Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Odmiany i cechy wybranych manekinów kempingowych

Ciepłe jedzenie i gorąca herbata sprawiają, że rekreacja na świeżym powietrzu jest pełniejsza i przyjemniejsza. Turyści używają garnków i innych pojemników jako przyborów do wrzącej wody, jednak przed zaparzeniem herbaty takie naczynie musi zostać uwolnione od innych potraw i dokładnie umyte. Aby uchronić się przed tymi problemami, możesz wybrać się na kemping ze specjalnym czajnikiem turystycznym przeznaczonym wyłącznie do gotowania wody.

Funkcje

Czajniki kempingowe różnią się od zwykłych modeli mniejszą pojemnością. W przeciwnym razie są to te same produkty wykonane z różnych materiałów, istnieją nawet modele elektryczne z ukrytymi elementami grzewczymi. Czajnik kempingowy jest nieodłącznym atrybutem rekreacji na świeżym powietrzu z dziećmi, ponieważ często rodzice muszą szybko podgrzać wodę na jedzenie dla niemowląt lub sterylizować butelki.

Czajnik będzie bardzo pomocny w przygotowywaniu innych potraw. Na przykład można gotować makaron instant w przegotowanej wodzie, rozcieńczyć suchy zestaw zup lub użyć płynu do rozcieńczenia zagęszczonego sosu.

Woda w specjalnym czajniku gotuje się znacznie szybciej niż w misce wolumetrycznej, a dzięki różnorodności modeli każdy turysta będzie mógł wybrać najbardziej odpowiednią opcję dla konkretnego przypadku.

Odmiany

Czajniki podróżne mogą być wykonane z różnych materiałów. Najpopularniejsze są następujące opcje.

  • Stal Stalowy czajnik jest jednym z najbardziej poszukiwanych przedmiotów. Jest wygodny, niezawodny, ale nie nadaje się do uprawiania turystyki pieszej. Faktem jest, że produkt stalowy ma dużą masę, to znaczy znacznie zwiększy obciążenie podczas kampanii. Lepiej jest użyć opcji stali podczas wakacji rowerowych lub samochodowych.
  • Aluminium Lżejszy. Szybko gotuje wodę, ponadto jest dość tani, ale nadal nie jest to najbardziej udany produkt. Po pierwsze, materiał ten charakteryzuje się miękkością i kruchością, w związku z czym szybko się odkształca. Po drugie, podczas gotowania aluminiowe ściany naczynia emitują szkodliwe kwasy, które wraz z płynem przedostają się do ludzkiego ciała i mogą negatywnie wpływać na ludzkie zdrowie.
  • Anodowane aluminium. Ma te same zalety i wady co klasyczny czajnik aluminiowy. Ta opcja jest bardzo popularna w Europie, jest doceniana za łatwość użytkowania i trwałość. Właściwy wybór na kilkudniową wycieczkę.
  • Tytan Trwały, trwały, lekki produkt, który nie obciąża plecaka. Czajnik tytanowy jest łatwy do czyszczenia i czyszczenia, łatwy w pielęgnacji, nie wchodzi w reakcję chemiczną z cieczą, ale modele wykonane z tytanu są dość drogie.
  • Czajnik elektryczny Ta opcja jest odpowiednia na wycieczkę do kraju lub centrum rekreacji. Jest to świetny zamiennik dla kotła rezerwowego. Kempingowy czajnik elektryczny ma mniejszą objętość i niską moc.

Jak wybrać

Jednym z głównych kryteriów przy zakupie jest pojemność czajnika. Ważne jest, aby wybrać przemieszczenie w oparciu o liczbę osób, które będą korzystać z czajnika podczas wędrówki. Oczywiście, im więcej osób się zgromadzi, tym większa będzie wymagana pojemność czajnika. Zwykle zaleca się wybór pojemności 1,5-2 litrów dla dużej firmy złożonej z 3-4 osób. To wystarczy nie tylko na kubek kawy dla wszystkich, ale także na dodatek.

Dla pojedynczych myśliwych lub rybaków odpowiedni jest statek o pojemności 0,5-0,75 litra. Taki kompaktowy produkt nie zajmuje dużo miejsca w plecaku, nie zwiększa obciążenia, a objętość wystarcza na wypicie herbaty dla jednej osoby.

Natychmiast określ przeznaczenie czajnika. Tak więc wiele modeli jest oferowanych w komplecie z palnikami gazowymi. Nie kupuj tej opcji, jeśli potrzebujesz czajnika na ognisko, ponieważ praktycznie nie jest zawieszony nad płomieniem, a plastik może się palić. Jeśli turysta potrzebuje czajnika na palnik gazowy, ta kopia jest najlepszym rozwiązaniem.

Jeśli wybrałeś produkt do palnika, zwróć uwagę na mocowanie uchwytu - ten element musi być mocny i niezawodny, ponieważ pojemnik podnosi się i porusza za uchwyt.

Zwróć uwagę na dziobek. Ważne jest, aby turysta wlewał z niej wodę do filiżanek, podczas gdy płyn nie powinien się rozlewać. Na przykład pod tym względem czajniki wykonane z anodowanego aluminium są bezpieczniejsze - modele te mają małe dysze, dzięki czemu strumień wlewa się dokładnie do kubka, nie rozpylając wokół niego płonącej wrzącej wody.

Dokładnie sprawdź okładkę. Nie powinien mieć wad, dziur, pęknięć. Nawet niewielka dziura stanie się źródłem pary podczas przechylania czajnika, powodując poparzenie dłoni. Sprawdź dno wybranej próbki - powinna ona być idealnie płaska, aby podróżny bez problemu pozostawił ją na płaskiej powierzchni, nie obawiając się, że w warunkach podróży naczynie do gotowania się przewróci. Jeśli w zestawie znajduje się sitko do herbaty, upewnij się, że masz uchwyt, który pozwoli Ci wyjąć go z czajnika.

Kształt czajnika dobierany jest z uwzględnieniem osobistych preferencji estetycznych, a także zależy od specyfiki wędrówki. Istnieją modele z klasycznym długim nosem - taki czajniczek nie jest zbyt wygodny do noszenia w plecaku, ponieważ nos zajmie dużo miejsca. W takim przypadku zaleca się wybór modelu z krótkim nosem lub opcji wykonanej w postaci dużej kolby - dzięki swoim kształtom te przypadki z powodzeniem zmieszczą się w torbie podróżnej.

Modele

Zwróć uwagę na popularne modele manekinów kempingowych wykonanych z różnych materiałów i mających zarówno zalety, jak i wady.

Święto t4

Fire-Maple Kettle Feast T4 wykonany przez anodowane aluminium. Objętość produktu wynosi 1,5 litra. Użytkownicy ocenili lekkość próbki - tylko 236 g. Inne korzyści obejmują składany uchwyt, który pozwala łatwo umieścić czajnik w plecaku podczas wędrówki. Turystom podoba się również obecność siatki, w której można przechowywać lub transportować produkt. Jest to najbardziej preferowana opcja dla palnika gazowego, jeśli duża firma wybiera się w podróż. Faktem jest, że zwykle czajniki do palników gazowych są oferowane w objętościach do 1 litra, w tym przypadku naczynie pozwala zagotować większą objętość wody.

Wśród niedociągnięć są problemy z zawieszeniem czajnika nad ogniem. Chociaż ogólnie ten objaw jest charakterystyczny dla wszystkich manekinów przeznaczonych do palników gazowych. Nawet jeśli niezawodnie umieścisz czajnik nad ogniem, gumowo-plastikowa podszewka na uchwycie może nagle stopić się. Ponadto użytkownicy nie docenili szczególnie wąskiego otworu do napełniania: aby zaoszczędzić miejsce w plecaku, podczas podróży można byłoby przechowywać niektóre rzeczy w czajniku, ale mała dziurka nie pozwala na umieszczenie ich tam.

Czajnik ze stali nierdzewnej Glacier

Ta opcja GSI wykonana jest ze stali nierdzewnej 18-8, dlatego objętość jest nieco mniejsza niż litr Model służy do podróży solo lub trekkingu w parach. Waga tak małego czajnika nie jest zbyt mała - 264 g. Główną zaletą tego wystąpienia jest możliwość używania go zarówno w ogniu, jak i na palniku gazowym.

Zawieszenie czajnika nad ogniem pozwala na półkę na metalowym uchwycie, który, nawiasem mówiąc, może być ustawiony w trzech pozycjach. W tym przypadku otwór do napełniania jest bardzo szeroki, co turyści nie mogli nie docenić: można w nim transportować standardową butlę z gazem.

Z minusów ponownie się zauważa mała objętość. Jeśli dwie osoby mają wystarczającą pojemność na herbatę, to kilku turystów może nie liczyć na inne potrzeby. Dlatego czasami trzeba wielokrotnie gotować wodę.

Tefal KO 1021

W tym przykładzie wykonania zapewniono elektryczny czajnik podróży. Jego główną cechą jest pełny zestaw naczyń, składający się z filiżanek z łyżeczkami. Korzyści obejmują także wyjmowany filtr, który dobrze czyści wodę z kamienia i zanieczyszczeń. Ważnym wskaźnikiem jest cena produktu - Jest to dość ekonomiczna opcja. Spośród plusów wyróżnia się również obecność wskaźnika świetlnego, funkcja wyłączania ochronnego i regulator napięcia 110 V / 220 V.

Wśród wad odnotowano niewielką objętość - tylko 0,4 litra. Przez okna w ścianach można śledzić poziom wody, ale nie ma wyraźnej skali, co utrudnia obsługę.

W następnym wideo znajdziesz dodatkowe informacje na temat czajników turystycznych.

Loading...

Zostaw Swój Komentarz