Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Jak czyścić białe złoto diamentami w domu?

Złoto, szczególnie białe, nie toleruje samozaparcia. Nawet lekka powłoka nadaje metalowi szlachetnemu tani wygląd, dlatego wymaga specjalnej troski.

Białe złoto ma niewielką, ale znaczącą różnicę od zwykłego: w składzie znajdują się specjalne zanieczyszczenia (dla odcienia). To nie jest srebro, ale platyna, pallad lub nikiel, podczas gdy powłoka jest wykonana z rodu.

Takie cechy nie utrudniają pielęgnacji złota, a jednak nie zapominaj, że powłoka wymaga ostrożnego obchodzenia się.

Kiedy białe złoto ma żółty odcień, powinieneś udać się do specjalisty w celu nałożenia dodatkowej warstwy rodu, pomoże to poradzić sobie z takim problemem.

Inne zanieczyszczenia można usunąć w domu. Rozważmy bardziej szczegółowo sposoby czyszczenia złota środkami domowymi.

Skuteczne przepisy

Jeden przepis na czyszczenie:

  1. Produkt należy gotować przez 10 minut. w wodzie z mydłem. Możesz użyć mydła, proszku lub innego środka czyszczącego. Należy pamiętać, że białe złoto nie toleruje chloru, nie powinno być w składzie produktu.
  2. Gotowanie w wodzie i sodzie. 1 łyżka. łyżka sody na 100 gr. woda Taka mieszanina uwalnia pianę, więc roztwór może wypłynąć z patelni - bądź ostrożny.
  3. Po ugotowaniu przetrzyj produkt ściereczką flanelową.

Pasta do zębów w domu

Konieczne jest pobranie pasty do wrażliwych zębów (na pewno nie złamie powłoki), nałożenie na miękką szczotkę i przetarcie powierzchni produktu. Po zakończeniu czyszczenia przepłucz biżuterię ciepłą wodą.

Czyszczenie biżuterii wykonanej z metali szlachetnych nie jest tak przytłaczającym zadaniem. Mimo to należy wziąć pod uwagę właściwości fizyczne metali i przestrzegać różnych środków ostrożności podczas różnych procedur.

Do czyszczenia nie należy używać proszków, żeli ani ściernych ściereczek. Narzędzia te mogą poważnie uszkodzić materiał, a wygląd produktów zostanie beznadziejnie uszkodzony. Warto używać pędzli tylko z miękkim włosiem.

Produkty zawierające chlor i inne surowe substancje nie są używane do takiej biżuterii. Najlepiej jest używać miękkich elementów, aby delikatnie usunąć płytkę nazębną i brud.

Można użyć amoniak i nadtlenek wodoru. Jedną ampułkę amoniaku miesza się z 50 ml. nadtlenek wodoru. Konieczne jest trzymanie złota w takim roztworze przez co najmniej 7-8 minut, możesz nawet zostawić je na jeden dzień. Specjalne rozwiązanie do czyszczenia można kupić w sklepie.

Jeśli nie chcesz spędzać dużo czasu na ich poszukiwaniu, istnieje kilka prostych metod czyszczenia za pomocą improwizowanych środków:

  1. Roztwór cukru Wymieszaj 2-3 łyżeczki cukru w ​​ciepłej wodzie, włóż złoto do roztworu na 12 godzin. Ta metoda jest odpowiednia do zapobiegania, a nie do poważnego zanieczyszczenia, przywróci biżuterię do poprzedniego blasku.
  2. Zmywacz do paznokci. Nie ma w nim wielu agresywnych składników, które mogłyby zaszkodzić, a jednocześnie znajduje się w prawie każdym domu. Musisz przetrzeć dekorację kompozycją. Lepiej używać opcji bez amoniaku. Metoda jest odpowiednia do usuwania tłuszczu i brudu.
  3. Roztwór hiposiarczynu. Pozostaw dekorację w roztworze na 20 minut. To narzędzie jest sprzedawane w każdym sklepie specjalizującym się w fotografii. Ta metoda działa dobrze w przypadku plam jodowych.

Wskazówki i porady

Przed czyszczeniem sprawdź, czy nie ma uszkodzeń. Jest to ważna procedura, w obecności wiórów i zadrapań lepiej jest przypisać dekorację mistrzowi, aby nie spowodować jeszcze większego uszkodzenia przez samoczyszczenie.

