Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Czyszczenie pralki za pomocą octu

Dziś trudno sobie wyobrazić nasze życie bez pomocnika domowego - pralki. Znacznie oszczędza nasz czas i dba o kobiece dłonie, eliminując działanie proszków do prania i środków płuczących, które mogą wysuszać skórę i powodować alergie.

Podczas użytkowania urządzenia na jego elemencie grzejnym tworzy się kamień. Jest to obarczone niską jakością działania urządzenia, a nawet jego awarią. Aby zapewnić płynne działanie urządzenia, należy go od czasu do czasu czyścić od kamienia.

Co szkodzi pralce?

Niestety woda z kranu ma wysoką twardość, ponieważ zawiera wiele różnych soli. Podczas mycia podczas podgrzewania wody substancje te osadzają się wewnątrz urządzenia. Szczególnie dużo osadów kamienia na elemencie grzejnym. W rezultacie rozgrzanie zajmuje coraz więcej czasu i zaczyna zużywać coraz więcej energii.

Ponadto użycie niektórych proszków niekorzystnie wpływa na stan maszyny: obecność dużej liczby chemikaliów przyczynia się do pojawienia się zanieczyszczeń wewnątrz aparatu, co utrudnia jego działanie.

W pewnym momencie element grzejny może się wypalić, a wtedy będą konieczne drogie naprawy, a może nawet trzeba będzie kupić nową „podkładkę”.

Ponadto, jeśli maszyna nie była używana przez długi czas i stała z ciasno zamkniętymi drzwiami w słabo wentylowanym pomieszczeniu o wysokiej wilgotności, może w niej powstać pleśń. To nie tylko niszczy urządzenia gospodarstwa domowego. Zarodniki pleśni niekorzystnie wpływają na zdrowie ludzi i plami ubrania podczas późniejszego prania, pozostawiając na nich plamy.

Terminowe czyszczenie urządzenia zapobiegnie tym nieprzyjemnym zjawiskom. Za pomocą octu możesz jednocześnie osiągnąć dwa cele. Możesz pozbyć się kamienia i pleśni, ponieważ pleśń boi się kwaśnego środowiska. Ponadto ten produkt pomoże pozbyć się nieprzyjemnych zapachów i innych zanieczyszczeń, które pojawiają się po długim użytkowaniu.

Czyszczenie kwasem octowym

Pralka jest drogim produktem i należy się z nią obchodzić ostrożnie. Dlatego należy go regularnie czyścić.

Jest to dość proste do zrobienia w domu. Sklepy z narzędziami oferują różnorodne narzędzia, które mogą z łatwością wykonać zadanie. Towarzyszą im szczegółowe instrukcje. Ale często fundusze te są drogie, a wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, że istnieją bardzo skuteczne narzędzia, które są zawsze pod ręką i których cena jest niska.

Kwas octowy jest jednym z nich. Każda gospodyni domowa ma ten produkt w domu i można go również kupić w dowolnym sklepie spożywczym za grosze. Procedura nie jest trudna, wystarczy wykonać ją poprawnie.

Przede wszystkim należy przestrzegać prawidłowej dawki produktu. Musisz również starannie wybrać jego rodzaj: nie używaj skoncentrowanej esencji octu. Nie będzie wykonywać bardziej skutecznego czyszczenia, ale może uszkodzić samochód. Podczas używania octu o wysokim stężeniu części gumowe ucierpią, gdy rozpocznie się proces twardnienia, a następnie zaczną się kruszyć.

Do zabiegu weź zwykły stół 9% octu. Wystarczą dwie szklanki produktu. Nie trzeba dodawać żadnych innych detergentów.

Przed wykonaniem procedury wyjmij wszystkie rzeczy z urządzenia, aby ich nie zepsuć, i wlej produkt do bębna. Następnie włącz maszynę na najdłuższy cykl z wysoką temperaturą. Im wyższa temperatura, tym bardziej skuteczny jest ocet. Dlatego nie potrzebujesz schematu płukania - występuje w chłodnej wodzie.

Po chwili (10-15 minut), gdy woda jest dobrze podgrzewana, maszynę należy zatrzymać na wystarczająco długi okres. Jeśli rzadko uruchamiasz maszynę, poczekaj 1-2 godziny. Przy częstym stosowaniu lub długiej żywotności czas ten należy wydłużyć. Jest to konieczne, aby ocet przeniknął do drobnych szczegółów elementu grzejnego. Następnie włącz urządzenie ponownie i poczekaj, aż cykl się zakończy.

Jeśli urządzenie było używane przez długi czas, a nie zostało wyczyszczone od wewnątrz, procedurę należy powtórzyć. Pozwól urządzeniu „odpocząć” przez 1-2 godziny i ponownie rozpocznij cykl octu.

Aby całkowicie umyć wnętrze urządzenia i zmyć resztki kamienia, rozpocznij szybki cykl zmywania lub płukania. Pomoże to pozbyć się zapachu, który pojawi się podczas mycia octem.

Jeśli zdecydujesz się rozpocząć cykl prania, możesz dodać trochę proszku do prania lub płynu do płukania o przyjemnym aromacie.

Koniec czyszczenia

Więc wyczyściłeś urządzenie z szumowiny, która utworzyła się w środku. Teraz powinieneś zakończyć czyszczenie - umyj te miejsca, w których ocet nie mógł się dostać. Na przykład brud gromadzi się również na tacy, w której należy wlewać proszek i wlać płyn zmiękczający do tkanin. Należy go również wyczyścić w odpowiednim czasie.

Przygotuj głęboki pojemnik. Jego głębokość powinna wystarczyć do całkowitego zanurzenia tacy. Wlać do pojemnika z gorącą wodą i dodać 1,5 szklanki octu. Woda musi być dokładnie gorąca, aby ocet działał lepiej.

Ostrożnie wyjmij zasobnik z dedykowanej wnęki. W produktach różnych marek tacę można wyciągać na różne sposoby, więc przeczytaj instrukcje, jak to zrobić poprawnie.

Teraz opuść tacę do pojemnika z roztworem i pozostaw na kilka godzin. Następnie oczyść tackę z brudu gąbką. W trudno dostępnych miejscach użyj pędzla lub starej szczoteczki do zębów.

Po czyszczeniu opłucz tackę pod bieżącą wodą i wytrzyj do sucha czystą szmatką.

Po wyciągnięciu tacy zobaczysz, że w komorze jest również dużo brudu, rdzy i resztek proszku. Zwilż szmatkę octem i umyj komorę. Wykonanie tego nie jest bardzo proste, ponieważ ma wiele różnych występów i wgłębień. W razie potrzeby można użyć innych nieściernych środków czyszczących i szczotki. Następnie przetrzyj komorę czystą, wilgotną szmatką. Teraz możesz ponownie włożyć tacę.

Kolejnym niezbędnym działaniem jest czyszczenie gumy uszczelniającej. Pod nim gromadzą się nie tylko kurz i brud. Z powodu obecności wilgoci może się tam tworzyć pleśń. To z tego powodu może pojawić się nieprzyjemny zapach.

Ostrożnie, aby zapobiec uszkodzeniom, ściągnij gumę i usuń brud ściereczką zwilżoną octem. Nie używaj octu o wysokim stężeniu.

Nawet niewielka ilość produktu w roztworze wystarczy, aby pozbyć się pleśni i szkodliwych mikroorganizmów.

Ostatnim krokiem będzie oczyszczenie filtra i pompy spustowej. Kurz, drobne włókna, wełna, a nawet guziki i monety mogą czasami gromadzić się w filtrze. Filtr znajduje się na dole urządzenia. Zwykle jest to ukryte przez panel.

W instrukcji znajdziesz instrukcje, jak zdjąć panel i otworzyć filtr. Przed odkręceniem umieść niski pojemnik pod maszyną, aby zebrać pozostałą wodę. Otwórz pokrywę filtra i usuń brud. Po wyczyszczeniu otworu możesz go zamknąć i ponownie zainstalować panel.

Jeśli pozwala na to metoda instalacji urządzenia, przepłucz również wąż spustowy.

Inne sposoby

Istnieją inne łatwo dostępne i niedrogie środki czyszczące, które można znaleźć w domu lub w najbliższych sklepach.

Czyszczenie sody

Na przykład można wyczyścić pralkę za pomocą sody. Możesz zastosować zarówno kalcynowane, jak i zwykłe jedzenie.

Przygotuj „miazgę” składającą się z jednej części wody i jednej części sody. Za pomocą powstałej mieszanki potraktuj bęben, tackę, komorę tacy i gumę uszczelniającą. Pozostaw kompozycję na powierzchni na około pół godziny. Następnie należy je wcierać gąbką lub miękką szmatką i rozpocząć szybki cykl prania.

Soda jest doskonałym zmiękczaczem do wody, dlatego zaleca się jej dodawanie podczas prania. Dwie łyżki tego produktu wlewa się do tacy wraz z proszkiem do prania. Oprócz zmiękczania twardej wody soda pomaga radzić sobie z uporczywymi plamami na bawełnianej bieliźnie.

Jednak podczas prania produktów z wełny, jedwabiu i innych delikatnych tkanin dodawanie sody jest przeciwwskazane.

Oczyszczanie kwasem cytrynowym

Pralkę można również czyścić kwasem cytrynowym. Jest stosowany zarówno jako niezależne narzędzie, jak i w połączeniu z sodą lub kwasem octowym.

Wlej około 100-150 gramów produktu na tacę z proszkiem (możesz dodać niewielką ilość bezpośrednio do bębna) i rozpocząć długoterminowy cykl prania w wysokiej temperaturze. Nie zapomnij wyjąć prania z bębna, w przeciwnym razie kwas go uszkodzi.

Nie używaj soku z cytryny do odkamieniania. Chociaż ma wyjątkowo kwaśny smak, stężenie kwasu w nim nie wystarczy do oczyszczenia urządzenia z kamienia i wykonasz absolutnie bezużyteczną procedurę.

Konserwacja zapobiegawcza

Aby twój asystent służył ci przez długi czas bez awarii, Należy przestrzegać pewnych środków zapobiegawczych:

  • Osusz bęben, tacę i komorę tacy po każdym uruchomieniu urządzenia. Wytrzyj gumę uszczelniającą bardzo ostrożnie. Ostrożnie odpychając, usuń z niego resztki wilgoci i brudu, aby uniknąć pojawienia się stęchłego zapachu, a następnie pleśni.
  • Po wytarciu tacy nie wkładaj jej natychmiast z powrotem do urządzenia, aby zapewnić przepływ powietrza w celu wysuszenia jej wewnętrznych części. W tym samym celu po umyciu pozostaw uchylone drzwi na kilka godzin.
  • Pamiętaj, aby stosować środki zmiękczające wodę i związki zapobiegające osadzaniu się kamienia, zwłaszcza jeśli stosujesz cykl prania w wysokiej temperaturze. Używaj wysokiej jakości detergentów renomowanych producentów.
  • Nie przekraczaj wymaganej dawki detergentów. Aby to zrobić, dokładnie przeczytaj instrukcje, które zwykle znajdują się na opakowaniu.
  • Regularnie odkamieniaj urządzenie za pomocą octu, sody, kwasu cytrynowego lub innego produktu. Pamiętaj, aby wyczyścić filtr.
  • Wkładając rzeczy do bębna, zapnij wszystkie guziki i odwróć ubrania na lewą stronę. Pamiętaj, aby sprawdzić kieszenie, aby nie pozostały w nich przedmioty, które mogłyby zniszczyć twoje ubrania lub zatkać samochód.
  • Nie prać niepotrzebnie prania w bardzo wysokich temperaturach. To z nimi następuje intensywne tworzenie się kamienia na elemencie grzejnym.

Nie zostawiaj pranego bielizny przez długi czas w samochodzie, spróbuj natychmiast go wyjąć i zawiesić do wyschnięcia, a przynajmniej włożyć do umywalki. Ciepłe, wilgotne środowisko może przyczynić się do rozmnażania patogennych drobnoustrojów, grzybów i pleśni.

Aby uzyskać więcej informacji na temat czyszczenia pralki za pomocą octu, zobacz następny film.

Loading...

Zostaw Swój Komentarz