Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Latarki ERA: przegląd produktów i porady dotyczące wyboru

Za diodami LED znajduje się teraźniejszość i przyszłość, zużywają one do 40 razy mniej prądu niż żarówka lub halogen, wyładowanie gazowe i jego inne odpowiedniki. Diody LED są niewrażliwe na zmiany pogody, w tym wilgotność, mocne, trwałe (mogą pracować od dziesiątek do setek tysięcy godzin, stopniowo zmniejszając jasność), w razie potrzeby mogą nagrzewać do 60 stopni bez radykalnej zmiany ich właściwości świetlnych.

Wymagania dotyczące latarki

Ograniczenia zastosowane do wyboru naprawdę dobrej latarki (a nie podróbki, która ulegnie pogorszeniu po kilku cyklach rozładowania) są następujące.

 • Latarka LED musi, oprócz oczekiwanego natężenia światła (charakterystyki luminancji i zasięgu wiązki), być odporna na wstrząsy, pyłoszczelne i wodoodporna.
 • Dobra latarka wystarczy na co najmniej 5 lat - nawet przy codziennym użytkowaniu przez kilka godzin z rzędu.
 • Nie ma znaczenia, w którym mieście lub kraju znajduje się jego producent, gdy rzeczywista jakość pokrywa się z deklarowaną.
 • Zwróć szczególną uwagę na maksymalną żywotność modułu świetlnego na jednym ładowaniu.
 • Wybrany model powinien działać nie tylko na bateriach, ale także na bateriach. Nowoczesne latarki działają na jonizatorach - liczba ich cykli ładowania / rozładowania nie wynosi nawet kilku tysięcy, ale nawet miliona, ale takie produkty nie są jeszcze masowo wykorzystywane. Zestaw akumulatorów to komora na akumulatory niklowe należące do standardowych rozmiarów „AA” „baterii” („typu palca”) lub AAA („małego palca”). Bardziej nowoczesną opcją są podobnej wielkości stopy dla akumulatorów litowo-jonowych o rozmiarze 18650.
 • Staraj się nie wybierać latarek ważących kilogram lub więcej - trudno je przenosić na duże odległości.
 • Wytrzymała lampa zaprojektowana na 10 lat lub dłużej jest trudna do wyobrażenia bez stalowej lub aluminiowej obudowy. Gumowe wkładki stanowią przeszkodę dla wilgoci z zewnątrz i amortyzatory w przypadku nagłego upadku.

Idealna latarka łączy w sobie funkcje lampy kempingowej, mini szperacza i taktycznego źródła światła. Warto szukać właśnie tego.

Chce wybrać

Wybierz swoje światła z regulatorem napięcia (sterownik) - Wydłuży to żywotność zarówno panelu LED, jak i samej baterii. Jasność światła pozostanie niezmieniona przez prawie cały czas działania latarki - gdy ładunek pozostanie mniejszy niż 5%, latarka wyłączy się gwałtownie i nie włączy się, dopóki nie naładujesz akumulatora, ale ten ostatni będzie chroniony przed głębokim rozładowaniem, które niszczy jego strukturę roboczą.

Dobry znak, jeśli latarka ma złącze ładowania micro USB. Akumulatory są ładowane z ładowarki smartfona, tabletu, ultrabooka, innej zewnętrznej baterii, kamery sportowej, odtwarzacza, które mają dziś to samo złącze. Dzięki temu możesz poradzić sobie z jedną lub dwiema ładowarkami, gdy zabrałeś kilka różnych gadżetów na wyprawę na kemping.

Latarki marki „Era”

Gama latarek „Era Practitioner” ma wyraźną różnicę w stosunku do konwencjonalnych przenośnych latarek. Światła te stały się jednymi z pierwszych w Rosji, w których zastosowano diody LED o mocy 15 watów lub większej. Zaprojektowany do codziennych zadań i pracy.

Korpus każdej lampy wykonany jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego lub stopu aluminium z gumowanymi wstawkami.

Z funkcją lampy

Niektóre z wymienionych poniżej modeli mogą działać jako pełnoprawna lampa.

 • Latarnia „Era Practitioner” RA-801 Ma matrycę LED o dużej mocy. Rozproszona wiązka światła zapewnia widoczność do 40 m. Czas działania na jednym ładowaniu wynosi do 8 godzin. Można ładować smartfony, odtwarzacze mobilne i kamery akcji - prawdziwa zewnętrzna bateria. Zestaw zawiera stojak stołowy, haczyk i zawieszenie magnetyczne. Wytrzymałe tworzywo sztuczne z gumowymi podkładkami amortyzującymi chroni przed wstrząsami i wibracjami. 15-watowa główna dioda LED zapewnia strumień świetlny 400 lm. Pojemność akumulatora - co najmniej 4 Ah. Możliwe jest ładowanie z urządzeń USB.
 • „Era Officer” RB-802 - Pojemność akumulatora 10 W, 2 Ah, wystarcza na 1,5 godziny. Jest kompletny zestaw mocowań, kompaktowy, łatwy do zmieszczenia w kieszeni. Aluminiowy korpus z gumowanymi wstawkami amortyzującymi uderzenia po upuszczeniu.
 • „Era Practitioner” RB-701 - produkt podstawowy. Zasięg strumienia świetlnego wynosi do 20 m. Moc diody LED wynosi 5 watów.
 • „Era Practitioner” RB-702 - moc 7 W, zasięg wiązki światła - do 25 m.
 • „Era Practitioner” RB-703 - 5 W, 14 m, jest wyposażony w przyssawkę i nie niszczy powłoki mebli i innych dużych przedmiotów.
 • „Era Practitioner” RB-704 - łączy w sobie funkcje latarki i oprawy, elastyczny korpus (kąt pochylenia - do 90 stopni), 2 mocowania magnetyczne. 20 m, 2,5 wata.
 • „Era Practitioner” RB-801 - latarka 4 W, lampa 6-watowa. Ciało obraca się i wygina w dwóch kierunkach. 6 W, zasięg strumienia świetlnego 30 m.
 • „Era Practitioner” RB-802 - wodoodporny model, całkowita moc - 7 watów. Odległość do wiązki 20 m.

Zakres wszystkich tych produktów obejmuje oświetlenie, gdy światła są wyłączone w ciemności, do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej.

Naświetlacze ręczne

Pod względem mocy mini-reflektory znacznie przewyższają konwencjonalne przenośne lampy stołowe.

 • „Era” FA19M - reflektor, który pobiera energię z domowej sieci oświetleniowej lub dowolnego źródła o stałym napięciu 12 V (na przykład zapalniczki samochodowej). Modułowa konstrukcja głowicy z diodami LED zawiera 19 elementów emitujących światło - jeśli jeden lub więcej z nich ulegnie awarii, pozostałe będą działać tak jak poprzednio. Mocny wbudowany akumulator umożliwia kontynuowanie pracy po uzupełnieniu początkowego poziomu naładowania. Czas pracy - do 8 godzin na jednym ładowaniu.
 • „Era” FA58M - reflektor i lampa w jednym projekcie. Trzy oddzielne sekcje zapewniają różne tryby pracy. Światła mijania i drogowe zapewniają 9 konwencjonalnych diod LED i jedna znacznie mocniejsza dioda LED - lampa działa w trybie prawdziwego reflektora, umożliwiając „dotarcie” do najodleglejszych sekcji. Tryb oprawy zapewnia 18 innych diod LED umieszczonych z boku modułu świetlnego. W tym trybie latarka może pracować do 6 godzin na jednym ładowaniu.

Jak sprawdzić latarkę przy zakupie?

Zwróć uwagę na następujące punkty:

 • wygoda włączania i wyłączania: czy włączy się spontanicznie w torbie, plecaku lub walizce;
 • kompaktowość i waga: jak pasuje do plecaka, gdzie wygodniej jest go nosić;
 • łatwość przenoszenia: czy często się wymyka;
 • wygoda wymiany baterii: czy potrzebujesz dodatkowych narzędzi do jej przenoszenia.

W następnym filmie znajdziesz przegląd lamp „ERA” K24 / K48.

Loading...

Zostaw Swój Komentarz