Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Subtelności i podstawowe zasady zachowania na imprezie

Wiele osób lubi odwiedzać i dobrze się tam bawić. Jednak to, jak zabawna będzie rozrywka, zależy zarówno od gospodarza imprezy, jak i gościa. Bardzo ważne jest, aby móc poprawnie zachowywać się podczas wizyty, a także być dobrym gospodarzem, który zapewni interesujący wypoczynek odwiedzającym znajomym. Warto bardziej szczegółowo rozważyć różne subtelności i podstawowe zasady zachowania na imprezie.

Funkcje

Można powiedzieć, że nowoczesna etykieta znacznie upraszcza życie ludzi. Oznacza to niewiele obowiązkowych zasad, których należy przestrzegać punkt po punkcie - można je znaleźć w skrócie. Wcześniej etykieta przewidywała nawet takie subtelności, jak długość spódnicy, buty damskie i wiele innych zasad. Wszystkie te wymagania mają niewiele wspólnego z dzisiejszymi zaleceniami dotyczącymi zachowania na imprezie.

Szczególnie ważne jest, aby znać zasady dobrego zachowania, kiedy odwiedzasz nieznane osoby, ponieważ każdy chce zrobić dobre wrażenie na nowych przyjaciołach. W tym celu wymyślono etykietę: jej wiedza pomoże Ci poczuć się pewniej wśród nowych przyjaciół, możesz uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Etykieta dyktuje nie tylko zasady zachowania gości, ale także zasady ich przyjmowania przez właścicieli.

Zasady postępowania

Kultura zaproszeń i przyjęć jest bardzo ważna. Przede wszystkim to właściciel nadaje ton wakacjom w swoim domu.

Zaproszenie

Zacznij od zaproszenia. Ważne jest, aby pamiętać, że musisz zaprosić gości na tydzień przed wyznaczonym terminem, nie później, aby wygodniej było im sporządzić harmonogram, a także przygotować się do wakacji. Jeśli ktoś nie może przyjść, nie możesz znaleźć przyczyny od tej osoby, ponieważ może to być zbyt osobiste.

Wskazane jest, aby zaprosić taką samą liczbę dziewcząt i mężczyzn, aby każdy mógł znaleźć rozmówcę.

Okazuje się bardzo brzydka, gdy na imprezie jest kilka dziewczyn i tylko jeden młody mężczyzna - i odwrotnie. Takie wydarzenia stawiają w niewygodnej pozycji nie tylko zaproszoną osobę, ale także samego właściciela. Taki gość musi poświęcić więcej czasu niż inni, aby nie czuł się samotny.

Jeśli zaprosisz znajomych na urodziny, W żadnym wypadku nie wymagaj od nich konkretnego prezentu. Takie żądania wyglądają bardzo brzydko i mogą na zawsze zrujnować twoje wrażenie.

Jak wziąć?

Kiedy, biorąc pod uwagę podstawowe zasady etykiety, zaprosisz gości, będziesz musiał przygotować się na wakacje i nauczyć się, jak prawidłowo je przyjąć. Podczas kompilacji menu zaleca się wzięcie pod uwagę preferencji zaproszonych osób, o których wiesz. Pamiętaj: jeśli jeden z twoich znajomych ma uczulenie na ten lub inny produkt, zaleca się usunięcie go z listy lub ostrzeżenie gościa o jego obecności na danym naczyniu. Należy to jednak zrobić szeptem, aby nikt z was nie słyszał.

Gospodarz musi przyjąć gości, w żadnym wypadku prace domowe lub już przybyłych gości. Ważne jest, aby powitać przyjaciół z uśmiechem i pomóc im się rozebrać, a następnie wydać nowych gości w pokoju innym osobom.

W takim przypadku, jeśli zaproszona osoba jest zaznajomiona ze wszystkimi, możesz bezpiecznie zająć się swoją działalnością; jeśli nie, to zdecydowanie powinieneś wprowadzić nowicjusza - aby uniknąć niezręcznej sytuacji.

Gdy zgromadzi się więcej niż połowa gości, będzie można zaoferować im napoje lub lekkie przekąski. W przypadku, gdy ktoś się bardzo spóźnia, warto na niego poczekać nie więcej niż 15 minut, a wtedy już będzie można zaprosić wszystkich do stołu.

Potrawy podawane są ściśle po kolei: zakąski powinny już leżeć na stole, ci, którzy chcą przynieść pierwsze danie, a następnie drugie (gorące) dania są stawiane na stole. Oferowanie jedzenia jest najważniejsze dla najstarszego gościa: taka postawa pokaże ci, jak gospodarz szanuje swoich przyjaciół. Pytanie, czy ktoś polubił twoje danie, czy nie, uważa się za niezbyt piękne. Jeśli ci się podobało, na pewno zostaniesz o tym poinformowany.

Staraj się zachować pozytywne nastawienie wśród wszystkich gości i oferuj ciekawe tematy komunikacji. Znajdź czas dla każdego przyjaciela i częściej się uśmiechaj. Poinformuj znajomych, że jesteś zadowolony.

Etykieta dla gości

Idąc na wydarzenie, bardzo ważne jest, aby przemyśleć pewne szczegóły, które pokażą ci odpowiedzialnego i dobrze wychowanego gościa. Po otrzymaniu zaproszenia pamiętaj, aby podziękować właścicielowi i powiadomić go, czy przyjdziesz, czy nie. Jeśli nadal nie możesz przyjść, najpierw zadzwoń do znajomego i powiadom go, aby miał czas zaprosić kogoś innego. W takim przypadku nie trzeba mówić o przyczynie nieobecności, wystarczy przeprosić.

Wskazane jest wcześniejsze przemyślenie ubrania na wakacje: powinno być schludne, czyste i zgodne z tematem wieczoru.

Zadbaj o zakup prezentu, ponieważ odwiedzanie z pustymi rękami jest bardzo niegrzeczne. Jeśli wybierasz się na urodziny, postaraj się podarować prezent, który będzie prezentem urodzinowym. Jeśli zostałeś zaproszony na lunch lub kolację, możesz kupić pudełko czekoladek i dobrego wina. Te uniwersalne prezenty będą przydatne dla każdego właściciela, a tym samym okażesz szacunek i wdzięczność za zaproszenie.

Przyjeżdżają na czas. Nie możesz się spóźnić ani przybyć za wcześnie, ponieważ może to postawić właściciela w niewygodnej pozycji, która nie jest jeszcze gotowa na przyjęcie. Jeśli się spóźnisz, zalecamy ostrzec o tym telefonicznie i przeprosić.

Dobre maniery w czyimś domu

Gdy tylko przekroczysz próg cudzego domu, automatycznie stajesz się gościem. Następnie musisz postępować zgodnie z zasadami określonymi w etykiecie. Istnieją pewne wymagania dla Ciebie.

Po wejściu do mieszkania przywitaj się i jeszcze raz dziękuję za zaproszenie, podaruj właścicielowi prezent i poczekaj, aż wprowadzi cię do pokoju z innymi gośćmi. Pozdrów wszystkich i spróbuj dołączyć do rozmowy.

Ważne jest, aby pamiętać, że nie powinieneś rozmawiać za dużo. Nie możesz przeszkadzać innym ani mówić wszystkim o ich problemach. Staraj się być godny i pozytywny, nie musisz siedzieć cicho przez cały wieczór i czekać, aż gospodarz cię zabawi. Szanuj swojego rozmówcę i uważnie go słuchaj.

Wskazane jest, aby nie zapomnieć o czasie i zostawić wieczór nie za późno, ponieważ właściciele będą musieli zrobić dużo więcej, aby uporządkować swój dom. Przed wyjazdem pamiętaj, aby podziękować im za ciepłe przyjęcie, a resztę za miły wieczór.

Zachowanie przy stole

Przy świątecznym stole obowiązuje wiele zasad postępowania. Nie jest konieczne ścisłe przestrzeganie wszystkich, zwłaszcza gdy jesteś na przyjacielskiej kolacji. Istnieją jednak podstawowe normy, które należy zawsze brać pod uwagę, aby być osobą miłą i uprzejmą.

Po przyjeździe powinieneś usiąść przy stole tylko wtedy, gdy wszyscy inni już siedzą. W przeciwnym razie ryzykujesz, że zostaniesz uznany za osobę źle wychowaną.

Nie powinieneś sięgać po pożądane danie po całym stole, raczej poproś sąsiada, aby ci je podał. Nigdy nie krytykuj dania gospodyni, wręcz przeciwnie - będzie cieszyć się wszelkimi pochwałami. Podczas dialogu spróbuj zwrócić się do twarzy rozmówcy i nie jedz w tym czasie.

Sztućce należy trzymać mocno. Bardzo ostrożnie podaj go do ust, aby jedzenie nie spadło z powrotem na talerz. Widelec jest trzymany w lewej ręce, a nóż jest w prawej. Po zakończeniu posiłku połóż naczynia na talerzu.

Jeśli otrzymasz połączenie na swój telefon komórkowy, przeproś cicho gości i wyjdź z pokoju. Bardzo nieprzyzwoicie jest mówić głośno, siedząc przy stole otoczonym przez gości.

Etykieta dla gości

Odwiedzający lubią odwiedzać nie tylko dorosłych, ale także dzieci. Z reguły odwiedzając krewnych, wielu zabiera ze sobą synów i córki. W takim przypadku powinieneś najpierw przeprowadzić rozmowę z dzieckiem i powiedzieć mu o zasadach postępowania na przyjęciu. W takim razie jeśli dziecko jest nadal niegrzeczne, nie trzeba go w ogóle karcić - po prostu zrób szept.

Inną sprawą jest to, czy dziecko pójdzie na urodziny do jednego ze swoich kolegów z klasy. W takim przypadku obowiązują pewne zasady dotyczące etykiety. Pamiętaj, że nie możesz poprowadzić dziecka na wakacje, jeśli się tam nie spodziewasz. Wskazane jest, aby osobiście otrzymać zaproszenie od rodzica bohatera tej okazji.

Jeśli tylko jedno dziecko otrzymało zaproszenie, nie ma potrzeby przyjmowania młodszych lub starszych gości - stół może nie być dla nich zaprojektowany. Staraj się nie spóźniać, ponieważ na przyjęciach dla dzieci z reguły istnieje bardzo szczegółowy plan.

Powiedz dziecku, że przy wejściu do domu musi przywitać się ze swoim przyjacielem i rodzicami, a następnie - dać prezent. Kiedy zostanie skierowany do niego z jakąkolwiek propozycją, odpowiedź powinna być jasna i grzeczna. Przy stole powinieneś jeść ostrożnie i powoli.

Nie możesz błagać urodzinowego mężczyzny, aby otworzył swoje prezenty - a nawet więcej, więc nie musisz tego robić sam. Dzieci powinny zachowywać się grzecznie i przyzwoicie; krzyczeć lub niegrzecznie bardzo brzydko. Skakanie na łóżkach, łamanie zabawek i rzucanie poduszkami jest również niemożliwe.

Kiedy odbierasz dzieci z wakacji, Koniecznie podziękujcie gospodarzom i nauczcie to małych gości. Każdy z przyjemnością usłyszy dzięki.

Wskazówki i ważne niuanse

Istnieje wiele niuansów dotyczących zachowania na imprezie. Należy wziąć pod uwagę następujące kwestie:

  • W żadnym wypadku nie przychodzisz na wizytę bez zaproszenia lub bez wstępnego telefonu na dzień przed wizytą - nawet jeśli właściciele na spotkaniu zawsze mówią ci, że czekają w dowolnym momencie, nie nadużywaj wychowania kogoś innego.
  • Nie możesz wejść do innych pokoi bez zgody samych właścicieli, ponieważ może być bałagan, a osoby, które cię zaprosiły, będą w niezręcznej sytuacji.
  • Podczas posiłku nie kładź łokci na stole ani nie machaj rękami. W najlepszym razie możesz rozlać drinka, w najgorszym przypadku uderzyć sąsiada.
  • Nie powinieneś siorbać, żuć z otwartymi ustami i mówić, dopóki nie połkniesz jedzenia.
  • Nie pij dużo alkoholu i nie zmuszaj innych gości, aby dołączyli do ciebie w zakresie picia takich napojów.
  • Nawet jeśli danie ci się nie podobało, nie okazuj niezadowolenia. W przeciwnym razie możesz zdenerwować hostessę.
  • Nie czekaj, aż wszyscy goście się rozejdą, nie zostań zbyt długo. Nie błagaj o noc.

Postępowanie zgodnie z powyższymi wskazówkami jest dość proste. Przyzwoita i dobrze wychowana osoba, dobrze zaznajomiona z zasadami etykiety, zawsze będzie mile widzianym gościem.

Z następnego filmu dowiesz się jeszcze więcej o zasadach dobrego brzmienia na imprezie.

Loading...

Zostaw Swój Komentarz