Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Reflektory z akumulatorem: charakterystyka, marki i wybór

Reflektor z baterią - urządzenie, które pozwala oświetlić obiekt w warunkach słabego oświetlenia lub przy całkowitym braku światła. Producenci produkują duży wybór modeli takich urządzeń, dzięki czemu możesz wybrać „czoło” dla każdego rodzaju działalności. Rozważ zalety i wady lamp, ich parametry techniczne, najlepsze modele i zasady wyboru.

Co to jest

Reflektor jest wyposażony w pasek wykonany z elastycznych i elastycznych materiałów. Dzięki pasowi można bezpiecznie przymocować urządzenie do czoła. W rezultacie dłonie osoby zostaną uwolnione, co jest bardzo wygodne podczas wykonywania niektórych rodzajów pracy lub podczas zajęć na świeżym powietrzu. Wykorzystuje większość modeli Lampy LED. Charakteryzują się niskim zużyciem energii i wysoką wydajnością.

Niektóre modele mają soczewki z tworzywa sztucznego lub szkła. Lampy i reflektory latarki z soczewkami są chronione przed negatywnymi warunkami otoczenia: wysoką wilgotnością, temperaturą, kurzem. Ponadto istnieją iluminatory z możliwością zmiany kształtu emitowanej wiązki, co jest szczególnie ważne przy wykonywaniu precyzyjnych prac.

Reflektory są bardzo poszukiwane. Są w arsenale myśliwych, rybaków, entuzjastów outdooru, sportowców, wspinaczy, biegaczy. Są często używane przez mistrzów domowych w rozwiązywaniu różnych problemów domowych, a także przez budowniczych, elektryków, mechaników samochodowych i regulatorów małych i dużych urządzeń gospodarstwa domowego. Czoło jest najlepszą alternatywą dla latarki, którą musisz stale trzymać w dłoni, aby podświetlić żądany obszar.

Plusy i minusy

Reflektory pomagają w organizacji oświetlenia wysokiej jakości. Wiązka ich światła jest kierowana w stronę wzroku właściciela, co jest bardzo wygodne przy wykonywaniu różnych prac. Inne zalety takich urządzeń to:

 • lekkość i zwartość - ze względu na te parametry iluminatory są wygodne w transporcie, przechowywaniu i użytkowaniu;
 • ergonomia - łączniki zapewniają niezawodne mocowanie i nie powodują dyskomfortu;
 • szeroki wybór - W sprzedaży dostępne są zarówno urządzenia budżetowe, jak i drogie rozwiązania, mające w swoim „arsenale” całą listę przydatnych dodatkowych funkcji;
 • użyteczność - Każda osoba będzie w stanie zrozumieć działanie latarki;
 • możliwość funkcjonowania w kilku trybach (opcja obsługiwana przez większość modeli);
 • długi czas pracy bez ładowania baterii.

Do wad reflektorów należy jednokierunkowy strumień świetlny i ryzyko poślizgnięcia się urządzenia, jeśli nie zostanie ono odpowiednio zamocowane.

Parametry techniczne

W każdym modelu latarki lampa jest uważana za główny element. Wcześniej używane ksenonowe i halogenowe źródła światła. Zostały one zastąpione lampami LED. Ich zalety to wysoka wydajność, minimalne ogrzewanie, natychmiastowe świecenie. Wśród głównych cech technicznych lamp należy wymienić takie.

 1. Moc. Wskaźnik mierzony w lumenach. Im wyższa wartość, tym jaśniejsza lampa będzie się paliła.
 2. Zakres strumienia świetlnego - Jest to wskaźnik określający odległość w mierniku, którą urządzenie może oświetlić.
 3. Chroniona obudowa i elementy wewnętrzne przed wilgocią i drobnymi zanieczyszczeniami. Na obudowie urządzenia lub pudełku należy poszukać indeksu IPXX - gdzie pierwszy X oznacza ochronę przed kurzem, a drugi - ochronę przed wilgocią. Brak takich znaków wskazuje na brak odporności na kurz i wilgoć.
 4. Waga Masa większości modeli waha się od 50 do 200 gramów. Ale jest więcej ważniejszych opcji. Waga produktu będzie bezpośrednio zależeć od rodzaju zamocowania, obecności dodatkowych funkcji i charakterystyki akumulatora.
 5. Czas działania Ta cecha pokazuje czas działania latarki bez ładowania akumulatora. Im mocniejsze urządzenie, tym szybciej bateria się rozładuje.
 6. Tryby pracy W zwykłych budżetowych latarkach można zastosować 1 lub 2 tryby działania. Droższe modele działają w jednym z 4 trybów: ekonomicznym, standardowym, maksymalnej mocy i stroboskopowym (czerwone migające światło).

Obudowa lampy może być wykonana z różnych materiałów. Większość modeli jest wykonana wykonany z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Też mam rozwiązania aluminiowe - takie urządzenia są bardziej obciążone, ale jednocześnie są mocne i niezawodne. Aby zwiększyć żywotność lampy aluminiowej, producenci pokrywają obudowę specjalistyczne preparaty zapobiegające utlenianiu i korozji metali.

Przegląd najlepszych modeli

Reflektory o różnych mocach produkowane są przez firmy krajowe i zagraniczne. Większość prezentowanych modeli pochodzi z Królestwa Środka. Spośród wszystkich firm krajowych wiodące pozycje w produkcji i sprzedaży urządzeń oświetleniowych „Jasny promień” i „Kosmos”. Zajmują się produkcją latarek o różnych modyfikacjach o różnych parametrach technicznych w szerokim segmencie cenowym. Znane marki, takie jak Led Lenser, Cobra, Fenix, Mixxar i inni.

Poniżej znajduje się ocena najbardziej „działających” modeli i marek, które z powodzeniem łączą wysoką wydajność i efektywność energetyczną.

 • Latarnia LH-170 „Bright beam”. Urządzenie wyprodukowano w Chinach. Jest to model budżetowy, który ma 2 tryby działania. Źródłem światła jest 1 dioda LED, strumień świetlny wynosi 170 lm, zasięg światła kierunkowego wynosi nie więcej niż 30 metrów. Latarnia ma odporną na wstrząsy i wodoodporną obudowę, dzięki czemu nie boi się upadku z małej wysokości, działania we mgle lub deszczu. Model jest kompaktowy i lekki, można go zamocować zarówno na głowie, jak i na kasku (kasku) pracownika.
 • Led Lenser SEO5. Latarnia ma dwie diody LED - jedną czerwoną, drugą białą. Urządzenie może pracować w 4 trybach (w tym opcja „stroboskop”), ma moc świetlną 180 lm i zasięg wiązki 120 m. Latarka może pracować przez 25 godzin (w trybie ekonomicznym). Korpus urządzenia wykonany jest z trwałego plastiku. Model jest wodoodporny. Istnieje możliwość regulacji nachylenia położenia lampy. Posiada dodatkowe funkcje - blokada przycisków, wskaźnik poziomu naładowania. Model jest lekki i kompaktowy, waży tylko 105 gramów.
 • Reflektor LED 6628. Lekka i łatwa w użyciu latarka z możliwością pracy w 3 trybach (ekonomiczny, jasny i sygnalizacyjny). Ma możliwość skupienia wiązki, zasięg strumienia światła 300 metrów. Ma plastikową wodoodporną obudowę.
 • Trlife BL090. Latarka wyposażona w 3 jasne diody LED. Dwie wymienne baterie są dołączone do urządzenia. Maksymalny zasięg świecenia wynosi 50 metrów, działa w 4 trybach (w trybie ekonomicznym działa przez co najmniej 10 godzin). Maksymalny strumień świetlny deklarowany przez producenta wynosi 100 000 lm. Latarkę można ładować z sieci, portu USB lub zapalniczki, co jest bardzo wygodne.

Wewnętrzna elektronika urządzenia jest niezawodnie chroniona przed rozbryzgami wody dzięki specjalnej wodoodpornej obudowie.

 • Petzl Nao. Latarka dużej mocy - jej strumień świetlny wynosi 575 lumenów. Technologia oświetleniowa „Reaktywna Petzla” zostaje wprowadzona do systemu, dzięki czemu jasność i objętość światła są automatycznie dostosowywane. Może to znacznie zaoszczędzić energię baterii. Urządzenie jest wyposażone w wyjmowaną baterię, którą można wyciągnąć i przechowywać w optymalnych warunkach dla jego długiej żywotności.

Jest wiele reflektorów - trudno będzie zrozumieć ich różnorodność, szczególnie dla początkujących. Wskazówki w tym artykule pomogą dokonać właściwego wyboru i wybrać najlepszy model dla siebie.

Jak wybrać

Ci, którzy zdecydowali się na zakup reflektora, powinni pamiętać niektóre niuanse. Skupiając się na wskazówkach dotyczących wyboru, możesz kupić urządzenie oświetleniowe, które najlepiej odpowiada Twoim konkretnym potrzebom.

Na przykład do biegania, jazdy na rowerze lub uprawiania sportów ekstremalnych powinny być preferowane modele z dobrym zakresem oświetlenia i szeroką wiązką światła. Łowcy i ekstremaliści powinni spojrzeć na opcje z możliwością pracy w trybie stroboskopowym. Jeśli dana osoba się zgubi, będzie w stanie dać specjalne sygnały świetlne - ludzie z daleka zauważą jasne czerwone migające światło.

Fani łowienia i polowania muszą preferować wodoodporne produkty - w przypadku rozprysków wody lub kropel deszczu utrzymają nieprzerwaną pracę. Profesjonalne reflektory powinny mieć dobrą moc i zdolność do pracy w kilku trybach. W przypadku materiałów wybuchowych optymalne będzie lekkie urządzenie przeciwwybuchowe w wytrzymałej obudowie.

Ponadto, kupując latarkę do domu, na świeżym powietrzu lub do wykonywania różnych profesjonalnych zadań, należy zwrócić uwagę na następujące ważne parametry:

 • Klosz LED - może być zimny, neutralny lub ciepły (wybór zależy od osobistych preferencji);
 • materiał - Najbardziej trwałe i niezawodne urządzenia wykonane są z aluminium;
 • wymiary i waga - latarka powinna być zwarta i lekka (szyja może szybko się zmęczyć od zbyt ciężkich produktów, ponieważ takie urządzenia są zamontowane na głowie);
 • niezawodny system mocowania - najbardziej udaną opcją jest tkany krzyż wstążki, który otacza głowę;
 • szczelność - najlepiej, jeśli urządzenie jest wodoodporne i pyłoszczelne (im wyższa wartość oznaczenia IP, tym bardziej niezawodny sprzęt);
 • czas działania latarki bez ładowania - im większy, tym lepiej (w sprzedaży są modele, które mogą działać płynnie przez 2 dni).
 • typ baterii - Istnieją baterie niklowo-kadmowe i baterie litowo-jonowe (te pierwsze charakteryzują się minimalnym ogrzewaniem, drugie - zdolnością do pracy w szerokim zakresie temperatur i długim okresem użytkowania).

Mogą mieć nowoczesne modele reflektorów wiele dodatkowych funkcji. Może to być automatyczna zmiana trybu oświetlenia, obecność kolorowych soczewek, blokada przycisku zasilania, wskaźnik baterii i inne.

Te opcje sprawiają, że praca lampy jest wygodniejsza, ale wpływają również na koszt produktów - im bardziej funkcjonalne urządzenie, tym będzie droższe.

Jak korzystać?

Prawidłowe działanie latarki na czole jest zadaniem, z którym każdy może sobie poradzić. Aby korzystanie z urządzenia było jak najbardziej wygodne, ważne jest prawidłowe zamocowanie urządzenia na głowie lub hełmie. Odbywa się to za pomocą specjalnych łączników wykonanych z elastycznych materiałów rozciągających. Większość modeli ma specjalne regulatory, dzięki którym można dopasować rozmiar pasów i zablokować je w optymalnej pozycji. W razie potrzeby ustaw wymaganą pozycję lampy

.

Jeśli dana osoba pracuje w ograniczonej przestrzeni, Nie zaleca się używania najsilniejszego trybu światła. W takim przypadku jasne światło może oślepiać. W tej sytuacji musisz użyć miękkiego neutralnego światła.

Reflektory z akumulatorem muszą być używane prawidłowo, aby akumulator szybko nie był bezużyteczny. Z reguły ładowarka jest dołączana do takich modeli. Tylko oni muszą naładować sprzęt. Aby latarka działała przez długi czas, ważne jest przestrzeganie kilku ważnych zasad:

 • musisz regularnie korzystać z lampy i nie dopuścić do jej dłuższego (ponad miesiąca) pełnego naładowania lub rozładowania;
 • ważne jest, aby ładować tylko całkowicie rozładowany akumulator;
 • Nie dopuścić do silnego nagrzewania lub chłodzenia akumulatora;
 • Należy wyraźnie przestrzegać instrukcji obsługi dostarczonej z urządzeniami.

Wdrożenie tych prostych zasad gwarantuje długą i nieprzerwaną pracę reflektora.

Przegląd reflektora LED patrz poniżej.

Loading...

Zostaw Swój Komentarz