Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Nadmuchiwane materace do spania: rodzaje i subtelności do wyboru

Sen jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka. Pozwala nam odpocząć po przebudzonym reżimie, a ciało zyskać siłę i przywrócić je po spędzeniu dnia. Jakość snu zależy od wielu czynników.

Jedną z najważniejszych jest powierzchnia, na której śpimy. Nie zawsze można spać na wygodnym łóżku z przyjemnym i miękkim materacem ortopedycznym. W różnych warunkach często konieczne jest użycie materaca powietrznego do spania, który zwykle rozkłada się na podłodze. Spróbujmy dowiedzieć się, jak wybrać takie rozwiązania, aby za pomocą tych produktów można było dobrze spać.

Funkcje

Zastosowanie materaca powietrznego do spania jest doceniane nie tylko przez fanów podróży i rekreacji na świeżym powietrzu, ale także przez osoby, które często przyjmują gości w domu. Obecne modele na rynku praktycznie nie ustępują znanym materacom ortopedycznym, dlatego mogą z łatwością zastąpić nawet łóżko w pokoju. Ale powinieneś wybierać je ze szczególną ostrożnością. Takie rozwiązanie jest wygodne ze względu na oszczędność miejsca, ponieważ w ciągu dnia można łatwo złożyć i schować do szafy, a wieczorem dzięki pompie elektrycznej można uzyskać dobre łóżko w ciągu kilku minut. A koszt takich rozwiązań jest znacznie niższy niż w przypadku tradycyjnych łóżek. Tak, a do łóżka nadal musisz kupić materac. I tutaj wszystko jest rozwiązane w prosty i łatwy sposób.

Zalety i wady

Należy wziąć pod uwagę zalety i wady takich rozwiązań, aby zrozumieć, czy można stale spać na tych materacach. Jeśli mówimy o korzyściach, należy je nazwać:

 • doskonała elastyczność;
 • komfort;
 • higiena;
 • przystępny koszt;
 • lekka waga;
 • średnie wymiary;
 • możliwość szybkiego dodania koi w pokoju;
 • hipoalergiczność.

Materace powietrzne są łatwe w transporcie, co czyni je doskonałym rozwiązaniem do spania w różnych warunkach. Łatwo jest przywrócić je do pracy za pomocą pompy i łatwo złożyć z powrotem. Nie gromadzą nieprzyjemnych zapachów, kurzu i wilgoci. A obecność warstwy powietrza pozwala spać na nich nawet na ziemi lub na zimnej podłodze. A wybór materacy na rynku jest po prostu ogromny.

Ale, jak każdy produkt, materac powietrzny ma również swoje wady. Na przykład modele z niższej półki i rozwiązania klasy średniej zwykle są dostarczane bez pompa elektryczna. Dlatego jest to konieczne kup oddzielnie. Ponadto takie produkty nie są zbyt trwałe, ponieważ warstwa ochronna jest tutaj po prostu uszkodzona i nie zawsze jest możliwe natychmiastowe znalezienie miejsca na wyciek powietrza. Z tego powodu produkt zaczyna powoli spuszczać powietrze.

Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli w domu są dzieci, które lubią aktywne gry lub zwierzęta domowe.

Oczywiście, jeśli wybierzesz model droższy, będzie trwał dłużej. Ale tutaj należy również zrozumieć, że nie każdy może spać na nim stale. Faktem jest, że dla osób z chorym kręgosłupem nawet opcje z efektem ortopedycznym nie mogą zapewnić niezbędnego wsparcia tej części ciała w nocy. Jest to zatem kolejna wada takiego produktu.

Ale generalnie jest jeszcze więcej zalet niż wad. Oznacza to, że materac powietrzny jest świetną opcją, aby używać go jako głównego środka do spania przez cały czas..

Gatunek

Jeśli mówimy o rodzajach materacy powietrznych, istnieje kilka kategorii:

 • modele z pompą;
 • sofy materacowe;
 • plaża
 • turysta;
 • dla dzieci;
 • ortopedyczne;
 • do codziennego użytku.

Powiedzmy teraz kilka słów o każdym typie. Model wyposażony w automatyczną pompę odpowiedzialną za pompowanie będzie droższy niż modele, w których stosowane są pompy typu mechanicznego. Nadmuchiwanie i wydmuchiwanie produktu za pomocą urządzeń samochodowych odbywa się w odpowiednim trybie i nie jest tu potrzebna pomoc człowieka. Ale w modelach z pompami mechanicznymi osoba będzie musiała samodzielnie pompować powietrze i odpowietrzyć je.

Mówiąc o sofach, trzeba powiedzieć, że materace mogą być używane nie tylko jako łóżko, ale także jako sofa, którą można łatwo przenosić z miejsca na miejsce. W razie potrzeby można go łatwo zmontować, aby zwolnić miejsce w pokoju.

Plaża służy do pływania i aktywności na świeżym powietrzu. Różnią się od innych kategorii lekkością i wysoką stabilnością.

Modele dla dzieci są odpowiednie dla dzieci od 3 lat. Są pełnoprawnym miejscem do spania dla dziecka, które można łatwo złożyć i rozłożyć. Ortopedyczny materac powietrzny służy do zmniejszania bólu pleców i dolnej części pleców. Takie rozwiązanie od dawna okazało się skuteczne w przypadku problemów z kręgosłupem, a także zapalenia korzonków i reumatyzmu.

Materac może zapewnić ten efekt, ponieważ jest wyposażony we wbudowany regulator sztywności. Ta funkcja techniczna umożliwia dopasowanie powierzchni produktu do każdej konkretnej osoby.

Materace podróżne służą do biwakowania lub pieszych wędrówek. Mają wysoką wytrzymałość i kompaktowy rozmiar. Ich konstrukcja została przemyślana w taki sposób, że mogą stać się kompletnym zamiennikiem mat. To rozwiązanie można łatwo umieścić w namiocie lub zwinąć, a następnie spokojnie włożyć do torby lub plecaka.

Modele do codziennego użytku różnią się od innych tym, że są wykonane z trwałych materiałów o dużej gęstości. Wynika to z intensywności użytkowania, która zwiększa ryzyko przebicia. Z tego powodu są zwykle wykonane z lateksu lub poliuretanu, które są znacznie mocniejsze niż inne materiały.

Wymiary

Jeśli mówimy o rozmiarze materaca powietrznego, to według tego kryterium może być:

 • singiel;
 • półtora;
 • podwójnie.

Wszystkie te modele mają zwykle tę samą długość, która wynosi około 2 metrów. Jeśli mówimy o grubości, lepiej jest preferować grubszy materac. Zbyt cienkie modele są krótkotrwałe. Jeśli materac jest wysoki, to po napompowaniu będzie znacznie bardziej stabilny niż analog o małej grubości. Z drugiej strony po złożeniu zajmie więcej miejsca i waży więcej.

Średnia grubość materacy sprzedawanych obecnie na rynku wynosi około 30 centymetrów.

Tutaj trzeba to dodać analizując parametry materaca, należy przejść od miejsca, w którym zostanie on użyty: w namiocie, w letnim domu, w przyrodzie. Oznacza to, że powinieneś również skupić się na tym, jaką przestrzeń będziesz musiał umieścić materac. Zakup dużego materaca do małego pokoju nie jest dobrą decyzją, co przyniesie wiele niedogodności.

I tutaj powinniśmy podać klasyfikację rozmiarów wśród producentów, która nieco różni się od tego, co znamy. Według niej wszystkie materace są podzielone na następujące kategorie:

 • Jr. Twin
 • Twin
 • Double
 • Królowa
 • Królu

Pierwsze trzy kategorie powtarzają wspomnianą wcześniej klasyfikację.

 • Jr. Twin - pojedynczy rozmiar, którego parametry wynoszą 76 na 191 cm. Jest to opcja plażowa, ponieważ taki materac będzie bardzo wąski. Ma małą masę, z tego powodu nie ma dużej stabilności.
 • Twin - rozmiar półtora o parametrach 99 na 191 cm. Najlepsze rozwiązanie dla jednej osoby, ponieważ w tym przypadku stabilność jest lepsza, a szerokość materaca większa.
 • Double - Podwójna opcja o parametrach 137 na 192 cm, chociaż dwie osoby tutaj będą trochę ciasne.
 • Królowa będzie nieco szerszy i dłuższy o parametrach 152 na 203 centymetry. Takie wymiary wystarczą, aby dwie osoby czuły się komfortowo w nocy.
 • Materace King mają parametry 183 na 203 cm.

Materiały

Nadmuchiwane materace są najczęściej wykonane z polichlorku winylu, wodoodpornego winylu lub plastiku. Są stosowane specjalny spray, który pozwala na pozostanie pościeli, gdy dana osoba śpi. Nie możesz go użyć, ponieważ ta warstwa jest dość przyjemna w dotyku. Jeśli maszeruje materac, jego rozpylanie będzie inne. Tak, a takie materace są najczęściej wykonane z gumy, ponieważ nie powinny przeciekać wilgoci i powinny być wygodne do prania.

Jeśli mówimy o winylu, to jego główna jakość będzie wodoodporna. W dotyku przypomina welur. Idealnie trzyma pościel podczas snu i nie zsuwa się z powierzchni materaca. Jednocześnie bardzo trudno jest oczyścić go z piasku. Pod wpływem niskich temperatur nabiera nadmiernej sztywności. Jeśli mówimy o plastiku, to powierzchnię tę można opisać jako gładką, na której nie pozostają zanieczyszczenia, kurz i piasek. Jest wygodny do mycia. Nie przepuszcza wody, ale słabo trzyma pościel.

Ale ogólnie lepiej jest położyć kratę lub koc na takich powierzchniach przed pójściem spać i już położyć na nich pościel.

Ocena najlepszych modeli

Dajemy najwyższej klasy modele, które zdaniem konsumentów zasługują na uwagę tych, którzy w najbliższej przyszłości kupią materac powietrzny lub szukają rozwiązania wysokiej jakości. Najbardziej znane na rynku są produkty firm Intex, Relax, Bestway, Campingaz. Modele tych producentów zajmują najwyższe pozycje w rankingach najlepszych materacy powietrznych do wypoczynku i snu.

 • Na przykład Poduszka powietrzna Bestway aslepa Jest to pojedynczy materac, który zwykle służy do biwakowania. Wykonany jest przez technologię Konstrukcja belki cewki, której istotą jest to, że projekt wykonany jest ze specjalnych przegród w postaci okularów. To rozwiązanie sprawia, że ​​materac jest twardszy i trwalszy. W razie potrzeby możesz osobno przymocować śpiwór do produktu. Rozważany model wykonany jest z poliestru, winylu i polichlorku winylu. Ma specjalny zawór, przez który przeprowadzane jest napełnianie i deflacja. Masa modelu wynosi 3,5 kg. Maksymalne obciążenie, które może wytrzymać, wynosi 135 kg.
 • Kolejny godny uwagi model - Łóżko Intex Classicdowny 68765. To rozwiązanie służy do podróży, turystyki i zakwaterowania, jeżeli w domu nie ma wymaganej liczby miejsc do spania. Waga materaca wynosi 5,5 kg i należy do kategorii podwójnej. Kiedy został stworzony, zastosowano technologię Wave-Beam. Jego istotą jest to, że powierzchnia materaca jest stabilna i sztywna, aby zwiększyć komfort relaksu. W tym modelu zastosowano specjalny podwójny zawór, który pozwala produktowi nie wpuszczać powietrza w miejscu instalacji. Zestaw zawiera pompkę nożną, a także dwie markowe poduszki. Łóżko Intex Classicdowny 68765 wytrzymuje obciążenie 270 kg.
 • Następny model - Relax Flokowane łóżko podwójne popularny wśród użytkowników, ponieważ ma wbudowaną elektryczną pompę, która może napompować materac przez 3 minuty. Jest przeznaczony dla dwóch osób i może wytrzymać obciążenie do 230 kg. Podczas tworzenia modelu stosuje się specjalną płaskorzeźbę, która nie pozwala na deformację konstrukcji i doskonale utrzymuje jej kształt. Podczas tworzenia Relax Flokowane łóżko powietrzne podwójne stosuje się materiał z polichlorku winylu, a powłoka jest wykonana z winylu i miękkiego flokowania. Waga złożonego produktu wynosi około 3,5 kilograma. Dzięki zastosowaniu stada powierzchnia nie jest zanieczyszczona. Nawiasem mówiąc, producent zapewnia kilka samoprzylepnych łatek w zestawie na wypadek deformacji produktu.
 • Najnowszym modelem, który jest uważany za jeden z najlepszych na rynku, jest Bestway Comfort Green Double 67380. Należy do typu półtora. Jest wykonany tylko z materiałów przyjaznych dla środowiska i ma boczną powłokę welurową do spania. Może wytrzymać obciążenia do 217 kilogramów. Dogodnie do pompowania można użyć dowolnego rodzaju pompy, co stało się możliwe dzięki zastosowaniu specjalnego zaworu uniwersalnego. Jedyną wadą użytkowników Bestway Comfort Green Double 67380 jest duży ciężar po złożeniu - około 5 kg.

Jak wybrać odpowiedni?

Aby wybrać wysokiej jakości materac do spania, Powinieneś zwrócić uwagę na kilka punktów.

 • Opcje Lepiej wybrać modele, w których dostarczona jest pompa, obudowa i zestaw naprawczy. Pozwoli to zaoszczędzić.
 • Rozmiary Materac powinien nie tylko pasować do rozmiaru osoby, która będzie z niego korzystać, ale także swobodnie pasować do pokoju, aby nie przeszkadzać osobom poruszającym się w przestrzeni.
 • Wysokość Model do codziennego użytku powinien być wysoki, aby osoba śpiąca na nim była wygodna, jak na zwykłym łóżku. Jeśli materac jest stale zabrany na wędrówki lub do kraju, lepiej kupić nie wysokie, ale najbardziej kompaktowe rozwiązanie dla łatwego transportu.
 • Dopuszczalne obciążenie. Masa, którą może wytrzymać dany model, producent zwykle wskazuje pudełko. W żadnym wypadku nie należy ignorować tej cechy, w przeciwnym razie materac szybko stanie się bezużyteczny i będziesz musiał kupić coś innego.
 • Powłoka i baza. Te dwa elementy bezpośrednio wpływają na trwałość produktu. Dlatego podstawa musi być tak gęsta, jak to możliwe, a szwy powinny być tak mocne, jak to możliwe i wysokiej jakości. Jeśli mówimy o powłoce, najlepsze modele są tam, gdzie jest wykonana z weluru. Jest łatwy do czyszczenia i nie pozwala na zsunięcie się pościeli z materaca.

O tym, na co zwrócić uwagę przy wyborze materaca powietrznego, zobacz następny film.

Obejrzyj wideo: Materace welurowe wysokie Intex Ultra Plush na (Luty 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz