Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Wszystko o naprawie materacy powietrznych

Materac powietrzny to uniwersalny produkt, który można stosować na zewnątrz zamiast łóżka lub krzesła, do mobilnego łóżka w domu i na wsi lub jako pływającej platformy do opalania na wodzie. Przy aktywnym użytkowaniu produkty te często wydają się przebite. Materace są zdmuchiwane i stają się nieodpowiednie do dalszego użycia. Nie jest to powód, aby je wyrzucić, ale możliwość samodzielnego naprawienia wszystkich cięć w domu. Jeśli luki są duże, zaleca się kontakt z profesjonalistami.

Możliwe uszkodzenia i metody ich wykrywania

Wady produktu powodują kilka rodzajów uszkodzeń:

 • skaleczenia lub przebicia;
 • pęknięcie wewnętrznych przegród, materac był spuchnięty;
 • pękają szwy.

W 90% przypadków słabym punktem materacy powietrznych są szwy i ścianki działające pod ciśnieniem podczas pompowania. Szczególną uwagę należy zwrócić na integralność zaworu napełniającego, jeśli produkt wypuści się w ciągu 4-6 godzin i nie będzie żadnych otworów. Podczas stosowania pompy materiał jest poddawany zwiększonemu obciążeniu.

Najczęściej pojawiają się przebicia na powierzchni po stronie kontaktu z kamieniami, ziemią, piaskiem. Przy silnym napompowaniu komory powietrznej wzrasta ciśnienie zewnętrzne na usztywniaczu. Istnieje oddzielenie od wewnętrznej powierzchni. Przegroda pęka więc w krytycznym miejscu, a materac puchnie z „przepukliną” i skrzypi. Istnieje kilka sposobów identyfikacji wszystkich uszkodzeń materacy powietrznych.

 • Zanurzenie w wodzie Napompuj produkt, opuść go do wody i spójrz. Tam, gdzie pojawiają się bąbelki, jest dziura. Trudno to zrobić w domu. Wymagana jest większa pojemność niż testowany produkt. Ta metoda jest dobra, jeśli materac zostanie przebity w pobliżu stawu.
 • Test dźwiękowy. Po napompowaniu produktu słuchamy, czy słychać gwizdek, czy nie. Jeśli to usłyszymy, podnosimy rękę, aby zrozumieć, skąd pochodzi powietrze, w jednym lub kilku miejscach.
 • Detergenty Wlej wodę z mydłem i naciśnij. Z naruszeniem integralności skorupy pojawia się z gwizdkiem i bąbelkami.
 • Poszukiwanie wady za pomocą pianki do golenia. Podejrzewamy podejrzane obszary pianą i wciskamy. Tam, gdzie pęka, następuje przebicie. Ta sama metoda jest odpowiednia do testowania zaworów. Wypełnij piankę, a jeśli pojawi się wokół otworu, oznacza to uszkodzenie.
 • Testowanie ze skrobią lub proszkiem. Spryskaj powierzchnię proszkiem i naciśnij. Chmura proszku wskaże miejsce uszkodzenia.
 • Folię spożywczą i wodę. Na powierzchnię napompowanego materaca nakładamy wodę ze sprayu. Nakładamy folię na wilgotną powierzchnię i rozciągamy ją na obszarze testowym. Naciśnij mocno, usuwając spod niego powietrze. W miejscach przebić lub skaleczeń nadmuchuje się pęcherzyk powietrza. Usunięciu filmu towarzyszą obce dźwięki, podobne do bulgotania z piskiem. Wady są oznaczone kredą.

Korzystając z tych opcji, musisz pamiętać, że może być więcej niż jedno nakłucie. Cały materac powinien być dokładnie przetestowany.

Jakie materiały i narzędzia są potrzebne?

Remont domu Remkomplekt składa się z kilku pozycji.

