Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Duży namiot: czym są i jak je wybrać?

Ludzie zawsze lubili podróżować - samochodem lub pieszo. Ruch jest integralną częścią życia, podobnie jak podróż. Wiele osób woli komfortowy pobyt, gdy mieszkasz w hotelu lub wynajmujesz łóżko, w którym znajduje się łazienka, toaleta i kuchnia. Ale są też ludzie, którzy próbują uciec od cywilizacji, spędzić wakacje w pobliżu z naturą, dziką i nieokiełznaną. Dla nich komfort nie odgrywa istotnej roli, dlatego wybór namiotu, a nie domu nad brzegiem rzeki, jest bardzo ważny dla takich turystów. Czy są wygodne namioty wielopokojowe według sezonu lub rodzaju wakacji? Zajmiemy się tym w naszym artykule.

Odpocznij

Zanim przejdziesz bezpośrednio do namiotów, warto zauważyć, że wybór przyszłego noclegu zależy całkowicie od tego, jak postrzegasz wakacje. Właśnie tam to się odbędzie. Zasadniczo rekreacja na świeżym powietrzu jest warunkowo podzielona na 4 rodzaje, według których wybiera się specjalne wyposażenie i akcesoria. Rozważ te rodzaje rekreacji.

 • Camping - Wygodne i wygodne miejsce, które jest wstępnie przygotowane, aby turyści mogli zostać na noc. Najprawdopodobniej będzie to terytorium prywatne, takie jak obóz lub pensjonat, w którym za pewną opłatą ludzie wynajmują tylko działkę lub sprzęt (namiot, poduszki, koce). Zazwyczaj przy tego rodzaju rekreacji ludzie nie opuszczają kempingu, jeśli nie ma zgody lub wycieczek turystycznych.

Kemping zawsze znajduje się w pobliżu rzeki lub gór, aby odwiedzający turyści mieli coś do zobaczenia.

 • Trekking, wycieczki rowerowe i LDPE (wędrówki weekendowe) są zaprojektowane na około 2-4 dni. Główną cechą tego święta jest to, że w plecaku turystycznym masz ze sobą cały sprzęt i niezbędne akcesoria. Trasa jest budowana na podstawie już znanych tras, dzięki czemu nie będziesz musiał szukać miejsca do spania. Rzeczywiście, polany lub plaże w takich przypadkach są zawsze zaznaczone na mapach i są w większości chronione.
 • Turystyka ekstremalna (wspinaczka górska, wulkany, wspinaczka górska). Takie podróże są oznaczone jako „zwiększona złożoność” i oprócz niezbędnego sprzętu wymagają umiejętności i zręczności, a także umiejętności racjonalnego myślenia w trudnych okolicznościach. Rzeczywiście, z powodu warunków pogodowych lub innych nieprzewidzianych okoliczności, obóz będzie musiał zostać rozbity tam, gdzie nie zawsze jest to wygodne. Dlatego szczególnie ważne jest podejście do wyboru namiotów i akcesoriów.
 • Turystyka wodna - Najbardziej zrozumiały i ukochany rodzaj rekreacji dla wielu osób. Obejmuje to rafting na rzece, staw, nocowanie wzdłuż brzegu i wędkowanie.

Na podstawie uzyskanych danych namioty można podzielić na następujące kategorie.

 • Namiot kempingowy - duży i przestronny, który bardziej będzie przypominał mały dom z dużą odległością między ścianami, wysokim sufitem. Takie namioty są przeznaczone dla dużej liczby osób, to znaczy mają kilka pokoi, przedsionków i wejść. Konstrukcje są ciężkie i przeznaczone są do przewozu w samochodzie.
 • Namioty trekkingowe lub kempingowe - lekki, kompaktowy. Można je wygodnie umieścić w plecaku. Idealny na kilkudniowy wypad. Nie jest przeznaczony do ekstremalnych temperatur, nie będzie działał zimą i nie „przetrwa” przy długich deszczach.
 • Namioty szturmowe - To rodzaj „must have” na wędrówki. Lekkie i trwałe, ich waga jest bardzo mała. Szybki montaż i demontaż. Warto pamiętać, że są one przeznaczone dla jednej osoby.

Duże namioty

Nie ma lepszego odpoczynku niż wakacje z rodziną wśród przyjaciół. Takie podróże są zawsze pełne wspaniałych wspomnień. Aby nie przyćmić takich wypraw, warto mądrze podejść do wyboru namiotów.

Dla dużych grup osób są namioty wielopokojowe, czyli z 2-3 sypialniami, co zwiększa pojemność kilka razy. Jest to odpowiednie dla osób, które spoczywają w rodzinach. Okazuje się, że oprócz ogólnego przedsionka będziesz miał 2-3 pokoje i kuchnię.

Przed rozważeniem takich namiotów warto zauważyć ich zalety i wady.

Z zalet namiotów wielopomieszczeniowych można zauważyć następujące.

 • Pojemność Jeden namiot dwupokojowy może pomieścić jednocześnie około 8 osób, a jeśli jest to namiot trzypokojowy, to 12.
 • Dużą zaletą jest to namiot ma wysoką łyżwę, pozwala to wszystkim, którzy tam są, wygodnie siedzieć w okresie złej pogody.
 • Ze względu na wiele pokoi Możesz podzielić pokój na strefy: mężczyzna i kobieta.
 • W głównym przedsionku można zainstalować kuchnię, co będzie bardzo istotne przy złej pogodzie.
 • Liczba wyjść sięga czterech. Dlatego zawsze jest dostęp do rzeczy w różnych pokojach.

Wady obejmują takie punkty.

 • Waga może osiągnąć 15 kg. Oznacza to, że na trasie spacerowej taki namiot nie będzie zbyt wygodny i pożądany, ponieważ okazuje się, że ktoś będzie musiał go zabrać ze sobą.
 • Żeglarstwo Ze względu na wysokość kalenicy i gabaryty taki dom nie będzie w stanie wytrzymać silnych wiatrów. Zawsze bezpiecznie przymocuj wszystkie szelki.
 • Wymiary. Namiot jest przeznaczony na dużą powierzchnię, więc na małych odcinkach płaskiego terenu niemożliwe będzie ustalenie nocy.
 • Cena taka przyjemność jest naprawdę wysoka, dlatego takie domy są nabywane przez kilka rodzin jednocześnie.

Gatunek

Teraz rozważymy namioty kempingowe i ich odmiany.

 • Namioty z ramą zewnętrzną. Ich osobliwość polega na tym, że łuki są przewleczone przez niektóre wnęki markizy. Namiot jest zaokrąglony i pozbawiony ostrych narożników.
 • Rama wewnętrzna. Markizę naciąga się na pręty, które nie mają amortyzacji i nie wyginają się. Taka rama jest często stosowana w straganach. Dzięki usunięciu kilku prętów na zewnątrz możesz wykonać lub przedłużyć dach, na którym zostanie zorganizowana kuchnia.
 • Szybko składany namiot. Nie jest to opcja wielomieszkaniowa, ale sam projekt jest bardzo zabawny, ponieważ złożone łuki przypominają koło, które nie przeszkadza w transporcie. Możliwe jest stworzenie dwóch pokoi, ale będziesz musiał obejść się bez przedsionka.
 • Namiot z dwoma pokojami o średnicy. Jest uważany za dwupokojowe mieszkanie, połączone oprócz wspólnej markizy ze wspólnym przestronnym przedsionkiem, w którym wszystkie rzeczy są ułożone w stos lub znajduje się kuchnia. Każdy pokój może pomieścić średnio do 4 osób.
 • Duże namioty z dwoma lub więcej pokojami. Centrum takiego namiotu stanowi wspólny przedsionek, a same pokoje znajdują się w rodzaju gwiazdy. Jest to duża konstrukcja i może pomieścić kilka rodzin. Możliwe jest dodanie innego pokoju.
 • Najbardziej interesujące i łatwe w użyciu są namioty modułowe. Kupujący samodzielnie decyduje, ile pokoi chce kupić, ponieważ istnieje możliwość zakupu i budowy nowych pokoi, a także przedsionków. Zaletą tego namiotu jest to, że moduły można podłączać lub odłączać. Oznacza to, że jeśli liczba osób spadła, moduły można odłączyć, nie naruszając projektu.

Jak wybrać

Więc kiedy już zdecydowałeś się na rodzaj namiotu, którego potrzebujesz, następnie przed zakupem zwróć uwagę na niektóre punkty.

 • Wybierając namiot, zawsze bierz pod uwagę liczbę osób, które będą w nim zakwaterowane. Nie próbuj umieszczać czterech w namiocie z dwoma pokojami.
 • Nie oszczędzaj na jakości swojego mieszkania. Namiot powinien być wykonany z trwałych i wysokiej jakości materiałów.

Co najważniejsze, wybrany namiot powinien być dla Ciebie wygodny. Jeśli weźmiesz pod uwagę wszystkie te punkty przy wyborze tymczasowego mieszkania, wakacje staną się wygodne i przyjemne.

Zobacz, jak wybrać namiot w następnym filmie.

Obejrzyj wideo: kupujemy namiot (Listopad 2019).

Zostaw Swój Komentarz