Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Zasady postępowania w miejscach publicznych dla studentów

Zasady postępowania w miejscach publicznych dla uczniów są czymś, o czym powinni wiedzieć zarówno same dzieci, jak i ich rodzice. Etykieta dla nastolatków i dzieci pomoże złagodzić ich relacje z rówieśnikami, rodzicami i innymi osobami.

Podstawowe zasady

Etykieta nie jest tak skomplikowana; wdrożenie tych prostych zasad jest dość łatwe. Podstawą wszystkich zakazów i ograniczeń jest szacunek dla ludzi wokół nas i zasady, według których żyje społeczeństwo. Należy nauczyć dzieci szanować innych i ich własność, doceniać pracę i dbać o czystość wokół siebie. Znajomość tych podstaw uczyni z dziecka znacznie lepiej wykształconą osobę.

Miejsca publiczne

Każdy powinien być kulturalny, nie tylko w szkole czy w domu, ale także w zatłoczonych miejscach.

Rekreacja na świeżym powietrzu

Odpoczywając w parku lub na wsi, musisz pozostać osobą dobrze wykształconą i kulturalną. Przede wszystkim - Nie zostawiaj śmieci po sobie. Jest to nie tylko etycznie złe. Śmieci szkodzą przyrodzie i światu.

Wszelkie odpady pozostałe po odpoczynku należy zabrać ze sobą.

Nie możesz zaszkodzić światu zewnętrznemu w inny sposób: nie ścinaj drzew, nie łamaj ich gałęzi. Nawet do rozpalania ogniska należy używać wyłącznie suchego chrustu. Nie warto zbierać kwiatów, zwłaszcza jeśli są rzadkie.

Pociąg

Nawet dorosłym trudno jest zachować dobry nastrój i uprzejmość wobec innych podróżników, nie mówiąc już o nastolatkach. Musisz jednak starać się przestrzegać zasad.

Nawet młodzi chłopcy powinni być dżentelmenami. Facet powinien jako pierwszy wejść do samochodu i podać dziewczynie rękę. W razie potrzeby wskazane jest, aby pomóc przyjaciołom i bagażowi.

Bardzo często w samochodzie panuje bałagan, ale nawet w takich warunkach trzeba być spokojnym. Konieczne jest osiedlenie się dokładnie w miejscu wskazanym na bilecie. Mając przy sobie bagaż, musisz znaleźć dla niego miejsce. Powinien być umieszczony albo pod dolną półką, albo w specjalnej niszy nad drzwiami wejściowymi.

Z innymi podróżnikami musisz pozostać uprzejmy; przy wejściu powinieneś się przywitać i przedstawić. Nie musisz narzucać swoich uczuć nieznajomym.

Szczególną uwagę należy zwrócić na wybór żywności. Faktem jest, że wiele osób wybiera na drodze jedzenie o nieprzyjemnym lub zbyt ostrym zapachu. Nie warto tego robić, podobnie jak zbieranie zbyt wielu produktów, ponieważ mogą szybko się zepsuć.

Dyskoteka

Dyskoteka to miejsce, w którym wszyscy przychodzą się zrelaksować, ale są pewne zasady, których należy przestrzegać. Musisz wybrać najbardziej wygodne ubrania.

Chociaż zazwyczaj chcesz się przebrać, aby zwrócić na siebie uwagę, wygoda jest zawsze ważniejsza. Warto wybierać rzeczy, które nie zakłócają ruchu.

Na parkiecie nie musisz zachowywać się wciśnięty, ale nie powinieneś wkraczać w czyjąś przestrzeń. Nie możesz pchać i pchać innych łokci.

Teatr

Chodzenie do teatru to wydarzenie specjalne, które należy przygotować znacznie ostrożniej niż innym. Przede wszystkim - musisz zwrócić uwagę na swój wygląd. Ubrania powinny być odpowiednie na tę okazję, podobnie jak włosy lub makijaż (jeśli występują). Powinieneś trzymać się klasycznego stylu w ubraniach i nie nosić dżinsów, okularów przeciwsłonecznych ani trampek w teatrze.

Nie można się spóźnić do teatru, ponieważ przedstawienie zaczyna się o określonej godzinie, a przyjście po ostatnim wezwaniu jest uważane za złą formę. Wchodząc do sali, musisz patrzeć na siedzącą publiczność. Nie odwracajcie się od nich.

Idąc razem na zabawę, musisz pamiętać, że facet powinien jako pierwszy wejść do sali i zabrać dziewczynę na swoje miejsce. Towarzysz powinien usiąść na prawo od swojej przyjaciółki. Nie jest to jednak tak ważna zasada. Jeśli na przykład kobieta z wysoką fryzurą siedzi przed parą (lub mężczyzną, za którym nic nie widać), możesz zmienić miejsce.

Po zakończeniu spektaklu nie powinieneś go krytykować - nawet jeśli w ogóle ci się nie podobało.

Należy docenić pracę aktorów i odnosić się do sztuki z zainteresowaniem i szacunkiem. Nie musisz spieszyć się do wyjścia lub garderoby zaraz po opadnięciu kurtyny. Koniec spektaklu to moment, w którym możesz powoli spacerować po sali, oceniając sytuację i ciesząc się otaczającym pięknem.

Aby uzyskać informacje na temat zachowania uczniów w miejscach publicznych, zobacz poniższy film.

Loading...

Zostaw Swój Komentarz