Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Jak pięknie układać serwetki na stole noworocznym?

Wraz z nadejściem świąt noworocznych poświęcamy coraz więcej czasu na ich przygotowanie, planując program rozrywkowy, tworząc menu noworoczne. Często wybieramy najciekawsze i nietypowe przepisy, które rzadko są używane w codziennym gotowaniu.

Jednocześnie nie przegap okazji, aby pięknie udekorować świąteczny stół niezwykłą porcją. Jeśli należysz do osób, które lubią poświęcać czas na tworzenie piękna w różnych aspektach, dekorowanie stołu serwetkami nie ominie Cię. Z ich pomocą możesz nadać noworocznemu stołowi jeszcze więcej piękna i przytulności, a goście docenią wysiłki gospodyni w tworzeniu świątecznej atmosfery.

Funkcje

Nie każdy może stworzyć interesujący element dekoracyjny ze zwykłej serwetki. Większość gospodarzy po prostu robi świąteczny stół pełen pysznych potraw. Warto jednak zauważyć, że stworzenie wakacji nie ogranicza się tylko do wykwintnego menu. Duże znaczenie mają dodatkowe elementy, takie jak naczynia, obrusy i świece. Serwetki nie są wyjątkiem.

Najpierw musisz poprawnie umieścić wszystkie elementy obsługujące, poprawnie rozłożyć urządzenia. Następnie możesz przejść do dodatkowej dekoracji.

Wybór serwetek powinien opierać się nie tylko na osobistym guście. Warto również wziąć pod uwagę odcień obrusa i ogólne otoczenie pokoju.

Decydując się na kolor, obecność lub brak wzoru produktów, warto zastanowić się, jak najlepiej ułożyć je na stole.

Niezwykły design nie tylko pomoże stworzyć nastrój noworoczny. Sam proces dekoracji może sprawić ci radość, otwierając w sobie twórczy element.

Jak pięknie spasować własnymi rękami?

Pięknie zdobione serwetki to świetny sposób na udekorowanie stołu w Nowy Rok, dzięki czemu będzie jaśniejszy i ciekawszy. Istnieje wiele sposobów i schematów krok po kroku, które pomogą każdemu stworzyć prawdziwe arcydzieło.

Różne pomysły podpowiedzą ci, jak złożyć, owinąć lub owinąć serwetki, abyś mógł zrobić interesujący element dekoracyjny ze zwykłej części porcji. Wiele sposobów składania serwetek pozwala zaprojektować stół z interesującymi postaciami (choinki, płatki śniegu, gwiazdy, wizerunek Świętego Mikołaja itp.).

Piękne kompozycje z serwetek można nawet po prostu postawić obok talerzy lub urządzeń, podkreślając bogatą dekorację świątecznego stołu.

Papier

Jeśli masz papierowe i zwykłe serwetki, możesz łatwo zrobić ciekawe przedmioty do serwowania z motywem noworocznym. Aby to zrobić, po prostu układają się w określony sposób.

Aby stworzyć postać Świętego Mikołaja ze zwykłej serwetki, wystarczy wziąć papierową serwetkę składającą się z dwóch warstw. Dolna warstwa powinna być lekka.

Użyj żelazka, aby pozbyć się zmarszczek. Następnie serwetkę należy złożyć w trójkąt, a następnie rozłożyć. Boczne krawędzie powinny być wygięte, aby utworzyć dwa duże trójkąty w środku. W takim przypadku na górze powinien powstać mały trójkąt. Ponadto koniec dużego złożonego trójkąta wygina się 1 raz i wygina ponownie, ale w przeciwnym kierunku.

Ostatni trójkąt służy do utworzenia paska. Następnie krawędzie są owijane wokół podstawy figury. Następnie za pomocą czarnego pióra musisz narysować oczy. Taki miniaturowy Święty Mikołaj może być godną ozdobą każdego stołu.

Jest jeszcze jedna interesująca opcja tworzenia Świętego Mikołaja z serwetek. Aby to zrobić, głowa jest wycinana z gotowego szablonu i umieszczana w górnym rogu serwetki złożonej w trójkąt. W rogu możesz przykleić mały okrąg białego papieru, który przedstawi pomponową czapkę.

Niezwykłą ozdobą, którą można umieścić pod urządzeniami, będzie serwetka w kształcie płatka śniegu. Ta opcja wygląda idealnie pod przezroczystymi naczyniami dowolnego koloru. Ten projekt jest jednym z najlżejszych. Aby to zrobić, wystarczy znaleźć potrzebny szablon w Internecie, wydrukować go i wyciąć.

Kolejnym prostym, ale nie mniej kreatywnym pomysłem na dekorowanie stołu na Nowy Rok jest serwetka złożona w tubę i ozdobiona wstążkami lub świecidełkiem.

Wykonany z tkaniny

Większość ludzi woli serwetki papierowe, ale są tacy, którzy podczas ustawiania stołu używają nie tylko obrusu, ale także serwetek wykonanych z tkaniny.

Nowy Rok ma wiele postaci. Jednak najważniejsza i tradycyjna jest choinka, bez której to wydarzenie nie będzie już zakończone. Jego kształt można podać na serwetkę na kilka sposobów.

Większość złożenie serwetki do kształtu tuby i zabezpieczenie jej pierścieniem lub taśmą jest prosteozdobiony różnymi elementami dekoracyjnymi. Należą do nich kulki, szyszki, kwiaty, małe gałęzie świerkowe. Możliwe jest również wykonanie obrazu choinki z kolorowego papieru lub tektury i przymocowanie go do serwetki za pomocą taśmy lub „deszczu”.

Ci, którzy nie chcą nadawać serwetkom określonego kształtu, mogą po prostu złożyć każdy produkt 4 razy, tworząc z niego kwadrat.

Możesz załączyć małe życzenie noworoczne na górę. A dla bardziej kreatywnych i kreatywnych osobowości istnieje wiele innych pomysłów na dekorowanie noworocznego wystroju.

Poniżej znajduje się kilka opcji na choinki wykonane ze zwykłych serwetek z tkaniny.

Dekoracja i wystrój

Najprostszą, ale niezwykłą ozdobą serwetek są pierścionki. Możesz je ozdobić szeroką gamą elementów.

Aby zrobić pierścień na serwetki, będziesz potrzebować następujących materiałów:

 • podstawy z tektury z papieru lub ręczników papierowych;
 • gwasz (najlepszy akryl) i pędzel;
 • wielokolorowe przyciski;
 • Klej PVA;
 • gorący pistolet;
 • różne cekiny, koraliki.
 1. Wytnij papierową tuleję wzdłuż, a następnie pomaluj wnętrze papieru na zielono.
 2. Po całkowitym wchłonięciu farby należy również pomalować na zewnątrz. Następnie należy pociąć wzdłuż każdego z gotowych podłoży kartonowych na małe paski o wielkości 5-8 mm.
 3. Kolejnym etapem jest produkcja gałęzi. Aby to zrobić, musisz przygotować pewną liczbę pasków, skręcając koniec każdego z nich wokół pędzla, aby zrobić zwijanie. Im niższa gałąź, tym mniej pasek jest skręcony.
 4. Następnie za pomocą kleju na gorąco wszystkie gałęzie są sklejane ze sobą, a po każdej stronie jest dodawanych kilka gałęzi.
 5. Boki są nasmarowane klejem PVA i posypane od góry iskierkami. Ciekawie prezentuje się dekoracja gałęzi za pomocą wielokolorowych guzików, koralików i cekinów.
 6. Na koniec powinieneś zrobić podstawy, na których zostaną przyklejone powstałe choinki. Aby to zrobić, biorąc pod uwagę liczbę serwetek, tekturowe rękawy są przecięte na pół. Każdy z nich jest pomalowany na czerwono. Po całkowitym wyschnięciu choinkę przykleja się do każdej z połówek. Ta dekoracja będzie doskonałym dodatkiem do świątecznego stołu.

Inną oryginalną opcją są pierścienie na serwetki, ozdobione filcowym pączkiem. Aby stworzyć taki element dekoracyjny, potrzebujesz:

 • liście filcowej tkaniny różowych i zielonych kwiatów;
 • małe koraliki;
 • podstawy tektury do papieru toaletowego;
 • nożyczki;
 • Klej PVA i gorący pistolet.
 1. Pokrój kartonowe podłoże na parzystą liczbę kawałków.
 2. Następnie z tkaniny filcowej należy wyciąć element równy średnicy tekturowego rękawa. Za pomocą kleju jest przymocowany wokół części kartonowej. Aby to zrobić, będziesz potrzebować gorącego kleju. Pierścień, do którego przymocowany jest kwiat, jest gotowy.
 3. Płatki przyszłego kwiatu są wycinane z różowego filcu (około 10 sztuk na kwiat).
 4. Na początek pięć płatków skleja się ze sobą, nakładając się na siebie końcami.
 5. Pozostałe płatki należy przygotować w pierwszej kolejności. W tym celu jeden z końców każdego płatka jest połączony, dzięki czemu powstaje narożnik. Następnie gotowe płatki przykleja się do podstawy kwiatu.
 6. Koraliki są przyklejone na górze rdzenia. Następnie gotowy kubek z klejem jest przymocowany do kubka.

Dobre przykłady i opcje

Poniżej znajdują się opcje projektowania serwetek na stół noworoczny. Takie kreatywne dekoracje zachwycą gości i sprawią, że wakacje będą niezapomniane.

O tym, jak pięknie składać serwetki na stół noworoczny, zobacz poniższy film.

Loading...

Zostaw Swój Komentarz