Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Thermos Biostal: jakie są i jak wybrać?

Fani zajęć na świeżym powietrzu potrzebują wygodnego termosu wysokiej jakości. Właśnie takie cechy mają produkty marki Biostal. W artykule przyjrzymy się bliżej asortymentowi tej rosyjskiej firmy, a także zastanowimy się, jakie są i jak wybrać niezawodny produkt.

O producencie

Firma Biostal, założona w 1994 roku, jest dobrze znanym producentem termosów budżetowych, kubków termicznych, kolb i patelni na rynku krajowym. Jednocześnie termosy ze stali nierdzewnej są głównym obiecującym kierunkiem firmy. W 2008 r. Oferta została poszerzona o nowe produkty „Łowiectwo” i Fler. W 2012 roku firma rozpoczęła produkcję niedrogich patelni.

Od 2015 roku termos Biostal jest produkowany we własnej fabryce w Moskwie. Obecnie jest wiodącym rosyjskim producentem termosów ze stali nierdzewnej produkowanych pod własną marką.

Zalety i wady

Niewątpliwymi zaletami termosów Biostal są atrakcyjna cena, przyzwoita jakość i dobre właściwości izotermiczne. Całkowicie metalowa konstrukcja zapewnia wystarczający margines bezpieczeństwa do pracy w warunkach polowych.

Każdy model ma swój własny czas na utrzymanie temperatury napoju i waha się od 8 do 19 godzin. Ten czas wystarczy, aby napój był gorący podczas krótkiej wędrówki po wsi lub podczas długiej podróży samochodem. Do produkcji termosów stosuje się materiały przyjazne dla środowiska, co jest ważnym czynnikiem. Dzięki materiałowi produkcyjnemu są łatwe do czyszczenia.

Stosunkowo niewielki asortyment jest dobrze przemyślany. Wszystkie produkty izotermiczne są podzielone na serie i linie dla określonych warunków pracy.

W zależności od celu różnią się głównie objętością i średnicą szyi. Wąskie i wysokie termosy są przeznaczone do napojów. Termosy z szeroką szyjką i specjalną osłoną są uniwersalne, ale istnieją modele zaprojektowane specjalnie do żywności.

Wady można rozważyć stosunkowo niewielka gama modeli i niska ergonomia: Termos Biostal prosty i dość wysokiej jakości, ale bez zaawansowania technologicznego. A także wielu uważa raczej duże rozmiary niektórych modeli za minus w porównaniu do produktów innych producentów.

Odmiany

Asortyment termosów Biostal jest zróżnicowany. Jednocześnie zakres modeli jest podzielony na następujące główne obszary:

 • do napojów o wąskiej szyi;
 • uniwersalny do napojów i potraw z szerokim gardłem;
 • termomugi o różnych konfiguracjach.

Modele różnią się wielkością i mniejszymi rozwiązaniami technicznymi. Rozważmy niektóre z nich bardziej szczegółowo.

Kubki Termos

Seria kubków „NE” to linia modeli wykonanych ze stali nierdzewnej i plastiku, w różnych objętościach. Ponieważ obudowa jest zamknięta w plastiku, dostępnych jest kilka kolorów. Konstrukcja kubków z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom wygody i gorącej herbaty. Produkty z serii oznaczonej „NE” różnią się wielkością, co jest oznaczone liczbą obok litery.

Na przykład „NE-400” - lekki kubek termiczny ze stali nierdzewnej o pojemności 0,4 l. Mały kubek z uszczelnioną izolacją termiczną jest doskonałym wyborem do użytku w biurze lub w domu. W takim kubku napój nie ochładza się przez długi czas, nie pali dłoni, nie rozpryskuje się na krawędzi podczas trudnego obchodzenia się. Dostępny w 3 kolorach: niebieskim, zielonym i różowym.

„NE-400P” to uniwersalny kubek wykonany ze stali nierdzewnej i plastiku. W tym kubku możesz przechowywać napoje, buliony lub inne gorące potrawy. Nie lekceważ okazji, aby zjeść gorącą przekąskę w środku dnia roboczego. Kubek jest piękny i stylowy, co jest ważne i przyjemne.

„NE-420F” - piękny stylowy kubek ze stali nierdzewnej, dostępny w dwóch kolorach. Wygodny uchwyt wykonany z tworzywa sztucznego nie pozwoli na poparzenie dłoni. Węższa szyjka dodaje właściwości termoizolacyjnych, a także zapobiega rozlaniu napoju. Objętość kubka podana jest w literze - 0,42 l.

„NM-B” - seria klasycznych kubków ze stali nierdzewnej bez dodatków stylistycznych, dostępna w następujących tomach:

 • 0,22 l;
 • 0,3 l;
 • 0,33 l;
 • 0,35 l;
 • 0,37 l;
 • 0,45 l.

„NM-C” - różnią się od poprzedniej serii kubków ze stalowym uchwytem, ​​zunifikowanym z korpusem i obecnością pokrywki z zaworem. Dostępne są następujące objętości: 0,22 L, 0,3 L, 0,35 L i 0,45 L. Kolor nadwozia jest dostępny tylko w stali. Kubek jest łatwy do czyszczenia.

„NMP-P” - seria kubków sugerujących działanie w samochodzie. Urządzenie dolnej części kubka pozwala na umieszczenie go w uchwycie na kubek. Dostępne są dwie wersje: stalowa obudowa i plastikowa obudowa. Kubki różnią się nieznacznie wyglądem: urządzenie rączki i pokrywy.

Taki kubek będzie doskonałym urządzeniem samochodowym i pozwoli cieszyć się mocną gorącą herbatą lub kawą, stojąc w korku.

Klasyczne termosy

Na zewnątrz wszystkie klasyczne termosy biostalowe są podobne: stalowa obudowa, czarny korek, te same właściwości izotermiczne. Różnice techniczne są nieznaczne: w zależności od przeznaczenia termosy z serii Classic różnią się objętością, średnicą gardła, obecnością lub brakiem drugiego kubka w pokrywce, strukturą korka, obecnością rączki i kompletności (niektóre modele są wyposażone w pasek i torbę).

Jednym z klasycznych modeli są Biostal NB-750Z i NB-1000Z.

Biostal NB-750Z i NB-1000Z z wąską szyjką różnią się tylko objętością: odpowiednio 750 ml i 1 l. Specyfika modelu polega na urządzeniu pokrywki: w korku znajduje się pojemnik z sitkiem do liści herbaty lub zbierania trawy.

Biostal NG-1000-1 - klasyczny termos ze stali nierdzewnej do uniwersalnego zastosowania, ma objętość 1 litra. Wyposażony w szeroką szyjkę i podwójne wieko, pozwalające nie tracić ciepła, wykorzystując jedynie niewielką średnicę. W termosie można przechowywać nie tylko żywność, ale także napoje. Pokrywa jest wyposażona w dodatkowy kubek. Na obudowie znajduje się stalowy uchwyt. W zestawie pasek do noszenia.

„Sport”

Linia modeli „NBP” i „NBP-C” wyróżnia się wzorem i lakierowaniem etui, które chroni dłonie na zimno i sprawia, że ​​operacja jest wygodniejsza. Termosy „NBP-C” malowane na czarno. Korek z przyciskiem umożliwia nalewanie napojów bez konieczności odkręcania pokrywki.

„Polowanie”

Serię naczyń termoizolacyjnych prezentują cztery modele:

 • „NBP-B”;
 • „NYP-P”;
 • „NBA”;
 • „NBA-R”.

Termosy tej linii są zaprojektowane specjalnie do warunków podróży. Obudowa NBA-R jest pokryta lakierem ochronnym, a obudowa NYP-P jest wyposażona we wstawkę ze sztucznej skóry, która ułatwia pracę w mróz. Temperatura napoju jest utrzymywana przez cały dzień, co osiąga się dzięki wąskiej szyi i podwójnej izolacji termicznej zatyczki. Termosy z literą „NBP-B” są wyposażone w walizkę.

Szeroki dekolt

Termosy z szerokimi ustami przeznaczone są do napojów, pierwszego i drugiego dania, idealne do przechowywania zupy. Termosy o dużej pojemności z hermetycznymi pojemnikami umożliwiają jednoczesne przechowywanie kilku porcji żywności, a także są wyposażone w specjalną osłonę, która zwiększa właściwości termoizolacyjne i ułatwia przenoszenie. Niektóre modele są wyposażone w uchwyt. Obudowa niektórych modeli pokryta jest lakierem ochronnym.

Jedzenie odbywa się z pojemnika, jeśli jest dostępny, z pokrywki lub bezpośrednio z samego termosu.

Zasady wyboru

Każdy dokonuje wyboru indywidualnie. Imponujący asortyment pozwala wybrać miskę termoizolacyjną do każdych warunków pracy:

 • w domu duża objętość nie zawsze jest ważna, mile widziany jest ładny design;
 • w warunkach marszu ważna jest wytrzymałość, zwartość i niska waga przy objętości, którą należy obliczyć na podstawie liczby użytkowników;
 • w warunkach zimowych wygodnie jest używać futerałów pokrytych lakierem ochronnym, aby zapobiec przyklejaniu się dłoni;
 • jeśli przypuszcza się przechowywanie żywności, warto spojrzeć na uniwersalne modele z szerokimi ustami;
 • kiedy potrzebujesz modelu do przechowywania żywności, powinieneś spojrzeć na specjalne termosy z pojemnikami i wygodną osłoną do transportu;
 • w podróży wygodne są kompaktowe modele, które mieszczą się w uchwycie na kubek lub nie zajmują dużo miejsca.

Przy wyborze naczynia termoizolacyjnego należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Ważny czynnik, taki jak cena. Termos jest kupowany przez długi czas, więc powinien być wygodny i taki jak ten. Warto obliczyć dopuszczalną objętość: dla jednej osoby wystarczy do 1 litra, dla firmy lub rodziny potrzebne są termosy od 1 do 2 litrów.

Recenzje klientów

Użytkownicy ogólnie pozytywnie oceniają produkty marki Biostal. Zauważ, że jest to niedrogi termos warty zapłaconych za to pieniędzy. Optymalny stosunek ceny do jakości. Wytrzymała termos ze stali nierdzewnej z metalową kolbą nie boi się uderzeń, jest łatwy w czyszczeniu, stanie się prawdziwym towarzyszem w drodze, wędkowania lub polowania, a także doda komfortu na wsi i przyda się w domu.

Przed nalaniem gorącego napoju doświadczeni użytkownicy zalecają podgrzanie termosu wrzącą wodą. Następnie ciepło jest utrzymywane od rana do wieczora, co wystarcza na wycieczkę do natury lub na ryby. Niektóre modele palą napój do 16 godzin, po czym zaczynają powoli się ochładzać, ale wystarczy to na operację w ciągu dnia.

Mile zaskakuje klientów jakością samego produktu, ale lakier czasami zmywa się agresywnymi detergentami. Korki z zaworami należy dokładnie umyć, można zagotować.

Produkty są pakowane w wysokiej jakości, uzupełnione instrukcjami, dodatkowy korek jest prezentem dla niektórych modeli, w wyniku czego w zestawie znajdują się dwa korki: z dozownikiem i bez.

O tym, czym są termosy Biostal, zobacz następny film.

Obejrzyj wideo: Bidon PRIMUS 0,6l - Recenzja Simon D. PL (Luty 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz