Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Jak złożyć namiot?

Kemping zyskał ogromną popularność. Ludność, zmęczona zgiełkiem miasta, stara się spędzić kilka dni z przyjaciółmi lub rodziną w lesie lub nad brzegiem rzeki. Na taką wycieczkę musisz mieć zapasy, sprzęt wędkarski (opcjonalnie) i sprzęt kempingowy, których głównym elementem jest namiot. Musi być w stanie zainstalować, a następnie zdemontować i złożyć.

Jak rozmontować?

Aby mieć pojęcie o montażu i demontażu namiotów, należy mieć wstępną wiedzę na temat ich konstrukcji, rodzajów i przeznaczenia.

Namioty można podzielić na kilka głównych typów.

 1. Namioty wykonane w formie kopuły lub kuli. Są bardzo dobre, gdy są używane przy złej pogodzie, na przykład, gdy na zewnątrz jest silny deszcz i silny wiatr. Jednak ich waga jest imponująca ze względu na łuki ramy - może osiągnąć 5-6 kg.
 2. Struktury o kształcie cylindrycznym są mniej stabilnymi próbkami. Ale takie namioty są znacznie bardziej pojemne niż inne opcje. Są również nazywane tunelami.
 3. Są bardzo trwałe, zaprojektowane na długie wędrówki, namioty sztormowe.
 4. Najpopularniejszym typem jest namiot. Waży 3,5-4 kg i jest najczęściej używany na wycieczki do natury.

Zwykle jest to konstrukcja ramowa, która jest montowana na środkowych słupkach i rozciągana za pomocą przekładek.

Musisz zmontować namiot w taki sposób, aby w wyniku wszystkich działań otrzymałeś paczkę, którą można umieścić w pokrowcu. Zasada demontażu wszystkich rodzajów namiotów jest prawie taka sama.

Zwykły dwuwarstwowy namiot turystyczny z ramą wykonaną z włókna szklanego należy zdemontować zgodnie z zasadą opisaną poniżej.

 1. Na samym początku musisz obejść namiot i wyciągnąć rękoma wszystkie kołki, które przytrzymują druty odciągające (przekładki). Następnie wszystkie liny powinny być zwinięte. Możesz zgiąć każdy z nich dwa lub trzy razy i zacisnąć w supeł, który rozwiązuje się spontanicznie. Wyjęte kołki należy umieścić w małej torbie.
 2. Następnie wszystkie istniejące zamki są zapinane przy wejściach, a górny namiot jest odłączany. Musi być wysuszony, ponieważ kondensat zawsze gromadzi się w środku. Zaleca się odłożenie markizy gdzieś w pobliżu namiotu, obracając ją z tyłu.

Jeśli nie ma możliwości ani czasu na wysuszenie markizy, musisz to zrobić po powrocie do domu, ponieważ wilgotny materiał namiotu może z czasem pokryć się grzybem i zgnilizną.

Namiot ramowy może mieć łuki zewnętrzne i wewnętrzne.

Jeśli łuki są wewnętrzne, musisz najpierw sprawdzić namiot. Upewnij się, że nie ma w nim żadnych obiektów. Następnie musisz usunąć łuki ramy, po czym są one zdemontowane i ukryte w osłonie. Może być brakujący lub włączony.

Kiedy łuki ramy ciągną namiot na zewnątrz, najpierw usuwana jest wewnętrzna część namiotu. Podobnie łuki ramy są usuwane z markizy. Ich końce są usuwane z oczek, a wszystkie dostępne zatrzaski są odłączone. Następnie łuki są demontowane i składane w osłonę.

Obie warstwy namiotu są układane na ziemi w celu ich dalszej koagulacji.

Jak złożyć?

Aby złożyć zdemontowany namiot w okrągłą skrzynkę, musisz najpierw zapoznać się z dołączoną instrukcją. Niektóre typy namiotów są składane, a inne poprzecznie. Ostateczny wynik będzie zależeć od tego.

Proces demontażu i pakowania namiotu najlepiej przeprowadzać nie sam, ale z partnerem.

Schemat elementarny obejmuje kilka kroków.

 1. Po podzieleniu namiotu na warstwy, na równej powierzchni (trawa lub gleba), jego zewnętrzna część (namiot) jest rozkładana i składana na pół. Zagięta część powinna przechodzić wzdłuż przedsionka.
 2. Następnie końce przedsionka są wygięte do środka. W ten sposób uzyskuje się figurę o kształcie prostokąta lub kwadratu.
 3. Ten prostokąt musi zostać podwojony. Rezultatem jest długi, prostokątny kształt o mniejszym rozmiarze. Cała długość jest wizualnie podzielona na trzy równe segmenty, a boczne końce są ponownie owinięte do wewnątrz. Prostokąt zostanie już trzykrotnie złożony.
 4. Podobnie musisz zrobić z wnętrzem namiotu: najpierw jest on złożony na pół, a następnie złożony na trzy.
 5. Obie złożone markizy muszą być ułożone jedna na drugiej. Pakowane są łuki i kołki.
 6. Wszystko razem toczy się jak gąsienica, mocno do rolki, po czym jest przymocowana liną lub oplotem.
 7. Ostatnim krokiem jest spakowanie powstałego opakowania w okrągłą skrzynkę.

Jeśli wszystko jest zrobione poprawnie, namiot może się do niego zmieścić bez większych trudności.

Możesz użyć innego sposobu.

Wewnętrzną warstwę namiotu można położyć na zewnętrznej, po czym dwie warstwy są już złożone na pół. Analogicznie końce przedsionka są wygięte do środka i uzyskuje się jeszcze jeden wydłużony prostokąt, który ponownie składa się trzy razy.

Długi bok dwóch warstw namiotu powinien być bardzo ciasno owinięty w kształcie rolki. Powstałe opakowanie powinno pasować do okrągłej skrzynki. Po rozłożeniu namiotu na górze umieszcza się łuki i kołki. Obudowa jest napięta liną.

Namiot automatyczny

W ostatniej dekadzie pojawił się namiot składany, który chętnie kupują turyści i rybacy. Ich wyróżnikiem w porównaniu z innymi rodzajami namiotów jest ich niska waga. Po złożeniu namiot łatwo mieści się w torbie plecaka, która jest noszona za plecami entuzjasty spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Rynek obejmuje towary producentów krajowych i zagranicznych, ale wiodącą pozycję zajmują urządzenia turystyczne wyprodukowane w Chinach.

Jest dostępny w różnych rozmiarach, ale najczęściej rozmiar różni się o 7-10 cm od wskazanego na opakowaniu.

Te projekty są kupowane częściej niż inne ze względu na niską cenę i łatwość instalacji.

Bardzo często wędkarz kupuje automatyczny namiot na zimowe wędkowanie. Na dole pod otworem znajduje się zapinany na zamek otwór, dzięki czemu można rozstawić namiot w zimie na lodzie nie tylko w pobliżu miejsca połowów, ale bezpośrednio nad nim.

Każdy automatyczny projekt wykonany jest ze stali sprężynowej. Na zewnątrz jest osłonięty materiałem (poliester).

Proces montażu obejmuje kroki opisane poniżej.

 1. Po odpoczynku automatyczny namiot musi zostać uwolniony od przedmiotów.
 2. Wszystkie zamki muszą być zapięte na samym początku. Następnie namiot składa się na pół, a spód (część wewnętrzna) jest usuwany pod zewnętrzną markizą - otrzymujemy trójkąt, który przypomina portfel zapinany na zamek. Góra takiego trójkąta jest górą urządzenia, a części boczne spadają na dół.
 3. Lewą ręką musisz wziąć górę, a prawą ręką przymocuj jedną z boków od dołu, po czym musisz połączyć ręce i pociągnąć obie strony do środka. Automatyczne urządzenie powinno działać - same łuki stalowe zaczynają się skręcać z cyfrą ósmą. Pozostają tylko dwiema rękami, aby pomóc namiotowi uformować się, wkręcić go w tę formę, po czym zamieni się w koło. W ten sposób namiot zostanie złożony. Następnie powinieneś wysłać go do skrzynki i ostrożnie wypełnić wiszące części tkaniny, jeśli występują.

Zimowy namiot wędkarski, który może być również kwadratowy, składa się dokładnie tak samo, jak trójkątny wzór.

Po przekątnej musisz pociągnąć rogi namiotu do środka - wynikiem jest kwadratowy kształt. Lewa ręka powinna wziąć górny przekątny koniec materiału, a prawa ręka powinna być skoncentrowana na prawym górnym rogu.

Następnie wykonuje się okrężne ruchy dłoni. Lewa ręka powinna się odwrócić w kierunku od siebie, a prawa ręka powinna się obrócić w kierunku siebie. Namiot jest skręcony w ósemkę i koło, które łatwo mieści się w pokrywie.

Dzieci

Każdy namiot dla dziecka ma inny design niż sprzęt dla dorosłych. Może zawierać tunele, kilka wejść, może mieć kształt kwadratowy lub trójkątny i, oczywiście, mieć kolorowy kolor.

Sprzedawcy powinni zapoznać kupujących z metodami montażu i zbierania różnych form kempingów dla dzieci.

Lepiej je składać i demontować, po wcześniejszym przygotowaniu. Możesz to zrobić w domu, a nie po raz pierwszy na kempingu - takie podejście pomoże zdobyć doświadczenie i pewność, że na przykład dzieci nie pozostaną bez własnego miejsca do spania, jeśli ich ojciec z jakiegokolwiek powodu nie rozbije namiotu. .

Kwadratowy lub prostokątny namiot dziecięcy w kształcie domu można złożyć na dwa proste sposoby, które opisano poniżej.

 1. Musisz stać przed dowolną ścianą namiotu (domu), która wygląda jak kwadrat. Konieczne jest uchwycenie jego krawędzi rękami, podczas gdy namiot powinien stać na bocznym żebrze, aby jego góra spoglądała do przodu, a na osobę - należy go odwrócić do góry nogami. Prawa ręka powinna być przesunięta w lewo, unosząc ją ponad drugą rękę. Wraz z zbliżeniem dłoni rama namiotu na ósmej figurze zaczyna się składać. Rezultatem powinny być pierścienie, które są ustawione jeden na drugim. Następnie automatyczny sprzęt dla dzieci bardzo łatwo pasuje do walizki.
 2. Służy do zbierania namiotu, gdy nie można było zwinąć kwadratowego namiotu w kształcie ósemki.

W tej sytuacji ściany najpierw się składają. Dno unosi się prawą ręką do góry. Lewą ręką musisz chwycić boczne żebro, a następnie przycisnąć bok do podniesionego dna namiotu, to znaczy owinąć go pierścieniem w kierunku dołu.

Druga strona namiotu jest dociskana do uformowanego pierścienia. Koło zamyka się. Namiot jest gotowy do umieszczenia w pokrowcu.

Chiński automatyczny namiot dla dzieci w kształcie trójkąta jest montowany w inny sposób.

 1. Jedno z trzech żeber należy odepchnąć od siebie w kierunku wnętrza namiotu. W takim przypadku gumy mocującej nie należy wsuwać w środek wyposażenia kempingowego.
 2. Gdy żebro jest schowane, namiot składa się w trójkąt. Jedną ręką musisz chwycić górę trójkąta i zacząć obracać go wokół osi - namiot automatycznie składa się do ósmej i przybiera kształt koła. Powstały okrąg jest przymocowany elastyczną taśmą i wysłany do skrzynki.

Turysta

Automatyczny produkt turystyczny dla turystów rozwija się zgodnie z określonym algorytmem.

Może mieć dowolny kształt - w zasadzie jest kwadratem, prostokątem lub trójkątem. Jaka forma wyposażenia kempingowego tak naprawdę nie ma znaczenia.

 1. Powinieneś wziąć go obiema rękami na równoległych twarzach i złożyć ręce razem, składając w ten sposób cały namiot, jak książkę, razem. Okazuje się, że jest to płaska postać o określonym kształcie.
 2. Sam namiot należy postawić na podstawie. Na przykład, z trójkątnym kształtem sprzętu turystycznego, jego dwie twarze będą na ziemi, a góra pozostanie na górze.
 3. Następnie musisz pociągnąć górę namiotu w dół w kierunku podstawy i przytrzymać go stopą, aby się nie poruszyła. Dwiema rękami musisz zwinąć namiot. Automatyczne kąty namiotu u podstawy zaczną się podnosić i składać w okrąg. Przy odrobinie wysiłku proces ten można przyspieszyć. Namiot przybierze formę płaskiego koła, które łatwo mieści się w pokrowcu.

Funkcje programu „osiem”

Fani zimowego rybołówstwa z dużym asortymentem sprzętu kempingowego wolą niedrogie, ale praktyczne namioty chińskie. Taki produkt można łatwo złożyć i złożyć. Nazywa się to „chińską ósemką”. Taki namiot rybacki jest wykonany z wodoodpornego materiału, który jest w stanie wytrzymać atak zimowego deszczu. Przy ujemnych temperaturach zewnętrznych każdy rybak stara się go szybko zainstalować i zdemontować.

Metoda G8 stała się szeroko rozpowszechniona i jest lubiana przez wielu podróżników za jej optymalność i prostotę.

 1. Przede wszystkim należy ustawić produkt w pozycji pionowej. Wszystkie węże i zaciski są odpięte, dzięki czemu powietrze wypływa z jego wewnętrznej części.
 2. Jeśli namiot jest czworokątny lub trójkątny, powinieneś wybrać jedną z twarzy i z wysiłkiem popchnąć ją na przeciwną stronę. W ten sposób namiot składa się w duży trójkąt. Wiszący materiał jest schowany.
 3. Osobliwością zbierania namiotu rybackiego jest to, że należy go postawić do góry nogami. Musisz nadepnąć stopą na wierzch. Obie górne strony są chwytane za ręce i ostrożnie opuszczane do połączenia z punktem, na którym stoi stopa. Pod nim znajduje się właśnie ułożona tkanina. Okazuje się, że jest to rodzaj zacisku namiotu na środku, a żebra unoszą się po bokach.
 4. Należy chwycić te twarze (żebra) rękami i spróbować je przesunąć do tyłu, a następnie do siebie, obracając o 180 stopni, a tym samym składając namiot za pomocą rolki. Maszyna będzie działać, a same łuki zaczną się wyginać. Jedna ręka trzymająca wygięte żebro namiotu powinna znajdować się nad drugą, a obie strony powinny zachodzić na siebie, tworząc okrągły pierścień. Sprzęt kempingowy jest zmontowany, pozostaje tylko schować go w walizce.

Ważnym niuansem jest trening - musisz nauczyć się składać sprzęt w domu. Po tym, jak osoba zaczęła przekręcać go w rolkę, musisz w porę sprowadzić jedno ramię z żebrem namiotowym pod drugim. W takim przypadku zapewniony jest sukces prawidłowej kolekcji.

Możesz złożyć ten sam namiot nieco inaczej - według innego schematu.

 1. Podobnie jak w pierwszym przypadku, żebra są montowane w płaskiej tkaninie. Aby to zrobić, przesuń jedną z twarzy na przeciwną stronę.
 2. Okno namiotu obraca się na przeciwną stronę.
 3. Dwie górne ściany są przyciągane do dolnej podstawy, po czym musisz nadepnąć stopą w miejscu ich połączenia. Te same krawędzie są utworzone po bokach, jak w sytuacji opisanej powyżej.
 4. Następnie musisz przytrzymać rękami każde skrzydło boczne i pociągnąć je w dół do punktu zgięcia namiotu, utrzymywanego przez stopę. W takim przypadku powinieneś przyłożyć jedną rękę z płótnem namiotu pod drugą, tworząc zakładkę i owijając te twarze szalikiem.
 5. Po ich połączeniu jedna ręka zostaje zwolniona, a druga nadal trzyma razem ściany boczne. Wizualnie wygląda jak trójkąt, którego górna część jest przymocowana ręką, podczas gdy reszta materiału wisi nad punktem, w którym znajduje się noga.

Wolną ręką musisz wypełnić płótno namiotu, przesuwając go od siebie do środka, w przestrzeń między dolnym punktem a szczytem. Kemping natychmiast utworzy krąg, który można umieścić w skrzynce.

Aby uzyskać informacje na temat składania maszyny do namiotu zimowego (osiem), zobacz następny film.

Obejrzyj wideo: jak zlozyc namiot 2 seconds qecha decatlon . (Grudzień 2019).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz