Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Czy można wziąć termos w samolocie?

Wybierając się w podróż lub podróż służbową samolotem, większość ludzi stara się jak najlepiej wykorzystać zasady transportu niektórych przedmiotów na pokładzie. Dlatego często ludzie przyzwyczajeni do picia ulubionego napoju w wygodnej temperaturze wszędzie zabierają ze sobą termos. Z tego artykułu dowiadujemy się, czy w samolocie można zabrać termos do bagażu podręcznego.

Podstawowe zasady dla wszystkich pasażerów

Podczas lotu z tobą, daleko od wszystkich transportowanych przedmiotów są dozwolone. Coś wymaga odprawy, a niektóre przedmioty można zabrać ze sobą na pokład samolotu, czyli w bagażu podręcznym. Oczywiście każda linia lotnicza ma prawo wprowadzić własne ograniczenia dotyczące transportu niektórych przedmiotów w kabinie. Jednak w przypadku obecności w torebce lub plecaku termosu z jedzeniem lub ulubionym napojem istnieje prawnie zatwierdzony zakaz.

Zgodnie z ustalonymi standardami dopuszcza się zabieranie ze sobą na pokład samolotu płynów w łącznej ilości nie większej niż litr, i należy je wlewać do przezroczystych butelek o pojemności nie większej niż 100 ml. Wszystkie butelki ułatwiające proces kontroli najlepiej zapakować w przezroczystą torbę z zamkiem błyskawicznym, którą można kupić w sklepie papierniczym.

Wszystkie pastowate, kremowe substancje, żywność w puszkach, przetwory, miód, szampon, puszki z aerozolem, a nawet czerwony kawior również podlegają takim cechom transportowym. Zasada ta nie dotyczy produktów płynnych zakupionych w sklepie wolnocłowym nie więcej niż dzień temu. Podjęto takie środki ostrożności, aby zapobiec atakom terrorystycznym podczas lotów. Dlatego termos z napojem niewidocznym w tym pojemniku nie może być transportowany w ten sposób.

Ponadto, od tego czasu metalowa obudowa statku powoduje wzrost zainteresowania pracowników ochrony na lotnisku zabronione substancje mogą być ukryte w ścianach naczynia.

Ograniczenia te nie oznaczają niemożności wypicia filiżanki aromatycznej kawy lub zaspokojenia pragnienia zimną wodą mineralną podczas lotu. Na pokładzie stewardessy są zawsze gotowi pomóc i podać pożądany napój w wystarczającej ilości i po określonej cenie.

Wyjątkowe skrzynie do transportu napełnionego termosu

Jeśli wraz z dorosłymi pasażerami małe dzieci, które potrzebują specjalnego jedzenia dla dzieci, udają się na wycieczkę, pracownicy linii lotniczych spotkają się z nimi. W termosie może być zarówno przygotowana porcja jedzenia dla dziecka, jak i przegotowana woda o odpowiedniej temperaturze do przygotowania mieszanki. Zazwyczaj strażnicy traktują pasażerów z niemowlętami bardziej protekcjonalnie, jednak podczas lotu do innego kraju należy wziąć pod uwagę jego zasady. Ponadto nie należy być zbyt gorliwym i zbierać za dużo jedzenia dla dziecka w jego bagażu podręcznym, wystarczy wziąć tę kwotę z obliczenia czasu lotu.

Ponadto wyjątkiem może być konieczność przyjmowania określonych leków, z którymi potrzebny jest określony reżim temperaturowy. Jednak w takiej sytuacji same ustne argumenty nie wystarczą. Funkcjonariusze ds. Bezpieczeństwa poprosą cię o dostarczenie dokumentu z zaświadczeniem lekarskim o takiej potrzebie.

W innych przypadkach, aby uniknąć sytuacji konfliktowych i nadmiernej uwagi podczas inspekcji przed lotem, zaleca się pozostawienie metalowego naczynia w bagażniku.

Wybierając termos w samolocie do transportu płynów, powinieneś odpowiedzialnie podejść do tego problemu. Jednym z głównych kryteriów jest szczelność pokrywy. W przeciwnym razie ważne dokumenty i przedmioty osobiste z bagażu podręcznego mogą zostać uszkodzone. Nie zapomnij o wymiarach metalowego naczynia. Nawet z pilną potrzebą zabrania ze sobą na pokład samolotu termosu, powinieneś wybrać kompaktowy przedmiot, który nie zajmuje dużo miejsca i nie wywoła ciekawości.

Czy mogę przewozić pusty termos w bagażu podręcznym?

Chociaż dla niektórych wydaje się to niepraktyczne, wielu jest zaniepokojonych takim pytaniem. Dzieje się tak, gdy osoba martwi się o bezpieczeństwo metalowego statku w bagażu. Chociaż celnicy mogą mieć pytania dotyczące metalowych przedmiotów w bagażu podręcznym, zakaz opróżniania przedmiotu na napoje nie ma zastosowania.

W praktyce zdarzają się przypadki, gdy niekompetentni pracownicy lotniska starają się zapobiegać przechodzeniu stalowych pojemników nawet w sytuacjach dozwolonych przez przepisy. Następnie musisz spokojnie zwrócić uwagę lista przedmiotów zabronionych w bagażu podręcznym, ponieważ wszystko, co nie jest zabronione, jest dozwolone.

W związku z tym zasady transportu lotniczego PJSC Aeroflot są publicznie dostępne na stronie internetowej firmy i są regularnie aktualizowane. Ostatnie zmiany zostały wprowadzone w lutym 2016 r.

O tym, co możesz zabrać do bagażu podręcznego, zobacz następny film.

Obejrzyj wideo: 5 sposobów na. . PLASTIKOWE BUTELKI (Listopad 2019).

Zostaw Swój Komentarz