Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Zasady etykiety dla mężczyzn: na której ręce nosić zegarek

Zakładając zegarek na co dzień, nie zastanawiamy się, w którą rękę go nosić. Czy wskazują na to pewne reguły etykiety? Spróbujmy to rozgryźć.

Historia

Od tysiącleci ludzie próbowali wymyślić różne urządzenia do określania czasu. Zapytany, kiedy pojawiły się pierwsze godziny, Wikipedia odpowie. Wszystko zaczęło się od wynalezienia zegarów słonecznych i wodnych. W XIV wieku wymyślono zegarki mechaniczne. Później były produkty z mechanizmem sprężynowym, które były noszone w kieszeni.

W 1868 roku wymyślono modele nadgarstków, ale zostały wyprodukowane tylko dla kobiet.

Podczas I wojny światowej zaczęły pojawiać się modele dla mężczyzn, które zostały wymyślone dla pilotów. Używając ich podczas lotu, nie odwracali już uwagi od steru. Starając się nie porysować tarczy i nie uszkodzić obudowy, zaczęli nosić je na lewej ręce.

Na której ręce mężczyźni powinni nosić zegarki

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób i na jakim nadgarstku noszony jest zegarek męski. Nie jest zwyczajowo kładzenie zegarka na ręce roboczej: zegar jest leworęczny na prawej ręce, a praworęczny na lewej. W Związku Radzieckim produkty były wytwarzane tylko z lewej strony.

Biorąc pod uwagę, że do 20% osób leworęcznych żyje teraz na Ziemi, zegar produkowany jest po prawej i lewej stronie. Jedyna różnica polega na tym, gdzie znajduje się głowica mechaniczna.

Zegarki męskie są zwykle bardziej nieporęczne niż kobiety. Są wykonane z żółtych i białych metali, mają klasyczny kształt, w którym nie ma nadmiernego projektu. Szanowany człowiek wybierze dla siebie solidny produkt na skórzanym lub metalowym pasku.

Zgodnie z etykietą mężczyźni mogą wkładać na ręce tylko jedno akcesorium, a mianowicie zegarek. Powinny być w harmonii z kostiumem.

W pierwszej kolejności zwraca się uwagę na męskie ręce. Wielu mężczyzn lubi nosić modele z różnymi dodatkowymi funkcjami: podświetlenie, alarm, krokomierz. Akcesoria mogą wiele powiedzieć o charakterze osoby, jej cechach biznesowych.

Ludziom lepiej jest mieć kilka modeli zegarków:

  • w klasycznej wersji;
  • modele młodzieżowe z zestawem dodatkowych funkcji;
  • Modele sportowe mają wodoodporny i trwały korpus.

Trudno jest odpowiedzieć na pytanie, na którym nadgarstku mężczyźni noszą zegarki na etykiecie. Nie ma szczególnych wymagań ani zasad. Najczęściej są noszone na lewej ręce, ale wielu woli nosić je na prawym nadgarstku.

Aprobata lekarska

Ci, którzy pracują więcej prawą ręką, nosząc zegarek na pracującej ręce, powodują dyskomfort, ściskają nadgarstek, przeszkadzają, przylegają. Ludzie, którzy mają bardziej rozwiniętą lewą połowę mózgu (leworęczni), umieszczą akcesorium na prawej ręce, ponieważ ich pracująca ręka jest lewa.

Według chińskich lekarzy mężczyzna, niezależnie od tego, czy jest praworęczny, czy leworęczny, powinien nosić akcesorium na prawym nadgarstku. Z lewej strony mężczyźni mają pewne punkty, które są odpowiedzialne za pracę narządów wewnętrznych, za pracę serca. Aby nie zakłócać pracy rytmu serca, zaleca się mężczyznom noszenie zegarka po przeciwnej stronie, czyli po prawej stronie.

U kobiet wszystko dzieje się wręcz przeciwnie. Punkty energetyczne u kobiet znajdują się po prawej stronie i są odpowiedzialne za pracę narządów. U kobiet noszących akcesoria na prawym nadgarstku częstość akcji serca może zejść na manowce, co może prowadzić do złego stanu zdrowia. Kobiety powinny nosić je na lewym nadgarstku.

Czy wierzysz czy nie starożytnym chińskim lekarzom? Ale fakt, że zegar zatrzymuje się po śmierci właściciela, nadal nie jest badany.

Oświadczenie psychologów

Psychologowie twierdzą, że charakter danej osoby można określić na podstawie dłoni, na której nosi zegarek. Jeśli mężczyzna woli nosić stylowy dodatek na prawym nadgarstku, to jesteś celową, pewną siebie osobą, która osiągnie cel. Tacy ludzie zwykle osiągają szczyty kariery, stają się liderami, biznesmenami i politykami. Są bardzo zajęci biznesem, starają się zrobić wszystko szybko, często nie mają wystarczająco dużo czasu.

Wielu znanych polityków, wybitnych osobistości i męskich gwiazd ma zegarki na swoich prawych rękach. Zwróć uwagę, na który nadgarstek Aleksander Łukaszenko i Władimir Putin mają akcesoria. Wśród męskich gwiazd, które umieściły zegarek na prawej ręce, należy zauważyć David Beckham, Bruce Willis, Ashton Kacher, Eminem.

Mężczyźni noszący akcesoria na lewym nadgarstku mogą napotkać przeszkody. Nic dziwnego, że istnieje wiele zwrotów potwierdzających, że „lewe” jest złe. Wyrażenia „wstał z lewej stopy”, „iść w lewo”, „lewicowiec” wywołują skojarzenie z czymś nieprzyjemnym, nielegalnym.

Umieszczając akcesorium na prawej ręce, możesz zwiększyć wydajność, myśli zostaną skierowane na nadchodzące sprawy.

Wersja kryminalna

Mężczyźni powinni nosić akcesoria na prawej ręce, jeśli chodzi o wersję kryminalną. Nie wiadomo, czy teraz działa. Według źródeł ciemne osoby go używały. Złodzieje i oszuści kładą akcesoria na prawej dłoni. Pokazali więc, że nie powinieneś kraść tego „ich”. Wielu obywateli, próbując uchronić się przed kradzieżą, zmieniło zegar po prawej stronie.

Jak nosić

Zegarki są integralnym i stylowym dodatkiem, który może wiele powiedzieć o właścicielu. Za ich pomocą możesz stworzyć określony obraz, styl. Odbierz je na konkretny strój, biżuterię, fryzurę.

Aby stworzyć nowy interesujący obraz, lepiej mieć kilka różnych modeli w kolekcji. Zakładając klasyczny garnitur, wybierz surowe modele bez jasnych bransoletek, dżetów i wiszących detali. Do noszenia na co dzień wybierz jaśniejsze modele o ciekawych wzorach o niecodziennym designie.

Wybierając zegarek, upewnij się, że nie wisi on na nadgarstku. Jeśli na koszuli znajdują się spinki do mankietów, zegarek powinien być z nimi w harmonii.

Właściwy wybór

Wybierając zegarek, mężczyźni powinni znać etykietę zegarka:

  • dla małej eleganckiej dłoni lepiej wybrać mały zegarek z cienką bransoletką;
  • z szerokim nadgarstkiem miniaturowe modele będą wyglądać brzydko: wybierz produkty pasujące do grubości nadgarstka;
  • Wybierając zegarek, zwróć uwagę na długość paska: nie powinien być zbyt ciasny i ścisnąć nadgarstek;
  • podczas uprawiania sportu pływanie usuwa akcesoria, aby nie uszkodzić powierzchni i paska.

Nie zapomnij o niewypowiedzianej regule: brzydko patrzeć na tarczę podczas trwania rozmowy: Więc okazujesz rozmówcy brak szacunku, pokazując, że nadszedł czas, aby przerwać rozmowę.

Jeśli musisz poświęcić dużo czasu na negocjacje, umieść zegarek na tarczy w środku, wygodniej będzie patrzeć na czas niezauważony przez innych, bez naruszania etykiety.

Akcesoria dla kobiet

Kobiety często nabywają kilka różnych modeli, tworzą nowe obrazy, style. Dziewczęta i kobiety noszą akcesoria zarówno na lewej, jak i prawej ręce, zależy to od ich nastroju, nawyków, preferencji.

Jak nosić zegarek dla pięknej połowy ludzkości:

  • jeśli masz obrączkę, zegarek powinien być noszony na lewej ręce;
  • Nie kładź drogiej biżuterii i zegarków jednocześnie na jednej ręce;
  • powinieneś poprawnie połączyć akcesorium z elementami toalety: uzupełnij różne bransoletki, które będą pasować do stylu, koloru i designu.

Jeśli nie wiesz, w którą rękę założyć zegarek, spróbuj nosić go pojedynczo. Możesz więc zdecydować, w której ręce je nosić.

Trzeba to powiedzieć Nie ma konkretnych zasad, które wskazywałyby, która ręka powinna nosić zegarek. Istnieją tylko niektóre wersje i wskazówki. Wierz lub ich słuchaj, osoba decyduje.

Następnie obejrzyj ciekawe wideo, które opowiada o głównych stylach zegarków.

Loading...

Zostaw Swój Komentarz