Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Jak czyścić złoto w domu?

Złota biżuteria z czasem może się pokryć. Brud może zepsuć wygląd każdego produktu, zaczynają blaknąć i wyglądają nieatrakcyjnie. Dlatego każdy powinien wiedzieć, jak czyścić złoto w domu.

Funkcje

Przed rozpoczęciem czyszczenia złotej biżuterii zapoznaj się z funkcjami tego procesu. Studiowanie zawiłości czyszczenia złotej biżuterii pomoże ci uniknąć wielu błędów, które zrujnują wygląd twoich pierścieni.

Wiele produktów zawiera trudno dostępne obszary, które są trudne do czyszczenia. Wśród tych miejsc są wypukłe wzory, kamienne wstawki, ornament dekoracyjny. Tradycyjna metoda czyszczenia nie obejmuje tych obszarów, dlatego podczas mycia wodą trzeba dodatkowo użyć szczoteczki do zębów. Wybierz naczynia, których objętość pozwala całkowicie zakryć biżuterię. Poznaj cechy kamieni. Niektóre z nich mogą nie tolerować kontaktu z alkoholem i innymi substancjami.

Białe złoto różni się składem od tradycyjnego metalu. Z tego powodu należy starannie wybrać odpowiednią metodę czyszczenia. W pracy można używać tylko miękkich szczotek, aby kosmki nie rysowały metalu.

Znając zawiłości obróbki metalu, nauczysz się, jak właściwie o nią dbać i będziesz w stanie utrzymać atrakcyjność biżuterii przez długi czas.

Popularne sposoby

Biżuteria może być wykonana z różnych rodzajów złota, różniących się kolorem. Najpopularniejszy jest żółty metal. Do czyszczenia takiego złota dostępne są profesjonalne produkty sprzedawane w sklepach jubilerskich. Ponadto możesz sam wyczyścić złoto z brudu, używając dostępnych środków.

Wybór preparatu do czyszczenia biżuterii powinien opierać się na samym rodzaju zanieczyszczeń. Możesz wybrać kilka metod:

 • profesjonalne czyszczenie. Ta metoda jest uważana za najbardziej skuteczną. Podczas niej stosowane są specjalne systemy ultradźwiękowe, które przywracają biżuterię do pierwotnego stanu. Podobną procedurę można wykonać raz w miesiącu;
 • nieprofesjonalne czyszczenie. Taka metoda obejmuje metody ludowe, za pomocą których można samodzielnie czyścić złotą biżuterię;
 • specjalistyczne leki. Do czyszczenia biżuterii własnymi rękami możesz używać różnych rodzajów związków i kwasów. W większości przypadków takie fundusze są podawane w sklepach jubilerskich, lombardach.

Istnieje kilka sposobów na przywrócenie pierwotnego wyglądu złota, dzięki czemu lśni. Recenzje użytkowników zapewniają kilka środków, które pokazują dobry wynik.

Nadtlenek wodoru

Wiele osób kupuje biżuterię po lombardie. W tych organizacjach można kupić oryginalne produkty po niższych kosztach. Jednak wielu może stwierdzić, że uzyskany pierścień lub łańcuch ma matowy kolor, co nadaje produktowi brzydki wygląd.

Aby przywrócić naturalny połysk swoim produktom, możesz użyć nadtlenku wodoru, wycierając biżuterię zwilżoną wacikiem. Również Możesz połączyć lek z roztworem amoniaku. Taka mieszanina szybko usuwa wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia.

Aby przywrócić pierścienie do ich pierwotnego stanu, potrzebujesz:

 • zmieszać 50 ml amoniaku i 100 ml nadtlenku wodoru;
 • włóż pierścienie do powstałej cieczy;
 • biżuterię należy pozostawić na 12 godzin. Aby zapobiec parowaniu oparów, przykryj pojemnik pokrywką;
 • następnie musisz zdobyć produkt i wytrzeć go zamszem lub ściereczką flanelową.

Jeśli chcesz przyspieszyć procedurę, dodaj do mieszanki jedną szklankę wody i 0,5 łyżki prostego detergentu do prania. Proszek można zastąpić płynem do mycia naczyń. Weź gorącą wodę i jako naczynie wybierz ceramiczne lub szklane naczynia. W tym rozwiązaniu biżuteria powinna trwać około pięciu minut. Następnie produkty są myte i suszone.

Ocet

Czyszczenie złota z brudu za pomocą octu jest niepożądaną metodą dla produktów, w których znajdują się wkładki wykonane z kamieni. Roztwór kwasu octowego może uszkodzić kamienie, nadając im niebywały wygląd.

Jeśli jesteś właścicielem niskiej jakości złotej biżuterii, odrzuć taką metodę czyszczenia, ponieważ taki materiał zawiera wiele zanieczyszczeń w postaci metali nieżelaznych, które mogą spowodować nieodwracalne uszkodzenie działania kwasu.

Jeśli zdecydujesz się wybrać tę metodę, wybierz roztwór o niskim stężeniu octu - nie więcej niż 3%. Kwas będzie musiał zostać rozcieńczony w połowie wodą.

Soda

Soda pomoże usunąć plamę w krótkim czasie. Wiele metod zaprojektowano z myślą o długim czasie reakcji. Musisz poczekać kilka godzin, aż produkt ponownie stanie się czysty. Jeśli pilnie potrzebujesz wyczyścić łańcuch lub kolczyki, lepiej jest użyć sody oczyszczonej.

Aby nadać metalowi szlachetnemu naturalny połysk, potrzebujesz:

 • napełnij pojemnik jedną szklanką wody;
 • włóż w to swoją biżuterię;
 • postaw patelnię na kuchence i poczekaj, aż woda się zagotuje;
 • włóż do wrzącej wody jedną dużą łyżkę sody oczyszczonej;
 • gotuj biżuterię przez pięć minut, po czym możesz spuścić wodę;
 • traktuj złoto miękką szczoteczką do zębów.

Niektórzy użytkownicy używają suchej sody w proszku, ale nie nadaje się do pracy ze złotymi produktami. Wynika to z faktu, że soda należy do kategorii materiałów ściernych, które mogą uszkodzić materiał, cenne wkładki.

Dopuszczalne opcje obejmują mieszanie tylko sody oczyszczonej z wodą do pasty. Inne metody są niedozwolone.

Folia

Za pomocą folii możesz samodzielnie przywrócić złoto atrakcyjności. Będziesz potrzebował zwykłej folii metalowej, wody i sody oczyszczonej. Konieczne jest prawidłowe obliczenie proporcji podczas mieszania, aby nie uszkodzić metalu.

Aby wyczyścić biżuterię folią, musisz wykonać kilka czynności:

 • rozpuścić 50 gramów sody oczyszczonej w 0,5 litra gorącej wody;
 • połóż folię na dnie głębokiego naczynia;
 • mieszaninę sody i wody należy wlać do pojemnika;
 • zanurz złoto w wybranym pojemniku;
 • produkty muszą leżeć w roztworze całą noc;
 • ostatnim krokiem jest przepłukanie złota wodą i wytarcie miękkim ręcznikiem.

Amoniak

Amoniak może skutecznie usuwać zanieczyszczenia z metalu. Aby wyczyścić złoto, będziesz potrzebować:

 • wymieszaj szklankę wody i małą łyżkę amoniaku;
 • zwilżyć wacikiem w tym roztworze i ostrożnie przetworzyć produkt;
 • umyj złoto mydłem i wodą i spłucz czystą wodą.

Istnieje inny sposób użycia amoniaku, dla którego musisz połączyć proszek kredy z amoniakiem, aby uzyskać pastę. Powstałą mieszaninę należy przetrzeć produktem i umyć wodą z mydłem. Używanie kredy w bryłach jest niedozwolone, ponieważ delikatny metal można zarysować.

