Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Jak prać miękkie zabawki w pralce?

Miękkie zabawki to niezbędny dodatek do każdego domu z dziećmi. Czasami kolekcja takich zabawek sięga nawet pięćdziesięciu, a nawet więcej sztuk. Niestety, oprócz radości, jaką przynoszą dzieciom, istnieją pewne obowiązki, które spoczywają na rodzicach. A teraz mówimy nie tylko o ciągłym czyszczeniu rzeczy rozrzuconych po całym mieszkaniu, ale także o tym, że takie przedmioty często gromadzą kurz i brud, nawet gdy są na półce. Co możemy powiedzieć o zabawkach, z którymi dzieci spędzają cały dzień.

Dzieci bardzo lubią swoich miękkich przyjaciół i nie tolerują nawet najmniejszych zmian dotyczących ich zabawek. Dlatego każdy rodzic powinien wiedzieć, jak prać miękkie zabawki w pralce.

Przygotowanie zabawek do prania

Przede wszystkim konieczne jest podzielenie wszystkich rzeczy do prania na kilka grup w zależności od wielkości, rodzaju wypełniacza lub według następujących kryteriów:

 • zabawki z wewnętrznym mechanizmem muzycznym, do którego nie można dotrzeć;
 • drogie tkaniny wymagające delikatnego prania, takie jak: jedwab, zamsz, plusz i brokat;
 • zabawki z drobnymi detalami uszyte w postaci guzików, cekinów, cekinów i metalowych przedmiotów;
 • drobiazgi wykonane z materiałów o doskonałych właściwościach: futra i jedwabiu, skóry i koronki.

W zależności od tego, czy należysz do określonej grupy, stanie się jasne: czy można wysyłać rzeczy do pralki, czy lepiej jest prać ręcznie, czyścić chemicznie. Delikatna pielęgnacja jest dobrym wyjściem, ale wymaga więcej czasu i wysiłku niż automatyczne przetwarzanie.

Bardzo ważne jest, aby nie spieszyć się do rozpoczęcia prania, aby nie ryzykować ulubionej zabawy Twojego dziecka. Bezpośrednio przed czyszczeniem, jeśli masz wątpliwości co do jakości tkaniny i wypełniacza, należy sprawdzić trwałość koloru na małym obszarze. Do tej akcji potrzebujesz bandaża, alkoholu i zaledwie kilka minut swojego czasu. Na kawałku bandaża musisz nałożyć trochę alkoholu i wytrzeć materiał.

Wskazane jest wybranie witryny w niepozornym miejscu - pod opuszczonym uchem lub na zgięciu niewielkiej części. Jeśli na materiale nie pozostały plamy, bandaż pozostaje czysty, można go bezpiecznie prać bez obawy o dalsze zmiany koloru.

Powyższe działania pomogą uniknąć takich konsekwencji, jak blaknięcie, topienie, utlenianie części metalowych, utrata kształtu i uszkodzenie ozdobnych pasków. Ważne jest, aby dokładnie znać materiał, z którego jest uszyta zabawka, jej wypełniacz, czy w ogóle można ją prać w pralce. Większość producentów podaje tę informację na tagach. Możesz się z nim zapoznać, zaglądając pod ogon królika, psa lub niedźwiedzia, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami.

Wybór detergentu

Dzieci często śpią z miękkimi przyjaciółmi, wąchają je, kładą na twarzach, a czasem nawet wkładają do buzi, dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiedni detergent.

Wybierając proszek lub żel, nie zapominaj, że wiele leków powoduje reakcję alergiczną. Jest to szczególnie ważne dla małych dzieci o delikatnej i wrażliwej skórze, podatnych na różnego rodzaju wysypki.

W przypadku mycia rąk odpowiednie mydło dla dzieci lub gospodarstwa domowego, szampon dla dzieci lub żel pod prysznic. Ale nie wszystkie plamy można zmyć rękami, więc pralka jest często używana do poważnego zanieczyszczenia. W takim przypadku konieczne jest użycie specjalnie stworzonych do tych celów proszków dla dzieci, środków do płukania z delikatnymi i hipoalergicznymi związkami. Aby zminimalizować utratę początkowej puszystości, zaleca się użycie klimatyzatora, ponieważ twarda woda może uszkodzić sztuczne futro zwierząt.

Agresywne składniki chemiczne w zwykłych proszkach mogą powodować nie tylko reakcję alergiczną, ale także uszkadzać materiał samej zabawki. Na przykład istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że tkanina wyblaknie, wewnętrzny wypełniacz odpadnie, a niektóre plastikowe części stracą kawałki farby.

Zasady prania

Po upewnieniu się, że miękkiego przyjaciela można prać w pralce, należy go dokładnie zbadać. Musisz zdobyć wszystkie baterie, bloki muzyczne i inne solidne elektroniczne elementy wewnętrzne, które mogłyby zostać uszkodzone przez kontakt z wodą. Aby to zrobić, z reguły wszyscy producenci wysokiej jakości i drogich zabawek wykonują specjalne kieszenie na rzepy, które można łatwo opróżnić, a następnie ponownie wypełnić rozmową. Jeśli pranie grozi rozerwaniem zabawki, lepiej jest użyć czyszczenia na sucho lub powierzchni.

Sprawdź, czy gdzieś nie ma otwartych części lub wystających nitek. Jeśli takie zostaną znalezione, należy zapewnić ochronę tych obszarów podczas mycia. W przeciwnym razie zabawka może zostać wypatroszona, a wszyscy inni utkną z lepkim wypełniaczem.

Przed załadowaniem zwierzęcia do bębna maszyny zaleca się umieszczenie go w specjalnej siatkowej torbie, która ochroni miękką tkankę przed częściami metalowymi i kontaktem z innymi przedmiotami. Reżim musi koniecznie być delikatny, w końcu w środku są rzeczy dla dzieci. Temperatura wody - nie więcej niż 30-40 stopni. Nie zapominaj, że wirowanie maszyny jest surowo zabronione, w przeciwnym razie ulubione serce twojej córki lub miękka maszyna syna nieuchronnie zmieni swój pierwotny kształt. Konieczne jest ręczne wyciśnięcie miękkich zabawek.

Aby mieć pewność całkowitej czystości zabawek i braku jakichkolwiek substancji chemicznych w strukturze tkaniny, zaleca się ich dodatkowe płukanie w misce z wodą lub po prostu wydłużyć czas płukania w pralce.

Duże miękkie formy, które nie mieszczą się w urządzeniu, najlepiej myć ręcznie lub myć szamponem dla dzieci lub mydłem wilgotną szmatką.

Warto zauważyć, że jeśli tkanina jest bardzo wyblakła lub zrzucona, zawiera niebezpieczne substancje chemiczne, które są przeciwwskazane dla dzieci. Będziemy musieli usunąć tę rzecz z dziecka, aby ją chronić.

Suszenie

Po umyciu, dodatkowym płukaniu i ręcznym wirowaniu miękkie zabawki należy wysuszyć przed oddaniem ich dziecku. Prawidłowe przeprowadzenie procesu suszenia jest tak samo ważne jak właściwe mycie. Aby ostatecznie dziecko znalazło przyjaciela w doskonałej kondycji, musisz znać kilka zasad.

Wiele suchych miękkich zwierząt w otchłani - dobra opcja, ale nadaje się tylko do małych rozmiarów i gęstej tkaniny, której nie można rozciągnąć. Dziane zabawki wymagają specjalnego podejścia, ponieważ są najbardziej podatne na deformację podczas suszenia. Nie można ich zawiesić, można je układać tylko na poziomej powierzchni. Zaleca się umieszczenie zabawki na ręczniku, rozłożenie jej lub ukształtowanie, a następnie poczekanie, aż całkowicie wyschnie.

Inną dobrą opcją jest umieszczenie mokrych przedmiotów w pobliżu akumulatora, których ciepło wyschnie znacznie szybciej i bez szkody dla wyglądu.

Często po wyschnięciu szpule pojawiają się na powierzchni, można je łatwo usunąć za pomocą ostrza lub specjalnej maszyny.

Jeśli Twoja zabawka pozwala na suszenie w otchłani, zaleca się robić to na zewnątrz, w dobrze wentylowanym miejscu, z dostępem do słońca. Ta opcja pozwala nie tylko szybko wyschnąć, ale także zapewnia dobrą wentylację produktu, uwalniając go od niepożądanych zapachów.

Jakie zabawki nie mogą być prane w pralce

Istnieje pewien rodzaj miękkich zwierząt, których nie można prać w pralce. Jest odpowiedni tylko do prania ręcznego lub czyszczenia na sucho. Istnieje kilka znaków, które pomogą ci dokonać wyboru:

 • są szyte z kilku rodzajów tkanin jednocześnie;
 • są małe klejone przedmioty: oczy, nos, usta, guziki, łuki lub inne ozdobne detale;
 • zabawka z łatwością rozciąga się i zmienia kształt, wykonana z bardzo delikatnego i miękkiego materiału;
 • są malowane plastikowe części, które mogą zostać uszkodzone przez wodę lub stracić kolor;
 • wypełniacz jest wykonany z różnych rodzajów zbóż, takich jak gryka lub ryż, a także bawełny lub bawełny;
 • materiał ma jedwabny stos, który może stracić połysk w kontakcie z wodą;
 • Zabawka jest wyposażona w elektroniczny stały mechanizm.

Wszystkie powyższe rodzaje zwierząt należy czyścić wyłącznie szczotką lub wilgotną szmatką. Odpowiednie rozwiązanie przygotowuje się z sody przez zmieszanie z wodą.

Jak pozbyć się roztoczy w miękkich zabawkach

Niestety roztocza stały się ostatnio bardzo popularnymi pasożytami i przede wszystkim pojawiają się na zabawkach dla dzieci. Możesz pozbyć się tych nieprzyjemnych gości, najważniejsze jest, aby dokładnie wiedzieć, jak to zrobić w przypadku zabawki.

Na przykład, jeśli twoje zabawki nie mają przeciwwskazań do prania w pralce, możesz bezpiecznie wrzucić je do środka i umyć w temperaturze 60 lub 70 stopni. Nie zapomnij go dokładnie spłukać i osuszyć.

Jeśli kontakt z wodą jest przeciwwskazany dla twoich miękkich przyjaciół, są oni cicho umieszczani w zamrażarce, po prostu włóż ich do plastikowej torby i wyślij na zimno na trzy dni. Zimą można korzystać z balkonu. Mróz jest najlepszym sposobem radzenia sobie z roztoczami. Po rozmrożeniu zabawy dla dzieci będzie ona nie tylko czysta, ale także całkowicie bezpieczna dla dziecka.

Na koniec pamiętaj, że zaleca się czyszczenie zabawek co najmniej dwa razy w roku, aby mieć pewność, że są bezpieczne dla Twojego dziecka. Nie odkładaj tego procesu, im czystsza będzie ona w pokoju dziecięcym, tym spokojniej możesz robić swoje.

Więcej wskazówek i wskazówek dotyczących prania miękkich zabawek można znaleźć w następnym filmie.

Zostaw Swój Komentarz