Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Jak wybrać najlepszą łódź PCV?

Jazda łodzią z PCV jest bardzo łatwa i przyjemna. Pozwala na wykonanie niemal każdej pracy na stawach. Aby osiągnąć ten wynik, musisz najpierw wybrać dobrą łódź.

Kryteria wyboru

Dopuszczalna nośność

Przede wszystkim, aby wybrać odpowiednią łódź, należy wziąć pod uwagę jej ładowność. Mała klasa ładunku oznacza, że ​​może pomieścić (wraz z pasażerami) od 100 do 200 kg ładunku. Inne kategorie są następujące:

 • średni poziom wynosi 200–300 kg;
 • wysoka nośność - ponad 300 kg, ale mniej niż 600 kg;
 • szczególnie duża nośność (takie łodzie mogą przenosić 600 kg lub więcej).

Najsłabszy typ jest naturalnie wykonany z lekkich materiałów. Charakteryzuje się stosunkowo niską wytrzymałością. Ponieważ takie łodzie z PCW mogą ważyć 14-20 kg, są zalecane do długich wędrówek, tylko sporadycznie przerywane przez pokonywanie odcinków rzek, jezior i mórz. Ale rybacy, nawet ci, którzy nie udają kolosalnych połowów, lepiej nadają się do środkowej kategorii łodzi. Ma najbardziej zrównoważony stosunek masy i właściwości praktycznych.

Dla osób o małej (i spokojnej - i normalnej) budowie łódź pośrednia jest również idealna. W takim przypadku może łatwo przewozić 2-3 osoby. Duża kategoria (300–600 kg) może być używana zarówno w wersji na wiosło, jak i na silniku. Długość takich łodzi osiąga 3-4 m. Wersje silnikowe są wyposażone w nadmuchiwany kil, dzięki czemu poprawiają się właściwości jezdne. Ale łodzie o specjalnej pojemności są przeznaczone głównie do użytku komercyjnego. Niektóre z nich są dłuższe niż 6 m. Transport jest możliwy tylko samochodem. Obowiązkowy moment - wyposażenie silników od 5 litrów. z i więcej Zmontowana konstrukcja waży co najmniej 50 kg.

Liczba pól pod ciśnieniem

Dla większego bezpieczeństwa łodzie motorowe są podzielone na kilka segmentów. Największe modele mają 6 przegródek. W takim przypadku nawet uszkodzenie kamieni lub w wyniku wystrzelenia 3 cylindrów nie prowadzi do utraty wyporu. Liczbę przedziałów zaleca się dobierać zgodnie z liczbą pasażerów, którzy będą jeździć łodzią. Wszyscy producenci skupiają się teraz na maksymalne bezpieczeństwo konsumenta.

Łodzie dla 2 lub 3 osób są wyposażone głównie w 3 przedziały. Ale ta opcja jest bardziej odpowiednia dla rybaków lub myśliwych. Do raftingu na niedostępnych odcinkach rzek górskich musisz wybrać łodzie z dużą liczbą przedziałów. Typowa konstrukcja nowoczesnych modeli obejmuje również kamery zewnętrzne i wewnętrzne.

Taki projekt gwarantuje maksymalną ochronę, którą można zapewnić tylko w praktyce.

Średnica cylindra

Ten wskaźnik wpływa bezpośrednio na praktyczną pojemność pasażerów. W większości modeli silnikowych wynosi 0,4-0,45 m. Jeśli transport jest zaprojektowany tak, aby zwiększyć ładowność, stosowane są cylindry o szerokości 0,5 m lub większej. wymiary cylindrów nie wpływają na ogólną wytrzymałość konstrukcyjną, właściwości jezdne i poziom niezawodności.

Rodzaj dna

Wybierając łódź zgodnie z jej parametrami, tego momentu nie można zignorować. Najlżejszy skuter wodny można sprzedać. bez podłogi. Można go raczej kupić, ale już w rozszerzonej konfiguracji. Zamiast podłogi stosuje się warstwę polichlorku winylu, przyklejoną do boków. Możesz używać tych modeli, ale nie możesz podnieść się do pełnej wysokości.

Nadal musisz uważać na ostre przedmioty, w przeciwnym razie spód może zostać uszkodzony w najbardziej nieodpowiednim momencie. Ale jeśli porównasz cechy, okazuje się, że małe łódki bez podłogi są bardzo lekkie. Zaleca się je rybakom, którzy często odwiedzają odległe, płytkie jeziora. Istnieje inna opcja - z elastycznymi pokładami. Nie możesz też stać na takich łodziach, ale uszkodzenia mechaniczne będą mniej niebezpieczne.

Rozciągnięty pokład jest potrzebny głównie do przechowywania bagażu i sprzętu. Pasażerowie i sternicy są zakwaterowani na butlach. Nadmuchiwane podłogi były stosowane w łodziach PCV od bardzo dawna (a nawet wcześniej były używane w starych konstrukcjach gumowych). Ale nowoczesne wersje dna pneumatycznego nie są gorsze od twardych podłóg. Jedynym wymogiem jest ostrożne obchodzenie się z takimi strukturami.

Porównanie łodzi ze sztywnymi i nadmuchiwanymi podłogami pokazuje, że drugi typ jest bardziej kompaktowy. Ale masa nie ulega znacznemu zmniejszeniu. Utwardzona odmiana PVC o gęstości jest prawie gorsza niż sklejka. Łódź jest zapakowana w jedną torbę, jeśli łódź jest duża, chodzenie z tą torbą będzie dość trudne. I jeszcze jedno zastrzeżenie - nadmuchiwane podłogi są trudne do mycia.

Dość popularne są teraz podłogi regałów. Są szeroko stosowane w najmniejszej kategorii statków. Konstrukcja regału to zestaw arkuszy specjalnej sklejki, pokrytej od dołu warstwą PVC. Składanie i rozkładanie takiej podłogi nie jest trudne. Niektórzy ludzie w ogóle nie usuwają dna, a po wypompowaniu powietrza ze zbiorników układają łódź w jednym opakowaniu. Wszystko to zajmuje od 10 do 15 minut.

Największe (dłuższe niż 3 m) pontony używają głównie twardych pokładów. Obejmują one dno w 100%, czego nie można osiągnąć dzięki konstrukcji regałów. Dlatego ochrona jest prawie idealna.

Sztywne deski podłogowe są absolutnie niezbędne w nadmuchiwanych kilach. W drogich modelach same deski podłogowe są wykonane z aluminium, w modelach budżetowych - ze specjalnej klasy antypoślizgowej sklejki.

Siedzenia

Przy całej ważności podłogi nie można zignorować miejsca do lądowania. Podstawowe wyposażenie może obejmować twarde siedzenia, ale nawet jeśli nie są, samodzielne wykonanie takiego projektu jest bardzo łatwe. Miękkie konstrukcje do lądowania są często kupowane jako gotowe i usuwane, gdy łódź nie jest używana. Wersje twarde można wykonać z następujących materiałów:

 • Pieczona sklejka, podzielona na kilka warstw;
 • plastik
 • textolite.

Bardzo popularne są siedzenia ze specjalnymi wstawkami w cylindrach. Są one naprawiane bardzo bezpiecznie. W innym przykładzie wykonania stosuje się monolityczne plastikowe prowadnice. Są one przymocowane do obu cylindrów. To rozwiązanie pozwala przenieść siedzisko z rufy na środek.

Jeśli chodzi o mocowanie siedzeń za pomocą sznurowania, jest bardzo niezawodny, ale instalacja zajmie więcej czasu.

Wymiary i waga

W przypadku dużych obszarów wodnych łodzie powinny być duże. W tym przypadku obowiązkowym wymogiem jest możliwość przejścia w tryb strugania. Takie konstrukcje są trudne w montażu, a mocny silnik jest koniecznie zawarty w pakiecie. Im większy i cięższy pojazd, tym bardziej stabilny jest przy wysokiej fali. Może bezpiecznie jeździć 2 lub więcej pasażerów z dużym ładunkiem.

Ale bardzo poważna łódź powoduje poważne problemy podczas transportu lądowego. Nawet samo opuszczenie go do wody nie jest takie łatwe. A wysadzenie dużego budynku nie jest łatwe. Mała łódka (o wadze około 200 kg z silnikiem) jest używana głównie w małych stawach i na jednym wyjściu. Ważne: małe wymiary nie oznaczają, że materiał nie powinien być wystarczająco mocny.

Gama kolorów

Wiele źródeł pisze, że łodzie rybackie muszą koniecznie mieć biały lub inny jasny kolor. Jednak w rzeczywistości znacznie więcej zależy od umiejętności konkretnych łapaczy. Ciekawy fakt: sondaże na specjalistycznych forach pokazują, że ponad 30% ludzi woli szary kolor. Kolorowanie kamuflażu stanowi 13% wszystkich jednostek pływających. Do 28% łodzi z PCV jest pomalowanych w 2 lub więcej kolorach.

Najlepsze marki zagraniczne

Lista wysokiej jakości łodzi z PVC obejmuje produkty markowe Intex. Główna siedziba firmy znajduje się w Stanach Zjednoczonych, ale zakłady produkcyjne znajdują się na terytorium Chin. Firma działa od 1964 roku. Jej produkty są popularne w różnych krajach, w tym w Rosji.

Recenzje wspominają również o łodziach kanadyjskiej firmy Yukonaboats. Możesz spotkać te modele nie tylko w Europie i Ameryce Północnej, ale także w Azji Południowo-Wschodniej. Jukonaboats weszło na rynek rosyjski w 2008 roku. Pod tą marką produkowane są zarówno pojedyncze rzeki, jak i poważne łodzie morskie. Klienci mają szeroki wybór opcji. 100% certyfikowany asortyment. Uważany za bardzo niezawodny Fińskie łodzie marki Intex. Ten producent może oferować modele pojedyncze i podwójne.

Są optymalne dla myśliwych, rybaków i miłośników spędzania czasu w cichych małych stawach.

Jednak wśród łodzi wyprodukowanych za granicą wyróżniają się japońskie modele. Pokazuje bardzo dobre wyniki Honda Z aluminiowym dnem będzie modyfikacja T30 AE2. Ta wersja ma domyślną średnicę cylindra 0,43 m. Pod marką Honda opracowano wspaniałe czterosuwowe silniki zaburtowe. Jednostki pływające tej marki wykorzystują aluminiowe lub nadmuchiwane dna.

W pierwszym przypadku nośność wynosi od 0,61 do 1,05 tony, aw drugim dokładnie 735 kg. Najcięższe modele są niezawodne i bardzo stabilne w prawie każdej pogodzie. Lżejszy - łatwiejszy w obsłudze i bardzo zwrotny. Zalecane są do spacerów i wędkowania.

Alternatywą jest łódź Yamaran. Seria Przetarg pozwala zaoszczędzić pieniądze i uzyskać lepszą wydajność. W tej linii są dość pojemne wersje. Produkty z wyboru Sport pomoże ci robić różne rzeczy. Klienci mają dostęp nie tylko do połowów i polowań, ale także do hobby takich jak:

 • nurkowanie;
 • narty wodne;
 • jazda na bananach;
 • wycieczki wodne z całą rodziną.

Ocena najlepszych producentów z Rosji

Bez względu na kolor i inne parametry należy zwrócić uwagę na konkretną markę łodzi. Produkty rosyjskie nie są gorszej jakości niż ich zagraniczne odpowiedniki. Doskonałym przykładem jest łódź do podnoszenia „Rotan”. Ta marka weszła na rynek od 2003 roku. Deweloperzy odmówili użycia części drewnianych, więc udało im się zmniejszyć ciężar konstrukcji.

Są bardzo wysokiej jakości produkty markowe „Mnev and K”. Ta firma działa od 1988 roku. Udało jej się rozpocząć produkcję prawie 80 różnych modeli. Produkty „Mnev & K” są popularne wśród rybaków, myśliwych, turystów amatorów, a nawet pracowników służb ratowniczych. Seria „Moray”, która jest chwalona za takie cechy, jak:

 • dobry ruch pod prąd;
 • doskonałe pokonywanie fal;
 • doskonała jakość materiału;
 • długi okres eksploatacji;
 • zwiększona pojemność.

Wymagane produkty takiego producenta jak HunterBoat. Firma utworzyła potrójny kompleks kontroli jakości. Istnieją korporacyjne jednostki usługowe. Wszystkie łodzie tej marki posiadają państwowe certyfikaty jakości. Konsumenci mogą wybrać opcje wiosłowania i silnika.

Produkty firmy zasługują na uwagę „Boat Master”, pracuje w Ufa od 1993 roku. Firma promuje 5 różnych marek, spośród których wyróżnia się Aqua i Riwiera. Zastrzeżone rozwiązania są opatentowane. Projektanci mogli zaoferować oryginalne rozwiązania techniczne. Produkty „Boat Masters” wielokrotnie brały udział w konkursach, które pozwoliły na wykrycie wielu słabości i ich wyeliminowanie.

Ważne! Warto przyjrzeć się bliżej produktom firm Solar, Fregaty i Flagowców.

Aby uzyskać informacje na temat wyboru wysokiej jakości pontonu PCV do połowów, zobacz następny film.

Loading...

Zostaw Swój Komentarz