Amoniak można łączyć z detergentem. Będziesz potrzebował małej łyżki amoniaku i łyżki proszku do prania. Wymieszaj te składniki w szklance wody i zanurz tam biżuterię. Po trzech godzinach możesz spłukać złoto pod bieżącą wodą.

Istnieje łatwa metoda czyszczenia biżuterii roztworem alkoholu. Będziesz musiał rozpuścić kilka kropli amoniaku w szklance wody i włożyć biżuterię do uformowanej cieczy na godzinę. Następnie możesz spłukać złoto ciepłą wodą. Aby usunąć znaczne zanieczyszczenia, można rozcieńczyć mieszaninę detergentem do mycia naczyń.

Wielu użytkowników było w stanie ocenić następującą metodę:

 • wlać szklankę wody do kadzi i doprowadzić do wrzenia;
 • dodaj jedną łyżkę stołową roztworu amoniaku z mydłem w płynie do wody;
 • wrzuć biżuterię do płynu na kilka godzin;
 • po 2 godzinach opłucz złoto w wodzie i wytrzyj szmatką.

Po czyszczeniu dowolną z powyższych metod będziesz potrzebował musztardy w proszku. Nada produktom piękny połysk. Zaleca się wlanie produktu na miękką szmatkę i przetarcie biżuterią.

Pasta do zębów

Pasta należy do kategorii materiałów ściernych, dlatego należy dokładnie nią wyczyścić pierścienie i łańcuchy. Ta metoda pomaga dobrze wyczyścić diamenty. Będziesz musiał wycisnąć niewielką ilość pasty na szmatkę i wypolerować nią dekorację. Dozwolona jest tylko klasyczna biała pasta bez wybielacza.

Jeśli zdecydujesz się użyć proszku do zębów, rozcieńcz go sokiem z cytryny. Po zakończeniu czyszczenia opłucz pierścienie w wodzie i osusz je ręcznikiem papierowym.

Coca-Cola

Coca-Cola dobrze czyści powierzchnię złotych przedmiotów. Aby skorzystać z tej metody, potrzebujesz tylko drinka. Wybrana biżuteria jest umieszczana w niej na 12 godzin. Po umyciu umyj je czystą wodą.

Istnieje kilka ograniczeń tej metody:

 • Nie używaj tej opcji w produktach z kamieniami szlachetnymi. Wkładki mogą być pomalowane w niezrozumiały odcień z powodu kontaktu z napojem;
 • Złocenie pod wpływem Coca-Coli może zejść z pierścieni i łańcuchów.

Sól

Jest to najtańsza metoda czyszczenia biżuterii. Będziesz potrzebować naczyń, w których nalej szklankę gorącej wody. Wymieszaj całkowicie 4 duże łyżki soli w wodzie. Biżuteria powinna być przechowywana w roztworze przez 12 godzin. Następnie produkty są myte wodą z kranu i suszone.

Duże zanieczyszczenie

Samoczyszczące się złoto z zanieczyszczeń jest trudnym zadaniem. Osobno zastanów się nad tym, jak oczyścić złoto z czerni. Jeśli nie można przywrócić produktu przy użyciu metod opisanych wcześniej, zapoznaj się z informacjami na temat czyszczenia mechanicznego. Ta metoda jest uważana za najbardziej skuteczną.

Nie używaj produktów ściernych: soda oczyszczona, pasta do zębów i inne leki, ponieważ mogą zniszczyć biżuterię. Złoto jest delikatnym metalem, więc można go zarysować w kontakcie z materiałami ściernymi. Aby zwrócić przyciemniony metalowy urok, musisz użyć specjalnych rodzajów past. Takie fundusze mają niską cenę i nie szkodzą powłoce.

Użyj miękkiej szczoteczki do zębów lub chusteczki higienicznej. Musisz nakładać pastę na przyciemnione pierścienie lub łańcuchy i czyścić tylko w jednym kierunku. Po zakończeniu pracy przetrzyj produkt roztworem alkoholu. Usunie film pozostały po czyszczeniu.

Możesz sam stworzyć pastę do mechanicznego czyszczenia biżuterii własnymi rękami. Aby to zrobić, będziesz potrzebować:

 • wymieszaj w równych proporcjach wazelinę, starte mydło, ciepłą wodę, klasyczną pastę do zębów i pokruszoną kredę;
 • nałóż na biżuterię miękką szczoteczką;
 • czyść tylko w jednym kierunku;
 • na koniec procedury będziesz musiał potraktować metal roztworem zawierającym alkohol i przetrzeć go serwetką.

Aby umyć zabrudzony pierścień z jodu, możesz użyć łyżeczki hiposiarczynu rozpuszczonego w szklance wody. W tym rozwiązaniu pozostaw pierścień na 15 minut. Następnie przepłucz klejnot wodą z kranu i wytrzyj suchą szmatką.

Aby wyczyścić matowe złoto, spróbuj następujących metod:

 • Będziesz potrzebować naczyń, w których dodaje się trochę wybielającego wapna, łyżkę soli wodorowęglanowej i łyżkę jadalnej soli. Wlej jedną trzecią szklanki wody do mieszanki. Produkty należy umieścić w otrzymanej paście na kilka minut. Opłucz złoto roztworem alkoholu i dobrze wysusz;
 • wymieszaj 10 g kredy, 5 g białego ołowiu i pół funta krwi z magnezją. Powstała mieszanina jest wymagana do czyszczenia metalu;
 • Aby wdrożyć tę metodę, musisz zmieszać 80 gramów kolkotara i odrobinę amoniaku. To rozwiązanie powinno oczyścić zanieczyszczone pierścienie, łańcuchy lub kolczyki;
 • roztwór boraksu skutecznie radzi sobie z plamami na złotych pierścieniach. Zwilżoną w nim ściereczkę należy przetrzeć;
 • niektórzy ludzie usuwają zaciemnienie za pomocą gumki.

Nowe produkty

Najłatwiejszy sposób czyszczenia pierścieni o gładkiej powierzchni, na której nie ma kamieni i innych ozdobnych wkładek. Jednak takie produkty są rzadkie. Większość kobiet nosi gładkie obrączki, rozcieńczając je bardziej skomplikowaną biżuterią.

Szybkie czyszczenie nowych produktów z połyskiem za pomocą miękkiej szmatki. Jeśli na pierścieniu nie ma wkładek, odpowiednie jest zanurzenie w roztworze mydła. Nowa biżuteria może być czyszczona pastą do zębów za pomocą szczotek z miękkim włosiem. Pomimo faktu, że nawet w próbce złota 750 innych rodzajów metali jest obecnych w celu nadania wytrzymałości, taki materiał ma ciągliwość. Dlatego Należy zachować ostrożność, aby produkt nie zarysował się.

Jeśli jesteś zwolennikiem metod ludowych, możesz skorzystać z opcji z łukiem. Konieczne będzie pokrojenie cebuli na dwie części i wcieranie jej w powierzchnię dekoracji. Za pomocą tej metody możesz usunąć brud i tłuszcz z biżuterii. Ten prosty sposób pomoże wyczyścić złoty zegarek i inne rzeczy.

Stare powierzchnie

Na starym złocie mogą powstawać plamy lub film utleniający. Aby przywrócić zużyte złoto, pomoże Ci amoniak i nadtlenek wodoru.

Wymieszaj kilka składników w 200 gramach ciepłej wody:

 • mała łyżka amoniaku;
 • 30 ml 30% nadtlenku wodoru;
 • jedna łyżka mydła w płynie.

Wlej powstałą mieszaninę do niemetalowego pojemnika i opuść tam biżuterię na 20 minut. Następnie musisz przepłukać biżuterię w wodzie z kranu i dokładnie przetrzeć ją zamszową szmatką. Alternatywnie użyj tkaniny flanelowej.

Utalentowane złoto można czyścić wysokiej jakości amoniakiem. Będziesz potrzebował:

 • 200 gramów wody;
 • 0,5 małe łyżki amoniaku w stężeniu 10%;
 • 1 mała łyżeczka detergentu do mycia naczyń.

Kiedy obniżysz starą biżuterię do otrzymanego płynu, woda natychmiast przybierze ciemny odcień. Usuń je i spłucz wodą z kranu. Należy pamiętać, że ta metoda nie jest odpowiednia do pracy z produktami, w których występują kamienie szlachetne.

Roztwór sody oczyszczonej dobrze oczyszcza również sczerniałe złoto. Nie używaj proszku, ponieważ środek ścierny może zarysować pierścionki i kolczyki. Jeśli nie możesz przywrócić starego złota do pierwotnego wyglądu, zdobądź specjalną pastę lub piankę, które są sprzedawane w sklepach jubilerskich. Takie narzędzie będzie ci wystarczało przez długi czas.

Możesz zwrócić atrakcyjność biżuterii za pomocą ultradźwięków. Ta metoda jest nowoczesna i droga. Możesz jednak skutecznie usunąć wszystkie plamy i czerń z metalu szlachetnego.

Biżuteria z kamieniami

Do czyszczenia produktów kamieniami w domu metodami mechanicznymi. Podczas pracy z cennymi wkładkami uważaj, aby nie uszkodzić materiału. Wybierając odpowiednią metodę, należy wziąć pod uwagę, że alkohol może powodować nudność niektórych rodzajów kamieni.

Dlatego wilgoć jest niedopuszczalnym warunkiem dla kamieni nie zadziała namaczanie pierścionka lub kolczyków kamieniami w roztworach czyszczących. Aby wyczyścić taką biżuterię, możesz użyć prostej wody kolońskiej. Zanurz w nim wacik i wytrzyj kamień. Kolonia jest w stanie odtłuścić powierzchnię i usunąć brud.Po tej metodzie zobaczysz, że Twoja biżuteria znów świeci. Benzyna również skutecznie czyści kamienie szlachetne.

Wiele osób ma do czynienia z sytuacją, w której diamenty w pierścieniach stają się matowe. Możesz przywrócić oryginalny połysk dekoracji w domu. Podczas wcierania i ogrzewania kamienie zaczynają przyciągać kurz i tłuszcze. Nie można zatrzymać tego procesu, jeśli cały czas nosisz pierścienie, dlatego powinieneś przestudiować sposoby, które pomogą przywrócić ciemne złoto diamentem. Czyść ostrożnie, aby nie uszkodzić powierzchni metalu.

Aby szybko wyczyścić pierścionek zaręczynowy, jubilerzy zalecają używanie alkoholu. Będziesz musiał zanurzyć biżuterię w płynie i wytrzeć ją miękką ściereczką. Ta metoda jest w stanie szybko przywrócić złoto do dawnej atrakcyjności bez szkody i konsekwencji.

Wiele osób chodzi do procedur wodnych w pierścieniach i nie usuwa ich, gdy są w wodzie. Chlor obecny w basenach agresywnie wpływa na kamienie szlachetne, przez co stają się matowe i ciemnieją. Jest w stanie wniknąć w miejsca przyczepności, z których miejsca najtrudniej usunąć. Dlatego eksperci zalecają usunięcie biżuterii przed pójściem na basen.

Cenną biżuterię należy wyczyścić. raz w miesiącu. Wytrzyj pierścionek zaręczynowy lub bransoletę miękką ściereczką, sprawdzając stan zszywek i samego złota. Czasami metal wymaga niewielkiego polerowania, aby naprawić niewielkie uszkodzenia i zadrapania.

Biały metal

Tradycyjne metody pomogą uporać się z czernią na wielu biżuteriach. Jednak nie każda metoda będzie skuteczna podczas pracy z białym złotem. Taki metal jest uważany za specjalny, ponieważ nie zawiera miedzi i niklu. Powierzchnia złota jest pokryta rodem, więc należy wyczyścić krzyż lub wisiorek.

Możesz samodzielnie wyczyścić białe złoto w domu. Aby to zrobić, będziesz potrzebować:

 • miękka ściereczka;
 • mydło w płynie lub szampon;
 • roztwór amoniaku.

Za pomocą rozwiązań, w których te składniki są obecne, możesz wytrzeć biżuterię. Moczenie przedmiotów z białego złota w nocy jest zabronione.

Białego złota nie można czyścić pastą do zębów lub pastą do zębów, solą fizjologiczną. Możesz użyć mieszaniny amoniaku i szamponu. Aby to zrobić, odpowiednia jest dla Ciebie następująca metoda:

 • mieszać w równych proporcjach amoniak i wodę;
 • dodaj kilka kropel szamponu do płynu;
 • zanurz dekoracje w roztworze na 30 minut;
 • następnie musisz umyć białe złoto wodą i wysuszyć.

Szampon można zastąpić mydłem w płynie. Zajmuje dwie prasy dozownika. Rozcieńczyć mydło w szklance wody i umieścić pierścienie w powstałej mieszaninie. Pozostaw biżuterię na 20 minut, następnie spłucz wodą i wytrzyj do sucha.

Oczyszczanie energii ujemnej

Cały otaczający świat składa się z przepływów energii. Jest zawarta nie tylko w otaczającej nas atmosferze, ale także w nas samych, a także w biżuterii. Złote przedmioty mają potężną energię, ponieważ taki materiał jest popularny. Ludzie noszą pierścionki każdego dnia, w kontakcie z innymi. Ze względu na ciągły związek biżuteria pochłania całą napotkaną energię.

Jeśli otrzymałeś biżuterię w formie spadku lub prezentu, zawiera ona dużą ilość energii innych ludzi, której musisz się pozbyć. Najbardziej niebezpieczne są starożytne pierścienie i skarby. Produkty wydobyte ze starożytnych grobowców należą do specjalnej kategorii, ponieważ przez kilka stuleci znajdowały się obok szczątków człowieka, pochłaniając wiele negatywności.

Zrozumienie, że twoje złoto wymaga oczyszczenia z negatywności, jest łatwe. Jeśli zacząłeś zauważać apatię, zły nastrój i załamanie, powinieneś kontynuować działania.

Istnieje kilka sposobów, aby oczyścić złote przedmioty z negatywności w domu. Cztery pierwiastki ziemi działają jako główne metody walki z ujemną energią, ale istnieją inne opcje, które działają nie mniej skutecznie.

Ogniem

Ogień ma ogromny potencjał oczyszczania energii. Aby usunąć negatyw z pierścienia, musisz przytrzymać dekorację nad ogniem przez kilka sekund. Kadzidło jest dozwolone.

Możesz także wziąć zapaloną świecę i obserwować płomień przez kilka minut. W tym czasie twoje oczy będą w stanie utrzymać kształt ognia. Następnie musisz wziąć produkt i wyobrazić sobie, jak płomień go otacza i pali wszystkie negatywy.

Popiół jest pochodną płomienia, więc można go również używać do czyszczenia metali szlachetnych. Będziesz musiał włożyć do niego złoto i wytrzeć je.

Jeśli dzięki takim środkom nie możesz wyeliminować negatywu, skontaktuj się z jubilerami, aby ponownie ozdobić biżuterię.

Woda

Ta metoda jest najprostsza. Jest zamknięty w prostym myciu biżuterii w wodzie z kranu.

Korzystanie z ziemi

Ziemia dobrze usuwa energię innych ludzi z pierścieni. Będziesz musiał zakopać biżuterię w ziemi przez 7 dni. Po wyjęciu produktu zostanie on wyczyszczony.

Sól

Do tej metody potrzebujesz szklanki wypełnionej jedną trzecią soli. Włóż złoto do naczyń i napełnij szklankę do góry. Po 24 godzinach możesz założyć pierścień i zaleca się zakopanie zużytej soli w ziemi lub wrzucenie jej do rzeki.

W metodzie można użyć soli morskiej lub stołowej. Roztwór soli również dobrze sobie radzi z tym zadaniem. Podczas czyszczenia pamiętaj o tym ekstrakcję przedmiotu należy wykonać łyżką lub ołówkiem.

W kościele

Większość wierzących zwraca się do kościoła, aby rozwiązać tego rodzaju problemy. Będziesz potrzebował wody święconej i świec kościelnych. Połóż biżuterię na stole i wykonuj okrągłe obroty za pomocą świecy. Poruszaj się przeciwnie do ruchu wskazówek zegara.

Liczba obrotów będzie zależeć od twoich uczuć. Kiedy zdasz sobie sprawę, że negatyw opuścił dekorację, proces czyszczenia można zakończyć.

Dźwięk

Praca z wibracjami dźwiękowymi jest uważana za niezwykły sposób, który pomaga oczyścić złoto z negatywu. Możesz użyć gongu, kościoła lub zwykłych dzwonków, głośnej muzyki w swojej pracy.

Spróbuj się skoncentrować i wyobraź sobie, jak fale dźwięku dostają się do złota i oczyść je z nagromadzonej negatywności.

W świetle księżyca lub słońca

Aby skorzystać z tej metody, musisz umieścić złote pierścienie lub kolczyki w miejscu, w którym padają bezpośrednie promienie słoneczne lub księżycowe. Biżuteria należy pozostawić na 8 godzin. Podczas procesu upewnij się, że nie będzie Ci przeszkadzać pochmurna pogoda.

Jeśli pracujesz z produktami, w których znajdują się wkładki wykonane z kamieni, pamiętaj, że niektóre z nich mogą blaknąć na słońcu. Ta metoda nie jest odpowiednia dla ametystu, żółtego topazu i cytrynu.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji

Aby biżuteria była przez długi czas zadowolona z jej blasku, powinieneś przestudiować zasady złotej pielęgnacji. Te zalecenia pomogą Ci zachować piękno i atrakcyjność biżuterii przez długi czas:

 • Złoto nie może mieć kontaktu z substancjami alkalicznymi lub kwasowymi. Te składniki są zawarte w prawie każdym detergencie, proszku do prania;
 • jeśli nie chcesz, aby twoje złoto blakło, unikaj kontaktu pierścieni ze zmywaczem do paznokci. Wiele dziewcząt robi manicure prosto na pierścienie, zastanawiając się, dlaczego złoto stało się czarne;
 • niektóre preparaty kosmetyczne zawierają również składniki rtęci, siarki i chloru, które niekorzystnie wpływają na metal szlachetny;
 • Przed rozpoczęciem pracy z farbami i produktami ściernymi należy usunąć całą biżuterię;
 • nie możesz iść do łaźni, sauny i solarium w złocie;
 • nie przechowuj biżuterii w kartonowym pudełku. Zawiera siarkę, która „pomoże” twoim produktom zmienić kolor na czarny;
 • Nie zapomnij okresowo czyścić złota z brudu. Możesz to zrobić w domu, korzystając z metod opisanych wcześniej.

Zobacz, jak czyścić złoto w domu w następnym filmie.

Obejrzyj wideo: Jak czyścić biżuteriie złota w domu Domowy sposób na czyszczenie złotej biżuterii bezxpomylu (Styczeń 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz