem rozrzedza włosy, nadając brzuszkowi estetyczny wygląd.

Niektóre panie ufają okolicy brzucha dzięki shugarowi i woskowi, używając ich przez jeden rok. Warto powiedzieć, że w tej sprawie istnieją kontrowersyjne opinie. Niektóre dziewczyny twierdzą, że mają krótkotrwały efekt i wrastające włosy, podczas gdy inne mówią o niezwykłej aksamitnej skórze. Prawda tkwi tutaj w poprawności pielęgnacji naskórka przed i po depilacji, ponieważ przygotowanie do zabiegu depilacji jest kluczowym czynnikiem sukcesu.

Sfrustrowane woskowinami panie szukają idealnej metody w terapii laserowej. Jednak wyniki w tym przypadku nie zawsze są radosne. Na przykład, zapominając o środkach ostrożności, przez kilka dni po zabiegach laserowych kobiety pędzą na plażę, aby pokazać gładką skórę. Taka lekkomyślność w kolejnych procedurach przejawia się w postaci oparzeń, które nie spadają przez miesiące, dlatego dziewczęta nauczane z doświadczenia radzą, aby zachować jak największą ostrożność podczas takich procedur.

Użytkownicy mówią o elektrolizie za pomocą elektrody igłowej. Według wielu mistrz swojego rzemiosła i potężnego sprzętu sprawi, że procedura będzie długa, ale bardzo bezbolesna, bez zaczerwienień i strupów z zaschniętej krwi. Kobiety, które znajdują swojego mistrza, nie oszczędzają pieniędzy na zabiegu, ponieważ w rezultacie uzyskują gładką skórę przez okres dłuższy niż rok.

Ludzie, zmęczeni procedurami salonowymi, zdobywają dla siebie fotoepilator domowy. Jednocześnie jednogłośne opinie mówią o nim jako o uniwersalnej metodzie usuwania roślinności w dowolnych strefach, w tym białej linii. Ciemne włosy pozostawiają dziury łatwo i trwale.

Kobiety preferują inne metody. Tak więc kobiety o słowiańskim wyglądzie z niepozorną lekką roślinnością usuwają pojedyncze włosy za pomocą zwykłej pincety lub mechanicznego depilatora. Kilka minut bólu punktowego daje zadbaną skórę na tydzień lub dłużej. Znaczącym plusem jest tutaj przystępny koszt.

Przedstawione opinie płci pięknej wskazują, że każda osoba ma idealne środki do usuwania włosów. Możesz go wybrać tylko metodą prób i błędów, a także trzeźwą ocenę progu bólu i skupić się na wynikach.

Jak wykonuje się usuwanie owłosienia z brzucha, zobacz następny film.

Obejrzyj wideo: Czy włosy w tym miejscu, to normalne ? (Kwiecień 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz