Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Nadmuchiwane dywany turystyczne: cechy i zasady wyboru

Odpoczynek jest integralną częścią każdej wycieczki turystycznej, ponieważ po drodze będziesz potrzebować dużo siły. Dlatego musisz zadbać o wygodny sprzęt do spania. Turystyczna nadmuchiwana mata to doskonały wybór zarówno dla początkującego, jak i doświadczonego podróżnika. W tym artykule omówimy, jak wybrać to urządzenie.

Opis

Nowoczesny nadmuchiwany dywan turystyczny to urządzenie, bez którego wytrawny podróżnik nie wyobraża sobie ani jednej podróży. Ten atrybut to mini-materac, który można łatwo złożyć i zabrać ze sobą. Istnieją dwa główne rodzaje mat turystycznych.

  • Nadmuchiwane. Ten rodzaj dywanu jest przeznaczony do uprawiania turystyki pieszej, dlatego jest bardzo kompaktowy. Napompowuje się go za pomocą pompy lub ustnie. Często w takim atrybucie występuje wypełniacz - syntetyczny lub naturalny (w postaci puchu).
  • Samopompujące. Takie dywany są niezwykle wygodne w podróży, są kompaktowe, lekkie, a także nadmuchują się niezależnie podczas otwierania zaworów.

Ważne! Główne funkcje tych dywanów to izolacja termiczna i wygładzanie powierzchni, na której musisz spać.

Jak wybrać

Aby wybrać dokładnie dywan, którego potrzebujesz do turystyki, musisz zapoznać się z właściwościami różnych modeli.

  • Parametry Standardowe rozmiary nadmuchiwanych i nadmuchiwanych dywanów to: długość - 180-185 cm, szerokość - około 50 cm Grubość jest inna: samopompująca - 2-6 cm, nadmuchiwana - 5-7 cm Stosunkowo mała waga: samopompująca - 400-600 gramów, nadmuchiwana - 300-500 gramów. Ale znane firmy produkują specjalne serie dywanów, które zapewniają szersze i dłuższe modele.
  • Formularz Wcześniej dywany były produkowane w kształcie prostokąta. Ale w ostatnich latach producenci zaczęli tworzyć te urządzenia o nieco zaokrąglonym kształcie, który zwęża się w obszarze nóg. To rozwiązanie pozwala zmniejszyć wagę o 15%.
  • Izolacja termiczna. Aby mata jak najlepiej chroniła Cię przed zimnem, musisz wybrać model z wypełniaczem: guma piankowa, puch i włókna syntetyczne. Tańsze modele - ze styropianem i materiałami syntetycznymi. Ale lepiej wybrać dywany wypełnione naturalnym puchem, w tym przypadku zaletą jest ciepło, waga i zwartość. Producent podaje na produkcie temperaturę, w której mata może być użyta. Średnio popularne urządzenia mają ograniczenia do -8 ° C. Ale istnieją modele, które nie przewidują temperatur poniżej + 5 ° C. Istnieją opcje zimowe, które mogą wytrzymać temperatury -25 ° C.
  • Gęstość. Maty do spania różnią się również gęstością, która jest mierzona w jednostkach den, średnio gęstość tego urządzenia wynosi 75-150 den. Nadmuchiwana mata namiotowa turystyczna nie jest zaprojektowana na zbyt twardą powierzchnię, jej gęstość wynosi 20-30 den. Do mat do spania dołączone są zwykle specjalne łatki do mocowania atrybutu. Ale nadal powinieneś wybrać ten sprzęt o gęstości 45 den.
  • Zwartość Letnie dywany zajmą tylko 1 litr w twoim plecaku. Objętość modeli uniwersalnych wynosi od 2 do 3,5 litra.

Przeglądaj popularne modele

Rozważ teraz najpopularniejsze modele nadmuchiwanych dywanów.

Nadmuchiwana mata SplavMat

Izolacja termiczna - do -5 ° C, waga - 540 gramów, rozmiar - 180x52 cm, grubość - 7 cm Zestaw zawiera osłonę, zestaw naprawczy, wbudowaną pompę (możesz użyć zwykłej). Wady: zawory wyróżniają się, gromadzi się kondensacja, niska gęstość. Plusy: zwartość, lekkość, obecność zintegrowanej pompy.

Ultralekki dywan Naturehike

Gęstość materiału to nylon - 20 den, struktura komórkowa, szerokość - od 3 do 6 cm, rozmiar 185x54 cm, waga - 440 gramów, kształt zwęża się w nogach. Plusy: zwartość, lekkość, obecność wbudowanej poduszki. Wady: brak wypełniacza, cienki materiał, wysoka cena.

Izolowany rdzeń Big Agnes

Parametry: 183 x 51 cm, grubość - 10 cm, waga - do 1 kg. Zwiększony komfort dzięki strukturze komórkowej, dobra izolacja termiczna dzięki srebrnym nitkom, które odbijają ciepło osoby. Mata może być napompowana zarówno niezależnie, jak i za pomocą pompy. Oprócz deklarowanych parametrów produkowane są również modele o innych rozmiarach.

NEMO Cosmo Air XL

Ten model nadmuchiwanej maty jest przeznaczony dla osób powyżej średniego wzrostu. Wady: większa waga. Plusy: wbudowana pompa, miejsce do zamocowania poduszki, dostępne są modele z izolacją.

Exped DownMat

Rozmiar: 183 x 52 cm, grubość - 7 cm Dopuszczalna temperatura do -12 ° C. W zestawie - pokrywa, zintegrowana pompa, zestaw naprawczy. Plusy: lekkie, trwałe materiały, przystępna cena, obecność naturalnej izolacji. Wady: ograniczone rozmiary.

Therm-A-Rest NeoAir Xlite

Wymiary: 183 x 51 x 6 cm Całkowita waga wynosi 350 gramów. Plusy: owalny kształt, który znacznie oszczędza miejsce, zwartość, warstwa odblaskowa zatrzymująca ciepło. Wady: brak dużych rozmiarów, stosować w ograniczonej temperaturze.

Pamiętaj, że nie powinieneś oszczędzać na swoim komforcie, zdrowiu i bezpieczeństwie podczas podróży. Ostrożnie podejdź do wyboru sprzętu, a będziesz miał niezapomnianą wycieczkę turystyczną.

O funkcjach wyboru dywaników turystycznych zobacz następny film.

Obejrzyj wideo: Pompowana deska SUP od pierwsze kroki (Styczeń 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz