Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Etykieta dla dziewcząt: zasady i kultura komunikacji

Aby zostać prawdziwą damą, nie jest zadbana, aby wyglądać i ubierać się ze stylem. Najważniejsze jest, aby być zróżnicowaną i kulturową osobowością, której sposób komunikacji i zachowania w społeczeństwie nie są zadowalające. I nawet jeśli jesteś „buntownikiem” w życiu, musisz tylko poznać zasady kobiecej przyzwoitości i etykiety. W końcu każdy z nas chciałby mieć szacunek innych wokół nas, czuć autorytet w pracy, w pełni komunikować się z przyjaciółmi i mieć nienaganną reputację w społeczeństwie. W rzeczywistości za sukcesem każdej kobiety stoi wiele pracy.

Trzeba przyznać, że zdarzają się sytuacje, w których piękna dziewczyna wcale nie jest interesująca jako rozmówczyni, lub wręcz przeciwnie, brzydka dziewczyna zwraca na siebie uwagę swoim intelektem, umiejętnością prezentowania się i prowadzenia rozmowy w społeczeństwie.

Nigdy nie jest za późno na samokształcenie, więc zwróć uwagę na wskazówki dla prawdziwej damy: jak zachowywać się z ludźmi i czego należy unikać.

Na czym polegają dobre maniery?

Podstawowe zasady dobrej formy opierają się przede wszystkim na kulturze wewnętrznej i powściągliwości. Oznacza to, że musisz monitorować swoje emocje, a czasem milczeć tam, gdzie chcesz wyrzucić gniew. Jeśli ktoś przypadkowo popycha cię lub uderza w transport publiczny, najłatwiej jest się oburzyć. Jednak prawdziwa dama nie zwróci na to uwagi ani grzecznie poprosi pasażera o ostrożność.

Jak wiecie, skromność zdobi każdą dziewczynę nie angażuj się w spory lub wyjaśnianie relacji, szczególnie jeśli pytanie Cię nie dotyczy. Nie próbuj pokazywać swojej wyższości w dialogu i nie poniżaj rozmówcy.

Uważamy, że nie warto wspominać o plotkach - jest to niska okupacja dla prawdziwej damy. I pamiętajcie, że uprzejmość przez cały czas była podstawą każdej etykiety.

Mowy

Zacznijmy od formy powitania, kiedy musisz pokazać swoje podejście do osoby. Sposób powitania będzie zależeć od tego, do kogo jest skierowany oraz w jakim związku jesteś z daną osobą. Możesz powiedzieć cześć odległym znajomym po prostu słowami, pocałować bliskiego przyjaciela lub krewnego w policzek lub zdobyć. I pamiętaj: ten, który jest lepiej wykształcony, pierwszy się przywitał, więc nie bój się przywitać drugiej osoby. Jednocześnie unikaj zbyt gwałtownych emocji, aby nie przyciągać uwagi innych.

Z dala

Pamiętaj, że odwiedzanie bez wcześniejszego zaproszenia lub zaproszenia jest wyjątkowo niegrzeczne. Staraj się unikać zbyt wczesnych lub późnych wizyt, aby były nie na miejscu. Oczywiście czas od 12 do 18 godzin będzie optymalny, jeśli nie zostaniesz zaproszony z określonego powodu i o określonej godzinie. Nie pojawiają się z pustymi rękami. Ta zasada jest szczególnie prawdziwa, jeśli właściciele domu mają dzieci. Pamiętaj, aby kupić dla nich słodycze jako znak uwagi.

Pamiętaj o tym dobrze wychowana osoba nigdy się nie spóźnia, a jeśli coś cię blokuje po drodze, zadzwoń do właścicieli i ostrzeż ich. Wchodząc do domu, pozdrów wszystkich gości. Ekstremalnym przejawem braku kultury i braku szacunku dla rozmówcy jest rozmawianie przez telefon i czytanie wiadomości, więc lepiej zapomnieć o telefonie przy stole. A jeśli połączenie przychodzące jest ważne - przeproś i odsuń się, aby poprosić drugą osobę o oddzwonienie później.

W towarzystwie gości nie warto dyskutować o negatywnych aspektach lub palących problemach - w zasadzie nikogo to nie interesuje, a atmosfera zostanie beznadziejnie zrujnowana. Staraj się swobodnie rozmawiać i obciążaj innych wyłącznie pozytywnymi emocjami.

A kiedy musisz odejść, nie zwracaj na to zbyt dużej uwagi - po prostu pożegnaj się z właścicielami i podziękuj im.

W restauracji

Jeśli mężczyzna zaprosił cię do restauracji, nie oznacza to, że powinien zapłacić. Wyrażenie „zapraszam ...” oczywiście oznacza, że ​​zapłaci. Jeśli takie zaproszenie nie nastąpiło, każdy sam płaci swój rachunek. Jeśli pójdziesz do restauracji ze swoim młodym mężczyzną, pamiętaj, że prawdziwy dżentelmen zawsze ominie kobietę przed sobą. Najpierw przekaże ci menu, a na koniec złoży zamówienie.

Przed rozpoczęciem posiłku na kolana kładzie się bawełnianą serwetkę. Warto zacząć posiłek, gdy wszyscy goście już jedzą. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy sam rozmówca sugeruje, abyś nie czekał na innych i nie rozpoczął posiłku. Jeśli skończysz z jedzeniem, umieść urządzenia równolegle na talerzu - będzie to znak dla kelnera, że ​​możesz wyczyścić stół. Jeśli chcesz się zatrzymać i zostawić na przykład w toalecie, umieść urządzenia w poprzek.

Prawdopodobnie nie trzeba przypominać, że walka przy stole jest wyjątkowo niecywilizowana, nie warto też wąchać jedzenia lub wybierać z niego coś. Niedopuszczalne jest jedzenie nożem lub staranie się, aby kawałki jedzenia utknęły w zębach.

Nie spiesz się zbytnio, nawet jeśli jesteś głodny, rozmawiasz podczas żucia jedzenia lub stawiasz łokcie na stole. Tak, a „kopanie” w talerz chłopaka, wybieranie najlepszych elementów, jest również bardzo niecywilizowane - to wskazówka dla tych dziewcząt, które uważają, że takie zachowanie jest dopuszczalne, a nawet nieco atrakcyjne. Nic w tym rodzaju - prawdziwa dama nigdy nie pozwoli sobie na niepoważność przy stole.

Jeśli zdarzy się, że rozlałeś lub rozlałeś coś na obrusie - zetrzyj nadmiar płynu serwetką, aż kelner zastąpi twoje urządzenia i obrus.

Rządzi między mężczyzną i kobietą

Zasady postępowania w relacjach między kobietą a mężczyzną wcale nie są reliktem społeczeństwa, ale podstawą długoterminowych relacji partnerów. Oczywiście, każdy mężczyzna chciałby w swojej wybranej przede wszystkim szczerości, kobiecych i wyrafinowanych manier i zrozumienia we wszystkim. Piękno jest absolutnie wtórną koncepcją, a ściślej mówiąc, piękno wewnętrzne jest o wiele ważniejsze niż piękno zewnętrzne. Faceci doceniają łatwość zachowania, a jednocześnie powinni czuć się silniejsi przy tobie - twoim obroży.

Na randkę

Jeśli dziewczyna spóźnia się na randkę - nie należy tego uważać za naruszenie etykiety, jest to po prostu niewypowiedziana zasada wszystkich dziewcząt, tak że partner jest trochę zaniepokojony i ma okazję ponownie przemyśleć swój związek. Ale jedną rzeczą jest spóźnienie się na 5 minut, a drugą na pół godziny, więc wyciągnij wnioski, czy facet będzie na ciebie czekał. Łatwo może interpretować spóźnienie jako jego zaniedbanie, które w zasadzie nie jest tak dalekie od prawdy.

Mężczyzna, wbrew przestarzałym zasadom, nie powinien w ogóle nosić kobiecej torebki, ale jego obowiązkiem jest pomaganie przy ciężkich rzeczach. Jeśli na zewnątrz pada deszcz - mężczyzna oczywiście nosi parasol, jeśli jest wyższy od kobiety lub ma taki sam wzrost jak ona.

Naucz się, jak właściwie reagować na prezenty i mówić więcej niż tylko „dziękuję” - wyrażaj wdzięczność ciepłymi słowami i zwracaj uwagę na delikatny smak przy wyborze prezentacji.

W pracy

Zasady i kultura komunikacji w pracy są szczególnie ważne, ponieważ stanowią swoistą przepustkę do świata „biznesowego”. Sukces biznesowy i rozwój kariery często zależą od umiejętności komunikowania się i budowania właściwych relacji ze współpracownikami i partnerami. W miejscu pracy bądź punktualny, unikaj spóźnień i zaniedbywania godzin pracy. Kompetentna mowa jest podstawą podstaw: w ten sposób pokażesz rozmówcy nie tylko poziom intelektualny rozwoju, ale także umiejętność prowadzenia biznesu. Niedopuszczalne jest używanie wyrażeń potocznych i tak zwanych pasożytniczych słów - dotyczy to pisemnej mowy biznesowej.

Kod ubioru w pracy jest ważnym elementem sukcesu. Zadbaj o schludną fryzurę, powściągliwy klasyczny styl w ubraniach i gustownie dobraną biżuterię. Etykieta biznesowa polega na zdolności słuchania przeciwnika, prowadzeniu najbardziej konstruktywnego dialogu.

I oczywiście staraj się nie nadużywać połączeń telefonicznych w godzinach pracy. Dozwolone są tylko negocjacje dotyczące tematów roboczych - pozostawić teczki osobiste na lunch.

Porady

Zatem najważniejszą rzeczą w codziennej komunikacji każdej kobiety jest skromność, kobiecość i wyczucie taktu w komunikacji. Nie musisz być nachalny ani stawiać się ponad innymi - zawsze powinieneś rozważać słowa i wykonywać mądre działania właściwe dla prawdziwej damy. W żadnej sytuacji nie bądź samolubny i postaw się na miejscu rozmówcy. Poznaj wszystko we wszystkim, nie graj „publicznie” i nie udawaj, że jesteś tym, kim nie jesteś.

Jednym słowem Bądź sobą, starając się nie postrzegać wszystkiego zbyt emocjonalnie. Zostaw ze sobą swoje uczucia i opinię o sytuacji lub konkretnej osobie, ponieważ nawet wyglądem możesz pokazać, jak się czujesz w danej sytuacji i nie potrzebujesz pustych rozmów.

Zobacz, jak chodzić, stać i siedzieć dla prawdziwej damy w następnym filmie.

Obejrzyj wideo: SAVOIR VIVRE WOBEC KOBIET #4 (Kwiecień 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz