Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Kuchnia namiotowa: cechy i odmiany

Fani komfortowego wypoczynku na świeżym powietrzu stosunkowo niedawno mogli ocenić namioty kuchenne, które pojawiły się na rynku sprzętu kempingowego. Ten atrybut turystyczny ma na celu zapewnienie wygody i bezpieczeństwa w procesie przygotowywania żywności na świeżym powietrzu. Są używane głównie na długoterminowych parkingach i na kempingach, ale przydadzą się także podróżującym samochodem.

Cel i urządzenie

Ponieważ gotowanie wymaga swobody ruchów, namioty kuchenne są dość przestronne i mają wysokość około 2 m, dzięki czemu możesz stać na pełnej wysokości. Takie namioty nazywane są namiotami lub po prostu namiotami.

Namioty kuchenne mają miękkie plastikowe okna i zawory wentylacyjne. Materiał ścian musi być szczelny i wodoodporny, gwarantujący ochronę produktów i sprzętu kuchennego przed deszczem i wiatrem. Również materiał musi być ognioodporny, aby zapobiec pożarowi przypadkowej iskry lub gorących naczyń. Zaleca się również stosowanie specjalnego fartucha kuchennego w miejscu, w którym zainstalowany jest piec, aby chronić ściany namiotu przed iskrami i kroplami oleju.

W zależności od wielkości turystycznej namiotowej kuchni Może służyć nie tylko do gotowania, ale także jako jadalnia. W namiotach tego typu zwykle nie ma podłogi, a jest to o wiele wygodniejsze - nie trzeba się martwić o strząsanie okruchów i innych śmieci, co trudno obejść się podczas gotowania.

Ze względu na swój duży rozmiar namiot powinien mieć niezawodne podpory i przedłużki, zapewniające odporność konstrukcji na wiatr. Jest to konieczne, aby chronić przed wywróceniem namiotu i przed wydmuchiwaniem ognia na piecu.

Funkcje

Materiał na letnie modele namiotów ma warstwę ochronną, która chroni materiał przed zniszczeniem pod wpływem promieni słonecznych.

Namiot na wakacje jest zwykle wyposażony w moskitierę, która chroni nie tylko ludzi przed krwiożerczymi owadami, ale także żywność przed muchami. Taką siatkę można zamknąć ściankami wieczorowymi ze ścianami z tkaniny, które lepiej zatrzymują ciepło. Baldachim służący jako wejście można przymocować za pomocą stojaków w formie baldachimu, tworząc dodatkową przestrzeń, chronioną przed opadami.

Namioty letnie odróżniają się od namiotów zimowych lżejszymi rurami ramowymi, co znacznie ułatwia szybki montaż i transport.

Odmiany

Namioty kuchenne lub namioty można podzielić na kilka rodzajów w zależności od miejsca docelowego.

  • Składany namiot. Składa się z markizy i czterech podpór lub prefabrykowanej podstawy. Ściana nie jest dostarczona. Taki namiot waży trochę, jest wygodny w transporcie i szybko się instaluje. Jednak chroni przed silnymi opadami deszczu i owadami. Dlatego składane namioty praktycznie nie są używane jako namioty kuchenne - są to raczej namioty rekreacyjne.
  • Ogród lub camping. Jest wyposażony w ściany i moskitiery, może mieć także okna i wyjmowane ścianki działowe. Świetnie nadaje się na biwak, do odpoczynku lub na łonie natury.
  • Pawilon Bardzo duży namiot, odpowiedni do organizowania różnych wakacji lub rekreacji dużej firmy w przyrodzie. Namiot kuchenny jest za duży.
  • Marsz Ten typ jest najbardziej odpowiedni do zainstalowania w nim kuchni. Namioty kempingowe są lekkie, wodoodporne i wiatroodporne. W takim namiocie zawsze znajdują się moskitiery i okna.

Jak wybrać

Wybierając namiot do aranżacji kuchni obozowej, należy zwrócić uwagę na szereg ważnych parametrów.

To przede wszystkim forma. Najczęstsze są namioty czworokątne, chociaż istnieją opcje z pięcioma lub więcej narożnikami, które zbliżają kształt podstawy namiotu do okrągłego. Wybór zależy od tego, jak planujesz umieścić sprzęt i meble w namiocie.

Następnie należy zwrócić uwagę na konstrukcję ściany. Opcje bezpośrednie zapewniają większą swobodę ruchów na całej długości. Namiot o pochyłych ścianach jest bardziej wiatroodporny.

Dach musi być spadzisty, aby woda deszczowa nie gromadziła się. Pożądane są również zawory odpowietrzające.

Markizy wykonane są z materiałów syntetycznych o różnej cenie i jakości. Droższe modele namiotów mają zadaszenia wykonane z tkaniny poliestrowej.

Podstawa składa się z rur z włókna szklanego lub aluminium. Ta ostatnia opcja jest nieco łatwiejsza.

W warunkach kempingowych waga namiotu jest zwykle ważna. Lekkie modele mają wyższą cenę.

Przegląd namiotowej kuchni „Suite 2x2” z „Mitka” patrz poniżej.

Obejrzyj wideo: Camp-let przyczepo-namioty (Październik 2019).

Zostaw Swój Komentarz