Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Maty plażowe: odmiany i wybory

Aby reszta nie została zepsuta, musisz dobrze się na nią przygotować. Jeśli planujesz zrelaksować się nad stawem lub po prostu opalać się, pamiętaj o umieszczeniu maty plażowej na liście niezbędnych rzeczy. Wybór nowoczesnych modeli dywanów jest tak wielki, że może prowadzić do zamieszania. Szczegółowy przegląd zalet i wad najpopularniejszych opcji pomoże rozwiązać ten problem.

Co to jest i dlaczego są potrzebne?

Po ich nazwie można stwierdzić, że maty plażowe są używane głównie do relaksu nad brzegiem morza, rzeki lub jeziora. W tym przypadku pełnią one kilka funkcji jednocześnie - możesz opalać się lub odpoczywać na nich po kąpieli. A na dywanie możesz usiąść, aby grać w gry, czatować lub coś przekąsić. Niektóre modele mogą być nawet wykorzystywane do uprawiania sportu. Im więcej funkcji wykonuje taka sieć, tym więcej wymagań. Cechy idealnej maty plażowej obejmują:

 • wodoszczelność;
 • niskie ogrzewanie górnej i dolnej części (od słońca i gorącego piasku);
 • zdolność do szybkiego i łatwego oczyszczenia z zanieczyszczeń (piasek, plamy z trawy lub żywności itp.);
 • wytrzymałość i odporność na zużycie (idealnie, mata powinna wytrzymywać intensywne użytkowanie przez więcej niż jeden sezon);
 • zwartość po złożeniu i łatwość transportu;
 • ergonomia (umieszczenie na dywanie powinno być tak wygodne, jak to możliwe);
 • ładny design.

Ważną cechą dobrej maty plażowej jest jej dostępność. Oczywiście, w mgnieniu oka, każda narzuta lub ręcznik odpowiedniej wielkości może służyć jako ściółka. Ale żaden taki materiał tekstylny nie może być naprawdę wygodny - łatwo się zmokną, ślizgają, szybko pokrywają warstwą piasku, a po powrocie do domu wymagają poważnego prania.

Wszystko to drobiazgi, które są w stanie zepsuć nastrój i uniemożliwić dobry odpoczynek.

Użyte materiały

Jednym z głównych kryteriów wyboru dywanu na plażę jest materiał, z którego jest wykonany - ponieważ każdy z nich ma zarówno pozytywne, jak i negatywne strony. Przede wszystkim na rynku produktów rekreacyjnych można znaleźć produkty z PVC - nowoczesny materiał o naprawdę nieograniczonych możliwościach. Częściej można znaleźć dywany wykonane z innych materiałów.

 • Spienione PCV. Taki produkt będzie dość miękki w dotyku, ale jednocześnie sprężysty. Nie moczą się, nie ślizgają i zachowują swój kształt całkiem dobrze, nie ślizgają się. Można je znaleźć prawie wszędzie - od sklepów sportowych i turystycznych po sklepy ekonomiczne. Jednocześnie łatwo jest wybrać odpowiedni rozmiar dla swoich parametrów, aw skrajnych przypadkach niepotrzebną część można po prostu odciąć. I istnieje wiele rozwiązań kolorystycznych dla mat plastikowych. Możesz wybrać dla każdego smaku - gładki lub z motywem tematycznym w dość niskiej cenie. Wysokiej jakości polichlorek winylu jest bezpieczny dla zdrowia.

Ale tuż pod słońcem nie będzie przyjemnie leżeć na takim dywanie, ponieważ może się nagrzewać. Jest tylko jedna metoda transportu - zwinąć rurkę. Zagięcia i zagięcia mogą stopniowo zacząć się kruszyć.

 • Tkane PCV. Powierzchnia takiego dywanu będzie przypominać tkaninę. Tkanie nici odbywa się w taki sposób, aby uzyskać strukturę siatki, przez którą przenikają ziarna piasku i płyny. W takim przypadku górna warstwa zawsze pozostanie sucha.

Ściółkę można łatwo złożyć w dowolny wygodny sposób. Kolory są dość jasne, ale ich wybór jest stosunkowo niewielki.

 • Słoma i bambus. Bardziej przyjazne dla środowiska materiały to słoma i bambus. Mają atrakcyjny wygląd, wygląd i zapach. Aby mata nie była mokra i nie nagrzewała się od piasku, dolna warstwa jest zwykle wykonana z folii. Łatwo stacza się w zwartą rolkę i waży niewiele, co ułatwia dotarcie na plażę. Falista powierzchnia ma efekt lekkiego masażu i praktycznie nie nagrzewa się w upale. Aby wyczyścić matę ze słomy lub bambusa, musisz podjąć wysiłek. Ponadto przy intensywnym użytkowaniu szybko traci swój atrakcyjny wygląd i zaczyna się zapadać.
 • Poliester. Wciąż dywany są często szyte z poliestru. Jest przyjemny w dotyku, umieszczenie będzie wygodne. Kolory są dość jasne i nie znikają z czasem. Pomimo faktu, że mata będzie musiała być często prana w maszynie do pisania, nie straci swoich właściwości i będzie trwać długo. W niektórych modelach obszernych mat plażowych stosuje się różne wypełniacze, na przykład gumę piankową. Z tego powodu wymagają dużo czasu do wyschnięcia. Ale przy takim materacu wszelkie skaliste plaże i nierówności nie są straszne.

Po złożeniu produkt będzie lekki, ale obszerny.

Odmiany

Pomimo pozornej prostoty produktu asortyment mat plażowych jest dość szeroki. Najczęściej są to dywaniki prostokątne - najłatwiej je na nich przymocować. Rzadziej opcje okrągłego miotu - zwykle nie możesz się położyć na pełnej wysokości (ważne jest, aby uzyskać równomierną opaleniznę), ale ta forma jest wygodniejsza podczas zajęć na świeżym powietrzu.

Możesz również spotkać bardzo nietypowe opcje, których kształt przypomina wszystkie rodzaje owoców, ciast i tak dalej. Wyglądają bardziej imponująco, ale mniej wygodnie dla osoby dorosłej. Zamiast tego niezwykły kształtMożesz łatwo znaleźć dywany jasne kolory lub ozdobione rysunkami. Takie akcesoria plażowe przyciągają nie tylko dzieci, ale także dorosłych. W zatłoczonych kurortach można znaleźć pamiątkowe płótna z niezapomnianymi nazwami, a nawet mapę okolicy.

Różnią się nie tylko kształtem, ale także rozmiarem, a mianowicie:

 • najczęściej szerokość waha się między 60-80 cm; taki produkt jest przeznaczony dla jednej osoby, długość dla dorosłych osiąga dwa metry, opcje dla dzieci są nieco krótsze; poszczególne dywany są łatwiejsze do zrolowania i noszenia, ponadto są bardziej praktyczne pod względem higieny;
 • modele dla dwóch osób są znacznie mniej powszechne; ich szerokość osiąga średnio 140-150 cm;
 • opcja przeznaczona dla dużych firm lub rodzinnych wakacji, zwykle przekracza dwa metry szerokości.

Specjalną grupę zajmują dywany z dodatkowymi szczegółami, a mianowicie:

 • z uchwytami i klamrami - znajdują się głównie w modelach składanych, które ostatecznie wyglądają jak mała torba;
 • z kieszeniami do przechowywania rzeczy;
 • z zagłówkami, konwencjonalnymi i nadmuchiwanymi poduszkami;
 • z plecami;
 • z kapturami i markizami - chronią przed słońcem i wiatrem, szczególnie odpowiednie dla dzieci.

Ważne! Wszystkie powyższe elementy mają na celu uczynienie reszty wygodniejszym. Ale w rzeczywistości wszystkie te innowacje nie zawsze są wygodne - można to zweryfikować tylko w praktyce.

Szczególną uwagę zwraca się na matę transformatorową. W zależności od sytuacji można go łatwo przekształcić w baldachim lub markizę. Aby to zrobić, wystarczy naprawić płótno we właściwej pozycji na specjalnych podporach. Taka uniwersalna rzecz Idealny dla miłośników turystyki i rekreacji na świeżym powietrzu.

Popularne modele

Aby powyższe informacje były bardziej jasne, spójrzmy na kilka nowoczesnych opcji.

 • Mata bez piasku wykonany z tkaniny polimerowej. Jego charakterystyczną cechą jest całkowity brak piasku na jego powierzchni podczas odpoczynku (funkcja „anti-sand”). Ziarna piasku przenikają przez niego ze względu na specjalną strukturę tkania nici. To samo dotyczy wody i innych płynów - z góry nie pozostanie ślad. Rozmiar we wszystkich ofertach jest taki sam - 200 x 150 cm. Czteroosobowa rodzina może być całkiem wygodna na takim płótnie.

Jeśli tak duży obszar nie jest konieczny, można go złożyć na pół lub ćwierć. Materiał jest bardzo lekki, ale trwały - nie boi się zarówno uderzeń mechanicznych, jak i promieni słonecznych. Pomimo imponujących wymiarów płótno można złożyć w kompaktowy pakiet, który jest wygodny do przechowywania i transportu.

 • Riwiera Costa Gaia jest wygodny, ponieważ ma w zestawie nadmuchiwaną poduszkę, która pozwala ci się wygodnie. PCW dobrze znosi wszelkie przejawy środowiska przez długi czas. Taki dywan złagodzi wszelkie niedogodności. Ewentualne zanieczyszczenia można łatwo strząsnąć lub zetrzeć. Wygląd i kolorystyka mogą być różne - istnieje odpowiednia opcja dla każdego smaku. Z rozwiniętego stanu zmienia się w kompaktową torbę, którą można wygodnie zabrać ze sobą.
 • Dywan na plażę „Hawaje” musi zająć miejsce wśród akcesoriów dziecięcych. Jest odpowiedni dla dzieci, nie tylko ze względu na małe wymiary (75 x 140 cm), ale także materiał. Jego powierzchnia wykonana jest z poliestru z dodatkiem bawełny. Miło jest dotykać takich tkanin, a na wakacjach, przy minimalnej ilości ubrań, skóra dzieci nie będzie się pocić i być podrażniona. Mata jest dość praktyczna ze względu na odporny na zużycie materiał. Łatwo się myje w pralce, nie marszczy się i dobrze schnie na świeżym powietrzu. Dodatkowym plusem jest jasny, letni design.

Jak wybrać

Wybór dywanu plażowego zależy od kilku czynników.

 • Najpierw musisz określić rozmiar i ilość. U jednej osoby wszystko jest jasne, ale dla rodziny lub firmy możesz wziąć kilka pojedynczych dywanów lub jeden duży. W przypadku dorosłych potrzebne są długie płótna.
 • Plaże są inne. W przypadku piasku ważne jest, aby mata nie nagrzewała się i nie ślizgała. Aby dobrze się bawić na plaży z kamykami, potrzebujesz gęstego materiału o wystarczającej grubości. Cieńsze modele mogą służyć do przykrycia leżaków. Prawie każdy miot można wykorzystać do relaksu na brzegu rzeki.
 • Ponieważ mata będzie się rozprowadzać na piasku, ziemi lub trawie, ważne jest, aby znać z wyprzedzeniem wszystkie możliwe metody czyszczenia. Im prościej, tym lepiej. Jeśli futerał nie jest dołączony, możesz go uszyć samodzielnie, co pomoże utrzymać produkt w czystości.
 • Konieczne jest rozważenie transportu i przechowywania. Im mniej miejsca zajmuje złożony produkt, tym lepiej. W tym celu rzepy, zamki i inne utrwalacze nie będą zbędne. Jeśli musisz nosić go w rękach, ważne jest, aby ocenić wagę rzeczy i ich siłę.
 • Rodzaj maty zależy od planów wakacyjnych. Jeśli planujesz pasywną rozrywkę w spokojnym otoczeniu, właściwości hydrofobowe i trwałość dywanu nie będą tak ważne. Tutaj wygoda będzie o wiele ważniejsza. W przypadku aktywności na świeżym powietrzu ważna jest wielofunkcyjność - płótno musi wytrzymać dość duży ładunek i być wielofunkcyjne.
 • Ważną rolę odgrywa wygląd maty. Prawie wszystkie materiały, z których są wykonane, dają dość duży wybór. Możesz podnieść wszystkie artykuły plażowe w jednym schemacie kolorów.

Zobacz następny film, aby zapoznać się z matą plażową.

Obejrzyj wideo: Burning Love Season 3 Longform (Grudzień 2019).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz