Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Pompy do materaca: jakie są i jak je wybrać?

Materace powietrzne są bardzo wygodne i praktyczne. Można je stosować zarówno w domu, jak i na łonie natury. To prawda, że ​​do ich inflacji konieczne jest użycie specjalnych pomp, które dziś są prezentowane w szerokim asortymencie. Porozmawiamy o tym, czym one są, jak prawidłowo wybrać takie urządzenie.

W końcu wysokiej jakości pompa może być używana nie tylko do nadmuchiwania materaca, ale także do łodzi, basenów, a nawet opon rowerowych.

Gatunek

Przez długi czas liderem na rynku była pompa ręczna lub mechaniczna do pompowania materacy. Jest dzisiaj dość popularny. Ma kompaktowe wymiary, dość lekki, wygodny i łatwy w obsłudze, a także ma szeroki zakres zastosowań. Dzisiaj taka przenośna pompa jest dostępna w dwóch postaciach.

Instrukcja

Powiedzmy od razu - nie jest to najlepsza opcja do pompowania dużych materacy. Konieczne jest wykonywanie wszystkich niezbędnych manipulacji rękami i tylko w zgiętej pozycji, ponadto ze względu na małą objętość urządzenia sam proces pompowania jest raczej powolny. Ale jednocześnie takie urządzenie kompaktowy i bardzo lekkidzięki czemu możesz go wygodnie transportować nawet na najdłuższe odległości.

Stopa mechaniczna

Nożny zespół mechaniczny jest bardziej zaawansowanym modelem. Podczas korzystania z niego nie występują szczególne trudności. Proces pompowania odbywa się stopami. - wszystko, czego wymaga się od osoby, to po prostu zarobić na specjalnej zakładce, a jego nogi można łatwo zmienić, gdy się zmęczysz. Ponadto możesz pracować, stojąc w pozycji pionowej lub trzymając w razie potrzeby podporę, co nie powoduje dodatkowych niedogodności lub obciążenia kręgosłupa.

Podobnie jak model ręczny, Ten ma kompaktowe wymiary i niewielką wagę. Główną zaletą pomp mechanicznych, niezależnie od ich typu, jest kompaktowy rozmiar i niska cena. Ponadto z takim urządzeniem zwykle dołączonych jest kilka różnych typów końcówek, które pozwalają na ich stosowanie do nadmuchiwania materacy i innych produktów o różnych rozmiarach i pochodzących od różnych producentów.

Kompresor

Taki zespół elektryczny jest uważany za wysoce wyspecjalizowany. Obecnie jest stosowany tylko w placówkach medycznych do pompowania i utrzymywania optymalnej gęstości materacy medycznych dla obłożnie chorych. Urządzenie działa przez całą dobę i tylko od bezpośredniego podłączenia do sieci. Takie pompy są sprzedawane tylko w wyspecjalizowanych sklepach i nie nadają się do pompowania zwykłych materacy domowych lub kempingowych / wodnych. Mają bardzo wysoki koszt i złożoną zasadę działania.

Wbudowany

Jak sama nazwa wskazuje, ta pompa nie będzie działać oddzielnie od samego materaca. Wbudowane jednostki znajdują się w prawie każdym nadmuchiwanym meblu. Pozwalają w prosty i szybki sposób pompować nadmuchiwane meble do pewnego stopnia sztywności. Nie trzeba ich transportować osobno, ale jeśli sam materac się zepsuje, pompy nie będzie można używać samodzielnie w przyszłości, ponieważ to również zawiedzie.

Elektryczne

Jest dziś uważany za najprostszy i najwygodniejszy w użyciu. Ma kilka odmian, ale wszystkie je jednoczą. duża waga i dość wysoki koszt.

Akumulator

Model baterii jest najbardziej popularny i wygodny w użyciu. Wystarczy tylko podłączyć pompę do materaca i nacisnąć przycisk Start. Resztę zrobi sama. Jednak aby urządzenie działało przez długi czas i było w dobrym stanie, czasami trzeba go naładować zgodnie z zaleceniami producenta.

Od podłączenia do samochodu

Bardzo popularna jest również pompa z akumulatorem, która działa po podłączeniu do samochodu. Takie modele są aktywnie wykorzystywane przez tych, którzy często podróżują. Rzeczywiście, w dowolnym momencie, praktycznie bez wydatków fizycznych, możesz napompować materac, łódź, a nawet trochę napompować opony.

Zasilanie bateryjne

Urządzenia na baterie pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno, ale już zyskały dużą popularność. Podobnie jak pompy poprzedniego typu, są częściej używane przez osoby, które regularnie podróżują. Taki agregat może działać jako kopia zapasowa, gdy nie można użyć żadnego innego. Ale warto to rozważyć bez wymiany baterii może ćwiczyć tylko 2 cykle z rzędu.

Wszystkie powyższe typy pomp do materacy są wygodne i wielofunkcyjne w użyciu. Aby jednak zakupione urządzenie mogło służyć naprawdę długo i wysokiej jakości, konieczne jest wybranie produktów od zaufanych marek.

Ocena najlepszych producentów

Obecnie wielu producentów sprzedaje pompy materacowe, ale od wielu lat firma jest stałym liderem na rynku. Intex. Ta marka zdobyła zaufanie klientów nie tylko dzięki długiej żywotności, ale także dzięki produktom najwyższej jakości. To właśnie Intex stał się jednym z pierwszych sprzedawców materacy z już wbudowaną pompą, a linia jego jednostek mechanicznych pozwala wybrać urządzenie na każdy gust, kolor i portfel. Dlatego marka ta słusznie zajmuje pierwsze miejsce w rankingu.

Na drugim miejscu jest firma Drillpro. Pompy elektryczne tego producenta są dość poszukiwane i popularne. Produkty przeznaczone do nadmuchiwania i regulacji sztywności materacy są kompaktowe i lekkie.

Pompy te są idealne do użytku w domu, a nawet podczas długich podróży.

Sama pompa jest wykonana z wysokiej jakości i bezpiecznych materiałów. Ogromną zaletą, oprócz niskiej ceny, jest fakt, że prawie każdy produkt jest wyposażony w kilka rodzajów różnych dysz, co może znacznie rozszerzyć zakres zastosowania urządzenia.

Na trzecim miejscu mini-ocena, zarówno według ekspertów, jak i zwykłych nabywców, to produkty firmy High Peak Akku Elektropumpe. W tym przypadku mówimy o modelach akumulatorów tej marki. Są najbardziej trwałe, wydajne i wygodne w użyciu, a także całkowicie bezpieczne. Jak wynika z tej oceny, prawie każdy typ pompy najlepiej kupić od konkretnego producenta.

Wyjątkiem jest Intex. W jego asortymencie znajdują się jednostki wszelkiego rodzaju, są uważane za liderów w swoim segmencie.

Zasady wyboru

Zanim pójdziesz do sklepu po nową pompę do materaca, warto dokładnie przestudiować i wdrożyć zalecenia dotyczące jego wyboru. Bez ich rozważenia trudno będzie uzyskać naprawdę wysokiej jakości, niedrogie i trwałe urządzenie. Dlatego przede wszystkim należy zwrócić uwagę na takie niuanse dalszej operacji.

  • Rozmiar po złożeniu. Większość pomp do materacy ma składaną konstrukcję. Im mniejszą objętość w tej formie zajmują, tym lepiej i bardziej praktycznie. Będzie to wygodne podczas podróży, a w domu taki zespół nie zajmie dużo miejsca.
  • Pojemność powietrzna samego materaca. Tutaj wszystko jest proste - im większy, tym bardziej nowoczesna i mocna powinna być sama pompa. W przeciwnym razie jego działanie będzie niewygodne i niepraktyczne, a samo pompowanie materaca zajmie zbyt dużo czasu.
  • Częstotliwość użytkowania - im częściej urządzenie będzie używane, tym bardziej powinien być wygodny i trwały. Należy również wziąć pod uwagę moc - pompy dużej mocy mogą z łatwością wytrzymać nawet codzienne obciążenia.
  • Miejsce użytkowania samego urządzenia. Jeśli więc planujesz używać urządzenia w miejscach bez dostępu do prądu, lepiej wybrać modele mechaniczne lub akumulatorowe.

Jeśli planujesz często transportować nie tylko samą pompę, ale także materac, powinieneś zwrócić uwagę na modele, które mają 2 tryby obciążenia - nadmuchiwanie i opróżnianie nadmuchiwanych mebli.

Wskazówki dotyczące użytkowania

Do każdej konkretnej pompy producent dołącza szczegółowe instrukcje dotyczące jej działania, dokładnie tego należy dokładnie przestrzegać. Zasadniczo należy pamiętać, że:

  • używać pompy tylko zgodnie z jej przeznaczeniem;
  • niezależna analiza jednostki nie powinna być przeprowadzana bez odpowiednich umiejętności;
  • tylko całkowicie zdrowe i dorosłe osoby mogą obsługiwać pompę;
  • wszelkie naprawy powinny być wykonywane wyłącznie przez upoważnione osoby.

Pompa materaca, wybrana zgodnie ze wszystkimi zaleceniami i użyta dokładnie zgodnie z zaleceniami producenta, wytrzyma długo i zawsze zachwyci właściciela prostą i łatwą obsługą.

W następnym wideo znajdziesz przegląd pompy ręcznej Bestway 62002.

Obejrzyj wideo: Biedronka prezentuje: Pompki 2 w 1 (Luty 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz