Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Ustawienie stołu urodzinowego: piękne i oryginalne pomysły

Wszelkie uroczystości, a zwłaszcza urodziny, wymagają starannego przygotowania. Ponieważ podczas obchodów domu głównym atrybutem jest stół z napojami i napojami dla gości, ważne jest, aby zwracać największą uwagę na jego wystrój i obsługę. Umiejętnie stosując podstawowe zasady umieszczania naczyń i urządzeń, a także wykazując wyobraźnię przy projektowaniu stołu, każda gospodyni natychmiast zdmuchnie gości, którzy nawet nie zaczęli próbować przekąsek.

Funkcje

Właściwe ustawienie stołu w domu niewiele różni się od restauracji. Zapoznanie hostessy z charakterystycznymi cechami aranżacji potraw i smakołyków na urodziny pozwoli zorganizować ucztę ze smakiem:

 • Powinieneś zacząć przygotowywać się do uczty z wyprzedzeniem. Najpierw musisz wyjaśnić liczbę oczekiwanych gości. Zgodnie z tym numerem musisz przygotować poszczególne dania.
 • Na specjalne okazje w domu powinna istnieć fajna ceramika lub porcelana z wystarczającą liczbą talerzy, ponieważ użycie naczyń z różnych zestawów można postrzegać jako złą formę. Zasady układania porcjowanych talerzy obejmują dwa punkty: od krawędzi stołu naczynia należy umieścić w odległości jednego centymetra od siebie, między półkami należy pozostawić pół metra. Pozwoli to gościom poczuć się zrelaksowanym przy stole i jednocześnie komunikować się bez problemów.
 • Zgodnie z zasadami serwowania kładą talerz na gorąco na samym dole, głęboką miskę na pierwsze dania, a już na nim małe talerze na przekąski.
 • Istotną rolę odgrywa także lokalizacja sztućców. Widelec należy umieścić po lewej stronie talerza, a łyżkę i nóż po prawej stronie. Łyżki i widelce, zgodnie z zasadami serwowania, muszą być ułożone wypukłą stroną do dołu.
 • Kolejnym krokiem jest ustawienie pojemników na napoje. Na urodziny zwykle podaje się zimne i alkoholowe napoje w szklanych lub krystalicznie pięknych potrawach. Największe szklanki powinny być umieszczone po lewej stronie talerza każdego gościa, a następnie wszystkie dostępne pojemniki są ułożone w kolejności malejącej, a na końcu szklankę umieszcza się po prawej stronie.
 • Aby zorganizować urodziny dla dzieci, niedawno stało się dopuszczalne stosowanie jednorazowej zastawy bezpiecznej dla aktywnych dzieci. Oprócz tego, że nie walczy, mama nie będzie musiała tracić czasu na jej mycie. Producenci oferują ogromny wybór kolorowych wzorów plastikowych i papierowych przyborów z wizerunkami swoich ulubionych postaci, które zaspokoją wszelkie niewielkie szkody.
 • Na stole powinny znajdować się dwa rodzaje serwetek: papier i materiał. Te pierwsze są niezbędne do wycierania ust i dłoni podczas i na końcu posiłku, a te drugie są potrzebne do ochrony odzieży przed przypadkowym zabrudzeniem na stole. Serwetki mogą dodatkowo ozdobić stół. Papierowe serwetki powinny być umieszczone wokół całego stołu, pięknie umieszczone w serwetkach, a serwetki z tkaniny powinny być skręcone w tubę i związane wstążką lub nawleczone w specjalne ozdobne pierścienie.
 • Kiedy goście siadają przy stole, należy już na nim położyć zimne przekąski, sałatki i kanapki. Naczynia muszą być ustawione tak, aby wszyscy goście mogli do nich dotrzeć. Zamiast jednej dużej salaterki lepiej jest użyć dwóch lub nawet trzech pojemników ustawionych na całej długości stołu. Wszystkie sałatki powinny być wyposażone w łyżki, aby ułatwić układanie. Pierwsze gorące naczynia są nalewane ze wspólnego pojemnika z kadzią z najwyższą starannością, a następnie podawane jest drugie - gorące naczynie.

Jaka jest najlepsza ochrona?

Oprócz właściwego rozmieszczenia naczyń i naczyń każda gospodyni dba o świąteczny wystrój. Urządzony w jednym stylu i dopracowany w najdrobniejszych szczegółach, sala dla gości spotkań pozwoli na świętowanie na najwyższym poziomie, nawet w domu.

Wybór stylu i dekoracji do serwowania świątecznego stołu w dużej mierze zależy od naczyń i obrusów. W razie potrzeby obrus jako tańszy atrybut można zastąpić bardziej odpowiednim. Tak więc, dla wyrobów kryształowych, śnieżnobiały obrus bez żadnych wzorów byłby doskonałym rozwiązaniem, w tym przypadku serwetki powinny być również białe. Jeśli usługa uroczystości wykonana jest z porcelany, wówczas wybierając obrus, możesz wykazać się wyobraźnią. Najbardziej praktyczną opcją jest zakup uniwersalnego zwykłego obrusu, który będzie dobrze wyglądał z każdym zestawem naczyń.

Na specjalne okazje można ozdobić jedwabną lub satynową tasiemką, a do picia herbaty w przyjemnym towarzystwie obrus można ozdobić koronkowymi serwetkami.

Świece w pięknych świecznikach, ułożone w specjalny sposób, pomogą w serwowaniu prawdziwie uroczystego stołu w domu. Bez względu na liczbę używanych świec, nie mogą one zastąpić podstawowego oświetlenia. Kolorystyka świec i styl świeczników powinny pokrywać się z ogólnymi.

Oprócz świec i serwetek zwyczajowo dekoruje się dziś stół innymi elementami dekoracyjnymi, które nadadzą nastrój podczas uczty. Często można znaleźć wystrój odtworzony z naturalnych materiałów. Ten sposób dekoracji świątecznej przestrzeni należy do stylu rustykalnego. Jest często używany do dekoracji wesel, ale ostatnio styl stał się popularny na rocznice.

W zależności od pory roku na stole można umieścić różne kompozycje: kosze z jabłkami i innymi uprawami, kompozycje z dyniami lub kłosami kukurydzy będą pasować na jesienne przyjęcia urodzinowe, w miesiącach wiosennych i letnich możesz ozdobić stół nietypowymi wzorami z sezonowych kwiatów, a zimą uroczystość zostanie ozdobiona świerkowe gałęzie i szyszki przypominające zbliżające się główne święto.

Miłośnikom rosyjskich tradycji spodoba się dekoracja świąteczna w stylu la rus. Ten styl jest idealny na rocznicę 55 lat, kiedy kobiety i niektórzy mężczyźni przechodzą na emeryturę. Uduchowiona atmosfera pomoże odtworzyć talerze lub czajniki z Khokhloma, ozdobione bukietem samowara bajgla na stole, zagnieżdżając lalki i słodkie koguty na patykach.

Gościom można zaopatrzyć się w kilka szalików lub kokoshników, pomalowane buty i nauszniki na pamiątkowe zdjęcia, a dla rozrywki przygotuj kilka uduchowionych kompozycji, które będą pasować do Twojego akordeonu.

Modne serwowanie w czerni i bieli z dodatkiem złotych i jasnoróżowych akcentów w postaci prymitywnych nadruków będzie doskonałym rozwiązaniem z okazji urodzin młodzieży. Najważniejsze w tym projekcie jest właśnie gra kolorów i minimalistyczny wystrój. Miejsce urodzinowe w tym stylu można ozdobić kompozycją balonów.

Kobieta nie zawsze chce świętować tak poważną randkę jak 45 lat. Jednak odpowiednio urządzony świąteczny stół przypomni jej, że ten wiek symbolizuje rozkwit sił i ukazuje kobiecą urodę w nowy sposób. Dlatego przyda się dekoracja rocznicy w stylu kwiatowym. Idealną opcją byłoby zbieranie naczyń z motywami kwiatowymi i układanie tych samych kwiatów wokół stołu w małych wazonach. Oprócz kwiatów stół można ozdobić jadalnymi kompozycjami jagód.

Klasyczny sposób nakrycia stołu nadaje się na 50. rocznicę zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Ten styl projektowania uroczystości został wybrany ze względu na jego prostotę i brak niepotrzebnych szczegółów, co pomaga zaoszczędzić pieniądze i nie rozprasza od bohatera dnia różnymi drobiazgami. Charakterystyczny dla tego stylu jest obowiązkowa obecność śnieżnobiałego obrusa i tych samych naczyń, ale ze złotym obramowaniem. Obecne trendy pozwalają zastąpić biały obrus innym ciepłym odcieniem.

Kolejny nowoczesny trend w sferze świątecznej można nazwać organizacją imprez tematycznych. Takie pomysły świetnie nadają się nie tylko do świętowania urodzin dzieci, ale mają również zastosowanie do spotkań dorosłych. Zastanów się nad kilkoma oryginalnymi pomysłami na dekorację wakacji:

 • Spotkania piratów. Zbyt wiele szczegółów nie jest potrzebnych do dekoracji. Wystarczy zawiesić piracką flagę na ścianie, wybrać pasiasty nadruk na obrusie i przygotować pirackie złote monety na zawody jako pamiątkę. Inne świąteczne atrybuty i elementy kostiumów powinny również odzwierciedlać ogólny temat.
 • Spotkanie gangsterów. Stylizowanie wakacji w latach 30. ubiegłego wieku będzie bardzo stylowym i nietypowym rozwiązaniem na imprezę tematyczną. Świąteczny stół może przypominać grę w pokera, dla dorosłych można przygotować cygara, a dla dzieci - rozdawać atrapę broni. Stłumione światło przenosi atmosferę podziemnego kasyna, w którym pieniądze z banku urodzinowego są rozrzucone w każdym rogu.
 • Stylowy koleś. Fani jasnych kolorów i szalonych emocji pokochają ten rocznicowy projekt. Możesz użyć starych płyt winylowych, retro artykułów gospodarstwa domowego, jasnych akcesoriów i odzieży - wszystko to pomoże gościom poczuć atmosferę tamtych czasów.
 • Impreza hawajska to kolejny bardzo kolorowy pomysł organizacji wakacji na cześć imienin. W tym stylu możesz przygotować girlandy z papierowych kwiatów w najjaśniejszych kolorach i rozdać je gościom, rozmieścić różne przezroczyste pojemniki z wodą, a także kamyki morskie, muszle lub kwiaty wokół stołu. Spód stołu można udekorować tradycyjną spódnicą dla mieszkańców Hawajów, a ściany można ozdobić jaskrawo pomalowanymi, dziwacznymi, drewnianymi maskami.

Dekoracje kwiatowe

Żadna rocznica lub inna uroczystość nie jest kompletna bez kwiatów. Kwiaty w tym przypadku są nie tylko komplementem gości, ale także wspaniałą dekoracyjną kompozycją do dekoracji stołu. Oryginalne i estetycznie zaprojektowane bukiety nadadzą nastrój wakacjom i sprawią, że będzie on naprawdę królewski. Często, aby stworzyć takie kompozycje na rocznicę, zwracają się do pomocy kwiaciarni, ale nawet w domu możesz samodzielnie stworzyć wyspę kwiatową.

Zgodność z kilkoma zaleceniami dotyczącymi tworzenia i projektowania pozwoli ci stworzyć kompetentną kompozycję na świąteczny stół:

 • Dekoracja stołu w ten sposób powinna być zrównoważona. Oznacza to, że porządny bukiet powinien znajdować się w liczbie pojedynczej i ozdobić środkową część stołu lub miejsce urodzin. Miniaturowe kompozycje można umieścić na całej długości stołu.
 • Wybierając rozmiar i blask bukietu, należy wziąć pod uwagę fakt, że nie powinien on zamykać od siebie rozmówców. Ponadto obszernych wysp kwiatowych nie należy umieszczać na bogato wyposażonym stole, a podczas picia herbaty imponujący bukiet będzie całkiem odpowiedni.
 • Aby ozdobić ucztę, powinieneś wybrać kopie o delikatnym, subtelnym aromacie. Nie zakłóci to zapachu jedzenia, a także ochroni przed objawami alergii lub bólów głowy u gości.
 • Kolorystykę kompozycji należy również wybrać mądrze. Kolorowy bukiet będzie świetnie wyglądał na klasycznym śnieżnobiałym obrusie, ale przy mnóstwie jasnych kolorów lepiej jest preferować prostą kompozycję, która odzwierciedla główną kolorystykę kompozycji.
 • Wybór wazonów to kolejna ważna kwestia. Najlepszą opcją są proste formy i materiały, które mają coś wspólnego z innymi potrawami. Wazony ze szkła lakonicznego są uniwersalne. W przypadku okrągłych stołów możesz wybrać owalne stojaki na kwiaty, obszerne bukiety lepiej umieścić na środku stołu, a małe identyczne kompozycje w kółku. Kwadratowe formy blatu decydują o wyborze wazonów z wyraźnymi liniami, a na prostokątnym stole układanie wazonów o dowolnym kształcie wzdłuż środka na pasku tkaniny kontrastującym z obrusem zakończy się sukcesem.

Wskazówki i porady

Znając zasady ustawiania stołu i sposób jego dekoracji, możesz zorganizować prawdziwie królewską ucztę. Kilka sztuczek sprawi, że wakacje będą tak wygodne, jak to możliwe:

 • Zanim przejrzysz świąteczny wystrój, powinieneś przeanalizować status gości. Prawie każda porcja nadaje się do przytulnego środowiska domowego, ale lepiej wybrać lekkie ciepłe odcienie, kompozycje kwiatowe i klasyczne potrawy. Na imprezę młodzieżową odpowiednie będą jasne style projektowania z nietypowymi detalami. Uczta z małymi dziećmi wymaga obowiązkowej obecności słodyczy i bezpiecznych sztućców. Koledzy, partnerzy biznesowi lub nieznane osoby lepiej organizują ucztę w powściągliwej atmosferze bez zbędnych dodatków, przestrzegając zasad etykiety biznesowej stosowanych w biurze.
 • Jeśli planujesz zorganizować ucztę w saunie lub łaźni wiejskiej, powinieneś również dokładnie rozważyć porcję. Przed połączonymi procedurami możesz przygotować mały bufet z lekkimi przekąskami warzywnymi lub owocowymi oraz napojami bezalkoholowymi. W takim przypadku główne smakołyki powinny być podawane dopiero po tym, jak wszyscy goście kupili w basenie, odwiedzili łaźnię parową i trochę się rozruszali. Sałatki warzywne i owocowe, dania z owoców morza, orzechy wybierane są jako dania w takiej atmosferze.

Również bułki i sushi, przystawki w chlebie pita, tartalety będą odpowiednie. Główne dania - grill, grillowany kurczak, pieczona ryba, grillowane warzywa - można podawać napoje alkoholowe.

 • Nie trzeba iść do sklepu, aby umówić się na kompozycje kwiatowe. Stojaki na kwiaty można przygotować niezależnie, biorąc jako podstawę szklane słoiki, wycinane plastikowe butelki lub puszki. Do dekoracji możesz użyć koronki, satynowych wstążek, dżetów, workowatych tkanin lub farb do pracy na szkle. Takie podejście pozwoli nie tylko stworzyć naprawdę ekskluzywne rzeczy, ale także idealnie dopasować kompozycje do głównego wystroju.
 • Na uczcie z dużą liczbą ludzi, którzy nie zawsze się ze sobą znają, będzie to właściwe wykorzystanie wizytówek do siedzenia. Pozwoli to najbardziej komfortowym ustawiać gości i nie wywoła sympatii podczas lądowania przy stole. Identyfikatory mogą być również wykonywane niezależnie we wspólnym formacie stylu. Zamiast nazw możesz używać pseudonimów komiksowych lub pseudonimów dziecięcych.

Budżet i jednocześnie piękne elementy dekoracyjne na uroczystą ucztę mogą być wykonane z tektury falistej, kolorowego kartonu lub folii, ciszy lub tiulu. Pokazawszy odrobinę wyobraźni, możesz odtworzyć niepowtarzalny wystrój i zadziwić gości na miejscu.

Piękne pomysły

Stół w stylu vintage obejmuje pozłacane antyczne świeczniki, ozdobne serwetki i zabytkowe sztućce.

Uroczysty i kolorowy wygląd stołu w modnym kolorze Marsali.

Dla męskiej firmy użycie bogatego niebieskiego w połączeniu z czarnymi akcentami będzie doskonałym rozwiązaniem.

Zobacz, jak prawidłowo ustawić tabelę w następnym filmie.

Zostaw Swój Komentarz