 • Klej do produktów winylowych, gumowych, PVC. Superglue niszczy winylowe powierzchnie i nie wolno go używać.
 • Łaty przekraczające rozmiar otworu o 1-2 centymetry. Zazwyczaj są one wycinane z zabawek wykonanych z tego samego materiału co materac.
 • Marker lub kreda do oznaczania otworów.
 • Drobnoziarnisty materiał ścierny do usuwania przebicia.
 • Odtłuszczacze to wszelkiego rodzaju rozpuszczalniki, takie jak aceton lub benzyna lakowa.
 • Pędzel do używania kleju.
 • Małe obciążenie prasy do załatania.

Do napraw wysokiej jakości potrzebujesz odpowiedniego kleju.

 • W przypadku gumy klej wysycha przez jeden dzień, ale ma dobry efekt.
 • „Super moment” szybko twardnieje i kruszy się, dlatego nie zaleca się jego stosowania w produktach nadmuchiwanych.
 • Klej PVC jest dobry na platformy do pływania, nie boi się wody i jest sprzedawany w różnych kolorach. Wygląda estetycznie.
 • Glina „Moment” jest uniwersalna, przezroczysta i dobrze trzyma wszystkie materiały razem w ciągu jednego dnia.
 • Klej do butów „Poliuretan” i „Desmokol” klei zarówno gumę, jak i skórę.

Plastry są przycinane do rozmiaru nacięć, co pozwala na zaopatrzenie 1 centymetra. Zbyt duże elementy mają dodatkowe strefy, dzięki którym obniża się jakość naprawy. Przyklej części do całkowicie suchego produktu. Jeśli w pobliżu znajduje się wiele nakłuć, możesz wyciąć całkowitą łatkę.

Aby naprawić materac powietrzny w domu, pomaga zestaw naprawczy Intex, Remkomplekt 59632.

Możesz przywrócić produkt w każdych warunkach: zarówno na zewnątrz, w domu, jak i na drodze. Jeśli problem jest w szwie, jest tymczasowo traktowany super klejem i dokładnie łatany w wygodnym otoczeniu. Pożądane jest, aby ten zestaw był od producentów tych materacy. Zawiera wszystko, co niezbędne do naprawy, a kolorystyka i skład materiału całkowicie pokrywa się z przedmiotem. Zestaw zawiera kilka elementów:

 • kompozycja klejowa;
 • łata gumowa;
 • przezroczysta kolorowa folia winylowa;
 • szmergiel „null”;
 • kreda lub marker do znaków przebicia;
 • nożyczki;
 • pędzel do nakładania kleju;
 • szczegółowe instrukcje.

Kroki naprawy

W domu naprawa materaca jest łatwa. Można to zrobić samemu, bez uciekania się do usług mistrzów. Aby to zrobić, potrzebujesz małej klapki z materiału, z którego wykonany jest materac, i ścisłego przestrzegania określonej procedury. Aby przygotować produkt do odzysku, powietrze z niego musi zostać spuszczone z powietrza i całkowicie osuszone zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. W przypadku zanieczyszczenia należy go oczyścić i odtłuścić wszystkie plastikowe części.

Miejsca cięcia należy najpierw traktować materiałem zerowym. Nie suszyć gumowego materaca na akumulatorach lub innych gorących powierzchniach. Marszczy brwi, staje się bezużyteczny.

Naprawiamy zgodnie z poniższym planem.

 1. Znajdujemy miejsce, w którym materac się obniża. Bierzemy flamaster, kredę lub mydło i zaznaczamy wszystkie punkty, przez które przepuszcza powietrze.
 2. Obszary te są oczyszczone z kurzu, sierści zwierząt i kosmków. Następnie wytrzeć środkiem ściernym i odtłuścić, aby łaty nie odpadły.
 3. Welur, miękką powłokę traktujemy roztworem alkoholu lub rozpuszczalnikiem. Osusz i usuń powłokę tępym nożem, możesz ostrzyć łyżkę. Następnie ponownie odtłuścić.
 4. Wytnij okrągłą łatkę. Jeśli jest zestaw naprawczy, bierzemy gotowy z dołączonego zestawu.
 5. Za pomocą pędzla nałóż cienką warstwę kleju na nakłucie i łatkę. Stajemy przez 10-15 minut, a następnie ponownie nakładamy klej. Czekamy, aż kompozycja stanie się lepka. Nakładamy łatkę i ściskamy ręce.
 6. Jeśli w pokoju jest zimno, miejsce klejenia ogrzewamy suszarką do włosów, ciepłym powietrzem. Przyklejony fragment jest zwijany za pomocą wałka, a następnie dociskamy z obciążeniem.
 7. W tej pozycji wychodzimy w nocy, najlepiej na jeden dzień. To miejsce nie może być wygięte.

Po określonym czasie przeprowadzamy test weryfikacyjny.

Po naprawie i całkowitym wyschnięciu krawędzie zatrzasków przechodzą papierem ściernym, a na wierzchu są ponownie powlekane klejem. Wadą tej metody jest niezbyt atrakcyjny rodzaj materaca. Pod wpływem czynników negatywnych plastry mogą odlecieć. Produkt przyklejony od wewnątrz wygląda bardziej niezawodnie i pięknie. Za pomocą standardowej linijki ostrożnie wykręć uszkodzoną część przez otwór zaworu wydmuchowego. Jest odtłuszczony i uszczelniony. Odwraca się do środka tylko wtedy, gdy klej jest całkowicie suchy.

Małe obszary stawów są smarowane klejem i pozostawione same na 10-15 minut. Następnie nałóż łatkę. Naciśnij go przez chwilę, wygładzając krawędzie. Aby przyspieszyć proces, nie używaj żelazka, zapałek i zapalniczek.

Możesz skierować strumień ciepłego powietrza z suszarki na materac. Jeśli po godzinie produkt nadal zwalnia, procedura jest powtarzana. W celu naprawy wysokiej jakości produkt pozostawia się sam na 13 godzin do całkowitego wyschnięcia.

Szczeliwo stosowane przy naprawach opon nie jest całkowicie odpowiednie dla materacy. Przetwarzanie dziur i suszenie łat wymaga więcej czasu. Oczekiwany wynik nie zawsze jest uzyskiwany. Eksperci zalecają zastąpienie go silikonowym klejem. Luki wewnętrznych ścianek działowych domu nie można wyeliminować. Będziesz potrzebować pomocy doświadczonego rzemieślnika, który ma pod ręką wszystkie niezbędne elementy do naprawy.

Podczas naprawy zaworu odkręć go, wyciągnij gumową uszczelkę i oczyść ją z kurzu i brudu. Czyścimy koniec i uszczelkę za pomocą szmergla zerowego. Przetwarzamy cienką warstwę smaru silikonowego. Zwracamy przedmiot na jego miejsce, nadmuchujemy materac i sprawdzamy działanie zaworu. Jeśli nie będzie miał powietrza, będzie musiał zanieść produkt do warsztatu.

Zapobieganie szkodom

Aby nadmuchiwany produkt przez długi czas zadowalał właścicieli, należy przestrzegać prostych zasad:

 • Nie pompuj materaca do maksimum;
 • trzymaj go złożony w etui ochronnym, jeśli nie używasz go stale, opuść go płynnie, bez silnego skręcenia;
 • wysuszyć przed przechowywaniem do przechowywania;
 • można czyścić i myć łagodnym roztworem mydła, bez użycia proszków ściernych i chemikaliów;
 • nie pozwalaj zwierzętom domowym skakać na niego i wyostrzać pazury;
 • istnieją materace do pływania, ale tylko do spania, dlatego należy na to zwrócić uwagę przed uruchomieniem konkretnego produktu.

Otwory i słabe szwy na materacu wcale nie są katastrofą. Wiele z nich można zapieczętować w domu. Przed zakupem zapytaj, co zawiera zestaw, czy jest w nim zestaw naprawczy. Jeśli nie zapewnia tego producent, kup go, aby nie opóźniać naprawy niezbędnych rzeczy. Lepiej natychmiast skontaktować się z warsztatem z szerokimi cięciami, otwartymi szwami, problemami z wewnętrznymi przegrodami i wadliwym zaworem.

Zobacz poniżej, jak naprawić materac.

Obejrzyj wideo: Klejenie materaca PCV Intex, Bestway itp. (Listopad 2019).

Zostaw Swój Komentarz