Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Naprawa materacy powietrznych Intex: awarie i metody ich eliminacji

Wiejskie wycieczki do natury lub do domku oznaczają obecność zestawu sprzętu turystycznego. Oprócz zapasów i niezawodnego namiotu tradycją stało się noszenie ze sobą materacy powietrznych do spania. Są bardzo wygodne w obsłudze i zajmują niewiele miejsca jako bagaż.

Produkty Intex są bardzo poszukiwane. Materac tego producenta zapewnia pełny i komfortowy pobyt zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Niestety poduszka powietrzna może zostać uszkodzona podczas pracy. Jak to naprawić samodzielnie, opiszemy w tym artykule.

Możliwe uszkodzenia i metody ich wykrywania

Materace Intex mają bardzo estetyczny wygląd. Welur (flok) służy jako warstwa wierzchnia. Wszystkie łóżka powietrzne nie są szczególnie trwałe, tylko przy bardzo ostrożnym przechowywaniu i użytkowaniu mogą służyć przez długi czas. Nowoczesne materace są sprzedawane w komplecie z pompą do ich pompowania lub są początkowo dostępne z wbudowanym mechanizmem pompy.

Istnieje wiele powodów, dla których w twoim ulubionym miękkim łóżku powstaje jedna lub więcej dziur. W rezultacie materac skrzypi, przepuszcza powietrze i opróżnia się (obniża). Możliwe, że jedna z jego krawędzi nagle spuchła. Mówi o pęknięciu wewnętrznych przegród.

Wiele osób uważa, że ​​łóżko zostało zdmuchnięte z powodu pęknięcia zaworu. W rzeczywistości zawór rzadko zawodzi. Częściej zdarzają się przypadki utraty korka.

Uszkodzenie materacy Intex występuje z powodu:

 • ich nadmierna inflacja;
 • z powodu naruszenia warunków przechowywania;
 • w wyniku cięcia o ostre przedmioty;
 • z powodu ugryzień zwierząt domowych;
 • przy obciążeniu znacznie przekraczającym limity wagowe dozwolone w instrukcji obsługi (tak powstaje pęknięcie na szwie).

Wszystkie te znaki wskazują na problem, który należy zidentyfikować i ewentualnie samodzielnie usunąć, bez pomocy specjalistów z warsztatu.

Ponieważ powierzchnia materaca powietrznego jest aksamitna, znalezienie w nim dziury jest bardzo problematycznym wydarzeniem.

Producenci zalecają stosowanie kilku technik w celu wykrycia uszkodzeń.

 1. Łóżko welurowe musisz wstępnie napompować iw tej formie zanurzyć w wodzie. W miejscu otworu zaczną pojawiać się bąbelki. Ta metoda jest wygodna, jeśli w domu znajduje się duży zbiornik na wodę, na przykład basen, lub gdy jesteś na łonie natury nad rzeką lub jeziorem. Opuszczanie materaca do wanny jest mało prawdopodobne.
 2. Druga metoda może być stosowana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Powinieneś również napompować materac i wywierać nacisk dłońmi na całą jego powierzchnię. W miejscu naruszenia słychać będzie lekki gwizdek. Jeśli zbliżysz dłoń do tego obszaru, możesz poczuć słaby strumień powietrza wydobywający się z dziury.
 3. Trzecia opcja jest niezwykle rzadka, ale bardzo skuteczna.. Aby kontrolować, należy lekko nacisnąć nadmuchany materac, wziąć zapalniczkę i przesunąć ją oświetloną wzdłuż płótna w odległości 3-5 cm od jego powierzchni. W miejscu powstawania uszkodzeń koniecznie rozpoczną się wibracje ognia. Musisz pracować bardzo ostrożnie, ponieważ każdy nieostrożny ruch przyczyni się do tego, że po prostu spalisz nadmuchiwane łóżko.
 4. Materac można równomiernie posypać proszkiem lub dowolnym innym proszkiem. Chmura pyłu w otworze będzie świadczyć o wycieku powietrza z materaca.
 5. Woda z mydłem jest często wlewana do materaca.. W wyniku nacisku na niektóre obszary zewnętrznej powierzchni weluru w miejscu uszkodzenia woda wycieka od wewnątrz na zewnątrz z charakterystycznym gwizdkiem. Stanie się dowodem powstawania pęknięcia.
 6. Najbardziej skuteczną i często praktykowaną metodą jest stosowanie mydlin lub pianek do golenia. Obejmuje całą powierzchnię napompowanego materaca. Bąbelki pojawiają się w miejscu uszkodzenia łóżka. W ten sposób można dokładnie wykryć obszar, w którym występuje wyciek powietrza.

Jakie materiały i narzędzia są potrzebne?

Z reguły standardowy gotowy do sprzedaży materac jest uzupełniony zestawem naprawczym. Zawiera klej, zestaw łatek o różnych rozmiarach i folię winylową. Dodatkowo potrzebujesz papieru ściernego (papieru ściernego), acetonu lub innego rozpuszczalnika, nożyczek.

Za pomocą tych prostych materiałów możesz naprawić uszkodzony materac w domu.

Jeśli z jakiegoś powodu nie masz standardowego zestawu materiałów, wtedy w domu zawsze można znaleźć coś odpowiedniego z dostępnych środków.

 1. W sklepie możesz łatwo dostać klej „Super” lub „Uran”. Wszystkie mocno przylegają do siebie gumy. Szczęśliwie kupi się klej Intex specjalnie zaprojektowany do naprawy materacy powietrznych - wtedy jakość pracy zostanie zagwarantowana w 100%.
 2. Możesz wziąć starą gumową zabawkę, aby wyciąć z niej łatkę.
 3. Możesz zrobić ten element z tkaniny. Aby to zrobić, użyj weluru, bawełny lub tkaniny PVC. W kształcie plastra powinna być okrągła lub lekko wydłużona, jak owal.

Konieczne jest, aby przekroczyło o kilka milimetrów średnicę miejsca otworu w materacu. Przygotowaną łatkę należy najpierw namoczyć klejem.

Kroki naprawy

Bez problemu możesz naprawić przeciekający nadmuchiwany materac własnymi rękami w domu. Postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi naprawy otworów i połączeń rozciąganych.

Cały proces należy podzielić na etapy.

 1. Uszkodzone w miejscu materaca po stronie weluru leczy się acetonem. Należy to zrobić, aby usunąć kosmki obecne w materiale. Po dokładnym oczyszczeniu powierzchni papierem ściernym.
 2. Połóż materac do góry nogami na płaskiej powierzchni, takiej jak stół lub deska do prasowania. Biorą przygotowaną łatkę w dłonie i smarują ją jednocześnie klejem i miejscem w materacu, w którym znajduje się dziura. Daj klej do namoczenia przez 8-10 minut i powtórz procedurę ponownie.
 3. Włącz suszarkę i skieruj gorące powietrze z niej na łatę, przytrzymaj ją w tej pozycji przez kilka minut, a następnie przyłóż ogrzewany element do welurowej powierzchni materaca. Aby lepiej skleić ze sobą powierzchnie, łatę można zmiażdżyć czymś ciężkim, na przykład szklaną butelką lemoniady.
 4. Pozostaw materac i łatę w tej pozycji na 24 godziny.

Od razu warto zauważyć, że naprawa materaca nie pozostanie niezauważona. Aby ukryć ślady mocowania nadmuchiwanego łóżka, możesz naprawić je od wewnątrz.

Aby to zrobić, należy przepuścić tkaninę welurową przez zawór i przeprowadzić cały proces roboczy w podobny sposób, ale od wewnątrz na zewnątrz. Po naprawie łata musi być całkowicie sucha, aby wewnętrzna powierzchnia materaca mogła zostać przywrócona do pierwotnego położenia.

Za najtrudniejsze rodzaje uszkodzeń poduszki powietrznej uważa się rozbieżność szwu i wymianę mankietu wewnątrz zaworu. W takim przypadku nie każdy może naprawić materac w domu. Zwykle ludzie zwracają się o pomoc do specjalistów z warsztatu.

 1. Wymiana mankietu. Po pierwsze, powinieneś to zrobić sam lub kupić w sklepie ze sprzętem część przypominającą ten element. Aby to zrobić, ostrożnie odkręć zawór i wyciągnij mankiety. Jeśli nie możesz kupić niczego odpowiedniego, zrób to w domu z gumowego dywanu lub butów. Gotową część należy przywrócić na swoje miejsce w wewnętrznej części zaworu i wkręcić w materac.
 2. Zawór wycieku powietrza. Aby to sprawdzić, napompuj materac i wlej piankę do golenia do otworu zaworu. Piana i pęcherzyki tworzące się wokół zaworu wskazują na uszkodzenie zaworu. Po wykryciu problemu wyjmij zawór, usuń uszczelkę z gumy znajdującej się pod nim. Szlifować koniec zaworu i wymienić starą uszczelkę na nową część gumową wykonaną z dowolnego podobnego materiału. Następnie pokryj uszczelkę klejem do gumy i ostrożnie umieść ją w oryginalnym miejscu. Po zablokowaniu w pozycji początkowej i samym zaworze wkręć go w materac.
 3. Zerwanie wewnętrznych partycji. To jedno z najtrudniejszych obrażeń. Wyeliminowanie go samemu jest bardzo problematyczne. Do tego potrzebujesz specjalnego sprzętu i doświadczenia zawodowego. Z reguły taka wada jest naprawiana w warsztacie.

Jeśli jednak zdecydujesz się wykonać naprawę samodzielnie, a następnie, aby dostać się do miejsca, w którym materac pęka na szwie, musisz zrozumieć, gdzie koncentruje się szew zewnętrzny. Zwykle znajduje się na dolnej stronie końca.

Następnie wykonuje się długie nacięcie w miejscu wykrycia wzdęcia materaca, penetracji do wewnątrz i wyeliminowania tego problemu. Wnętrze jest starannie przyklejone wodoodpornym klejem na całej długości nacięcia i pozostawione do wyschnięcia na 8-10 godzin. Po obróceniu materaca nadaj mu nieskazitelny wygląd.

Pasek gumy potraktowany klejem jest przymocowany na całej długości szwu, aby go zakrył i spadł na boki. Aby zapewnić niezawodność, moneta jest podgrzewana w ogniu i nakładana na gumę na całej długości, przeprowadzając rodzaj wulkanizacji. Podgrzana guma bardzo szczelnie chwyta szew po obu stronach.

Zapobieganie szkodom

Kupując materac powietrzny Intex, powinieneś najpierw zrozumieć, że użycie czegoś takiego jak sofa nie będzie działać. Tylko przy ostrożnym przechowywaniu i obsłudze nie będzie potrzeby naprawy niektórych elementów produktu. Zgodnie z szeregiem zasad możesz długo używać dmuchanego łóżka.

 1. Nadmuchanego materaca nie należy rzucać na podłogę lub ziemię bez uprzedniego przekonania, że ​​nie ma żadnych przecinających lub przebijających przedmiotów, które mogłyby zostać uszkodzone.
 2. Zaleca się, aby pod materacem ułożyć grubą, antypoślizgową tkaninę. Cienki koc jest do tego najlepszy.
 3. Dzieci nie powinny mieć możliwości skakania i biegania na dmuchanym łóżku.
 4. Spróbuj odizolować zwierzęta od miejsca, w którym planujesz umieścić materac.
 5. Aby uniknąć pękania w szwach, nie zaleca się nadmiernego pompowania łóżka.
 6. Nadmuchiwany produkt przechowywać w ciemnym, suchym miejscu.
 7. W przypadku zanieczyszczenia umyj materac standardowymi detergentami, nie uciekając się do żadnych silnych proszków i mieszanin.

Po umyciu i wyczyszczeniu materaca pozostaw go do maksymalnego wyschnięcia, chroniąc łóżko powietrzne przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

O naprawie pękniętej przegrody przy materacu powietrznym spójrz na poniższy film.

Obejrzyj wideo: Klejenie materaca PCV Intex, Bestway itp. (Luty 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz