Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Namioty „Ałtaj”: opis i zakres modeli

Kiedy wybierasz się na przyrodę lub na piknik, zwykle nie pojawia się pytanie o namiot. Ludzie zabierają ze sobą to, co mają, chociaż często robią to bez namiotu. Ale jeśli wydarzenie zapowiada się z opóźnieniem, stworzenie względnie wygodnych warunków staje się naprawdę pilnym problemem. Należy chronić siebie i innych mieszkańców „przenośnego domu” przed niespodziankami pogodowymi, owadami i wścibskimi oczami. W takim przypadku konieczne jest zapewnienie dobrego wypoczynku, szczególnie w zimnych porach roku.

Jak wybrać

Powinno być jasne, jaki powinien być namiot. Należy wziąć pod uwagę następujące parametry: jego pojemność, odporność na wilgoć, szybkość instalacji, możliwość instalacji urządzeń grzewczych.

Na przykład do prostej wędrówki odpowiedni jest namiot śledzący lub kempingowy. Na wędrówkę połączoną z trudnymi warunkami i długim pobytem potrzebujesz namiotu ekspedycyjnego, który jest dość ciężki, ale przestronny i wygodny.

Nie możemy zapominać, że w przypadku wędrówki zimowej lub wspinaczki górskiej opcja letnia będzie niedopuszczalna.

Funkcje

Zgodnie z licznymi recenzjami właścicieli i statystykami sprzedaży, obecnie produkty krajowe stają się coraz bardziej popularne produkty krajowe maksymalnie dostosowane do różnych warunków ich rodzimego charakteru i wymagań krajowego konsumenta.

Firma produkcyjna Altai Camp oferuje szereg produktów własnej produkcji, charakteryzuje się najwyższą jakością wykonania i materiałów. Rozwój firmy pozwolił na stworzenie prawie uniwersalnych systemów, których różne konfiguracje mogą być z powodzeniem stosowane w różnych warunkach.

W ten sposób, zdobywając taki namiot z kompletem, możesz stać się właścicielem „przenośnego domu” na prawie każdą okazję. Cały zestaw mieści się w wygodnej torbie plecakowej, której jakość jest zgodna z jakością jej zawartości.

Produkt Ałtaju można z powodzeniem wykorzystać podczas wędrówki zimowej. Dwuwarstwowa konstrukcja sugeruje również możliwość zastosowania go w lekkiej letniej wersji. Dzięki dużej liczbie okien może być dobrze wentylowany, a konstrukcja okien pomaga regulować intensywność wentylacji.

Wszystkie okna są wyposażone w wygodną moskitierę. Oprócz tego zapewniona jest przezroczysta plastikowa warstwa, która pozwala korzystać z okna, w tym do oglądania, nawet w warunkach silnych opadów. Ponadto okna są wyposażone w wodoodporne zawory - żaluzje.

Namioty „Ałtaj” z łukowatymi oknami są bardzo wygodne do biwakowania w kuchni lub jadalni w warunkach wypraw lub wycieczek wielodniowych. W przypadku budynku mieszkalnego ten projekt można wyposażyć w specjalne okno z PCV, które daje szeroki przegląd i może być przydatne do długoterminowego samodzielnego życia. W lecie taki dom kempingowy łatwo zamienia się w namiot.

Instalując twarde poziome podłogi w namiocie, możesz ustawić stół i krzesła, wygodnie rozmieszczając miejsca do spania. Istniejący otwór na komin umożliwia umieszczenie w namiocie specjalnego pieca obozowego. Własny piec Altai Camp jest idealny. Dwuwarstwowy namiot „Ałtaj” z piecem to doskonała opcja na zimową wędrówkę. W namiocie będzie ciepło nawet przy temperaturach powietrza do -50 ° C, a piec umożliwi suszenie butów i ubrań.

System wentylacji pozwala na korzystanie z piekarnika do gotowania lub podgrzewania żywności, a właz w wodoodpornej podłodze umożliwia ustawienie namiotu bezpośrednio nad otworem podczas połowów zimowych.

Opisano również przypadki użycia namiotów Ałtaj jako łaźni kempingowej. Piec Ałtaj może doskonale ogrzać wnętrze dwuwarstwowego namiotu doskonale utrzymującego ciepło. Kamienie można kłaść na powierzchni płyty, a osłony ochronne nie pozwolą im spaść.

Jak widać, stworzenie uniwersalnego domu obozowego nie jest pozbawione podstaw. Produkty Altai Camp są tego doskonałym przykładem.

Ponadto wyróżnia się rozwój firmy łatwość instalacji produktu. Użytkownicy wskazują, że nawet pierwsza próba założenia zupełnie nowego namiotu, którego urządzenie nie jest jeszcze znane, zajęła im nie więcej niż 3 minuty. Po zapoznaniu się z urządzeniem można go łatwo zainstalować w pół minuty.

Oczywiście, jeśli potrzebujesz namiotu do trudnej wspinaczki górskiej, ta opcja może wydawać się trudna i ogólnie. Warto również wziąć pod uwagę, że aby zainstalować namiot ośmiokątny, potrzebujesz płaskiej poziomej powierzchni co najmniej 2 metrów kwadratowych. Jednak w przypadku wycieczek pieszych, wypraw, w tym zimowych, wielodniowych wycieczek samochodowych, namioty te mogą pokazać się z najlepszej strony.

Modele

Wszystkie namioty „Ałtaj” według wielkości są podzielone na trzy grupy. Najmniej pojemne opcje Altai 1 pozwalają wygodnie pomieścić 1-2 osobom. Większe namioty mają odpowiedni indeks, na przykład Altai 2. Ta opcja jest odpowiednia dla 2, maksymalnie 3 osób. Za najwygodniejszy można uznać namioty „Altai 3”.

Firma opracowała również opcje łączenia pojedynczych namiotów za pomocą przedsionków w kompleksy na długie pobyty, co pozwala tworzyć konstrukcje, które spełniają najbardziej różnorodne wymagania.

Zobacz, jak ustawić namiot Ałtaj w następnym wideo.

Obejrzyj wideo: Syberia - Ałtaj 2014 odc. 11: Obóz (Luty 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz