Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Kubki termiczne: cechy, typy, wybór i obsługa

Naczynia energooszczędne są bardzo wygodne i mogą przyjść na ratunek w różnych sytuacjach. Jednym z jego najjaśniejszych przedstawicieli jest kubek termiczny. We współczesnym świecie ten produkt jest prezentowany na półkach sklepowych w ogromnej różnorodności, możesz go wybrać na podstawie własnych preferencji, a powinieneś wziąć pod uwagę wygląd, kolorystykę, cenę. Wcześniej termomugi były używane głównie w turystyce, wędkarstwie lub wędrówce, ale teraz zakres stał się znacznie szerszy, ponieważ zwykli ludzie docenili wygodę tego projektu.

Co to jest

Kubki termos od dawna i mocno wkroczyły w nasze życie. W rzeczywistości są zaprojektowane tak, aby utrzymać temperaturę napoju na tym samym poziomie przez dowolny okres czasu. Najczęściej osiąga się to ze względu na fakt, że produkt ma podwójne ścianki, między którymi może występować próżnia. Dzięki temu kubek doskonale utrzymuje ciepło i zimno, zapobiegając ich rozproszeniu w ciele. Jednocześnie ten produkt różni się od zwykłych kubków tym, że można go bezpiecznie trzymać w rękach, pomimo wskaźników temperatury cieczy w środku.

Kubek przypomina nieco termos, ma jednak szczególne cechy konstrukcyjne. Uszczelnione gumowane korki pomagają wyeliminować rozlanie napoju, a także utrzymać wymaganą temperaturę. Pokrycie większości modeli pomaga produktom nie wysunąć się i wygodnie mieści się w dłoni. Średnica pozwala bezpiecznie umieścić pojemnik w uchwycie na kubek, jeśli planowane jest jego użycie w samochodzie.

Ogólnie rzecz biorąc, początkowa temperatura w zbiorniku termicznym, popularnie nazywana „niekapkiem”, trwa 5-6 godzin. Następnie początkowo gorący napój zaczyna się ochładzać, ale pozostaje ciepły przez kolejne 2-3 godziny.

Pomimo faktu, że termomugs są bardzo podobne pod wieloma względami, mają również swoje własne charakterystyczne cechy. Na przykład wycieki z pokrywką mogą mieć blokadę odpowiedzialną za blokowanie produktu. Jest to bardzo wygodne i często używane przez rodziców z małymi dziećmi. Nawet jeśli produkt spadnie, napój pozostanie w środku. Niektóre modele są wyposażone w specjalny sitko, które pozwala wlać tylko wrzącą wodę i zaparzyć po drodze herbatę. Ponadto to akcesorium pozwala przechowywać cząsteczki niektórych napojów, na przykład owoców i jagód w kompocie, wewnątrz pojemnika. Niektóre modele są wyposażone w kubek do picia. Jest bardzo wygodny do picia w podróży lub w transporcie, bez ryzyka zmoknięcia.

I na koniec, oprócz funkcjonalności, istnieją różnice zewnętrzne. Kubki są prezentowane w różnych wzorach, w szerokiej gamie kolorów. To nie musi być model chodzący. Możesz wybrać stylowe, oryginalne, fajne lub po prostu piękne produkty z napisami lub grawerami, z ciekawym wzorem lub nadrukiem.

Są nawet kubki termiczne dla dzieci. Wielowarstwowa kolba jest wykonana ze szkła lub stali nierdzewnej i jest odpowiednia dla dzieci w różnym wieku. Pojemność ma zwykle małą, do 300 mililitrów, pojemność, która pozwala nosić ją w portfelu. Gumowany spód pozwala postawić produkt na biurku, nie zsunie się. Obowiązkowa powłoka zewnętrzna ma również efekt antypoślizgowy, wygodnie trzymać kubek w dłoniach.

Istnieć modele dla dzieci z pijakiempozwalając, aby napój się nie rozpryskiwał. Korki są uszczelnione i bezpiecznie zamykają otwór. Pozwala to nie tylko zachować płyn w środku, ale także w jak największym stopniu zachować jego ciepło.

W osobnej kategorii możesz zdefiniować termomugi samochodowe. Na pierwszy rzut oka nie różnią się od głównych, jednak ta opinia jest błędna. Takie produkty są zaprojektowane specjalnie dla kierowców.

Ogólnie rzecz biorąc, ich urządzenie przypomina termos. Skrzynia ma wielowarstwową kolbę wykonaną ze stali nierdzewnej, a jej zewnętrzna część jest wykonana z metalu. Temperatura napoju jest utrzymywana dzięki warstwie powietrza lub próżni. Plastikowa osłona jest wyposażona w gumowe uszczelki, które zapewniają jej szczelność, a także mają doskonałą odporność na wysokie temperatury. Dzięki temu płyn nie rozlewa się i pozostaje gorący.

Termomugi samochodowe często mają nadmiar dziury w pokrywie. Jest to konieczne, aby wlać napój do indywidualnego pojemnika. Również te produkty są wyposażone wtyczka zapalniczki samochodowej. Wygląda jak element grzewczy, który znajduje się w konwencjonalnym czajniku elektrycznym. Z zapalniczki płyn wewnątrz kubka można podgrzać do temperatury +70 stopni. Czas nagrzewania zależy od objętości i wynosi od 10 do 15 minut.

Plusy i minusy

Kubki termiczne mają wiele niepodważalnych zalet, dlatego stały się tak popularne wśród ludności. Jedną z nich jest możliwość cieszenia się przyjemnym, chłodzącym napojem w upale lub paleniem kawy na zimno w dowolnym miejscu i czasie. W tej sytuacji obawa, że ​​płyn się rozleje lub ostygnie, nie jest konieczna. Rozlanie to także pojedynczy element naczyń, więc możesz być pewien, że nikt poza właścicielem nie pił.

Jeśli chodzi o prawdziwych koneserów kawy, zawsze są wrażliwi na jej smak. Kubek termiczny pozwoli ci przygotować wysokiej jakości napój w domu i używać go w dowolnym miejscu. Ponadto pomoże ci to nie tracić czasu na szukanie odpowiedniej kawiarni w ciągu dnia.

Plusy i minusy zależą również od materiału, z którego wykonany jest produkt. Na przykład modele plastikowe są najbardziej popularne ze względu na przystępny koszt, a ponadto są bardzo lekkie. Można je jednak łatwo uszkodzić przez nieostrożne naprężenia mechaniczne. Kubki ceramiczne mają oryginalny design, ale jednocześnie ich użycie powinno być ograniczone do domu lub biura. W przeciwnym razie mogą zostać przypadkowo podzielone, ponadto ciepło w takich zbiornikach jest zachowane o rząd wielkości mniej w porównaniu z innymi.

Rodzaje i objętość

Szczelność kubka termicznego jest możliwa dzięki obecności szczelnej pokrywy. Mechanizm odpowiedzialny za jego pracę może być 3 typy:

  • śruba;
  • przycisk;
  • z zatrzaskiem lub klamrą.

Kubki z mechanizmem śrubowym są bardzo wygodne, ponieważ przy właściwym użyciu wykluczona jest możliwość rozlania napoju w środku. Należy jednak pamiętać, że nie można go otworzyć tylko jedną ręką. Najczęściej takie produkty są używane przez turystów podczas wędrówek.

Kubki termiczne z mechanizmem przyciskowym są wyjątkowo ergonomiczne. Bardzo łatwo je otworzyć, do tego jest specjalny przycisk, który wystarczy kliknąć. Niestety cena takich produktów jest o rząd wielkości wyższa od poprzednich. Korzystanie z tego typu ma jedną wadę - są dość trudne do mycia.

Kubki, których wieczko jest przymocowane zatrzaskiem lub zatrzaskiem, są szczególnie popularne wśród populacji. Zasada ich pracy jest prosta. Wystarczy podnieść zewnętrzną płytę, a pod nią znajdziesz otwór, przez który możesz pić. Produkty te są często używane przez kierowców i sportowców, którzy wolą nosić ze sobą napoje. Ze względu na dość wąską podstawę kubek idealnie pasuje do uchwytu na kubek w samochodzie. Jeśli ten model zostanie zdemontowany, zostanie podzielony na 2 pojemniki.

200 do 70 mililitrów cieczy umieszcza się w standardowej objętości bez rozlania. Niektóre modele są nieco większe, są przeznaczone na 1 litr napoju. Głośność jest bardzo ważnym wskaźnikiem przy wyborze indywidualnej pojemności. Wybór ten powinien opierać się na celu urządzenia. Na przykład jeśli 1 osoba planuje użyć kubka termicznego, wystarczy 200-400 mililitrów. Jeśli musisz polegać na firmie, taka pojemność nie wystarczy.

W warunkach kempingowych i podczas połowów bardziej odpowiednie będzie stosowanie większych termomugów.

Materiały i projekt

Materiał do wykonania termomugu i jego konstrukcja może być dowolna, wybór zależy od preferencji nabywcy. Warto rozważyć zalety i wady każdej opcji. Całkowita pojemność może być wykonana z 4 rodzajów materiału:

  • stal nierdzewna;
  • szkło;
  • ceramika;
  • plastik.

Rozważ bardziej szczegółowo funkcje każdego z nich.

Plastikowe

Są to najpopularniejsze termometry, ze względu na bardzo przystępną cenę. Ponieważ plastik ogólnie nie jest zbyt drogi, przedmioty z niego wykonane również mają przystępny koszt. Jednak eksperci uważają, że ten czynnik jest jedyną zaletą takich produktów.

Jeśli chodzi o minusy, należy zauważyć, że plastik jest łatwo porysowany i nie ma specjalnej wytrzymałości. Z tego powodu wygląd plastikowego termomugu będzie prezentowany bardzo krótko. Ponadto należy pamiętać, że w przypadku, gdy wewnętrzna powierzchnia produktu jest wykonana z tego samego materiału, wcale nie jest to dobre dla zdrowia.

Ceramika

Ceramiczne termomugs są używane głównie w domu lub w biurze. Najczęściej mają tylko jedną ścianę, więc ciepło w nich nie jest zatrzymywane tak długo, jak byśmy chcieli. Ponieważ takie produkty są używane w pomieszczeniach, producenci nie dbają zbytnio o ich szczelność. I jest to całkiem uzasadnione, ponieważ kubki są bardzo delikatne i nikt nigdy nie przyszedłby do głowy, aby umieścić je w plecaku i zabrać ze sobą na wycieczkę. Dla wielu te punkty są decydującym czynnikiem, ponieważ najczęściej potrzeba kubka termicznego pojawia się tuż przed domem.

Jednak mimo to takie kręgi mają swoje zalety. Mają atrakcyjny wygląd i wyglądają bardzo stylowo. Najczęściej producenci używają szlachetnych lub jasnych kolorów, kubek może być biały lub czarny lub różnić się oryginalnym wzorem lub zabawnym napisem. Bardzo łatwo jest się nią opiekować, mycie nie powoduje problemów. Ponadto, niekapiąca pokrywa pozwala lekko utrzymać pożądaną temperaturę napoju.

Szkło

Szklany termometr jest również stworzony głównie do domu. Jednak nie neguje to całkowitej szczelności niektórych modeli. W niektórych przypadkach produkty mają podwójne ściany. Są bardzo łatwe do mycia.

To szklane termomugs, które mają wyrafinowany design, można nawet znaleźć przezroczyste modele. Niektórzy uważają, że takich kubków można używać poza domem, ale ze względu na ich kruchość wybór tych produktów, na przykład na zajęcia na świeżym powietrzu lub wędrówki, wydaje się dość wątpliwy.

Stal nierdzewna

Metalowe kubki mają doskonałe cechy jakościowe. Ich zakres może być bardzo szeroki. Obudowa jest podwójną ścianą, pomiędzy którą znajduje się przestrzeń próżniowa. To właśnie ten czynnik doskonale wpływa na zachowanie w określonym reżimie temperaturowym.

Stal jest bardzo trwałym materiałem. Oznacza to, że wykonane z niego produkty mogą pochwalić się niezawodnością. Wytrzymałość termomugów ze stali nierdzewnej jest znacznie wyższa niż w poprzednich przypadkach, są one w stanie wytrzymać obciążenia mechaniczne i nie pękają przy przypadkowym upuszczeniu lub uderzeniu. Metalowe kubki doskonale nadają się do różnych warunków, można je zabrać na piechotę lub samochodem, wykorzystać w mieszkaniu lub na ulicy.

Ponieważ zakres jest bardzo szeroki, producenci poważnie pracują nad wskaźnikami funkcjonalności i jakości takich termomugów. Są wykonane tak szczelnie, jak to możliwe, ponieważ są wyposażone w ściśle dopasowany zawór. Istnieją jednak nieszczelne modele, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze i dokładnie przestudiować właściwości konkretnego produktu.

Niemniej jednak nie można nie mówić o minusach. Dobry produkt nie może być tani, a zgodnie z tym stwierdzeniem wysokiej jakości metalowe termometry mają przyzwoitą cenę. Jednak nie można tego uznać za wadę, ponieważ pozytywne aspekty i czas użytkowania bardziej niż rekompensują ten czynnik.

Przegląd producentów

W produkcji termomugów znaczące miejsce na rynku zajmują rosyjscy producenci. Istnieje logiczne wytłumaczenie tego. Rzeczywiście, jakość jest dostosowana do turystyki i rekreacji, które są na odpowiednim poziomie w naszym kraju, a ceny są o rząd wielkości niższe w porównaniu z odpowiednikami zagranicznymi. Wśród rosyjskich producentów firmy takie jak Arctic, BIOSTAL, Pathfinder. Znaki towarowe są popularne wśród zagranicznych konkurentów Stanley, THERMOS, Xavax.

Nie jest tajemnicą, że zaufane marki mogą oferować lepsze produkty, ponieważ zagrożony jest ich wizerunek i dobre imię. Nie używają do produkcji tanich materiałów, które mogą wpływać na właściwości produktów. Tanie kubki znacznie szybciej się psują, co oznacza, że ​​ich zakup zawsze jest obarczony ryzykiem.

Na przykład znak towarowy Stanley pojawił się ponad 100 lat temu. Ugruntowała swoją pozycję wysokiej jakości producenta termosów. Przy wytwarzaniu produktów wykorzystywane są innowacyjne technologie. Obudowa tej firmy dobrze znosi nawet silne wpływy mechaniczne. Produkty mają dwustronną izolację.

Znak towarowy Tygrys oferuje klientom szeroką gamę produktów. Opinie o tej firmie są w przeważającej mierze pozytywne; produkty są bardzo poszukiwane na rynku rosyjskim.

Znak towarowy „Arktyczny” istnieje od około 10 lat. Jego produkty są niedrogie i przeznaczone do masowego spożycia. Asortyment budzi szacunek wśród produktów, które możesz wybrać niezbędne, koncentrując się na własnych potrzebach i preferencjach.

Jak wybrać

Wybór kubka termicznego nie jest bardzo trudnym zadaniem. Powinien być oparty na celu produktu, a także na określeniu miejsca, w którym będzie on używany szczególnie często.. Jeśli chodzi o dom i biuro, szczególną uwagę należy zwrócić na modele szklane i ceramiczne; ich właściwości są wystarczające dla tych warunków użytkowania. Wyjście w naturę sugeruje potrzebę poważniejszych kubków, dlatego warto rozważyć opcje ze stali nierdzewnej.

Podczas podróży po mieście doskonałym rozwiązaniem będą modele ze szklaną kolbą. Napój w nich nie pozostanie gorący, jednak temperatura nadal nie zmienia się zbyt szybko. Jest to doskonała opcja do transportu np. Żywności dla niemowląt lub mleka. Ponadto szkło nie pochłania zapachów, co również jest ważnym czynnikiem.

Indywidualny wybór tomów i formularzy. Kubki dziecięce z efektem termosu mogą mieć niestandardowy wygląd, jasne nadruki i zabawne rysunki, opcje dla kobiet mogą różnić się oryginalnymi napisami i kolorami, męskie mogą być bardziej powściągliwe i surowe.

Ważne jest, aby zwrócić uwagę na mechanizm, za pomocą którego pokrywa jest zamknięta, ponieważ od tego zależy szczelność produktu. Eksperci zalecają opcje przycisków. Są gwarancją, że pojemnik nie otworzy się przypadkowo, gdy znajdzie się w torbie lub plecaku.

Warunki użytkowania

Korzystanie z takich kubków jest dość proste, jednak należy wziąć pod uwagę podstawowe warunki.Aby materiał nie był poddawany naprężeniom termicznym, a produkt trwa tak długo, jak to możliwe, przed wlaniem gorącego napoju do środka ściany należy spłukać wrzącą wodą.

Ponadto należy pamiętać, że nawet najdroższy i uszczelniony kubek termiczny ma datę ważności. Oznacza to, że z czasem płyn może zacząć przepływać przez szczelnie zamknięte wieczko. Może to prowadzić do nieprzyjemnej niespodzianki, dlatego najlepiej jest, gdy pojemnik z napojem zostanie umieszczony pionowo w torbie, a nie na boku.

Funkcje opieki

Thermomugs są praktyczne. Nie wymagają szczególnej opieki. Wystarczy, aby utrzymać je w czystości. Ten warunek można zapewnić, oblewając zbiornik gorącą wodą.

W przypadku, gdy z czasem wewnętrzna powierzchnia pokryta jest powłoką, można ją wyczyścić zwykłą gąbką mydlaną lub umyć z dodatkiem sody.

Jeśli potrzebujesz bardziej wydajnego sposobu, możesz kupić specjalną szczotkę do czyszczenia termosów w sklepie. Zewnętrzna powierzchnia jest również łatwa do czyszczenia przy użyciu konwencjonalnych detergentów do zmywania naczyń.

Zobacz, jak wybrać kubek termiczny w następnym filmie.

Zostaw Swój Komentarz