Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Jak ładnie złożyć serwetki?

Każda gospodyni chce stworzyć prawdziwą ucztę podczas uczty. Nie musi to być jednak uroczyste wydarzenie. Możesz także poprawić nastrój rodziny w typowy dzień powszedni, rozkładając atrakcyjnie papierowe serwetki na stole. Jak to zrobić, dowiesz się z tego artykułu.

Funkcje

Pięknie złożone serwetki papierowe do serwowania nie są łatwym zadaniem. Jednak po odrobinie praktyki możesz umiejętnie tworzyć prawdziwe dzieła sztuki. Podobny element ustawienia stołu pomoże dodać dodatkowy zwrot do zwykłego posiłku. Jakie są zalety tej techniki:

 • Estetyczny wygląd. Papierowe serwetki z wdziękiem złożone w różne kształty mogą nadać twojemu stołowi piękny wygląd.
 • Okazja do zaskoczenia gości, krewnych i bliskich. Możesz także pokazać swoją wyobraźnię, wdrażając nowe i stylowe pomysły za każdym razem. Nie musisz bać się eksperymentów.
 • Dostępność. Serwetki papierowe można kupić w prawie każdym sklepie. Dostępność produktu to dodatkowa korzyść.
 • Opcja budżetu do tworzenia tabeli kreatywnej. Nie będziesz musiał kupować drogiej biżuterii. Możesz stworzyć piękno własnymi rękami. Pracuj z góry, zaczynając od prostych projektów.
 • Ważne jest, aby wybrać serwetki zgodnie z tonacją i fakturą. Powinny być połączone z ogólnym stylem stołu lub wybranymi przedmiotami. Takie ozdoby papierowe można wykonać szybko, bez dodatkowego wysiłku. Dlatego w każdej sytuacji możesz pokazać swoje umiejętności.
 • Świetny nastrój Gdy goście zobaczą piękne nakrycie stołu, a nawet serwetki wykonane w różnych kształtach, wszyscy otrzymają ładunek pozytywnych emocji. Dobry humor będzie zapewniony przez cały dzień.

Jak zwinąć: instrukcje krok po kroku

Przed rozpoczęciem pracy warto wybrać odpowiednią gamę kolorów serwetek, a także przestudiować potrzebny schemat.

Rzeczywistą opcją w przeddzień świąt noworocznych będzie serwetka na choinkę. Rozważmy etapami metodę jego wytwarzania:

 • Weź 1 ręcznik papierowy o określonym odcieniu. Możesz użyć nie tylko zielonego, ale także szkarłatnego, słonecznego odcienia. Ustaw produkt tak, aby otwarte rogi produktu były skierowane w dół.
 • Kolejnym etapem jest naprzemienne składanie części serwetki. Warto zagiąć rogi poniżej, nie prowadząc do poprzedniej warstwy.
 • Następnie wykonuje się podobną procedurę z resztą warstw. Składanie powinno zająć trochę czasu i zachować szczególną ostrożność.
 • Po złożeniu wszystkich warstw odwróć serwetkę na drugą stronę. Zginamy się w lewo po prawej stronie przedmiotu obrabianego, a następnie - w prawo.
 • Teraz jeszcze raz przewróć naszą przyszłą choinkę. Warto ostrożnie owinąć górne rogi i schować je pod poprzednimi.
 • To stworzyło stylową choinkę. Ta jednostka ozdobi stoły do ​​serwowania w oryginalny sposób.

Popularnymi dekoracjami świątecznymi są kwiaty. Nie trzeba ich kupować. Możesz na przykład sam stworzyć atrakcyjną różę za pomocą serwetek. Schemat jest prosty:

 • Na początku przygotuj dwie serwetki - szkarłatną i jasnozieloną.
 • Weź jasnozielony papier i zacznij go składać po przekątnej.
 • Następnie ponownie zgnij również po przekątnej. W rezultacie otrzymujemy blank w kształcie trójkąta. W przyszłości będą to liście naszego kwiatu.
 • Teraz powinieneś rozłożyć szkarłat. Zginamy go po przekątnej, tworząc trójkąt, którego dolny róg jest zgięty do góry, w połączeniu ze środkiem górnego obszaru.
 • Obracamy produkt i zaczynamy przekręcać go w rolkę, tworząc w ten sposób kwiat róży.
 • Teraz warto wziąć dwa puste pola, które uzyskaliśmy. Szkarłatną serwetkę przekręconą w rolkę należy nałożyć na jasnozielony blank. Delikatnie zwiń, aby uzyskać atrakcyjny kwiat i umieść różę w szklance.

Analogicznie do tego schematu możesz dodawać mimozę, lotos i inne kwiaty. Prostym, ale nie mniej skutecznym sposobem składania będzie łuk. Utworzenie go zajmie kilka sekund. Warto wziąć serwetkę, ulubioną w kolorze, aby zrobić z niej trójkąt. Następnie należy owinąć dolną krawędź trójkąta do jego podstawy i zwinąć pasek. Teraz weź wstążkę i uformuj łuk, bandażując pasek na środku.

Serwetki w kształcie serca będą odpowiednie na ślub lub Walentynki. Ułatwienie ich:

 • Najpierw wybierz konkretną serwetkę o odpowiednim odcieniu.
 • Warto umieścić kwadrat po przekątnej i złożyć.
 • Teraz podąża za kątem na prawo od trójkąta, pochyl się w górę wzdłuż osi poprzecznej. Aby wykonać podobne manipulacje z drugą częścią.
 • Następnie zegnij prawą krawędź od góry do wewnątrz, jak po lewej.
 • Obróć obrabiany przedmiot na drugą stronę.
 • Następnie zginamy część, która jest na górze, w górę i odwracamy figurę.

W ten sposób otrzymasz symbol miłości i pasji - serce.

Będzie to łatwa, ale nie mniej skuteczna opcja fan serwetek papierowych. Pomoże urozmaicić świąteczny stół.

Warto bawić się klawiszami i stworzyć produkt w dwóch kolorach. Będziesz potrzebował dwóch chusteczek - większego i mniejszego. Złóż je razem. Złożyć każdą serwetkę dwa razy. Na przykład wapno będzie na dole, a pomarańczowe na górze. Teraz warto powoli i starannie formować brzegi serwetek za pomocą akordeonu. Przeprowadzamy procedurę do linii środkowej produktu. Następnie należy odwrócić przedmiot obrabiany.

Ustaw produkt tak, aby akordeon był widoczny po prawej stronie, a wolna krawędź pozostanie po lewej stronie. Zegnijmy róg od góry do dołu po lewej stronie. Pozostała część końcówki jest schowana do tyłu i wygięta. Okazuje się punkt odniesienia dla wentylatora. Rozłóż produkt i umieść model na spodku.

Kreatywność będzie wyglądać jak produkty w postaci ryb. Musisz wziąć prostą kwadratową serwetkę. Rozwija się wzdłuż dwóch przekątnych, a następnie odwraca się. Następnie są brane krawędzie dwóch obszarów pośrodku, zgodnie z zarysowanymi liniami, łączone ze sobą. Mamy trójkąt. Następnie powinieneś połączyć dwa obszary wzdłuż osi poprzecznej i je obrócić. Krawędź po prawej stronie powinna zostać doprowadzona do tej linii i zwrócona z powrotem.

Takie ruchy są wykonywane w następującym obszarze. Prawy narożnik jest przesunięty do lewej przekątnej, zachodzi na lewą krawędź trójkąta. Teraz możesz rozwinąć trójkąt. Możesz zrobić dowolną liczbę takich ryb.

Kolejną atrakcyjną opcją jest błystka. Wszystkie cztery rogi serwetki są ze sobą połączone w środku. Następnie oba obszary kwadratu są podobnie połączone wzdłuż osi poprzecznej. Następnym etapem jest obrót prostokąta do siebie i zgięcie części znajdującej się poniżej, na pół. Następnie warto je dwukrotnie zgiąć i u góry. Pociągnij górną krawędź w prawo i lewy trójkąt w górę. Wyrównaj prawy dolny róg do prawej. Kąt, który pozostaje, niech będzie wolny.

Warto zauważyć, że taki gramofon można umieścić na talerzu zarówno przednią, jak i niewłaściwą stroną. Postać będzie wyglądać niecodziennie i atrakcyjnie. Wiatraczek pomoże udekorować dowolny talerz.

Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę ton serwetki lub pokazane na niej rysunki. Wszystkie kolory powinny odzwierciedlać jedną koncepcję, tworzyć wspólną kompozycję stylu. Tylko w ten sposób możesz stworzyć idealne miejsce na wakacje.

Podobne serwetki w kształcie są używane jako stylowy wystrój. Możesz po prostu rozłożyć produkt na talerzu lub podać w szklance. W każdym razie będzie wyglądać spektakularnie.

Pięknie wygląda również kieszeń na serwetki, w której można umieścić sztućce. Tak więc produkt będzie nie tylko dekoracją, ale także zyska znaczenie funkcjonalne. Zacznij składać końcówki do lewej górnej krawędzi, pozostawiając więcej miejsca na następne złożenie. Teraz warto obrócić serwetkę, aby warstwy były skierowane w stronę stołu. Obie krawędzie są wygięte pod kątem prostym, dzięki czemu powstaje kieszeń. Odwróć produkt. Tam możesz włożyć łyżki, widelce. Wygląda stylowo i modnie.

Warto zauważyć, że chusteczki do urządzeń są również w różnych odmianach. Możesz wybrać schemat, który stanie się dla ciebie wygodniejszy i bardziej atrakcyjny. Na przykład jest też krawat na serwetki. Przyda się w rocznicę jej męża, syna lub 23 lutego. Serwetka jest ustawiona pod kątem do dołu. Następnie prawa i lewa część są owinięte, a górny róg jest wygięty na bok. Odwróć produkt. Za pomocą górnego rogu wiążemy widelec lub łyżkę. Po prostu możesz udekorować świąteczny stół.

Jeśli będziesz ćwiczyć wcześniej, możliwe będzie ustawienie stołu z papierowymi serwetkami. Z bordowych serwetek możesz stworzyć atrakcyjną lilię. Aby to zrobić, uformuj kwadrat po przekątnej. Narożniki z boku powinny być skierowane na środek, jak samolot. Narożnik poniżej powinien zostać podniesiony, aby pozostawić trochę miejsca. Następnie rogi określonego obszaru serwetek są składane.

Obracamy rurkę do wewnątrz i układamy sobie narożniki. Więc stworzyłeś serwetkę do świec. Jeśli wyprostujesz rogi górnego regionu i opuścisz je, zobaczymy lilię.

Możesz również przekręcić atrakcyjne róże lub stworzyć kopertę, w której wygodnie jest umieścić dowolne przedmioty. Będziesz potrzebował serwetki o wymiarach 50 * 50 centymetrów. Serwetkę składa się dwa razy od lewej do prawej, a następnie ponownie, tylko od góry do dołu. Okazało się, że romb składa się dwa razy od lewej do prawej. Teraz przywracamy lewą część na jej miejsce, bierzemy prawy róg, który jest powyżej, i przenosimy na środek.

Złóż go ponownie na pół. Robimy to samo z lewą stroną. Następnie należy obrócić romb, wygiąć oba obszary kwadratu, aby zbiegły się w środku. Teraz ponownie odwróć prostokąt. Otrzymaną kopertę wygodnie umieszcza się na talerzu. Tam możesz włożyć nóż, widelec, łyżka również będzie dobrze wyglądać.

Warto to zauważyć umieść stylową serwetkę wygodnie w dowolnym miejscu na stole. Możesz ostrożnie umieścić go na spodku lub w pobliżu. Świetnym sposobem byłoby umieszczenie dekoracji w szklance. Oczywiście wszystko będzie zależeć od opcji składania i składu. Ważne jest, aby nie zapomnieć wybrać harmonijnych odcieni, aby z powodzeniem połączyć wystrój z innymi produktami na stole.

Nie powinieneś zaczynać od żadnych złożonych liczb. Na początek możesz po prostu nauczyć się, jak pięknie układać papierowe serwetki. Możesz to zrobić jeden na drugim lub użyć do tego uchwytu na serwetki.

Wskazówki i porady

Każda troskliwa gospodyni, która stara się zaskoczyć i zachwycić gości, zastanawia się, jak najlepiej złożyć serwetki. Oto kilka rekomendacji ekspertów:

 • Wybierz kształt serwetek papierowych na podstawie świątecznej okazji, a także wieku gości.
 • Warto zauważyć, że nie powinieneś tworzyć skomplikowanych i zbyt złożonych postaci. Wszystko powinno być tak proste, jak to możliwe, aby goście nie poświęcali dodatkowego wysiłku, próbując rozłożyć kolejną serwetkę.
 • Zwróć uwagę na cień. Aby wybrać serwetki papierowe, należy oprzeć się na kolorze obrusu, a także na elementach, które służyły na stole. Możesz stworzyć jedną spójną stylową kompozycję.
 • Jeśli chodzi o umieszczenie takiego wystroju, mogą to być zupełnie inne miejsca. Możesz położyć serwetkę na talerzu lub umieścić ją w szklanym uchwycie na serwetki. Odtąd pojawi się opcja dodawania.
 • Przed złożeniem produktów należy je najpierw przygotować. Konieczne jest trenowanie z wyprzedzeniem, aby uzyskać rękę i aby ta lekcja nie zabrała całego wolnego czasu.
 • Warto rozpocząć trening od najprostszych dodatków. Na przykład możesz po prostu zwinąć serwetki w tubie, zrobić akordeon lub dodać kolorowe akcenty.
8 zdjęć

Luksusowe przykłady i opcje

Każda opcja, którą utworzysz własnymi rękami, będzie już wyjątkowa i oryginalna. Ćwicząc częściej, możesz stale zaskakiwać swój dom nowymi sposobami składania oryginalnych składanych serwetek papierowych.

Ciekawy model - króliczek wielkanocnyktóre można położyć na stole. Taki projekt przyda się nie tylko na Wielkanoc, ale także na różne imprezy dla dzieci. Weź serwetkę i rozłóż ją, aby fałd był widoczny z góry. Teraz powinieneś wziąć spód od dołu i wygiąć go, wyrównując krawędzie. Zrobimy to samo z drugą warstwą. Utworzyliśmy prostokąt. Konieczne jest wzięcie prawej krawędzi i zgięcie w górę, tworząc kąt prosty.

Ta sama manipulacja jest powtarzana dla lewej strony. Obróć róg w prawo i w lewo u góry. Nadal gniemy narożniki zgodnie z tym schematem. Następnie model obraca się i obraca o 180 stopni. Górna część powstałego rombu jest zagięta. Ponownie obróć serwetkę z powrotem i obróć o 180 stopni, składając ją na pół wzdłuż linii podłużnej.

Aby lepiej naprawić naszą figurę, możesz użyć spinacza do papieru. Teraz pozostaje tylko wyprostować produkt, uformować pysk i uszy królika. Taka oryginalna, bezpretensjonalna kompozycja z pewnością rozweseli każdego gościa.

Atrakcyjne składanie papierowych serwetek może każdy. Wszystko czego potrzebujesz to pragnienie, cierpliwość i praktyka.

Nawet jeśli dopiero zaczynasz przygodę z tą firmą, nie powinieneś się denerwować przy pierwszych nieudanych próbach. Zacznij od lżejszych rzeczy, stopniowo opanowując nowe kształty. Już wkrótce możesz łatwo i pięknie zaaranżować swój stół.

Nie bój się użyć wyobraźni i wyobraźni. Pomogą Ci wyrazić siebie, ujawnią talent, a także poprawią nastrój. Udekoruj stół nie tylko na święta, ale także na codzienne kolacje. Wtedy każdego dnia będziesz obciążony tylko pozytywnymi emocjami.

Zobacz, jak ładnie złożyć serwetki papierowe na poniższym filmie.

Zostaw Swój Komentarz