Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Jaka powinna być długość krawata do etykiety?

Krawat jest jednym z ulubionych akcesoriów biznesmenów. Daje przedstawicielom silnej połowy powagi ludzkości (a nawet pewności siebie), pozwala wyglądać bardzo elegancko. Jednak niektórzy młodzi ludzie unikają takich akcesoriów, ponieważ nie wiedzą, jak długi powinien być krawat zgodnie z etykietą, jak prawidłowo go zawiązać. Krótki przegląd podstawowych zasad i zaleceń rozwieje wątpliwości początkujących panów.

Funkcje

We współczesnym świecie biznesu powszechnie przyjmuje się, że remis jest integralną częścią wizerunku pracownika biurowego lub kierownika. Jeśli wcześniej ten dodatek był czysto męski, nowoczesne trendy pozwalają dziewczętom uzupełnić strój biurowy krawatem.

Aby stworzyć odpowiedni wizerunek biznesowy za pomocą garnituru i krawata, nie pokazując złego tonu, należy wziąć pod uwagę pewne niuanse wyboru odzieży:

 • Wybierając koszulę do garnituru, preferowane będą modele bawełniane, a dzianiny będą nie na miejscu. Tylko garnitur z krawatem należy nosić tylko koszulę z długimi rękawami. Ponadto strzałki na rękawach można wygładzić, jeśli nie planuje się zdejmować kurtki na imprezie. W przeciwnym razie rękawy koszuli powinny być pozbawione strzał.
 • Długość rękawa koszuli powinna być taka, aby pod mankietem kurtki były widoczne tylko mankiety. Solidne koszule dobrze pasują do garniturów w paski lub w kratę, a kostiumy bez wystroju dobrze wyglądają z koszulami we wzory.
 • Kołnierzyk koszuli jest wskaźnikiem pielęgnacji mężczyzny. Powinien być zawsze czysty i doskonale wyprasowany, dlatego po każdym dniu pracy należy zmienić lub wyprać ten element garderoby.
 • Dziś koszulka nie jest obowiązkowym elementem odzieży noszonej pod koszulą. Jednak dla mężczyzn, którzy preferują śnieżnobiałe koszule i ścisły styl biznesowy, koszulka jest integralną częścią wizerunku. Ponadto element ten jest w stanie obrysować kształt koszuli, ukryć niedoskonałości sylwetki i chronić samą koszulę przed wchłanianiem potu.
 • W przypadku kobiet dopuszczalne jest również użycie białej koszulki pod bluzką. W razie potrzeby dziewczyna może po prostu założyć stanik, podnosząc go do koloru bluzki. Noszenie czarnego stanika pod białą bluzką jest uważane za złą formę.
 • Wybierając garnitur z krawatem na spotkania biznesowe, preferowany jest czarny, ciemnoniebieski lub ciemnoszary. Ten ostatni łatwo wybrać koszulę w pastelowych kolorach. Możesz nosić panów w jednorzędowej kurtce z kamizelką, ale dwurzędowy nie pasuje do niego i jest odpowiedni tylko dla wysokich mężczyzn.
 • Zwyczajowo zapinane są wszystkie guziki na kurtce (z wyjątkiem dołu). Możesz go odpiąć tylko przy stole (podczas pracy lub lunchu). Opcje kurtki damskiej dają więcej swobody. Nie zapinaj ani nie zapinaj guzików - dziewczyny same decydują.
 • Jeśli chodzi o spodnie, z tyłu wyglądają o kilka centymetrów dłużej i lekko zginają się z przodu i lekko zakrywają buty. Dziewczyny często wybierają spódnice jako alternatywę dla spodni. Jednak ich długość nie powinna być zbyt prowokująca, a kolory powinny odpowiadać standardom biurowym.
 • Buty należy łączyć z garniturem w kolorach. Czarne buty są uważane za uniwersalne, w przypadku lekkich garniturów należy wybrać odpowiednie buty. Modele lakierowane należy odłożyć na specjalne okazje, można je łączyć z frakem.
 • Nie zaniedbuj takich drobiazgów jak skarpetki. W żadnym wypadku nie powinieneś nosić białych skarpet w garniturze. Kolor skarpet powinien być taki sam jak kolor garnituru lub ciemniejszy.

Czarne skarpetki są uniwersalne i pasują do każdego buta. Powinny sięgać kostki. W przypadku kobiecego ubioru ważna jest kwestia wyboru rajstop. W biurze powinny być w kolorze cielistym, średniej gęstości (nawet w ciepłym sezonie).

Jak długi powinien być krawat według etykiety?

Korzystanie z krawata na obrazie przedsiębiorcy pozwala pokazać indywidualność i podkreślić wyrafinowanie, poczucie stylu mężczyzny. Jeśli młody mężczyzna wybierze surowy czarny garnitur i białą koszulę, krawat stanie się jedynym kolorowym miejscem na całym obrazie. Prawidłowo dobrane akcesorium nie powinno przyciągać uwagi, a jedynie stanowić harmonijne uzupełnienie reszty wyglądu.

Długość krawata powinna wynosić od 125 do 147 cm (zgodnie z ustalonym standardem). Ten zakres jest podany, biorąc pod uwagę fakt, że wszyscy mężczyźni mają różną wysokość. Aby poprawnie określić niezbędną długość krawata przy zakupie, możesz wziąć akcesorium z jednego końca i przymocować go do szyi w miejscu wiązania. Jeśli wybrane wystąpienie ma długość do kolan, wówczas rozmiar jest dopasowywany poprawnie.

Podczas noszenia krawat powinien być zawiązany do linii talii spodni.

Szerokość męskich krawatów może się również różnić od siebie. Wybór tego parametru zależy od preferencji mężczyzny i jego karnacji. Dla mężczyzn z masywnym torsem odpowiednie są najszersze modele, dla młodych i szczupłych facetów lepiej jest preferować krawaty już 10 cm.W przypadku klasycznych ubrań warto wybrać akcesoria o szerokości 6-7 cm, a dla zwolenników modnych trendów odpowiednie są opcje 9-10,5 cm.

Aby równomiernie zawiązać krawat na koszuli i nie wypaść z kurtki, wielu mężczyzn używa specjalnych spinek. Akcesoria te pozwalają również podkreślić status, jeśli są wykonane z drogich materiałów. Istnieje kilka odmian takich elementów:

 • Klipsy Clothespin są bardzo popularne ze względu na swoją prostotę. Za ich pomocą możesz niezawodnie naprawić remis między 3 a 4 guzikami. Zacisk powinien być umieszczony poziomo.
 • Dość rzadko można znaleźć zaciski w postaci szpilek. Ze względu na cechy konstrukcyjne po użyciu otwory pozostają na odzieży.
 • Spinki do krawatów z łańcuchami wyposażone w zapięcia na guziki (w postaci pierścieni) są również rzadkie. Łańcuchy nigdy nie były bardzo popularne, ale dzięki temu można kupić ekskluzywną biżuterię.

Jak nosić

Decydując się na wybór krawata, który nie będzie zbyt krótki, długi i dobrze pasuje do ubrań biurowych dostępnych w szafie, warto zapoznać się z zasadami noszenia tego akcesorium. Mężczyźni muszą często nosić krawat.

Dobry krawat powinien być płaski, bez zniekształceń. Jeśli mężczyzna ma na sobie kurtkę zapinaną na guziki, wówczas klapy na kurtce i rozszerzająca się część krawata powinny mieć tę samą szerokość. Wąską część akcesorium należy ukryć za szeroką.

Najdroższe elementy są zwykle wykonywane ręcznie, szczególnie cenne są krawaty włoskie.

Luksusowe akcesoria są uszyte z trzech płatów tkaniny jedwabnej, tworzone są dwuczęściowe modele na rynek masowy. Wysokiej jakości modele mają pętlę z tyłu szerokiej części.

Prawdziwi panowie powinni być w stanie szybko i niezależnie zawiązać krawat. Prawidłowo zawiązany krawat powinien przykryć kołnierz koszuli węzłem. W przypadku krawatów o dowolnej grubości i kształcie możesz wybrać prosty węzeł, który nie różni się idealną symetrią i jest odpowiedni dla początkujących.

Uniwersalny węzeł jest bardzo popularny i często służy do oficjalnych spotkań; świetnie wygląda na jedwabnych kopiach. W przypadku koszulek z szerokim kołnierzem możesz wybrać podwójny węzeł.

Ten niewielki element garderoby wymaga szczególnej troski. Lepiej nie myć go w rękach, ale skorzystać z usług pralni chemicznej. Krawaty należy przechowywać w pozycji zawieszonej, najlepiej w pokrowcach.

Wybierając takie akcesorium, mężczyźni powinni kierować się garderobą, jej kolorystyką. Remis powinien być wybrany dla koloru, a nie odwrotnie.

Kamizelka lub ołówkowa spódnica świetnie wygląda z krawatem dla kobiet. Jeśli preferowane są spodnie, można je uzupełnić szelkami. W tym przypadku nie jest potrzebna bransoletka, kolczyki, pierścionki.

Damski krawat to samodzielny i jasny element garderoby, więc nawet torba powinna mieć prosty kształt i nie przyciągać uwagi.

Dowiesz się więcej o prawidłowej długości gumki z następnego filmu.

Loading...

Zostaw Swój Komentarz