Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Jak wyczyścić silikonową obudowę: małe sztuczki

Silikonowe etui na telefony komórkowe jest dziś bardzo poszukiwane. Pozwala zabezpieczyć urządzenie przed uszkodzeniami mechanicznymi, nadaje mu niepowtarzalny wygląd, zmieniając kolorystykę. Dlatego po dłuższym korzystaniu z telefonu wielu zainteresowanych jest kwestią opieki nad obudową. Rozwiązujemy to razem.

Zasady opieki

Aby zapobiec pojawianiu się trudnych do usunięcia zabrudzeń na silikonowej obudowie, należy przestrzegać pewnych zasad w codziennym użytkowaniu. Ważne:

  • Użyj specjalnych ściereczek do czyszczenia optyki lub monitora komputerowego. Chusteczki nawilżane mogą być świetną alternatywą.
  • Pokrywę można czyścić codziennie, a częściej, jeśli na produkcie pojawią się zauważalne plamy.
  • Przed użyciem urządzenia umyj ręce, po użyciu wytrzyj telefon mokrymi chusteczkami.

Telefon nie powinien znajdować się w tym samym miejscu z ostrymi elementami, ponieważ mogą go uszkodzić. Obecność małych zadrapań negatywnie wpływa na atrakcyjność wyglądu, a także przyczynia się do szybkiego zanieczyszczenia.

Metody czyszczenia

Aby wytrzeć silikonową osłonkę z różnego rodzaju zanieczyszczeń, można zastosować różne metody.

Aby wyeliminować małe zanieczyszczenia, odpowiednie są delikatne metody, aby pozbyć się poważnych plam, potrzebne są metody agresywne.

Delikatny

Aby nadać gumowej osłonie oryginalny wygląd, warto skorzystać z tego, co zawsze pod ręką.

Roztwór mydła

Aby przygotować środek czyszczący, musisz wybrać trochę żelu pod prysznic, szamponu, płynu do mycia naczyń, mydła w płynie, a także wody, której ilość zależy od wielkości telefonu. Składniki te należy dokładnie wymieszać przed pojawieniem się piany.

Następnie musisz całkowicie zanurzyć osłonę w przygotowanym roztworze i pozostawić na około godzinę. Następnie pokrywę można łatwo usunąć z brudu za pomocą miękkiej gąbki. Po czyszczeniu należy go dokładnie wytrzeć miękką ściereczką.

Soda oczyszczona

Aby przygotować środek czyszczący, mieszaj sodę z wodą, aż powstanie kleik. Następnie masę należy nałożyć na zanieczyszczone miejsca i pozostawić do całkowitego wyschnięcia, a następnie dokładnie spłukać sodę oczyszczoną z produktu pod bieżącą wodą i wytrzeć ją miękką ściereczką.

Silne sposoby

Aby pozbyć się uporczywych plam, potrzebne będą mocniejsze produkty.

Chusteczki Alkoholowe

Można je kupić w aptece. Są one prezentowane w postaci małych kawałków materiału uprzednio zwilżonych alkoholem izopropylowym. Szczelne opakowanie zapobiega parowaniu alkoholu. Takie chusteczki doskonale usuwają brud, pozwalają odtłuszczać powierzchnię pokrowca.

Małe opakowanie jest mobilne: zawsze możesz nosić te serwetki ze sobą. Nie uszkadzają silikonu, ale mogą negatywnie wpłynąć na obraz produktu. (na przykład, jeśli jest wykonany z farby niskiej jakości).

Roztwór mydła i gąbka

Na początek pokrowiec nasącza się wodą z mydłem, a następnie twarde plamy wyciera się twardą gąbką. Po czyszczeniu opłucz pokrywę czystą wodą i wytrzyj do sucha miękką ściereczką. Ta opcja może usunąć wzór, a także zmienić powierzchnię produktu z przezroczystej na matową.

Metodę tę należy stosować tylko w ostateczności, jeżeli inne metody nie pomogły w wyeliminowaniu zanieczyszczenia z powierzchni pokrywy.

Aceton

Konieczne jest zwilżenie kawałka waty (ściereczki) w acetonie, pocieranie zanieczyszczonego obszaru. Metodę tę można zastosować w ostateczności, ponieważ aceton łatwo usuwa wzór z obudowy. Możesz wypróbować to narzędzie na małym obszarze produktu, aby ogólnie sprawdzić jego wpływ na materiał okładki.

Jak wyeliminować zażółcenie?

Osłony silikonowe ostatecznie tracą atrakcyjny wygląd, żółkną. Aby pozbyć się zażółcenia, należy użyć jednej z następujących metod:

  • Konieczne jest przygotowanie specjalnej mieszanki wody, sody i amoniaku. Wszystkie składniki należy wymieszać w równych proporcjach, nałożyć na okładkę i pozostawić na 20 minut. Po tym produkt należy dokładnie umyć w ciepłej wodzie i wytrzeć miękką ściereczką.
  • Silikonowe etui należy posmarować pastą do zębów za pomocą szczoteczki do zębów, pozostawić na 15 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Jeśli produkt nie wybiela się, procedurę czyszczenia można powtórzyć.

Przyciemniony produkt

Przy dłuższym użytkowaniu silikonowa obudowa może stać się ciemniejsza niż na samym początku. Aby nadać mu dawną atrakcyjność, warto stosować kwas cytrynowy. Substancja ta jest szeroko stosowana do czyszczenia różnych rzeczy, ponieważ słynie z doskonałych właściwości.

Aby wyeliminować ciemnienie pokrywy, zwilż szmatkę w roztworze kwasu cytrynowego, a następnie wytrzyj cały produkt. Po czyszczeniu dokładnie spłucz pokrywkę, aby całkowicie usunąć kwas cytrynowy z produktu. Długotrwały kontakt z kwasem cytrynowym może uszkodzić powierzchnię obudowy.

Warto zadbać o ochronę dłoni i wykonywać wszystkie czynności w rękawiczkach.

Jak wyeliminować stare plamy?

Aby szybko i skutecznie usunąć stare plamy, możesz użyć improwizowanych środków:

  • Słaby roztwór detergentów zawierających chlor. Musi być nałożony na produkt za pomocą wacika lub pędzla.
  • Ciasto z sody i wody. Pozwoli Ci idealnie usunąć brud, który jest mocno zjedzony na powierzchni pokrowca.
  • Roztwór zawierający alkohol. Jeśli zanurzysz produkt w takim roztworze, możesz łatwo usunąć ślady ze wstrzykiwacza lub pisaka.
  • Pasta do zębów Narzędzie jest idealne do usuwania starych i tłustych plam. Należy nakładać na okładkę miękką szczoteczką.

Jak przywrócić biel?

Śnieżnobiała osłona jest niepraktyczna, ponieważ natychmiast widać na niej wszelkiego rodzaju ślady i brud. Ale nawet biały produkt można przywrócić do pierwotnego wyglądu za pomocą różnych metod.

Roztwór mydła

Do jego przygotowania można użyć dowolnego płynnego detergentu, a także wody. Składniki należy przyjmować w stosunku 1: 3. Należy wziąć szmatkę lub miękką gąbkę i bez trudu wytrzeć miejsca brudu. Po przykryciu dokładnie spłucz wodą. Ta opcja wyeliminuje kurz, a także usunie zanieczyszczenie światłem.

Kąpiel z białkami mleka

Ta opcja doskonale wyświetla stare plamy. Aby przygotować taką kąpiel, potrzebujesz jednego ubitego białka i odrobiny mleka. Powinieneś wziąć ręcznik papierowy, osuszyć go w roztworze i nałożyć na zanieczyszczony obszar. Po wyschnięciu leczonych obszarów użyj miękkiej szczotki do czyszczenia produktu.

Sok z cebuli

Konieczne jest wzięcie połowy głowy cebuli i pocieranie zanieczyszczonych miejsc po soczystej stronie. Sok z cebuli doskonale rozkłada brud, więc po czyszczeniu brud nie pozostawi nawet śladu. Będzie tylko zapach cebuli, ale aby go wyeliminować, wystarczy przetrzeć pokrywę 2 lub 3 razy wilgotną ściereczką.

Wizualne metody czyszczenia silikonowej obudowy, patrz poniżej.

Zostaw Swój Komentarz