Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Origami z serwetek: pomysły na nakrycie stołu

Jeśli zdecydujesz się zaskoczyć gości, zaimponować i zamienić zwykłą ucztę w prawdziwe wakacje, możesz to zrobić w dość prosty sposób. Udekoruj stół arcydziełami serwetek w postaci różnych zwierząt, owoców i kwiatów, postaci wachlarza, dziurek na guziki lub ozdób choinkowych.

Funkcje

Ustawienie stołu z serwetkami to cała sztuka, w której istnieją prawa i reguły, jak twierdzą eksperci od etykiety.

Oryginalne kompozycje i rękodzieło, wybór złożoności dekoracji i odpowiedni kolor zamieni każdy stół jadalny w świąteczny.

Wybierając ściereczki, postępuj zgodnie z tymi zasadami:

  • Należy wybrać wystarczająco duży materiał źródłowy. Aby stworzyć niektóre z najprostszych kształtów, potrzebny jest kwadratowy kształt 35 x 35 centymetrów. Jeśli przyjmiesz bardziej złożone elementy, będziesz potrzebował materiałów w rozmiarze 46x46.
  • Do tej pracy wybierz wielowarstwowe produkty papierowe, które zachowają swój kształt lepiej i dłużej.
  • Gęstość materiału powinna wynosić 17-18 g / m2. m i więcej. Umożliwi to nie tylko tworzenie dzieł o różnym stopniu złożoności, ale także wygodne korzystanie z nich.
  • Schemat kolorów może być absolutnie dowolny. Dokonaj wyboru na rzecz zwykłych serwetek, jeśli planujesz zrobić trudne origami lub figury z wyraźnymi geometrycznymi liniami. I kwiatowe, abstrakcyjne i niektóre inne kompozycje można wykonać z serwetek z niezbędnym nadrukiem.

Możesz użyć serwetek i prostokątnego kształtu, jeśli z jakiegoś powodu nie można było kupić kwadratowych produktów. Można uzyskać niezbędny wygląd za pomocą fałd. Warto to zauważyć zwykła kolacja nie oznacza skomplikowanych, skomplikowanych schematów serwowania; do tego wystarczą lekkie kompozycje.

Należy pamiętać, że przed rozpoczęciem pracy nad figurkami z serwetek papierowych lub tkaninowych należy umyć ręce.

Jak pięknie złożyć?

Często goście przy świątecznym stole witani są serwetkami w kształcie róż i innych kwitnących pąków, czasem są to proste, zgrabne postacie, pies, produkt modułowy lub kilkakrotnie złożone papierowe kompozycje, w tubkę, stożki, świece i wiele innych. Rozważ kilka opcji biżuterii. Ważne jest, aby zapoznać się z tym, jak wykonać całą pracę krok po kroku.

Figury zwierząt

„Pawi ogon” to prosty produkt, dla którego musisz wziąć serwetkę i złożyć ją po przekątnej. Następnie musisz zgiąć powstałą figurę w akordeon. Odwróć produkt wąską krawędzią - będzie to środek kompozycji. Długie krawędzie należy podnieść i zabezpieczyć spinaczem, aby figura się nie rozpadła. A teraz ogon jest gotowy.

„Łabędź” to jedna z najpopularniejszych, pełnych wdzięku i pięknych postaci, co dziwne, prosta do wykonania.

Obróć serwetkę w trójkąt, zginając ją po przekątnej, wyprasuj linię zagięcia. Zegnij, zegnij obie strony do linii wynikowej, jak podczas składania samolotu. Następnie odwróć serwetkę i złóż ją ponownie.

Następnie figurkę należy złożyć w pół rogu do rogu. Zegnij wąską część o jedną trzecią w górę - wyłania się głowa łabędzia. Następnie złóż na pół figurę, zegnij szyję, rozłóż skrzydła.

Kompozycje kwiatowe i owocowe

Najpopularniejszym i różnorodnym jest origami serwetek w kształcie kwiatów. Rozważmy kilka schematów.

Rose

Istnieje wiele opcji i rodzajów róż z serwetek. Rozważ najprostszy sposób, aby zrobić kwiat do serwowania.

Złóż kwadratową serwetkę po przekątnej, rozpocznij powstały trójkąt w ciasnej rurce po stronie zgięcia. Nie docieraj do końca, musisz zostawić mały trójkąt, który stanie się płatkami róż.

Następnie rozpocznij poprzeczne skręcenie istniejącej rurki - okaże się to pąk róży. Następnie ostrożnie usuń płatki, aby nie uszkodzić pąka, a róża jest gotowa.

„Lily - lilia wodna”

Schemat tego kwiatu jest najbardziej złożony ze wszystkich, ale nie mniej piękny i oryginalny. Wybierz dużą kwadratową serwetkę, zegnij wszystkie cztery rogi serwetki do środka i powtórz akcję jeszcze dwa razy.

Następnie musisz obrócić figurkę i ponownie zgiąć cztery rogi do środka. Pociągnij górną warstwę narożnika do góry, uformuj i wyciągnij płatek. Z innymi płatkami zrób to samo i odwróć figurę.

Następny krok: zegnij wszystkie rogi i ponownie odwróć. Następnie powtórz procedurę z czterema narożnikami. W podobny sposób możesz stworzyć lotos.

Ananas

Tworzenie kompozycji owocowej jest bardziej czasochłonnym procesem. Rozważ schemat ananasa z papierowych serwetek:

  • Tworzymy puste pola. Aby to zrobić, złóż trójkąt i zegnij lewą stronę figury na środku, zrób to samo z prawą stroną, a następnie serwetka będzie musiała zostać odwrócona.
  • Następnie musisz zgiąć oba wystające końce.
  • Zegnij prawą stronę w lewo - otrzymasz trójkąt. Połóż serwetkę „twarzą w dół” i rozłóż ją, aby uzyskać łódź.
  • Konieczne jest wykonanie ośmiu takich elementów dla podstawy i przymocowanie ich za pomocą zszywacza lub spinaczy do papieru. Będzie to rząd podstawowy, kolejne przedmioty nie są mocowane.
  • Następnym krokiem jest montaż ananasa. Weź miskę i przykryj serwetką całą jej powierzchnię. Na misce ułóż podstawę przyszłej pracy - pierwszy rząd. A na nim wstawiono sześć już przygotowanych elementów, które są przymocowane między krawędziami sąsiednich figur od podstawy.
  • Ostatnim etapem są poskręcane serwetki, które wkłada się z góry, symulując liście.

Dekoracje noworoczne

„Choinka”

Niezbędnym atrybutem najważniejszych wakacji zimowych są ozdoby choinkowe i noworoczne.

Aby zrobić świąteczną porcję w kształcie choinki, musisz rozłożyć serwetkę w ośmiu rogach. Następnie zacznij zginać rogi w środku, obserwując równą odległość między zgięciami.

Ustaw serwetkę tak, aby najmniejszy wygięty róg znajdował się u góry, i zegnij prawą i lewą stronę do wewnątrz, tworząc kształt choinki. Po wykręceniu wszystkich rogów w kieszeni poprzedniego rogu.

Płatek śniegu

Prosty wzór płatka śniegu, który bardzo przypomina kształt kwiatu.

Konieczne jest zgięcie przeciwnych rogów serwetki do środka i powtórzenie tego kroku ponownie. Odwróć powstały przedmiot, trzymając środkową część. A także dodaj rogi do środka. Pozostaje tylko starannie, nadal trzymając środek, wyprostować krawędzie figury.

Wskazówki i porady

Pierwszą rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę, jest jakość materiału, z którym pracujesz. Łatwo rozrywające serwetki mogą zepsuć twoje plany i nastrój.

Warto również wybrać origami dla dzieci zgodnie z resztą nakrycia stołu, tematem uroczystości i kolorystyką wnętrza.

Rozpocznij angażowanie się w origami od prostych do złożonych, wtedy ta lekcja przyniesie Ci prawdziwą przyjemność.

Dobre przykłady i opcje

Tworząc arcydzieła origami, możesz zamienić każde wydarzenie w prawdziwe wakacje, nadać atmosferze powagi i wyjątkowości.

Urodziny dzieci w morskim stylu obejmują dekorowanie stołu łódkami.

Świąteczny stół, ozdobiony bujną choinką z iskierkami, podtrzyma atmosferę świętowania i magii.

Papierowe serce na Walentynki stworzy wyjątkową romantyczną oprawę na uroczysty obiad. Możesz dodać róże i patchwork.

Aby dowiedzieć się, jak pięknie złożyć serwetki na świąteczny stół, zobacz następny film.

Loading...

Zostaw Swój Komentarz