Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Depilator twarzy

Włosy na twarzy martwią się nie tylko mężczyzn, ale także kobiety - co trzecia dama w wieku 25 lat ma podobny problem. Cienkie, ale takie zauważalne włosy są szczególnie często zdradziecko widoczne nad górną wargą, rzadziej na brodzie lub czole, a depilator twarzy może sobie z nimi poradzić - kompaktowe urządzenie do bezpiecznej pielęgnacji twarzy.

Depilator do twarzy pozwala dodatkowo dopasować kształt brwi (jako model) „Twarz Brauna”) lub depiluj najbardziej wrażliwe części ciała (bikini i pachę, jako model) Pinceta).

Co to jest

Depilator do twarzy jest kompaktowym urządzeniem do usuwania włosów z mieszków włosowych i może być elektryczny lub mechaniczny.

Mechaniczną pincetę można również nazwać zwykłą pincetą - również odrywa włosy od nasady, ale skuteczność (szybkość odczytu) jej pracy jest bardzo wątpliwa.

Klasyczny depilator twarzy to urządzenie elektryczne z małą główką i pincetą do chwytania włosów i usuwania ich na okres 2-4 tygodni. Idealny „pretendent” - „Twarz Brauna”, pierwszy na świecie depilator do twarzy. Niestety, zwykła maszyna do pracy na twarzy nie będzie działać (wyjątek - specjalna dysza do obróbki twarzy w zestawie), ponieważ:

 • Włosy na twarzy są zwykle krótkie i / lub zbyt cienkie (0,02-0,05 mm). Zwykła głowa z dyskami lub pincetą po prostu ich nie złapie;
 • Sama głowa ma imponujące wymiary w porównaniu z obszarem powyżej górnej wargi - po prostu „nie przejdzie” jej rozmiar;
 • Skóra twarzy jest szczególnie wrażliwa i nie będzie tolerować agresywnego działania pincety depilatora na ciało. Specjalne modele twarzy mają znacznie mniejszą liczbę pincet, a one same są znacznie mniejsze;
 • Depilatory dla ciała są zbyt bolesne (szczególnie modele 40-pincertowe), nawet przy znieczulającej dyszy wibracyjnej do twarzy, jej ciosy będą zbyt agresywne.

Funkcje i zalety

Wiadomo, że klasyczny depilator do usuwania owłosienia z twarzy nie jest odpowiedni - jest zbyt obszerny dla tego niewielkiego obszaru, jest niewygodny w użyciu i ogólnie nie nadaje się. Specjalny depilator twarzy ma następujące zalety:

 • Mniejsza głowica depilująca pozwala usunąć włosy z dowolnych małych obszarów - powyżej górnej wargi, brody, powyżej i poniżej brwi;
 • Ma wydłużony kształt (przypomina długopis) i jest wygodny do użycia punktowego;
 • Usuwa włosy za pomocą cebulki i gwarantuje gładkość skóry przez 2-4 tygodnie bez włosia (nowe włosy stają się bardziej miękkie i cieńsze);
 • Bardziej skuteczny niż pinceta. Podczas jednego obrotu głowicy maszyny usuwa się około 100-200 włosów (w zależności od modelu).

Depilatory twarzy można sprzedawać jako osobne urządzenie do pielęgnacji twarzy lub zestaw szczotek do obierania lub czyszczenia.

Każdy producent określa własny obowiązkowy zestaw, na przykład markę Braun Oferuje cały arsenał akcesoriów do depilatora do twarzy - pędzel do czyszczenia porów i usuwania makijażu.

Depilator do twarzy ma kilka wad, o których również warto wspomnieć:

 • „Daje” ból, jak każda inna metoda usuwania włosów. Przypomnij sobie, że istotą tego procesu jest sztuczne usuwanie włosów razem z cebulką i naruszanie tekstury mieszków włosowych, aby zupełnie nowe włosy stały się cieńsze i bardziej miękkie;
 • Powoduje podrażnienie. To zależy od indywidualnych cech skóry. W każdym razie depilację należy przeprowadzić wieczorem, aby skóra mogła zregenerować się w nocy i podrażnienie ustąpiło;
 • Może powodować wrastanie włosów. Przyczyną ich powstawania są rysy skóry, niewłaściwe przygotowanie i przeprowadzenie zabiegu lub wadliwa pielęgnacja naskórka po nim;
 • Mały wybór modeli.

Jak wybrać

Jeśli chcesz mieć skuteczny i niezawodny depilator do usuwania owłosienia u kobiet - wybierz elektryczny. Jeśli cena tych modeli gryzie, jedynym wyjściem jest zakup mechanicznej sprężyny analogowej.

Wybór depilatorów do twarzy jest teraz bardzo mały, a konkretnie, na rynku jest jeden godny produkt - „Twarz Brauna” i jeden chiński - Pinceta. Producent tego ostatniego twierdzi, że jego depilator może być stosowany zarówno do twarzy, jak i ciała, a cena urządzenia pozwala wypróbować ten know-how na sobie.

Chcesz uzyskać pełną pielęgnację twarzy, wybierz „Twarz Brauna” z dodatkową główką szczoteczki do czyszczenia porów i usuwania makijażu. Jeśli pielęgnacja ciała jest również ważna i chcesz jednocześnie „zabić dwa ptaki jednym kamieniem”, zwróć uwagę na klasyczny depilator do ciała z ogranicznikiem dyszy na twarz (np. „Braun Silk-epil” 9-558 Wet & Dry, SE 7931, Philips SC2006).

Modele

Twarz Brauna

Pierwszy na świecie depilator do twarzy stworzony przez legendarną niemiecką markę. Jest szczególnie znany z depilatorów do ciała i stylizatorów do strzyżenia / stylizacji włosów i ogólnie urządzeń kosmetycznych. Depilatory marki Braun są zawsze aktualne i wykonane z najnowszych materiałów i wyposażone w unikalne projekty producenta - cienkie długie pincety, „palce” do podnoszenia włosów i wygodne oświetlenie. Kluczowe cechy:

 • Miniaturowy rozmiar (producent porównuje go pod względem zwartości z tuszem do rzęs);
 • Dokładnie - usuwa włosy z brody i czoła, powyżej górnej wargi, pozwala dopasować kształt brwi;
 • Szybko Prędkość obrotowa - 20 tysięcy obrotów na minutę lub 300 na sekundę;
 • Ma głowę z 10 mini-otworami;
 • Przechwytuje włosy o długości od 0,2 mm;
 • Działa w 2 trybach (2 prędkościach);
 • 100% wodoodporny;
 • Zasilanie bateryjne, bezprzewodowe;
 • Lekki;
 • Może być noszony ze sobą w kosmetyczce;
 • Ma zdejmowaną głowicę i jest wyposażony w dyszę do czyszczenia porów;
 • Ma stylowy wygląd zewnętrzny;
 • Posiada odpinany kapturek ochronny.

Depilator do twarzy od Braun 2 w 1 - Jest to bezbolesne i skuteczne usuwanie włosów oraz dodatkowa pielęgnacja skóry - oczyszczanie porów i demakijażu. Szczotki zawarte w zestawie i wyjmowana dysza zapewniają wysokiej jakości głębokie lub delikatne oczyszczanie porów i najlepsze działanie produktów do pielęgnacji - kremu, serum, a nawet zwykłego toniku. Wiadomo, że produkty kosmetyczne lepiej wchłaniają się na wstępnie oczyszczoną powierzchnię skóry właściwej bez „martwej” warstwy komórek i z uchylonymi porami.

Modele depilatora do twarzy Braun są godne uwagi ze względu na ich pakiet. Klasyczny obejmuje zdejmowaną głowicę depilującą i główkę szczoteczki, kosmetyczkę, szczoteczkę do pincety oraz powiększone - wygodne lustro z podświetleniem.

De. Co

Depilator mechaniczny (ręczny) to kompaktowy mechanizm, para sprężyn na uchwycie. Istotą jego pracy jest trzymanie tych źródeł przez włosy przeciw ich rozwojowi. Proces ten jest nie tylko pracochłonny, ale także bolesny, prowadząc do zaczerwienienia i podrażnienia skóry. Depilator ręczny De. Co Nie usuwa włosów punktowo, jak pierwszy analog, ale ma oczywistą zaletę - niską cenę w okolicach 200 rubli.

Pinceta

Jest to urządzenie elektryczne ze stałą głowicą i pincetą. Urządzenie ma wąską głowę i pęsety blisko siebie, aby uchwycić wysokiej jakości krótkie i cienkie włosy. Jest skuteczny w swojej pracy i niedrogi - około 400 rubli, nie pozostawia śladów usuwania włosów. Mogą usuwać zarost i używać go do ciała - pęseta doskonale sobie radzi z okolicami bikini i pod pachami, ale przez długi czas będą musiały depilować nogi.

Jak korzystać?

Elektryczny depilator twarzy jest łatwy w użyciu:

 1. Wstępnie oczyść skórę - umyj zwykłą pianką lub żelem, aby oczyścić i otworzyć pory. Wskazane jest, aby usunąć włosy po kąpieli lub prysznicu, gdy pory są gotowane na parze i gotowe do „rozdania” włosów;
 2. Wskazane jest stosowanie peelingu - usunie zrogowaciałą warstwę komórek i uwolni włosy, uniesie je;
 3. Przetrzyj wilgotną powierzchnię skóry ręcznikiem i wysusz ją naturalnie;
 4. Powoli prowadź głowicę depilatora przeciwko wzrostowi włosów, od dołu do góry, nie naciskaj urządzenia;
 5. Przejdź przez jeden obszar 1-2 razy przeciwko wzrostowi włosów i nie więcej niż 3-4 powtórzeń, w przeciwnym razie nie można uniknąć podrażnienia;
 6. Po zakończeniu procesu przetrzyj skórę uspokajającym tonikiem bez alkoholu, możesz użyć nadtlenku wodoru, wywaru ziołowego. Konieczne jest nakładanie płynu lekkimi ruchami moczenia, nie można go wcierać;
 7. Następnie nałóż krem ​​nawilżający lub łagodzący (z rumiankiem, aloesem, nagietkiem) i używaj go za każdym razem po depilacji.

Kosmetyczki zalecają depilację twarzy wieczorem - jeśli nie było możliwe natychmiastowe uniknięcie podrażnienia, może przejść samo w nocy - wystarczy uspokoić skórę tonikiem i nałożyć krem ​​nawilżający. Każdy krem ​​przeciw oparzeniom pomoże usunąć silne podrażnienie z twarzy - Ratownik, Pantenol, Bepanten.

Depilator ręczny „Wiosna” Działa na innej zasadzie: przymocuj sprężyny do twarzy i przesuń rączkę od dołu do góry lub przeciwko wzrostowi włosów. „Wiosna” dobrze radzi sobie z puszystymi włosami nad brwiami lub górną wargą, ale dostosowanie kształtu brwi jest dość nieprzewidywalne.

Recenzje

Każdy model depilatora twarzy ma swoje zalety i wady. Nowoczesne kobiety wolą specjalny model od Braun - wygodny, kompaktowy i drogi. Wśród jego zalet konsumenci zauważają skuteczność - włosy są usuwane wraz z cebulką, prawie bezbolesne i łatwe w użyciu na najbardziej wrażliwych obszarach twarzy - nad górną wargą i pod brwiami. Nawiasem mówiąc, model z Braun doskonale koryguje kształt brwi i usuwa włosy armatnie tak szybko i prawie niezauważalnie.

Jeśli mówimy o modelach elektrycznych, nie można nie zauważyć większej liczby odpowiedników w budżecie, takich jak Pinceta - kompaktowy depilator z małą główką pincety. Jest niedrogi i dobrze radzi sobie z zarostem, ale trudno znaleźć prawdziwe recenzje na temat modelu.

Istnieje również wiele opinii na temat mechanicznych „sprężyn” - nadają się do zwalczania niewidocznych puszystych włosów i są niedrogie, pomimo prymitywności, doskonale radzą sobie z włosami i nadają skórze gładkość na 2-4 tygodnie. Wśród wad mechanicznego depilatora sprężynowego kobiety zauważają niemożność dostosowania kształtu brwi - sprężyna nie działa punktowo, ale „obcina” wszystkie napotkane włosy.

Nie można powiedzieć, który depilator jest lepszy dla kobiet. Jedno jest jasne, że najbardziej skuteczne w działaniu są elektryczne, niedrogie są mechaniczne. Jeśli zarost nie przeszkadza tak bardzo, wystarczy mechaniczny depilator lub zwykłe pincety. Jeśli włosy nad górną wargą lub brodą stanowią prawdziwy problem, nie możesz obejść się bez elektrycznego depilatora.

W następnym wideo - przegląd depilatora peelingowego BRAUN do twarzy.

Obejrzyj wideo: BRAUN FACE - RECENZJA DEPILATORA I SZCZOTECZKI DO TWARZY. Marta Wojnarowska (Grudzień 2019).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz