Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Jak czyścić pralkę kwasem cytrynowym?

W prawie każdym domu jest dziś pralka. Jest po prostu niezbędny do mycia, a wiele gospodyń domowych nie wyobraża sobie życia bez niego. To niezastąpione urządzenie czasami wymaga czyszczenia. W takim przypadku pomoże ci kwas cytrynowy.

Przyczyny pojawienia się skali

Gospodyni moczyła rzeczy, wzięła dobry, drogi detergent, wrzuciła do maszyny, wcisnęła program i nagle się zawiesiła, zatrzymała. Nowa pralka w dobrym stanie, bez awarii, przestała działać. Jest to możliwe tylko w kilku przypadkach: gdy maszyna nagromadziła zanieczyszczenia, rdzę, kamień, kamień osadził się.

Zanieczyszczenia zatykają filtr odpływowy, a osady soli gromadzą się na grzejniku. Pojawienie się kamienia, złogi węglanowe mają swoje obiektywne powody, wśród których najczęstsze są:

 1. Obecność soli wapnia i magnezu, żelaza i innych zanieczyszczeń w twardej wodzie. Podczas podgrzewania wody węglany osadzają się podczas każdego mycia na elemencie grzejnym (elemencie grzejnym) i innych szczegółach.
 2. Proszek może zawierać bardzo dużą liczbę pierwiastków chemicznych.
 3. Maszyna często działa w trybie „intensywnego prania”, części zużywają się szybciej.

Jeśli maszyna zaczęła zużywać znacznie więcej energii niż zwykle, z trudem pracując, jest to sygnał pojawienia się kamienia, zanieczyszczenia. Węglany szczelnie przykryły grzejnik i nie może już podgrzewać wody w trybie normalnym, zapobiegają temu osady. Gospodyni musi posprzątać asystentkę, w przeciwnym razie grzejnik może się zepsuć i trzeba będzie go wymienić. W najlepszym przypadku moduł oprogramowania można zapisać. W najgorszym przypadku jego wymiana będzie wymagała dużo pieniędzy i wysiłku, ponieważ ta awaria jest poważna.

Wapno może być jedną z przyczyn pleśni i nieprzyjemnego zapachu. Aby uniknąć takich poważnych problemów, urządzenie musi być regularnie czyszczone.

Jak często trzeba czyścić?

Najpierw musisz zdecydować, co oczyścić z następujących komponentów:

 • filtr pompy spustowej;
 • grzyby i pleśń, które pojawiają się w pojemniku, w którym wlewa się proszek;
 • skala na grzejniku.

Czyszczenie filtra

Przed zatkaniem, zanieczyszczeniem czyść filtr odpływowy maszyny raz na 30 dni. Znajdź panel znajdujący się poniżej. Aby otworzyć pudełka, naciśnij z pewnym wysiłkiem lub użyj monety, małego śrubokręta. Kiedy się otworzy, gospodyni zobaczy pompę, filtr i cienki wąż chroniące urządzenie przed brudem, śmieciami.

Śmieci zawsze gromadzą się na filtrze, z zatkanym wężem woda może podnieść się i powodować problemy nie tylko dla gospodyni, ale także sąsiadów. Aby wyczyścić filtr, otwórz okrągłą pokrywę i usuń kawałki wełny, które się tam osadziły, włosy, czasem monety, wykałaczki pozostawione w kieszeniach i inne zanieczyszczenia. Pokrywkę myje się kilkakrotnie zwykłą wodą. Pod maszyną znajduje się pojemnik, z którego odprowadzany jest brudny szlam z węża. Nawiasem mówiąc, zapach będzie bardzo nieprzyjemny, ostry.

Czyszczenie dziąseł

Wokół drzwi urządzenia znajduje się mankiet (obudowa, elastyczna). Należy go również wyczyścić, ponieważ mogą tu pozostać kawałki papieru, tkaniny, nici i drobne przedmioty. Następnie po każdym praniu należy wytrzeć do sucha szmatką. To ochroni urządzenie przed pleśnią.

Drzwi maszyny są zawsze lekko uchylone, aż wyschną całkowicie, aby uniknąć niebezpiecznej wilgoci.

Pleśń na gumowych częściach i mankietach, nieprzyjemne zapachy można wyeliminować za pomocą siarczanu miedzi. Przygotowuje się rozwiązanie, które stosuje się do problematycznych części pozostawionych na cały dzień. Oczyszczają formę szmatką, napełniają proszek i programują urządzenie do prania testowego. Wszelkie zabrudzenia i zapachy muszą zniknąć.

Szlam na maszynie bardzo dobrze usuwa kwas cytrynowy. Procedura jest przeprowadzana raz lub dwa razy w roku. Produkt jest agresywny, ponieważ jest kwasem.

Czyszczenie tacki proszkowej

Pojemnik na proszek (pojemnik na proszek) można dobrze czyścić za pomocą środka do czyszczenia toalet. Procedura pomoże pozbyć się mechanizmu pleśni, osadów, płytki nazębnej. Te narzędzia doskonale poradzą sobie z bakteriami. Odbiornik proszku jest usuwany z aparatu, opuszczany do pojemnika z bieżącą wodą, gdzie dodano niewielką ilość środka do czyszczenia toalety, pozostawiony na 90 minut. Następnie stara szczoteczka do zębów jest czyszczona od wewnątrz i płukana. Takie czyszczenie należy przeprowadzać 1-2 razy w miesiącu.

Otwór, w którym wkładany jest pojemnik na proszek, jest czyszczony substancjami niezawierającymi chloru, ponieważ może on powodować korozję gumowych węży.

Metoda czyszczenia kwasem cytrynowym

Mycie rzeczy w twardej wodzie nie pomaga zbytnio chronić urządzenia, wręcz przeciwnie, może spowodować uszkodzenie. Sole w postaci osadów pozostają na grzejniku i innych częściach, tworząc skalę. Eksperci zalecają czyszczenie pralki za pomocą specjalnych narzędzi.

Istnieje wiele związków wytwarzanych w tym celu przez przemysł chemiczny, producentów krajowych i zagranicznych. Ale możesz skorzystać z domowych środków czyszczących. Jeden z nich: kwas cytrynowy. Należy od razu zauważyć szczególne właściwości tej wyjątkowej substancji. „Cytryna” jest szeroko stosowana w gospodarstwie domowym, dzięki czemu usuwają kamień, osady z czajników, młynków do kawy, żelazek, zmywarek, garnków i zbiorników. Jest stosowany w połączeniu z wodą do płukania gardła. „Cytryna” myje ręce po wykopaliskach.

Procedura czyszczenia pralki kwasem cytrynowym zostanie przeprowadzona dość szybko. Pozwoli to uchronić grzejnik przed uszkodzeniem, a maszyna będzie działać bez zatrzymań, opóźnień i przerw.

Ta metoda jest bardzo popularna z następujących powodów:

 1. Kwas cytrynowy nie jest szkodliwy dla zdrowia ludzkiego i nie ma negatywnych skutków.
 2. Dostępne dla każdej gospodyni.
 3. Przystępna cena.
 4. Nie wymaga dużo pracy.

Jeśli urządzenie jest przeznaczone na 5 kg, weź 200 gramów substancji, konieczne jest wlanie sekcji proszku. Pranie rozpoczyna się w trybie „Bawełna”. Jeśli maszyna jest zaprojektowana na 3-4 kg, wystarczy wziąć 60 gramów kwasu cytrynowego. Gdy substancja jest już umieszczona w bębnie, gospodyni musi tylko ustawić urządzenie na długie pranie, od 60 do 90 stopni, w zależności od skali.

Jeśli wszystko zostanie wykonane poprawnie, asystent prania będzie działał przez długi czas bez awarii i awarii, gospodyni uratuje swój czas i uchroni się przed nieprzyjemnymi niespodziankami i niepotrzebnymi wydatkami.

Co jeszcze możesz umyć?

Współczesny przemysł chemiczny wytwarza wiele różnych środków do usuwania kamienia i zanieczyszczeń. Krajowi i zagraniczni producenci wytwarzają produkty najwyższej jakości. Jednak nie ma nic lepszego niż domowe środki zaradcze. Fakty takie jak:

 1. Dostępność
 2. Przyjazność dla środowiska (nietoksyczny).
 3. Niski koszt
 4. Łatwy do nałożenia podczas procedury czyszczenia.

Ocet

Pół szklanki 9% octu wlewa się do sekcji detergentu. Najdłuższe programowanie jest zaprogramowane. Po 5-7 minutach należy zatrzymać maszynę, pozostawiając ją z octem na godzinę. W tym czasie kwas octowy będzie działał na grzejnik i bęben, dzieląc skalę. Po godzinnej przerwie powinieneś ponownie uruchomić tryb prania i poczekać na koniec. Pod koniec procedury programowane jest krótkie pranie lub włączany jest tryb płukania.

Zaleca się czyszczenie octu nie częściej niż dwa razy w rokuponieważ jest to agresywna substancja. Aby uchronić gumowe części przed korozją przez ocet, rzadko można go stosować specjalnie do elementów gumowych.

Ale po czyszczeniu wszystkie metalowe części są całkowicie wolne od osadów, zanieczyszczeń i kamienia. Bardzo szybko i dobrze łamie sole.

Soda

Jeśli ocet doskonale odciąży metalowe elementy węglanów, to soda pomoże gumowym częściom. To jedno z najlepszych narzędzi do odrabiania lekcji. Soda oczyszczona zabija grzyby i pleśń, niszczy wszelkie nieprzyjemne zapachy. Aby wyczyścić aparat, przygotowuje się roztwór sody z wodą w stosunku 1: 1. Następnie za pomocą tej mieszaniny wcierać gumowe uszczelki, drzwi i powierzchnię pralki. Następnie wszystko wyciera się wilgotną, czystą szmatką, a następnie wyciera wszystkie części do sucha.

Jeśli wewnątrz gumowych uszczelek powstała pleśń, stosuje się również roztwór sody. Takie wydarzenie odbywa się raz na 7 dni.

W reklamach często można usłyszeć, że proszek do prania Calgon zapobiega tworzeniu się kamienia, kamienia i zanieczyszczeń. To nie jest do końca prawda, a raczej wcale. „Calgon” jest w stanie zmiękczyć twardą wodę, w której prane są ubrania i ubrania. Ale ten sam efekt uzyskuje się za pomocą sody kalcynowanej. Jednak nadal musisz upewnić się, że woda naprawdę wymaga zmiękczenia. Pralkę można czyścić za pomocą sody.

Która metoda ludowa jest lepsza?

Którą z metod ludowych dać pierwszeństwo - decyduje sama gospodyni. Recenzje są mieszane. Aby wyczyścić urządzenie za pomocą sody lub octu, może być konieczne kilka procedur, a kwas cytrynowy usuwa wszystko za pierwszym razem. W kompleksie możesz korzystać z kilku narzędzi jednocześnie. Aby wybrać odpowiednią substancję, sprawdź, co należy wyczyścić. Zazwyczaj jest to:

 • pleśń, grzyby w gumie uszczelniającej;
 • skala utworzona na grzejniku;
 • pozostałości środków płuczących, proszków, różnych dodatków wewnątrz urządzenia;
 • brud, zgubione przedmioty w filtrze pompy spustowej;
 • rdza w filtrze węża dopływowego.

Produkty na bazie chloru są bardzo rzadko używane do czyszczenia elementów gumowych, aby ich nie zepsuć:

 1. Podczas pracy z elementem grzewczym, na którym osadzają się osady soli, konieczne jest pozyskiwanie kwasów. W arsenale środków domowych znajdują się kwas cytrynowy i ocet, najtańsze i najbardziej dostępne na rynku. Szybko poradzą sobie z szumowiną.
 2. Podczas przetwarzania mankietu i gumy uszczelniającej możesz użyć roztworu sody lub „białego”, ale nie często. Chlor może jeść i deformować cienką gumę, dlatego najlepiej pracować z substancjami bez chloru. Jednak w skrajnych przypadkach, przy dużej ilości pleśni, stosuje się ostry, wyjątkowo nieprzyjemny zapach, Domestas, Kometa i Biały. Wybrany nośnik wyciera się metalowym kółkiem, lekko odsuwając mankiet do tyłu.
 3. Aby umyć tacę, zapoznaj się z instrukcjami i dowiedz się, jak ją usunąć. Proces jest całkowicie zależny od marki urządzenia. W tej części znajdziesz resztki detergentów, rdzy. Do czyszczenia weź ocet z sodą z dodatkiem gorącej wody. Mieszaninę pozostawia się na 2 godziny. Pozostały brud usuwa się szczoteczką do zębów, gąbką, po czym tacę wyciera się do sucha. Po zabiegu jest on ponownie wkładany.
 4. Filtr i pompę spustową myje się bieżącą wodą lub wodą z dodatkiem mydła w płynie.
 5. Filtr węża wlotowego można również czyścić roztworem sody, roztworem mydła (bieżąca woda z mydłem w płynie).
 6. Korpus, panel myje się mieszaniną detergentu do mycia naczyń i zwykłej wody z kranu.

Oprócz metod opisanych powyżej dodano jeszcze jedno do sposobu radzenia sobie z problemami - kulka magnetyczna do mycia Eco Life. Służy od około 10 lat, zmiękcza wodę, jest przyjazny dla środowiska i zapobiega tworzeniu się kamienia. Po wyczyszczeniu myjki myjka pozostanie czysta przez długi czas. Kulka magnetyczna Magnofix do pralek jest również środkiem do usuwania kamienia, który można kupić. Magnesy zapewniają niezawodną ochronę aparatu przed osadami węglanowymi. Wśród magnesów są znane:

 • Konwerter skali magnetycznej Atlas MAG 1MF 1/2;
 • filtr do myjki XCAL Eco Max Water;
 • filtr magnetyczny „Anti-scale 1 MD”;
 • filtr magnetyczny „STOP Scale”;
 • filtr magnetyczny „Anti-scale 3/4 MD”.

Porady na każdą okazję

Aby maszyna służyła przez długi czas i wiernie, gospodyni musi dbać o swojego asystenta, opiekować się nią, stosować środki zapobiegawcze. Od czasu do czasu urządzenie musi być czyszczone, wielu używa domowych środków, ale chemia gospodarcza może również zapewnić pomoc w nagłych wypadkach. Spośród preparatów przemysłu chemicznego do pielęgnacji pralki najpopularniejsze są:

 1. Aktywacja frysz (dla elementów metalowych).
 2. Miele (eliminuje nieprzyjemne zapachy).
 3. Magic Power (eliminuje skalę, produkowany w Niemczech).
 4. Toopper 3004 (usuwa kamień).
 5. „Dr. Ten Antibacterial” (z pleśni, bakterii).

Produkty do pielęgnacji domowej do urządzenia, do których uciekają się wszystkie gospodynie domowe:

 1. Kwas cytrynowy (zgorzelina, kamień).
 2. Ocet stołowy (biały) 9% (skala).
 3. Soda oczyszczona (z pleśni, bakterii, zanieczyszczeń).
 4. Soda kalcynowana (zmiękcza wodę).
 5. Siarczan miedzi (całkowicie niszczy pleśń).
 6. Produkty magnetyczne: filtry, kulki (osady soli magnezu i wapnia, zmiękczanie wody).

Niektóre gospodynie domowe nawet wkładają tabletki aspiryny do samochodu. Okazuje się, że aspiryna jest doskonałym środkiem wybielającym i odplamiającym. Może być stosowany zarówno do białej bielizny, jak i kolorowych przedmiotów.

Aby zapobiec urządzeniu, należy zapewnić odpowiednią ostrożność. Środki te przedłużą okres operacyjny. Dokładne czyszczenie pralki raz lub dwa razy w roku nie jest takie trudne. Pozwoli to zaoszczędzić domowy budżet na dodatkowych wydatkach, maszyna będzie mogła pracować wydajnie i skutecznie.

Po umyciu bęben musi być wentylowany. Wcześniej cała pozostała wilgoć jest z niego wylana. Ten środek ochroni przed pojawieniem się bakterii i pleśni, ponieważ wilgotne środowisko jest niezbędne do ich pojawienia się.

Możesz zainstalować specjalne filtry czyszczące na kranach z wodą i na samym urządzeniu. Będą w stanie oczyścić wodę z zanieczyszczeń, co wielokrotnie zmniejszy ryzyko osadzania się kamienia i kamienia. Kulki magnetyczne przez długi czas uwolnią automatyczne piękno przeciwności losu, rozszczepiając wszystkie związki soli, zmiękczając i poprawiając właściwości wody.

Po umyciu części kwasem octowym należy dobrze przepłukać wszystkie elementy, aby nigdzie nie pozostało ocet. To samo dotyczy sody, siarczanu miedzi i kwasu cytrynowego. Siarczan miedzi stosuje się w postaci roztworu z wodą, gdzie woda jest 3-4 razy większa. Zwykle weź 30% siarczanu miedzi i 70% wody. Ale wiele gospodyń domowych tworzy kompozycję z mniejszą ilością siarczanu miedzi, aby nie zaszkodzić zdrowiu.

Jeśli samochód się zepsuje, nie musisz tego robić sam lepiej natychmiast wezwać serwisanta i wymienić zużyte części. W zaawansowanych przypadkach urządzenie należy również powierzyć specjaliście, aby później uczyć się i opiekować się asystentką. Wiele działów serwisowych przeprowadza procedurę czyszczenia pralki przy użyciu tego samego kwasu cytrynowego.

Po starannym, skrupulatnym przestudiowaniu informacji zapisanych w instrukcji obsługi pralki, większość problemów można rozwiązać łatwo i szybko. Wiedza to potęga, a gospodyni nie będzie musiała szukać rozwiązania metodą prób i błędów.

Aby uzyskać więcej informacji na temat czyszczenia pralki kwasem cytrynowym, zobacz następny film.

Obejrzyj wideo: SODA + KWASEK CYTRYNOWY = RAKIETA. HadronPL Old (Luty 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz