Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Zasady etykiety dla dzieci

Wszyscy rodzice są szaleńczo zakochani w swoich dzieciach i, oczywiście, chcą, aby wyrosły na dobrych ludzi. Godność osoby, postawa otaczających ją osób zależy w dużej mierze od jej wychowania. Dziecko może nie uczyć się dobrze w szkole, nie być na czasie z wielu przedmiotów, ale jednocześnie będzie godny dzięki dobrym wychowaniu. Właściwe rodzicielstwo nie może istnieć bez etykiety dla dzieci. W świecie dzieci istnieją standardy i każdy rodzic musi je przekazać swojemu dziecku.

Co to jest

Definicja dziecinnej etykiety to uprzejmość. To właśnie ta koncepcja w dużej mierze określa zasady etykiety dla dzieci. Wszystkim rodzicom podoba się to, gdy ich dziecko jest wychwalane w szkole, przedszkolu lub na ulicy. Ale nie chodzi o dobre oceny, ale o zachowanie.

Uprzejme zachowanie dzieci zaczyna się od postawy rodziców wobec otaczającego ich świata. Bez powodu twoje dziecko nie zacznie witać się z sąsiadami ani ustępować starszym osobom w środkach transportu publicznego. To nie jest tajemnica zachowanie dzieci jest odzwierciedleniem zachowania ich rodziców. I głupotą jest późniejsze zaskoczenie, że twój syn lub córka przepycha przechodniów, woła imiona lub rzuca kamieniami w psy.

Dobre maniery nie pojawiają się same i bez względu na to, jak dużo rozmawiasz ze swoim dzieckiem, nie wyjaśniasz, co jest dobre, a co złe, nie zadziała bez dobrego przykładu.

Dzieci często muszą przebywać w towarzystwie dorosłych, którzy są bardzo różni. Niestety nie wszyscy wujkowie i ciotki mogą kontrolować siebie i wybierać wyrażenia podczas rozmowy. Dzieci to gąbki, które znacznie szybciej wchłaniają złe rzeczy niż dobre. Właśnie dlatego stajesz przed zadaniem uważaj nie tylko na siebie, ale także na wszystkich dorosłych, którzy otaczają twoje dzieci.

Rola w edukacji

Człowiek stopniowo się kształci. Jest mało prawdopodobne, aby ktoś się urodził i od razu wiedział, jak się zachować w społeczeństwie. Rola rodziców w wychowaniu dzieci jest ważnym aspektem.

Należy zauważyć, że przekształcenie dziewczynki w małą damę i chłopca w młodego dżentelmena są znacznie różne. W żadnym wypadku nie powinieneś wychowywać dzieci heteroseksualnych.

Jeśli pójdziesz do księgarni, zauważysz, że na półkach pełno jest różnych rodzajów literatury na temat wychowania młodego pokolenia. Nie wszystkie książki są warte przeczytania, a niektóre są całkowicie niemożliwe. Ale nie da się w ogóle obejść bez treningu. Nawet jeśli masz pewność, że wiesz wszystko o standardach etycznych w etykiecie dziecięcej, nie warto szukać książki i uczyć się z niej czegoś nowego i pożytecznego.

Idealnie byłoby, gdyby oboje rodzice byli w równym stopniu wykształceni. Oczywiście w obecnym tempie życia jest to często niemożliwe. Niestety, psychologowie udowodnili, że dziecku, któremu brakuje uwagi rodziców, jest znacznie trudniej wychowywać i ostro reaguje na komentarze nauczycieli. W przyszłości brak komunikacji z mamą i tatą może wpływać na wiele aspektów życia.

Gatunek

Istnieją różne klasyfikacje etykiety. Każdy z nich powinien być uważnie przestudiowany przez dorosłych, aby przekazać informacje dzieciom.

W muzeum

Muzeum to naprawdę święte miejsce, które należy zaplanować w czasie wolnym z dziećmi. Ale muzeum należy wybrać na podstawie wieku dziecka. Na pewno będzie interesujące dla dziecka, aby patrzeć na pluszaki i słuchać fascynującej historii o ich życiu.

Przed wizytą w takiej instytucji musisz wyjaśnić dziecku i pokazać, jak się zachować w otoczeniu muzeum. Jeśli zrobisz wszystko dobrze, dziecko po raz pierwszy będzie pamiętać te zasady i nie będziesz się wstydzić, że pozwolisz mu tam iść sam.

Pierwszą zasadą postępowania w salach muzeum jest cisza. Wyjaśnij dziecku, że ludzie chcą cieszyć się eksponatami, koncentrować się, przenikać i doświadczać epoki. Możesz poruszać się po muzeum tylko krokami, a dotykanie eksponatów rękami jest surowo zabronione.

Aby wszystkie reguły działały, musisz dokładnie wybrać temat wystawy, aby dziecko było zainteresowane. W przeciwnym razie dziecko zacznie się bawić, co najczęściej powoduje dalekie od radosnych konsekwencji.

W kinie

Kino, podobnie jak muzeum, jest miejscem publicznym z dużą rzeszą ludzi. Jeśli idziesz na pokaz filmowy z dzieckiem, to musi to być film według wieku. Prawidłowe zachowanie w kinie to kilka punktów.

  • Szacunek dla osób siedzących w pobliżu. Dziecko powinno koncentrować się na oglądaniu filmu - mówienie lub śmiech jest surowo zabronione.
  • Utrzymanie twojego miejsca w czystości. Chodzenie do kina z popcornem lub frytkami jest zwykle tradycją wielu rodzin. Nikt nie prosi o anulowanie, ale warto wyjaśnić dziecku, że musisz jeść ostrożnie, nie wyrzucaj śmieci. Po sesji musisz zabrać ze sobą wszystkie odpady i wrzucić je do najbliższego kosza.

W domu

Etykieta domowa jest jednym z ważnych punktów w edukacji młodego pokolenia. Wielu rodziców uważa, że ​​w domu możesz przynajmniej jakoś się zachowywać. Ale to duży błąd, ponieważ często mała osoba nie widzi granic. W domu musisz jak najwięcej ustalić etykietę. Nie ma nadziei, że jeśli dziecko będzie jeść w domu rękoma, śmieciem i krzyczeć w domu, wówczas w społeczeństwie zachowa się jakoś inaczej.

Oczywiście nikt nie mówi o całkowitym ograniczeniu wszystkiego, ponieważ wszystko jest dobre z umiarem, a Twoim zadaniem jest określenie tego środka dla siebie i przekazanie go dziecku.

Z dala

Kiedy przychodzisz odwiedzić, wiele dzieci wymazuje ramy przebywania w czyimś domu lub domu. Wierzą, że jeśli zdjęliby buty i ubrania, mogliby zachowywać się jak w domu. Najprawdopodobniej, jeśli twoje dziecko źle się zachowuje, właściciel nie zrobi uwagi. Nie oznacza to jednak, że wszelkie zachowania zewnętrzne należy pozostawić przypadkowi.

Wyjaśnij swojemu dziecku, że nie możesz zabrać rzeczy bez pozwolenia, weź jedzenie ze stołu. Nikt nie anulował słowa „proszę i dziękuję”, więc naucz swoje dziecko wymawiać je bez wahania.

Wszystko pochodzi z zachowania w domu i najprawdopodobniej dziecko zachowuje się w środowisku gościa, tak jak zachowuje się w domu.

Komunikacja z dorosłymi

Od wczesnego dzieciństwa dziecko powinno rozumieć, że komunikacja z rówieśnikami i dorosłymi to dwie różne rzeczy. Pierwszą rzeczą, którą dziecko musi wiedzieć i uczyć się, jest odwołać się do „ciebie”. Ta koncepcja jest podstawą wszystkich fundamentów. Nauczyciela w przedszkolu i nauczyciela w szkole należy zwracać się do imienia i nazwiska. Kłótnie i wzywanie nazwisk w kierunku dorosłych należy natychmiast przerwać - jest to absolutnie niedopuszczalne.

Komunikacja międzynarodowa

Bardzo często, szczególnie w dużych miastach, dzieci muszą kontaktować się z rówieśnikami z innych grup narodowych. Twoim zadaniem jest poinformowanie dzieci o etyce komunikacji międzyetnicznej, że dzieci innych narodów mają takie samo prawo do chodzenia do przedszkola i szkoły. To właśnie te rozmowy uczą dziecko szacunku dla innych narodowości. Wyjaśnij swojemu synowi lub córce, że nie powinieneś śmiać się z nacisku lub trudności w mowie.

Ton grzeczności dla różnych grup wiekowych

Przedszkolaki

Dzieci w wieku przedszkolnym są przyszłymi uczniami, a zadaniem przedszkolaków jest przygotowanie ich do szkoły. Przygotowanie polega nie tylko na umiejętności czytania, ale także na właściwym zachowaniu w społeczeństwie, ponieważ przez resztę życia mała osoba będzie musiała mieszkać z ludźmi. Edukacja dzieci odniesie większy sukces, jeśli zostanie wdrożona poprzez różne gry. Ta gra to świetny sposób na wizualne pokazanie dziecku jego miejsca w społeczeństwie i komunikacji z rówieśnikami.

Nastolatki

Nastolatki są podzielone na kilka grup wiekowych. Nastolatek to dziecko w wieku 13 lat i chłopiec lub dziewczynka w wieku 19 lat. Oczywiście wychowanie dziewiętnastoletniego dziecka jest znacznie inne. Najprawdopodobniej ten wiek nie nadaje się już do edukacji. Dlatego nacisk na etykietę uczenia się należy kłaść w wieku 13 lat. Wiek jest trudny, ale przy odpowiednim podejściu rosnąca osoba będzie w stanie łatwo opanować zasady uprzejmości.

Często zadawane pytania

Jaki jest najlepszy sposób prowadzenia treningu etykiety?

Trening etykiety nie powinien mieć formy wykładów z notatkami - im prostsze i bardziej dostępne, tym szybciej dziecko zrozumie i zrozumie wszystko.

Czy konieczne jest ograniczenie komunikacji dziecka z ludźmi źle wychowanymi?

Doświadczenie komunikowania się z źle wykształconymi rówieśnikami nie zawsze może być szkodliwe. Bardzo często, przy właściwym podejściu rodziców do wychowania dziecka, przydatne może być przebywanie w społeczeństwie niegrzecznych dzieci. Twoje dziecko zrozumie, że nauczyciele są źli, a ich przyjaciele nie są dobrzy. Twoje dziecko raczej nie będzie chciało go mieć.

Notatka codzienna

Codziennie komunikuj się z dzieckiem, interesuj się jego sukcesami, wspieraj jego zainteresowania i hobby. Nie możesz kontrolować swoich dzieci 24 godziny na dobę, a ciepły, ufny związek pomoże ci być na bieżąco z wydarzeniami w ich życiu.

W komunikacji z małymi dziećmi wybierz taktykę gry, daj im więcej swobody i odpowiedzialności. Odpowiedzialne dziecko nie może być niegrzeczne!

Zobacz, jak nauczyć swoje dziecko prawidłowego zachowania przy stole w następnym filmie.

Loading...

Zostaw Swój Komentarz