Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Jak ładnie złożyć serwetki?

Każda gospodyni domowa chce, aby świąteczny stół wyglądał idealnie. Jest wiele sposobów, aby jego wygląd był piękny: wysokiej jakości naczynia, dobry obrus, musujące sztućce, schludne krojenie jedzenia i zdobione naczynia. Ale jeszcze przed pojawieniem się naczynia na stole chciałbym rozcieńczyć nudne rozmieszczenie urządzeń a la „nożem po lewej stronie, widelcem po prawej stronie” z niewielkim wyróżnieniem. Pomogą w tym zwykłe serwetki.

Jest to niezbędny atrybut każdej uczty, niezależnie od tego, czy jest to świąteczny obiad, rocznica czy ślub, i świetnie sprawdza się jako element dekoracyjny. Możesz wziąć dowolne serwetki do serwowania, co najważniejsze, złożyć je poprawnie.

Rozumienie mistrzostwa: od czego zacząć?

Nie jest tajemnicą, że sposoby nadania serwetkom ciekawego kształtu są zbliżone do techniki origami. Aby pięknie złożyć serwetki do nakrycia stołu, musisz nauczyć się podstawowych uniwersalnych technik. Najpopularniejsze z nich:

 • „Akordeon”. Jest potrzebny do takich prostych kształtów, jak wentylator, motyl lub dźwig. Zasada jest intuicyjna, wystarczy złożyć całą serwetkę w harmonijkę o szerokości żebra 2-3 cm;
 • „Książka”. Prostokątna lub kwadratowa serwetka składa się na pół. W zależności od schematu, na mniejszym lub większym boku prostokąta;
 • Drzwi. Kwadrat jest wizualnie podzielony pionowo na dwie równe części, obie części muszą być złożone do wewnątrz do linii zagięcia;
 • Trójkąt Dwa przeciwległe kąty ustawione po przekątnej. Włącz przednią lub tylną stronę, jak pokazano na schemacie. Papierowe serwetki w tej formie można już wkładać do uchwytów;
 • Podwójny trójkąt. Kwadrat jest wizualnie podzielony na 4 części, dwa boki w środkowych punktach są skierowane do wewnątrz, tworząc trójkąty z kieszeniami w środku;
 • „Naleśnik”. Ułatwienie jest również bardzo proste: wystarczy owinąć każdy róg do centralnego punktu. Naleśnik może być wielowarstwowy. Za każdym razem, gdy wszystkie rogi są połączone w centralnym punkcie, serwetka jest przewracana i procedura jest powtarzana;
 • Krawat Umieść serwetkę przed sobą jak romb, obrysuj linię środkową, wyrównaj boczne rogi na środku.

Czasem zawierają też podwójny kwadrat, kieszeń, łódź lub katamaran, „żabę”, „ptaka” i „rybę”, które same w sobie nie są jeszcze pełnymi postaciami, ale mają wspólne cechy. Jednak te formy są zbyt skomplikowane dla początkującego i nie zawsze są łatwe w użyciu.

Lepiej poćwiczyć technikę najpierw na papierze, a następnie na twardej serwetce ze skrobi, a dopiero potem przejść do serwowania tekstyliów. Ale część praktyczną powinien poprzedzić właściwy wybór serwetek.

Gatunek

Właściwy początek dekorowania stołu nie polega na opanowaniu technik origami z materiałami tekstylnymi, ale na wyborze serwetki. Dlatego zapał do układania lilii i jaskółek z kawałków tkaniny należy odłożyć na później i dokładnie przestudiować kwestię wyboru odpowiednich serwetek.

Przy wyborze serwetek ważne jest kilka kryteriów.

Rozmiar

Jest to pierwsza różnica między serwetkami w zależności od ich przeznaczenia i charakteru posiłku. Zatem na przyjęcia śniadaniowe i herbaciane wystarczą serwetki o wymiarach 25 x 25, 30 x 30 lub 35 x 35 centymetrów. Serwetki do serwowania na przyjęcie lub kolację w rozmiarze 40x40 cm. Czasami są większe opcje o boku kwadratu do 50 cm.Najczęstsze serwetki do dekoracji świątecznego stołu to od 50x50 do 60x60.

Rozmiar serwetek ma kluczowe znaczenie przy ich dekorowaniu stołu. Najbardziej odpowiednią opcją jest średni rozmiar. Zbyt małe serwetki są wygodne do kształtowania postaci, ale jest na nich wiele zagnieceńjak gdyby serwetka była zmięta. Duże fragmenty tkaniny lub papieru również nie nadają się do skomplikowanej dekoracji.

Ostatecznie serwetka jest potrzebna do utrzymania higieny i etykiety, a nie po to, aby skrobiowe łabędzie lub zające zajmowały połowę stołu, bez względu na to, jak piękne są.

Formularz

Klasyczna, najczęstsza i najbardziej praktyczna forma serwetek to kwadrat. Kwadratowe serwetki są wygodne do serwowania stołu, układania ich na różne sposoby i łączenia ze sobą. Istnieją jednak inne formy, które są mniej podatne na dekorację, ale czasami są niezastąpione. Mogą to być serwetki o prostokątnym kształcie z ostrymi krawędziami, wydłużone z zaokrąglonymi narożnikami, trójkątne, okrągłe i owalne.

Z reguły nie ma wśród nich papierowych. Dotyczy to tekstylnych zestawów do serwowania, często uzupełniających obrus z tkaniny.

Farbowanie

Kolor i wzór są bardzo ważne. Serwetki tekstylne powinny mieć identyczny ton co kolor obrusu. Powtarzanie wzoru jest dozwolone, jeśli w ogóle, obecność teksturowanych detali, ciekawe wykończenie krawędzi, dwustronne zabarwienie. Jeśli pomysł na projekt obejmuje dwa obrusy w tym samym czasie, aby ozdobić stół, kolor serwetek powinien pasować do dolnej części obrusu.

Dodaje się tylko zwykłe serwetki. Jeśli mają już aktywny wystrój lub rysunek tematyczny (kwiaty z 8 marca, płatki śniegu na Nowy Rok i inne popularne kolory), dość pięknie jest umieścić je w pojemnikach na serwetki. Origami w tym przypadku będzie już wyglądać jak nadmiar. Ponadto w przypadku niejednolitego koloru trudno jest rozważyć linie zagięcia.

Rodzaj materiału

Ten czynnik jest chyba najważniejszy. Rodzaj materiału określa, czy figura z serwetki zachowa kształt, czy ładnie się układa, ile marszczy, czy element serwujący wytrzyma mycie, czy po uczcie należy kupić nowy zestaw. Takie materiały są często używane do serwowania:

 • Len Materiał ten jest praktyczny, naturalny, łatwo zawiera skrobię, wygląda pięknie i jest dobrze wyprany. Jest to bardzo wygodne w użyciu, aby złożyć serwetki w niebanalny sposób. Na tkaninie jest niewiele zagięć. Lniane serwetki mają ładny podstawowy kolor, dzięki czemu są uniwersalne pod każdym względem.
 • Bawełna. Różne odmiany bawełny mają również pozytywne cechy. Nie są kapryśne w wyjeździe, łatwo nimi manipulować podczas dekoracji, dobrze chłoną sosy i tłuszcze, nadają się do wielokrotnego użytku. Serwetki lniane i bawełniane można łączyć ze sobą, aby stworzyć piękny wystrój na świątecznym stole.
 • Jedwab. Rzadko stosowany ze względu na wysoki koszt i niepraktyczność materiału. Jeśli jednak obrus jest jedwabny, konieczne są serwetki wykonane z tego samego materiału. Są źle udrapowane, figury wykonane z gładkiego materiału z jedwabistą powierzchnią „rozciągają się”, więc wymagana jest duża ilość skrobi lub najprostszy wystrój. Na przykład różne saszetki, leżący wachlarz, trójkąty.
 • Syntetyki. Do dekoracji uważa się go za najbardziej odpowiednią opcję, ale sam materiał jest nieprzyjemny w dotyku, nie wchłania dobrze sosów ani tłuszczu, a po umyciu może stracić kolor. Chusteczki te nadają się do jednorazowego użytku. Wskazane jest, aby mieć pod ręką papier.
 • Mieszane tkaniny. Najbardziej praktyczna opcja w cenie. Ponadto mieszane tkaniny są dobrze drapowane i zachowują swój kształt, mają właściwości chłonne i są zmywane z różnych miejsc.
 • Papier Nie są zwyczajowo układane w złożone kształty. Do szybkiego użycia potrzebne są papierowe serwetki. Najbardziej praktycznym sposobem jest umieszczenie ich w uchwytach na serwetki na stole lub w obszarze dostępu. Ten nowoczesny asortyment pozwala zbierać je do pasujących produktów tekstylnych, z grubego lub cienkiego papieru, z teksturą lub bez.
 • Pergamin, PCV i bambus. Wszystkie trzy typy mają na celu ochronę tkaninowych obrusów, a także służą jako stojak na talerze i urządzenia i niejako ograniczają osobę siedzącą przy stole do ich rozmiarów. Jest to bardzo prawdziwe w sytuacjach, gdy przy świątecznym stole gromadzi się duża liczba gości. Składanie takich serwetek nie będzie działać. Maksimum - rzuć na piękny rzut. Ale ich praktyczność jest bardzo wysoka - takie atrybuty można łatwo połączyć z ozdobnymi serwetkami.

Na przykład bambusowa sztywna serwetka pod talerzami w połączeniu z postaciami z czerwonych serwetek wygląda pięknie. To harmonia, zwięzłość i piękno stylu orientalnego.

Praktyczność

Nie zapominaj, że funkcja dekoracyjna serwetek nie jest najważniejsza. Są potrzebne na stole, aby zapewnić higienę i wygodę gości. Jeśli naprawdę chcesz zadziwić wszystkich umiejętnościami, to oprócz skomplikowanych lotosowych tkanin i łodzi, stół powinien mieć zwykłe papierowe serwetki, które są wygodne, jeśli chcesz zmoczyć usta lub palce. To samo dotyczy chusteczek skrobiowych. Oczywiście zachowują swój kształt lepiej, ale po prostu nie będzie można użyć tych ściereczek stojących zgodnie z ich przeznaczeniem.

Sposoby: opis przejścia i diagramy

Opcje składania serwetek, masa. Wśród nich można wyróżnić uniwersalne kształty geometryczne (trójkąty, koperty, podwójne kwadraty, saszetki i inne), romantyczne kwiaty, figurki tematyczne (ozdoby choinkowe, obrączki, świąteczne płatki śniegu, krawaty, torebki), zwierzęta (na wakacje dla dzieci lub symbol roku), nietrywialne formy.

Opanuj technikę od prostych do bardziej złożonych postaci.

Fanning

Wentylator to klasyczna dekoracja stołu. Istnieje kilka jego odmian. Pierwszy obejmuje użycie materiałów pomocniczych, oprócz serwetek: miękkiej tektury i pięknego warkocza lub taśmy.

Aby uzyskać wentylator z uchwytem, ​​musisz postawić przed sobą kwadratową serwetkę jak romb, aby rogi były widoczne w linii pionowej. Złóż romb na pół, wyprasuj punkt zgięcia palcami, pozostawiając zauważalną linię i rozszerz. Następnie złóż powstałe trójkąty w harmonijkę od linii środkowej z krokiem 2-2,5 cm. Powstały wentylator jest wkładany do tekturowego uchwytu.

Uchwyt przygotowuje się w następujący sposób: owal o szerokości 3-5 cm i długości 6-10 cm wycina się z miękkiej tektury (można użyć aksamitnego papieru) Długość i szerokość zależą od blasku wentylatora. Otwory wykonuje się w odległości 1 cm od każdej zaokrąglonej krawędzi owalu. Do otworów wkłada się taśmę, warkocz lub sznur. Wentylator z serwetki jest umieszczony w powstałym uchwycie, sznur jest napięty i zawiązany piękną kokardką lub węzłem. Możesz ozdobić posiadacza napisami na uroczystość.

Drugą powszechną opcją jest stojący wentylator. Nazywa się to „Pawim ogonem”.

Serwetkę należy ułożyć na płaskiej powierzchni, twarzą do dołu, złożyć na pół w „książkę”. Rozwiń wąski bok do krawędzi stołu i zacznij z niego tworzyć fałdy. Nie na całej długości, tylko do połowy serwetki. Idealna szerokość bigowania to grubość palca wskazującego.

Po zakończeniu montażu, trzymając wszystkie fałdy jeden na drugim, musisz zgiąć serwetkę na pół szerokości. Okazuje się prostokąt z dolnym zespołem i wolną krawędzią powyżej. Lewa górna krawędź musi być wygięta po przekątnej w trójkąt i schowana między fałdami.

Następnie wentylator można otworzyć, a powstały trójkąt posłuży jako podstawka, jak ramka na zdjęcia.

„Azjatycki fan” wygląda estetycznie na stole. Sekwencja działań jest następująca:

 • Połóż ściereczkę stroną zadrukowaną w dół na płaskiej powierzchni.
 • Zegnij do wewnątrz górną krawędź jedną czwartą szerokości serwetki.
 • Odwróć do przodu.
 • Zegnij do wewnątrz dolną krawędź o jedną trzecią szerokości już prostokątnego kształtu.
 • Złóż powstały prostokąt na pół wzdłuż poziomej linii.
 • Z paska tkaniny, zbierając go wzdłuż szerokości prostokąta, złóż harmonijkę z 5 identycznych fałd.
 • Przytrzymaj dłonią dolną krawędź „akordeonu”, aw górnej wyprostuj krawędzie wchodzące do środka.
 • Rozpuść wentylator. Jeśli serwetka jest wystarczająco skrobiena i wystarczająco sztywna, będzie naciskać część podtrzymującą figurę swoim ciężarem. Jeśli nie, to fałdy należy przymocować klipsem, a następnie serwetka uzyska wyłącznie funkcję dekoracyjną.

Kwiat

Bardzo popularny motyw „florystyczny” w składanych serwetkach. Kwiaty wyglądają pięknie, nie wymagają specjalnych umiejętności do wykonania, są odpowiednie na prawie każdą uroczystość.

Lakoniczna i elegancka opcja - calla. Ten prosty kwiat wykonuje się krok po kroku:

 • Złóż kwadratowy kształt w podstawowy trójkąt, umieść trójkąt pod jednym kątem do góry.
 • Weź górny róg trójkąta za krawędź i zawiń całą serwetkę w wąską torbę o średnicy nie większej niż 1 cm.
 • Obróć szeroką część torby, tak aby jej najwęższa część znajdowała się w otwartej misce kwiatu.
 • Umieść uzyskany kwiat na talerzu.

Kolejną łatwą do wykonania i bardzo popularną opcją do 8 marca jest tulipan.

Odbywa się to w następujący sposób:

 • Złóż serwetkę w kształt trójkąta podstawy i odwróć ją do góry nogami.
 • Zegnij górę trójkąta od środka podstawy od dołu do góry. Z wyglądu postać przypomina prostą szkicową łódź.
 • Złóż lewą i prawą krawędź „łodzi” w dół, zachodząc na siebie, tak że pośrodku między nimi wystaje język górnej części trójkąta. Teraz figura wygląda jak nałożone na siebie dwa trójkąty równoramienne, których wierzchołki wyglądają w przeciwnych kierunkach po prawej i lewej stronie. Pozioma linia między nimi (można zauważyć wizualnie, można ją układać ołówkiem) to linia zagięcia. Na nim dolny róg, najpierw górny, a następnie dolny trójkąt, wygina się w górę.
 • Tulipan jest już widoczny, pozostaje tylko wsunąć wystający lewy i prawy róg za „tył” figury i wsunąć jeden koniec w drugi, aby kwiat nie rozwinął się.

Nieco bardziej skomplikowana jest lilia. Pierwszy krok jest taki sam, jak podczas tworzenia kalii - musisz złożyć kwadrat w trójkąt i umieścić go przed sobą. Lewy róg to punkt A, górny to B, prawy to C. Krawędzie serwetki należy obrócić do wewnątrz, aby wierzchołki narożników A i C pokrywały się z wierzchołkiem kąta B. Powinieneś dostać romb. Musi być złożony na pół w poziomie, zgiąć do dolnej krawędzi górnej części górnego trójkąta. Pozostaje tylko położyć serwetkę na stole lub talerzu i wygiąć boczne „płatki”.

Istnieje również skomplikowana wersja lilii - królewska. Wymaga serwetek, które dobrze utrzymują swój kształt, w przeciwnym razie płatki nie będą widoczne. Czynności są wykonywane sekwencyjnie:

 • Złóż kwadratową serwetkę w podstawowy „naleśnik” (powtórz dwa razy).
 • Naciśnij drugą warstwę „naleśnika” dolną częścią szklanki (rogi połączone pośrodku).
 • Obróć dolną krawędź każdego pudełka, powinno ono utworzyć płatek.
 • Trzymając szklankę przez chwilę, aby serwetka nabrała kształtu, wyjmij ją i połóż lilię na naczyniu.

Podobny do lilii królewskiej, ale bardziej oryginalny jest „Karczoch”. Aby uzyskać tę liczbę, musisz trzy razy zgiąć kwadratową serwetkę rogami do środka, obracając się za każdym razem po połączeniu wszystkich rogów w punkcie środkowym.

Następnie, podobnie jak w przypadku lilii, musisz rozciągnąć dolną część wszystkich czterech trójkątów, w wyniku czego. Wskazane jest trzymanie środka figury ręką lub za pomocą ręcznej prasy w kształcie szklanki. Ciągnięcie dolnych „płatków” nie jest bardzo konieczne. Powinny się nieco podnieść. Pod kwiatem uzyskuje się kwadratowy podkład na serwetki. Karczoch jest gotowy.

Popularnym i pięknym sposobem jest składanie serwetek z różą.

Procedura jest następująca:

 • Złóż serwetkę z tkaniny do podstawowego trójkąta.
 • Zaczynając od podstawy powstałego trójkąta, zwinąć go w luźną „kiełbasę”, pozostawiając górną krawędź wolną o 7-10 cm.
 • Wkręć „kiełbasę” od lewej do prawej w ślimak, wsuń samą krawędź do ślimaka, aby się nie rozwijał.
 • Weź rogi wystającego trójkąta i rozłóż je na boki.
 • Dolne płatki są uformowane, możesz obrócić różę i umieścić ją w wyznaczonym miejscu.

Wszystkie te same figury można łatwo powtórzyć z grubych papierowych serwetek.

W formie zwierzęcia

Temat zwierząt nabiera znaczenia w przeddzień Wielkanocy (kury i króliki) i Nowego Roku (symbol nadchodzącego roku w postaci psa, konia, koguta i innych zwierząt). A serwetka w kształcie króliczka, lisa lub szopa pracza spodoba się dzieciom na przyjęciu dla dzieci.

Prosta i niedroga figura - królik lub królik. W tym celu najpierw należy złożyć serwetkę dwa razy na pół po tej samej stronie prostokąta. Następnie powtórz serię działań:

 • Po narysowaniu pionowej linii pośrodku prostokąta, wygnij do wewnątrz wąskie krawędzie prostokąta, tak aby górna krawędź prawej i lewej strony przechodziła przez tę pionę. Powinieneś dostać postać, która wygląda jak puste miejsce na papierowy samolot z fazowanymi górnymi krawędziami.
 • Zegnij lewy i prawy róg podstawy figury do wewnątrz, aby utworzyć romb.
 • Poprzednie linie zagięcia tworzyły prostą pionową linię w środku rombu. Skupiając się na nim, musisz zgiąć lewą i prawą stronę figury na pół, aby dolna lewa i prawa dolna krawędź rombu pokrywały się z tym pionem. Teraz rysunek przypomina podstawową formę „krawata”, tyle że rozszerza się od dołu do góry, a nie od góry do dołu.
 • „Krawat” musisz odwrócić „do siebie”. U góry po prawej i lewej stronie będą dwa najważniejsze punkty. Tworzą one poziomą linię zagięcia, wzdłuż której należy zgiąć górną trójkątną część „krawata”.
 • Obróć figurkę ponownie do przodu. Powinien wyglądać jak trójkąt odwrócony do góry nogami. W każdym rogu podstawy powstaje kieszeń.
 • Trójkąt składa się do wewnątrz, jedna krawędź chowa się w kieszeni drugiej.
 • Postać obraca się od góry do dołu i od przodu do tyłu. Na tym etapie „kaganiec” i „uszy” zająca są już widoczne. Pozostaje rozłożyć palce i położyć figurę na talerzu.

Możliwe jest również zrobienie królika lub zająca z papierowych serwetek, ale bez zwiększania objętości figury. Taka serwetka nie musi być umieszczana, możesz po prostu położyć ją na stole lub naczyniu. Płaskie postacie okazują się szybsze, nie marszczą się, a w nich cechy tego lub innego zwierzęcia są łatwiejsze do odgadnięcia.

Możesz udekorować świąteczny stół dla dzieci lub rodziny na Nowy Rok bez większego wysiłku, składając serwetki zgodnie z programem origami z psem, tygrysem, kogutem, koniem lub innym zwierzęciem.

Projektowanie według różnych kształtów

Oprócz uniwersalnych kolorów i pojedynczych przypadków używania różnych wzorów zwierzęcych, istnieje duża liczba figurek nadających się do zupełnie różnych uroczystości. Mogą to być serwetki w postaci świec na stół noworoczny, pierścienie na wesele, figurki smokingów na wieczór kawalerski, choinki, płatki śniegu, krawaty, palmy, łódki i wiele innych. Jeśli używasz ręczników papierowych zamiast tkaniny, możesz wziąć absolutnie dowolny schemat origami jako podstawę. Kilka treningów i postaci o różnym stopniu trudności otrzymamy w ciągu jednej minuty.

Jeśli nie masz czasu na trening, to bez przygotowania bardzo łatwo jest zrobić świecę. Z jego pomocą okazuje się, że pięknie nakrył do stołu na konserwatywne wydarzenia.

Będziesz potrzebować kwadratowej serwetki złożonej w podstawowy „trójkątny” lub trójkątnej serwetki. Musisz go złożyć, zaczynając od podstawy trójkąta. „Kiełbasa” powinna składać się z dziewięciu dziesiątych trójkąta, a ostatnia część, mały trójkąt, pozostaje wolna. Teraz „Kiełbasa” jest złożona po przekątnej, nie ściśle na pół, ale tak, że jeden koniec unosi się nieco nad drugim. Miejsce zakrętu musi być owinięte pozostałym trójkątem, aby świece się nie rozpadły.

W tej formie można je umieścić w pojemniku na szkło lub serwetkę. Końcowym akcentem jest nieznaczne rozciągnięcie ostrych rogów „świec”, aby stały się podobne do płomienia nad knotem. Z małych serwetek wygodniej jest przekręcić jedną świecę.

Rzeczywistym sposobem na Walentynki jest ustawienie stołu dla dwóch osób przy użyciu serwetek.

Schemat działań krok po kroku:

 • Złóż trójkąt z podstawą u dołu, wygładź go dobrze, aby kąty wierzchołków były jak najbliżej dopasowane.
 • Najpierw połącz prawy, a następnie lewy róg podstawy z górą, aby utworzyć romb.
 • Podziel wizualnie prawą górną krawędź rombu na pół. Z punktu środkowego narysuj prostopadłą linię do środka przeciwnej strony. To będzie linia składania. Zakrzywiony jest tylko trójkąt, romb poniżej pozostaje nietknięty.
 • Na linii zagięcia górna część trójkąta musi być skierowana do wewnątrz, jakby chciała schować się w kieszeni. Powtórz te same kroki po lewej stronie. Na tle rombu widać już szkicowe serce.
 • Teraz musisz wdrożyć postać „z powrotem” dla siebie. Wygląda jak romb bez dodatkowych linii. Ten romb wygina się poziomo na pół.
 • Ponownie obróć postać na przód, a będziesz mógł położyć gotowe serce na talerzu.

Należy zwrócić uwagę na liczby najbardziej ulubionych ferii zimowych - Nowego Roku. Jego symbolem jest oczywiście choinka.

Dobrze jest zacząć tworzyć tę postać z bazową „książką”. Następnie jest składany na pół pionowo. Okazuje się romb, w którym dolna część jest odwrócona przez kieszeń w 4 warstwach. Każda warstwa wygina się na przemian od dołu do góry. Nowy wierzchołek z góry poprzedniej warstwy powinien się oddalić o 1-2 cm, a następnie postać jest odwrócona do góry nogami, twarzą w dół. Lewa krawędź wygina się w prawą stronę, od prawej do lewej, tworząc „krawat”, zwężający się do dołu. Krawat rozkłada się ponownie, plecami do dołu, twarzą do góry.

Kształt choinki jest już widoczny, tworzą ją trójkąty, których kąty są skierowane w dół. Alternatywnie, od samego początku, muszą być zgięte. Narożnik pierwszego pozostaje wolny - jest to korona choinki, reszta przyprawiona jest pod poprzednią warstwą.

W sumie powinny się pojawić 4 poziomy i korona. Może być ozdobiony koralikami, kokardkami, gwiazdkami lub innymi akcesoriami tematycznymi.

Nie są zbyt skomplikowane i złożone, ale jednocześnie istnieją oryginalne sposoby składania serwetki, aby utworzyć kopertę z jedną lub kilkoma kieszeniami. Są poszukiwani na oficjalne i półoficjalne wydarzenia. Mogą to być wszystkie uroczystości związane z małżeństwem, wydarzenia, na których spotykają się nieznajomi, imprezy firmowe i spotkania biznesowe.

Pozioma saszetka składa się z podstawowego „książkowego” kształtu, zamienionego w poziomy prostokąt. Prostokąt powinien otwierać się u góry.

Umieszczając go przed sobą (przednią stroną wewnątrz), musisz zgiąć górną warstwę prostokąta w dół o jedną trzecią szerokości. Następnie zegnij obie strony do wewnątrz, aby krawędzie zbiegły się na środku. Odwróć otrzymaną postać ponownie i odwróć ją, aby solidna kieszeń znajdowała się z przodu. Sztućce są umieszczone w tej kieszeni.

Koperta z saszetką z kartą gościa i sztućcami jest po prostu niezastąpiona na imprezach masowych, na których większość gości nie zna się nawzajem.

Działania są wykonywane w następującej kolejności:

 • Złóż serwetkę z książką, a następnie pokrój ją na pół pionowo, aby uzyskać ten sam przedmiot, co na choinkę.
 • Połóż przed sobą blank w kształcie rombu wolną krawędzią w dół. Z kolei zginaj od dołu do góry wszystkie wolne warstwy, odchodząc od poprzedniego wierzchołka od 0,5 do 1,5 cm.
 • Zegnij dolną krawędź 2-3 cm i prasuj kciukiem.
 • Złóż krawędzie do środka serwetki, wsuwając jedną pod drugą, aby saszetka się nie rozpadła. Karta z imieniem gościa jest wkładana do najmniejszej dolnej kieszeni; sztućce można umieścić w górnej kieszeni lub obok niej.

Saszetkę z kieszenią na kartę gościa bez sztućców można porównać do torby. Odbywa się to krok po kroku:

 • Zrób puste miejsce na choinkę, ale umieść wolną krawędź rombu na górze.
 • Zegnij dwie górne warstwy od góry do dołu z wcięciem 1-2 cm.
 • Odwróć serwetkę od siebie.
 • Połóż rogi rombu jeden na drugim, wsuwając krawędź jednego pod drugi.
 • Przywróć ściereczkę do jej pierwotnej pozycji. Górna kieszeń przeznaczona jest na kartę z imieniem.

Musisz zacząć składać „Kulek” na sztućce z niewłaściwej strony (ciekawe w tym przypadku są dwustronne serwetki lub opcje ze zdjęciem). Złóż serwetkę z podstawową „książką”, aby rysunek lub przednia strona znajdowały się w środku. Następnie złóż ponownie na szerokość do kwadratu. Okazuje się, że znana jest baza na choinkę i saszetki na urządzenia.

Otwórz przed sobą podstawę w kształcie rombu wolną krawędzią do góry. Zegnij pierwsze trzy warstwy od góry do dołu z wcięciem między warstwami. Odwróć na drugą stronę i zegnij rogi rombu do wewnątrz, aby krawędzie zbiegły się w środku i uzyskać „krawat”. Odwróć ponownie na drugą stronę. Pięść jest gotowa, pozostaje zainwestować instrumenty.

Przykłady i opcje

Możesz ozdobić stół serwetkami na różne sposoby. Jednak przy wyborze kształtów i materiałów ważne jest przestrzeganie kilku prostych zasad:

 • Serwetki powinny być wysokiej jakości;
 • Figury rozkładają się z łatwością dla gościa;
 • Zwykłe ściereczki zawsze wyglądają lepiej niż straszne;
 • Serwetki mogą być w różnych kolorach, jeśli goście siedzą przy kilku stołach, ale tkanina i wygląd powinny być takie same, jak również liczby, które je tworzą;
23 zdjęcia

Pomysły na dekorowanie serwetek muszą być skoordynowane z przyczyną uczty. Złożone figury wykonane z papieru (płatki śniegu, obszerne kwiaty i zwierzęta) będą odpowiednie jako dekoracja na uroczystości domowe i dla dzieci. Oprócz nich pełne serwetniki powinny być swobodnie dostępne. Surowe saszetki tekstylne - atrybuty spotkań biznesowych i oficjalnych wydarzeń.

Zastąpienie uchwytu na serwetki małym wazonem lub serwowanie ich, na przykład w szklance, jest również sposobem na udekorowanie stołu w oryginalny sposób. Niektóre figury (róże, świece, odmiany fanów) wyglądają znacznie lepiej w przezroczystym szkle niż na talerzu, i gwarantuje się, że się nie rozłożą.

Na duże uroczystości (rocznice, wesela) dostępna jest droższa, ale uzasadniona cena, walory estetyczne - pierścień na serwetki. Wśród nich są produkty z metali, drewna, szkła, ceramiki, tekstyliów, papieru (jednorazowe). Są one wykonywane w różnych stylach i organicznie uzupełniają zarówno przewiewną, bitą serwetkę, jak i dowolną figurę, zaczynając od podwójnej tuby, a kończąc na kwiatku.

Zobacz, jak pięknie złożyć serwetki do ustawienia stołu (6 łatwych sposobów) w następnym filmie.

Loading...

Zostaw Swój Komentarz