Podczas płukania roztworu wodą z kranu istnieje ryzyko upuszczenia miniaturowej biżuterii. Zamknij odpływ korkiem lub odmów podobną metodę prania. Zdejmij biżuterię z białego złota podczas kąpieli w basenie. W tym przypadku nie mówimy o możliwości utraty. Woda w basenie zawiera chlor, szkodliwy dla szkliwa z rodu.

Jeśli ozdobą są kamienie, powinieneś powstrzymać się od czyszczenia dowolnym alkoholem, nawet amoniakiem. Ale ta zasada nie dotyczy produktów z diamentami.

Szczotkowanie pastą do zębów może wydawać się najlepszym rozwiązaniem, aby użyć nowej szczoteczki, ale stara będzie znacznie bardziej użyteczna; miękkie włosie nie uszkodzi powłoki.

Po czyszczeniu należy wytrzeć produkt, nigdy nie pozostawiaj mokregow przeciwnym razie takie zaniedbanie wpłynie negatywnie na stan metalu, który będzie widoczny nawet gołym okiem.

Biżuteria powinna być również przechowywana poprawnie. Kartony nie nadają się na białe złoto ze względu na obecność siarki w kompozycji.

Właściwa i bezpieczna pielęgnacja biżuterii

Biżuteria wymaga uwagi. Są kamienie, które nie tolerują wysokiej wilgotności, takie jak bursztyn, turkus i opal. Dlatego podczas samodzielnego czyszczenia biżuterii musisz poznać cechy kamieni szlachetnych w biżuterii; natychmiast nie należy stosować metody czyszczenia domu.

Płytka nazębna i różne zanieczyszczenia nie tylko wnikają w metal, ale również zatykają pęknięcia między kamieniami, co utrudnia ich usunięcie. Najlepszym narzędziem w tym przypadku jest bawełniany tupfer.

Uszkodzenie ramy jest prawie niemożliwe, czego nie można powiedzieć o twardych i ostrych narzędziach. Nie należy tylko czyścić dekoracji inkrustowanych kamieniami pod bieżącą wodą - kamienie mogą spaść z ramy do odpływu.

.

Podczas czyszczenia kamienia nie używaj pasty ani proszku. Może to uszkodzić powierzchnię. Z łatwością usuwa trudne przypadki zanieczyszczenia benzyną.

Gdy twardość kamienia jest mniejsza niż 5, zaleca się stosowanie wyłącznie mydła jako środka czyszczącego. Kamienie o niskiej twardości to: turkus, kamień księżycowy, malachit, opal i apatyt.

Podczas czyszczenia biżuterii za pomocą pereł należy pamiętać, że ten kamień ma charakter organiczny, jest wyjątkowo delikatny i, oczywiście, nie powinien być narażony na działanie aktywnego środowiska chemicznego.

Metody czyszczenia biżuterii ludowej

Istnieje wiele środków ludowej do czyszczenia biżuterii. Na przykład dwutlenek tytanu, który jest obecny w kosmetycznej szmince, pomaga przywrócić złotą biżuterię i nadać im początkowy połysk. Wystarczy nałożyć szminkę i dokładnie posmarować metal szlachetny. Następnie spłucz produkt i usuń pozostałą pomadkę.

Następną metodą jest obieranie, wystarczy wytrzeć cebulę posiekaną cebulą. Do tego zastosowania nadaje się również ocet stołowy. Oba mogą doskonale wyeliminować czernienie platyny. Ponadto ich użycie nie jest niebezpieczne i nie uszkadza metalu.

Inną ciekawą metodą czyszczenia jest użycie wapna. Wlej wodę do porcelanowego kubka i rozcieńcz tam drobno startą limonkę. Mieszanina powinna być płynna. Następnie dodaj sól, sodę i trochę wody. Następnie mieszaninę należy wymieszać i pozostawić na kilka dni. Po upływie ustawionego czasu możesz rozpocząć czyszczenie. Umieść białe złoto w porcelanowym kubku wypełnionym powstałym roztworem, pozostaw na dwie godziny. Po zabiegu opłucz pierścień alkoholem winnym i pozostaw do wyschnięcia.

Są to znane nam metody czyszczenia biżuterii. Postępując zgodnie z zaleceniami i instrukcjami, możesz przywrócić i trwale zachować oryginalne piękno białego złota.

Z następnego filmu dowiesz się więcej o tym, jak czyścić złoto kamieniami w domu.

Obejrzyj wideo: Jak czyścić biżuteriie złota w domu Domowy sposób na czyszczenie złotej biżuterii bezxpomylu (Luty 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz