Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Nadmuchiwane namioty: opis, zalety i wady, wskazówki dotyczące instalacji

Na nowoczesnym rynku akcesoriów turystycznych namioty prezentowane są w dość szerokim asortymencie, który obejmuje również modele nadmuchiwane. Takie projekty są naprawdę imponujące z niektórymi ich cechami, jednak wielu nabywców nie wie, w jakich konkretnych przypadkach wskazany jest zakup takiego produktu, jak go zainstalować i według jakich kryteriów wybrać. Wszystkie te niuanse zostaną szczegółowo omówione w tym artykule.

Funkcje

Taki projekt, jak nadmuchiwany namiot, różni się od innych modeli tym, że konieczne jest pompowanie powietrza do jego ścian, aw niektórych przypadkach do dna. W ten sposób produkty można ustawić w pozycji gotowej do użycia. Ściany takiego mieszkania składają się ze specjalnych komór, do których pompowane jest powietrze podczas napełniania.

Materiał do wykonania tych namiotów jest w większości podobny do surowców w tradycyjnych modelach i obejmuje nylon i poliester. Ponadto poliuretan i inne włókna syntetyczne są dodawane do tkaniny korpusu tych struktur, dzięki czemu materiał jest bardziej elastyczny. Ta jakość jest konieczna, ponieważ W procesie nadmuchiwania włókna tkaniny są rozciągane i ważne jest, aby namiot nie stracił swojego pierwotnego kształtu.

Podobnie jak zwykłe namioty, takie odmiany są pokryte wodoodpornym materiałem, jednak po użyciu produkt musi zostać wysuszony, aby zapobiec gniciu.

Metodą pompowania produkty tego typu są dzielone na automatyczny i półautomatyczny.

Te pierwsze mają wbudowany w obudowę nabój pirotechniczny, który po spaleniu emituje gaz wypełniający przedziały ścian namiotu.

Modele półautomatyczne wymagają użycia pompy, która jest dostarczana w niektórych modelach. A także metodą pompowania powietrza do takiej struktury jest użycie pompy rowerowej lub akumulatora.

Celem nabycia nadmuchiwanego namiotu są zwykle wycieczki do natury lub wydarzenia, w których poziom ryzyka jest minimalizowany. Ze względu na fakt, że konstrukcja jest bardzo podatna na uszkodzenia mechaniczne, nie nadaje się do profesjonalnego biwakowania, a także rekreacji na wolności. Ale na wycieczki do kraju, wędkowanie, a nawet festiwale w przyrodzie, ta jednostka jest całkiem odpowiednia.

Zalety i wady

Jak każdy rodzaj „mieszkania kempingowego”, namioty typu nadmuchiwanego mają wiele pozytywnych i negatywnych cech. Zalety takich projektów obejmują kilka czynników.

 • Duża prędkość demontażu. W ciągu zaledwie 5 minut produkt jest w pełni operacyjny z powietrzem. Nie ma potrzeby samodzielnego instalowania ramy i innych części.
 • Takie produkty są wyposażone w system wielokomorowy.
 • Nadmuchiwana tusza jest dość stabilną konstrukcją.
 • Po złożeniu rozmiar urządzenia jest bardzo kompaktowy, a w zdemontowanej przestrzeni wewnętrznej można maksymalnie wykorzystać.
 • Ponieważ takie modele są nowoczesne, dodatkową wygodą w nich jest obecność kieszeni na wewnętrznych ściankach, co pozwala zachować porządek w środku.
 • Ciężar konstrukcji jest zwykle niewielki.
 • Produkty tego typu prezentowane są w różnych formach, co zwiększa szanse na wybór idealnego modelu.
 • Cena nadmuchiwanych namiotów w porównaniu z innymi modelami jest dość przystępna.

Jednak przed zakupem należy zwrócić uwagę na negatywne strony tych produktów.

 • Przed rozstawieniem tego namiotu będziesz musiał idealnie wyczyścić to miejsce, co nie zawsze jest możliwe. Równość, brak sztyftów i stożków w pobliżu ciała są konieczne ze względu na niską wytrzymałość produktów. Nawet gałąź może przedrzeć się przez nadmuchiwaną ramę.
 • Konieczność noszenia pompy, która zwiększa wagę całego bagażu.
 • Wytrzymałość materiału takich namiotów jest odwrotnie proporcjonalna do jego elastyczności. Ponieważ elastyczność jest wyższa niż w innych modelach, wytrzymałość produktu jest na niższym poziomie.
 • Wąski zakres zastosowania nadmuchiwanych namiotów sprawia, że ​​nie są one tak wszechstronne, jak inne modele.

Dlatego należy wziąć pod uwagę pozytywne i negatywne cechy, ponieważ to one pomagają ustalić, czy takie modele są odpowiednie do celów, dla których kupujesz namiot.

Najlepsze modele

Niektóre modele namiotów zyskały szczególną popularność ze względu na wygodne zestawy funkcji. Urządzenia te dowiodły już swojej jakości podczas pracy, dlatego należy na nie zwrócić szczególną uwagę.

Jaskinia

Model został wykonany przez Heimplanet. Podczas jego tworzenia wykorzystano najnowsza technologia, jego powierzchnia jest strukturą diamentową, która charakteryzuje się szczególną wytrzymałością. A także wśród zalet takiego namiotu należy zauważyć stabilność ramy jako całości, szczególnie jej odporność na podmuchy wiatru.

Ogromną zaletą jest wielokomorowa powierzchnia, która pozwala naprawić namiot w przypadku uszkodzenia lub przebicia, a następnie wykorzystać go dalej.

Kompaktowa pompa jest dołączona do produktu, dzięki czemu możesz pompować konstrukcję w zaledwie minutę. Jako elementy dodatkowego mocowania całego namiotu znajdują się kołki, a także liny.

Na zewnątrz głównym materiałem jest poliester, a wewnątrz nylon. Do wewnętrznej komory stosuje się termoplastyczny poliuretan. Na zewnątrz wysokość sięga 125 cm, a wewnątrz - 102 cm. Powierzchnia wynosi 5 m2, waga 5,2 kg, optymalna liczba użytkowników to 2-3 osoby. Projekt jest wyposażony w pięć okien i moskitierę. Warto zauważyć, że ten zestaw jest również wyposażony w zestaw narzędzi do mocowania namiotu.

Łuki regałów urządzenia są wykonane z dwóch warstw. Sama markiza jest nieprzezroczysta i gęsta, ale jednocześnie przepuszcza powietrze. Ze względu na wielokomorową budowę tego modelu można go podzielić na 5 kamer.

Klin

Produkcja tej firmy obejmuje kolejny godny uwagi model nadmuchiwanego namiotu o nazwie Wedge. To urządzenie, w przeciwieństwie do poprzedniego, jest przeznaczone dla dwóch osób. Zestaw jest również wyposażony w wygodną pompę, która pozwala szybko pompować produkt.

Cechą tego modelu jest to markiza po wewnętrznej i zewnętrznej stronie składa się z nylonu. Na zewnątrz maksymalna wysokość wynosi 122 cm, a wewnątrz 102 cm, waga produktu to 3,2 kg, a powierzchnia 4,4 m2. Konstrukcja ma przedział przedsionkowy, a także dwa wentylowane otwory okienne wyposażone w siatkę przeciw owadom. Wśród elementów znajduje się baner, kołki, torba i zestaw naprawczy.

Sparta

Rosyjska firma oferuje modele ram pneumatycznych, wśród których warto zwrócić uwagę na duże markizy nadmuchiwane używane jako schrony w celu zapewnienia tymczasowego mieszkania, prac budowlanych, a także różnych usług. Głównym materiałem do produkcji takich modeli jest PVC.

Dzięki hermetycznym szwom, wysokiej stabilności, a także 4-warstwowemu materiałowi izolacyjnemu umieszczonemu na wewnętrznej powierzchni, takie schrony często zawierają dość znaczną liczbę osób.

Namiot bąbelkowy

Jednym z najbardziej niezwykłych i atrakcyjnych estetycznie modeli nadmuchiwanego namiotu jest namiot bąbelkowy. Najczęściej ma okrągły kształt i jest całkowicie przezroczysty, co przyciąga wielu fanów do spędzenia nocy na świeżym powietrzu. Wytrzymały materiał jest nie tylko odporny na podmuchy i opady atmosferyczne, ale również jest ogniotrwały możesz bezpiecznie rozpalić ogień w pobliżu konstrukcji.

Czasami takie namioty są wyposażone w dodatkową komorę przedsionkową. Zaletą użytkowania jest możliwość poczucia się na świeżym powietrzu i cieszenia się pięknem przyrody bez opuszczania schronienia. Wśród minusów warto to zauważyć takiego agregatu nie należy umieszczać w pobliżu drzew lub w lasach, w przeciwnym razie liście z gałęzi mogą blokować pełny widok. Ale także ceny takich modeli są bardzo wysokie - około 2000 dolarów.

„Fregata”

Modele nadmuchiwanego typu firmy Frigate reprezentują duże markizy, które są używane jako hangary, punkty dla ofiar sytuacji awaryjnych, szpitale polowe.

Ten znak towarowy zapewnia produkty, które można zdemontować w ciągu kilku minut, co jest bardzo korzystne w zapobieganiu sytuacjom awaryjnym lub ich skutkom, a także zapewnianiu pomocy w nagłych wypadkach.

Zalecenia dotyczące wyboru

Musisz wybrać namiot nadmuchiwany w oparciu o szereg kryteriów, które pozwalają nie tylko poruszać się po asortymencie, ale także wybrać najbardziej odpowiednią dla Ciebie opcję.

Cel przejęcia jest podstawowym czynnikiem. Jeśli planujesz wybrać taki produkt dla turystyki, należy zwrócić szczególną uwagę na takie wskaźniki, jak wytrzymałość materiału, wyposażenie z grzejnikiem. Model turystyczny powinien zawierać zestaw naprawczy i być odporny na uszkodzenia, aby w przypadku przełomu jednego miejsca namiot nie stał się całkowicie bezużyteczny.

A także modele kempingowe sugerują niezbyt duże wymiary. Aby stworzyć kamper, bardziej odpowiednie jest zakupienie większego namiotu nadmuchiwanego typu. Pożądane jest, aby konstrukcja była pneumatyczną ramą. Dokładny rozmiar należy również obliczyć na podstawie wymiarów samej maszyny.

Jeśli nie chcesz poświęcać dodatkowego czasu lub energii na poszukiwanie pompy, zwróć uwagę, czy została ona uwzględniona, czy też była to konstrukcja samopompująca.

Dla niektórych ważny jest również element estetyczny przy wyborze takiego namiotu. Przed zakupem sprawdź, jak model będzie wyglądał niezmontowany. W niektórych przykładach wykonania może istnieć przezroczysty dach; liczba otworów okiennych również się zmienia.

Subtelności instalacji

Przed zakupem namiotu nadmuchiwanego formatu należy zapoznać się z funkcjami jego instalacji. Produkty z nadmuchiwanymi łukami, dzięki którym tworzona jest rama całego ciała, są układane zgodnie z pewną zasadą.

 • Ostrożnie wyczyść miejsce, w którym będzie stała konstrukcja. Jeśli namiot jest bezramowy, taki drobiazgowy wybór lokalizacji nie jest konieczny.
 • Rozciągnij spód namiotu na ziemi i przymocuj go do krawędzi kołkami. Ścierka do podłogi powinna być możliwie równa.
 • Następnie wypełnij łuki mocujące powietrzem za pomocą pompy lub zintegrowanego elementu.
 • Nad wejściem niektórych modeli znajduje się specjalna część - łuk wykonany z włókna szklanego, który tworzy przyłbicę.

Przejrzyj nadmuchiwany namiot w następnym filmie.

Zostaw Swój Komentarz