Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Materace powietrzne: wybór, ocena i działanie

Materace powietrzne są bardzo potrzebnym i wygodnym wynalazkiem. Są aktywnie wykorzystywane w wędrówkach, podczas rekreacji na świeżym powietrzu i do pływania w stawach. Ponadto istnieje wiele modeli, które mogą zastąpić łóżko i stworzyć pełne łóżko.

Wysoka popularność materacy wynika z łatwości użytkowania, doskonałej mobilności i szerokiej gamy modeli na rynku.

Cechy konstrukcyjne

Materac powietrzny to komora z kilkoma komorami, wykonana z elastycznego powietrza i wodoodpornych materiałów i wyposażona w specjalny zawór. Liczba wewnętrznych komór zależy od wielkości i przeznaczenia modelu i wpływa na użyteczność i koszt produktu.

Zawór napełniania materaca jest jednym z głównych elementów konstrukcyjnych, ponieważ żywotność produktu zależy od jego szczelności i niezawodności, a w odniesieniu do materacy pływackich - bezpieczeństwa ludzi. Najbardziej tanie modele materacy są z reguły wyposażone w zawory z jednym poziomem ochrony, chociaż w drogich przedmiotach są dwa lub nawet trzy poziomy.

Do pompowania materacy, z wyjątkiem lekkich modeli do pływania, należy stosować samodzielne lub wbudowane pompy powietrza.

Samodzielny

Próbki autonomiczne są typu elektrycznego lub mechanicznego. Mogą być sprzedawane zarówno z materacem, jak i osobno.

 • Pompy elektryczne stanowią kompaktowe, ale dość mocne urządzenie, które wymaga zewnętrznego zasilania i jest w stanie pompować materac w zaledwie kilka minut. Pompy elektryczne są podzielone na dwie odmiany.
  1. Modele sieciowe działają z sieci 220 V i wymagają źródła zasilania. Ich zalety to stabilna praca, długa żywotność, szybkie nadmuchiwanie i brak konieczności ładowania lub zakupu baterii. Wśród minusów odnotowano pełną zależność od źródła energii elektrycznej, co powoduje szereg niedogodności w wędrówkach i dzikich wakacjach.
  2. Modele akumulatorów Pracują na bateriach, które, choć pomagają przy braku prądu, ale wymagają stałego monitorowania poziomu baterii i regularnej wymiany lub ładowania.
 • Pompy mechaniczne wykonuj stopę lub ręcznie, wymagaj wysiłku fizycznego. Takie modele mają bardzo prostą konstrukcję, praktycznie nie pękają, nie boją się wysokiej wilgotności i niskich temperatur, są całkowicie niezależne od źródeł zasilania i są znacznie tańsze niż ich elektryczne odpowiedniki.

Jednak takie modele wymagają dobrego przygotowania fizycznego, które będzie wymagane do nadmuchania łóżka lub podwójnego materaca pływackiego.

Osadzone

Wbudowane pompy są używane w drogich modelach i mogą być elektryczne i mechaniczne. Taka pompa jest całkowicie umieszczona we wnęce materaca i nie zajmuje oddzielnego miejsca podczas przechowywania i transportu. Jedyną wadą modeli ze zintegrowaną pompą jest fakt w przypadku awarii urządzenia do pompowania materac staje się bezużyteczny i wymaga skontaktowania się z centrum serwisowym.

Nie można samodzielnie wymienić spalonej lub zepsutej części, ponieważ często nie ma swobodnego dostępu do wbudowanego mechanizmu.

Plusy i minusy

Wynika to z dużej popularności i stabilnego popytu na materace powietrzne wraz z ich oczywistymi zaletami.

 • Ze względu na wysoką funkcjonalność nadmuchiwane modele mogą być stosowane w różnych obszarach życia ludzkiego. Za ich pomocą możesz stworzyć pełnoprawne miejsce do spania w mieszkaniu i na kempingach, a także wykorzystać je jako środek do pływania podczas relaksu na wodzie. Ponadto nadmuchiwany model pomoże grupie turystów podczas przerwy i wyeliminuje potrzebę znalezienia odpowiedniego dziennika. Mając taki materac, nie musisz siedzieć na zimnym podłożu ani składać składanego krzesła dla każdego turysty. To znacznie oszczędza miejsce w plecakach i pozwala zabrać ze sobą wiele innych przydatnych rzeczy podczas podróży.

Większość okazów do spania jest w stanie utrzymać do 300 kg, podczas gdy ich waga zwykle nie przekracza 10 kg.

 • Opróżniony materac zajmuje bardzo mało miejsca i często jest wyposażony w specjalną torbę transportową. To znacznie ułatwia transport materaca do miejsca przeznaczenia, a także jego przechowywanie w domu, w garażu lub na wsi.
 • Dzięki zastosowaniu przyjaznych dla środowiska surowców materace powietrzne mogą być bezpiecznie używane przez osoby cierpiące na choroby alergiczne. Wszystkie modele wchodzące na rynek posiadają niezbędne certyfikaty zgodności gwarantujące ich bezpieczne użytkowanie.
 • Najdroższe modele do spania mają efekt ortopedyczny i są w stanie dokładnie powtarzać wszystkie zakręty ludzkiego ciała. Przyczynia się to do bardziej komfortowego snu i poprawia kondycję fizyczną osób z problemami kręgosłupa.
 • Materace powietrzne nie mają problemów związanych z modelami bawełnianymi, sprężynowymi i piankowymi. Mają bardzo elastyczną powierzchnię i z czasem nie kruszą się ani nie gniotą. Ponadto roztocza lniane i pluskwy nigdy nie zaczną się w materacu powietrznym, a pielęgnacja odbywa się za pomocą mokrej szmaty.

Jednak oprócz wielu oczywistych zalet materace powietrzne nadal mają swoje wady. Należą do nich wysokie ryzyko uszkodzenia powierzchni w wyniku zaniedbania i prawdopodobieństwo rozbieżności szwów. Ponadto przy długotrwałym narażeniu na zimną podłogę lub ziemię powietrze w materacu ochładza się, powierzchnia do spania staje się lodowata.

Należy zauważyć, że ciągłe spanie na materacach, które nie mają efektu ortopedycznego, jest bardzo niewygodne i nie można na nich wystarczająco dużo spać. Ponadto, w modelach, które nie mają antypoślizgowej powierzchni, pościel stale ślizga się i błąka pod śpiącą osobą.

Ponadto żywotność materacy powietrznych nie jest bardzo długa, nawet przy bardzo ostrożnym użytkowaniu nie przekracza 6-8 lat.

Gatunek

Materace powietrzne są klasyfikowane według szeregu cech, z których główną jest przynależność funkcjonalna produktu. Zgodnie z tym kryterium materace są podzielone na trzy duże kategorie.

Do snu

Takie produkty wyróżniają się bardziej staranną konstrukcją i są zaprojektowane do długotrwałej codziennej pracy. Z kolei są one podzielone na łóżka dla dorosłych, sofy i modele dla dzieci. Produkty do spania mają wielokomorową konstrukcję, w której włókno syntetyczne jest stosowane jako przegrody między komorami. Pozwala to na bardziej równomierne rozłożenie obciążenia na powierzchni materaca i nie pozwala na „złożenie się” pod ciężarem osoby spoczywającej.

Modele do spania, a dotyczy to zarówno produktów dla dorosłych, jak i dla dzieci, są często wyposażone w specjalne boki, które otaczają nabrzeże na obwodzie. Ta konstrukcja nie pozwala osobie śpiącej spaść z łóżka, a pościel odchyla się na bok. Kolejną odmianą materacy do spania są funkcjonalne modele transformatorów, które można przekształcić w podwójne łóżka z wysokich łóżek pojedynczych, tworząc dwa pełnoprawne miejsca do spania o niższej wysokości.

Materace do spania są często wyposażone w ogrzewanie, które pozwala nie martwić się o chłodzenie powietrza w pojemniku i przechłodzenie śpiwora. Ze względu na duży rozmiar modeli do spania często jest w nich wbudowana automatyczna pompa, która pozwala nadmuchać lub spuścić powietrze z materaca w ciągu kilku minut. Takie samopompujące produkty są bardzo wygodne w działaniu: Pozwalają one niezależnie regulować sztywność łóżka, uwalniając lub, odwrotnie, pompując powietrze.

Niektóre modele mają budowę modułową i składają się z dwóch części ułożonych jedna na drugiej. Zwiększa to powierzchnię do spania i pozwala na prześcieradło między nimi. Droższe modele są często wyposażone w dodatkowe żebra usztywniające i mają efekt ortopedyczny. Ponadto wszystkie mają antypoślizgowa aksamitna powierzchnia, miękka i bardzo przyjemna w dotyku.

Oprócz łóżek dla dorosłych kategoria materacy do spania obejmuje sofy i modele dla dzieci. Pierwsze to składane konstrukcje wyposażone w oparcie i zagłówek. W ciągu dnia są w stanie wygodnie pomieścić trzy osoby, a nocą zapewniają pełnoprawne miejsce do spania dla dwóch osób.

Modele do spania dla dzieci w swojej konstrukcji zasadniczo różnią się od dorosłych, są ułożone na podstawie areny. Obejmują one nadmuchiwaną ramę, wysokie boki i nadmuchiwany materac zagnieżdżony w ramie. Modele są przeznaczone do tymczasowego umieszczenia dziecka w wieku od 3 do 6 lat. Są bardzo wygodne w użyciu na wakacjach, na imprezie i w kraju. Dla starszych dzieci są nastolatki. Nie mają wysokich boków i ramy. Ze względu na swoją konstrukcję niewiele różnią się od materacy dla dorosłych.

Różnica polega tylko na wielkości koi i obecności śpiwora, który jest noszony na podstawie nastoletniego materaca według rodzaju pokrowca.

Modele kempingowe

Dmuchane materace do rekreacji na świeżym powietrzu są kilku rodzajów.

 • Najpopularniejsze są materace plażowepołączenie leżaka i basenu do relaksu na wodzie. Dla większej łatwości użytkowania takie modele są często wyposażone w uchwyt na kubek i system podparcia konturu ciała. Ponadto, biorąc pod uwagę wysokie prawdopodobieństwo przebicia dna, do produkcji materacy stosuje się wytrzymałe materiały, które umożliwiają ich pełne opalenie nie tylko na piaszczystej, ale także na kamienistej plaży. Bez wyjątku wszystkie opcje plażowe składają się z dużej liczby kamer, które nie są ze sobą połączone, co zapewnia utrzymanie materaca na powierzchni, jeśli jedna z nich zostanie przypadkowo przebita.
 • Zaprojektowano lżejsze modele do pływania wyłącznie do użytku w wodzie. Są wykonane z jasnych lub przezroczystych materiałów winylowych, nie mają grubego, wytrzymałego dna i często są wyposażone w boczne uchwyty, które umożliwiają trzymanie materaca podczas pływania. Wiele modeli ma zawór bezpieczeństwa, który zapobiega wydostawaniu się powietrza po przypadkowym otwarciu wtyczki. Ponadto zdecydowana większość materacy w każdej komorze ma własny oddzielny zawór do napełniania. Zaletą takich produktów jest ich atrakcyjny wygląd i niski koszt. Wady obejmują niemożność używania ich jako leżaków, ponieważ nie można na nich usiąść, gdy leżą na ziemi.
 • Przedstawiono następującą kategorię modeli kempingowych. materace hamaki. Ten raczej oryginalny i nowoczesny design pozwala się w nim rozłożyć. Jest on przedstawiony w postaci napompowanej rury złożonej na pół. Do produkcji hamaków stosuje się gęste, trwałe płótno, które niezawodnie chroni komorę powietrzną przed uszkodzeniem. Maksymalne dopuszczalne obciążenie hamaków wynosi 200 kg, a one same ważą około 1 kg. Ta waga wynika z prostoty konstrukcji, łatwości użytych materiałów i braku wielu wewnętrznych przegród oddzielających komory między sobą. Aby tak nieważka konstrukcja nie została porwana przez wiatr, wszystkie modele są wyposażone w kołki i pętlę mocującą, która pozwala bezpiecznie przymocować materac do podłoża.
 • Trzecia kategoria materacy kempingowych to nadmuchiwane dywany dla turystyki. Takie modele są wyposażone w automatyczne napełnianie, mają wbudowaną poduszkę i są wykonane z bardzo wytrzymałego rodzaju PVC, przeznaczonego do pracy w trudnych warunkach podróży. Szczególną uwagę zwraca się na właściwości termoizolacyjne materiału, dzięki czemu zimno z gołej ziemi nie przenika do materaca i nie chłodzi śpiącej osoby. Po zatrzymaniu dywan można łatwo zdjąć, zwinąć, pociągnąć za pasy, schować do pokrowca i przymocować do plecaka. Dla ułatwienia użytkowania wszystkie materace mają specjalne urządzenia, które umożliwiają uformowanie jednego dużego materaca z kilku osobnych dywanów.

Grubość nadmuchiwanej maty turystycznej, w zależności od producenta, wynosi 8-13 cm.

Opcje samochodu

Materace powietrzne do samochodów pojawiły się nie tak dawno, ale szybko zyskały popularność wśród miłośników długich podróży samochodowych. Takie modele są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów, co pozwala wybrać produkt dla szerokości tylnego siedzenia konkretnego samochodu. Materace samochodowe często mają wbudowaną pompę elektryczną i są pompowane z układu zasilania samochodu.

Kształty i rozmiary

Nowoczesny rynek oferuje materace powietrzne w szerokim asortymencie o szerokiej gamie rozmiarów i kształtów. Najbardziej popularnym i poszukiwanym jest klasyczny prostokątny kształt, chociaż istnieją kwadratowe, a nawet okrągłe wzory. Jeśli chodzi o to drugie, korzystanie z nich nie jest zbyt wygodne, szczególnie gdy materac jest przeznaczony do pływania. A jeśli nadal możesz spać na okrągłym materacu, pływanie na nim jest absolutnie niewygodne i niebezpieczne.

Jeśli chodzi o rozmiary, ogólnie przyjęte standardy dotyczą wyłącznie modeli do spania. Na przykład kopie pływackie lub samochodowe mogą mieć absolutnie dowolne wymiary i konfigurację. Tak więc materace powietrzne do spania są podzielone na 3 kategorie.

 • Pojedyncze opcje mają szerokość od 76 do 99 cm, długość 191 cm i wysokość od 22 do 33 cm, jednak w modelach kanapkowych składających się z dwóch modułów leżących jeden nad drugim wysokość koi może osiągnąć 50 cm lub więcej, co odpowiada wysokości normalnej łóżka.
 • Pół materace Dostępne w szerokościach od 100 do 127 cm, długościach od 192 do 203 cm i wysokości od 22 do 48 cm.
 • Podwójne modele mają szerokość od 152 do 183 cm, długość 213 cm i wysokość 56 cm.

Łóżka dla nastolatków są zwykle dostępne w wymiarach 76x191 cm i mają wysokość od 22 do 33 cm. Maty podróżne są najcieńsze i najwęższe. Ich szerokość wynosi zaledwie 60 cm, długość 180 cm, a grubość nigdy nie przekracza 13 cm.

Materiały i kolory

Do produkcji materacy powietrznych stosuje się głównie kilka materiałów.

 • Winyl Jego konstrukcja jest bardzo trwała i niezawodna, łatwa do naprawy i nie wymaga skomplikowanej konserwacji. Flok jest często nakładany na powierzchnię winylu, co sprawia, że ​​jest przyjemny w dotyku i zapobiega zsuwaniu się pościeli. Ponadto szorstka powierzchnia nie zsuwa się z materaca podczas kąpieli, co czyni go jeszcze bezpieczniejszym. Wadą winylu jest jego niska odporność na mróz, co powoduje, że jest on zbyt kruchy i twardy pod wpływem niskich temperatur.
 • Nylon Jest również często stosowany do produkcji materacy powietrznych, charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i odpornością na rozdarcie. Modele nylonowe są bardzo łatwe do czyszczenia i łatwe do czyszczenia z zanieczyszczeń. Wady materiału obejmują zbyt wysoki koszt, który jednak jest w pełni uzasadniony jego wysokimi właściwościami użytkowymi.
 • Produkty z polichlorku winylu Wyróżnia je szeroka dostępność dla konsumentów, duża liczba stylów i kolorów oraz niska cena. Takie modele mają dobrą odporność na ścieranie i odkształcenie. Istotną wadą produktów z PVC jest niezbyt długa żywotność, która często jest ograniczona do 2-4 lat. W przeważającej części dotyczy to tanich chińskich materacy, które po kilku miesiącach mogą wydawać się zużyte na powierzchni, a szwy często zaczynają się rozchodzić. Istnieją jednak lepsze modele wykonane z PVC, które przy ostrożnym użytkowaniu mogą być używane przez 5 lat lub dłużej.
 • Poliolefina Ma dobrą wydajność, ale jest zbyt wrażliwy na ostre przedmioty. W związku z tym materace wykonane z tego materiału muszą być używane bardzo ostrożnie.

Wiele lat temu guma była wykorzystywana do produkcji materacy do pływania. Takie modele miały powłokę na bazie tkaniny i wyglądały bardzo interesująco. Jednak podczas długotrwałego przechowywania guma ma właściwość pękania i pękania, więc dzisiaj prawie niemożliwe jest uzyskanie prawdziwego okazu gumy. Nowoczesne materace kąpielowe są dostępne w szerokiej gamie kolorów i często są ozdobione ciekawymi nadrukami i wzorami.

Produkty do spania są wytwarzane głównie w kolorze niebieskim, zielonym, szarym, a rzadziej w kolorze czerwonym. Nie mają specjalnych artystycznych rozkoszy.

Dodatkowe wyposażenie

Często materace powietrzne są wyposażone w różne akcesoria, które zwiększają ich użyteczność. Poniżej znajdują się najpopularniejsze urządzenia, które mogą być dostarczane z materacem i mogą być sprzedawane osobno.

 • Nadmuchiwane poduszki są bardzo niezbędnym dodatkiem do materaca i są szczególnie popularne wśród miłośników pieszych wędrówek. Obecność takiego akcesorium pozwala turystowi w pełni zrelaksować się i nie nosić zwykłej poduszki.
 • Pokrowce na materace stosowany wyłącznie w modelach do spania. Chronią powierzchnię przed uszkodzeniami mechanicznymi i nieco ją wyrównują. Do produkcji pokrowców na materace użyj wypełniacza bambusowego, puchu, lateksu, wełny i materiałów syntetycznych.
 • Zagłówki może mieć jednoczęściową konstrukcję z materacem i może być wykonany w postaci elementu zatrzaskowego. Znacząco podnoszą jakość wypoczynku i pozwalają na pełne rozluźnienie mięśni szyi.
 • Pokrowce i torby ochronne Nośniki są również przydatnymi akcesoriami. Te pierwsze chronią materac przed zanieczyszczeniami stałymi i płynnymi, a te drugie ułatwiają transport i przechowywanie materaca.
 • Zestaw naprawczy zawarty w pakiecie każdego materaca. Składa się z kleju, łaty i instrukcji użytkowania. Niektóre modele są wyposażone w plastry samoprzylepne zamiast kleju.

Ocena najlepszych modeli

Lista producentów dostarczających wysokiej jakości materace na rynek nie jest zbyt duża. Jest ograniczony tylko do kilku marek. Produkty wszystkich tych przedsiębiorstw wyróżniają się wysoką charakterystyką operacyjną i zyskały sobie uznanie tylko po stronie pozytywnej.

Intex

Chińska firma Intex jest prawdopodobnie najbardziej znanym producentem nadmuchiwanych produktów w naszym kraju. Firma produkuje próbki wysokiej jakości i znana jest z szerokiej gamy produktów. Oprócz materacy powietrznych z przenośnika schodzą nadmuchiwane łóżka, sofy, łodzie i baseny. Pomimo chińskiego pochodzenia produkty firmy są uważane za jedne z najlepszych w swoim segmencie i cieszą się dużym zainteresowaniem.

Charakterystyczną cechą materacy Intex jest szeroki zakres cen, który pozwala na zakup modelu na dowolny portfel. Jeden z najpopularniejszych można nazwać modelem z dwiema sypialniami Intex Classic Downy Bed 68765, wykonany z PVC i waży zaledwie 5,3 kg. Powierzchnia materaca jest dość twarda i jest optymalna do spania. Aksamitna powłoka jest przyjemna w dotyku, zapobiega ślizganiu się prześcieradła na podłodze i jest doskonale czyszczona. Koszt modelu wynosi około 2000 rubli.

Outwell

Outwell, europejski producent nadmuchiwanych produktów rekreacyjnych i turystycznych, jest również dobrze znany rosyjskiemu konsumentowi. Jego zakłady produkcyjne znajdują się w Danii, a wśród najpopularniejszych modeli można wymienić Outwell Flock Classic Double. Ten materac waży zaledwie 3,28 kg i jest idealny zarówno do krótkotrwałego wypoczynku na świeżym powietrzu, jak i długotrwałego biwakowania. Wymiary modelu to 135 x 190 x 20 cm, koszt to 2400 rubli.

Bestway

Młody chiński producent Bestway nie ma takiej popularności jak Intex, ale produkuje produkty wysokiej jakości i nie chce pozostawać w tyle za wybitnym rodakiem. Wszystkie produkty tej firmy wyróżniają się jasnymi kolorami i ciekawymi wzorami. Jako przykład możesz wziąć pod uwagę dość popularny model podwójny Bestway Flocked Air Bed Kingwykonany z PVC i waży tylko 5,85 kg. Powierzchnia materaca jest flokowana, a wzmocniona konstrukcja zapobiega pchaniu go pod dużym obciążeniem. Koszt modelu wynosi 1590 rubli.

Deluxe

Amerykański producent Deluxe jest również dobrze znany rosyjskiemu konsumentowi. Jako jeden z najbardziej udanych możemy odnotować ten model Pokój Jednoosobowy typu Deluxe, wytrzymuje obciążenie do 273 kg. Długość produktu wynosi 191 cm, szerokość - 137 cm, co pozwala wygodnie pomieścić dwie osoby na noc. Materac nie ma zagłówka, ale ma podłużną ramę i wzmocnione żebra usztywniające. Ten model jest najtańszy w swojej kategorii podwójnych materacy i kosztuje tylko 1454 rubli.

Campingaz

Holenderska firma Campingaz znana jest na rynku artykułów rekreacyjnych i turystycznych od prawie 70 lat. I chociaż część mocy produkcyjnych przedsiębiorstwa znajduje się w Chinach, proces produkcji jest dokładnie monitorowany i kontrolowany.

Oprócz materacy powietrznych firma produkuje również nadmuchiwane sofy, fotele i łóżka. Jako przykład możemy rozważyć pojedynczy model Campingaz X'tra Quickbed Airbed Single, który waży tylko 1,7 kg. Materac jest dostępny w wymiarach 198x74x19 cm, wyposażony w Zawory Double LockTM i pokryte sztucznym welurem. Maksymalne dopuszczalne obciążenie wynosi 200 kg, koszt to 1790 rubli.

Jak wybrać

Wybierając materac powietrzny, niezależnie od celu, w jakim został zakupiony, Należy wziąć pod uwagę wiele ważnych aspektów.

 • Przede wszystkim musisz spojrzeć na żebra usztywniające, które są ważnym wskaźnikiem operacyjnym. Wpływają na trwałość i użyteczność materaca. Za najlepszą opcję uważa się modele z poprzecznymi żebrami, które równomiernie wspierają kręgosłup.
 • Musisz zwrócić uwagę na liczbę sekcji, jest to szczególnie ważne przy wyborze materaca do pływania. Pożądane jest, aby każdy z nich był izolowany od sąsiednich, a także miał swój własny zawór wlotowy. Jeśli chodzi o same zawory, lepiej wybrać opcje skręcania niż zaślepki.
 • Jeśli materac jest kupowany na noc z natury, zaleca się wybór modelu ze wzmocnionym podwójnym dnem. Takie okazy zwykle wytrzymują duży ciężar i nie boją się nierównej gleby.
 • Wskazane jest, aby wybrać materace podróżne z wbudowaną pompą, co eliminuje ryzyko zapomnienia o nim w domu i znacznie skraca czas nadmuchiwania.
 • Jeśli model zostanie wybrany jako stałe łóżko dla domu, lepiej wybrać samopompujący dwupoziomowy transformator, który w ciągu dnia można złożyć w kompaktowe łóżko pojedyncze i rozłożyć w przestronnym łóżku w nocy.

Subtelności działania

Aby właściwie napompować lub spuścić powietrze z materaca, musisz uważnie przeczytać instrukcje.

 • Do pompowania potrzebne są tylko specjalne pompy. Nie wolno używać próbek samochodów, suszarek do włosów i kompresorów.
 • Materac powinien być napompowany tylko do momentu uzyskania właściwego kształtu i wyprostowania wszystkich zagięć. Dzieje się tak, gdy jest wypełniony powietrzem o około 3/4 objętości. Produktu nie wolno pompować, ponieważ może pęknąć. Jeśli planujesz jednocześnie pomieścić kilka osób na raz, możesz pompować nieco mocniej.
 • Podczas zdmuchiwania materaca otwórz zawór. Bez gwałtownych ruchów warto delikatnie wypuścić powietrze. Zabrania się naciskania i przeskakiwania po powierzchni produktu.

Ta procedura jest dość długa, tylko materace wyposażone w pompę elektryczną są szybko zdmuchiwane.

W następnym wideo znajdziesz przegląd materaca powietrznego Intex 68765.

Loading...

Zostaw Swój Komentarz