Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Jak zrobić markizę na łodzi PCV własnymi rękami?

Znalezienie markizy dokładnie pasującej do parametrów wymiarowych konkretnej modyfikacji łodzi jest czasem prawie niemożliwe. Tak, a on ma znaczny koszt. Dlatego jeśli zdecydujesz się na taki atrybut wygodnego łowienia, najlepszym rozwiązaniem byłoby ułożenie markizy na łodzi własnymi rękami, a ponadto nie jest trudne do wdrożenia. Konieczne jest tylko wybranie kawałka gęstej wodoodpornej tkaniny, która ma odpowiedni rozmiar, duraluminium, aluminium lub rury z polichlorku winylu dla konstrukcji wsporczej, mocny sznur i oczka (pierścienie do przeciągania lin, lin, kabli przez nie).

Podstawowe wymagania

Bez względu na to, czy baldachim jest wykonany w domu, czy w domu, musi spełniać określone wymagania:

 • zdolność ochrony nosa środków do pływania i przedmiotów przed opadami;
 • zapewnienie ochrony pasażerów łodzi przed niekorzystnymi warunkami klimatycznymi;
 • zapewniając optymalny przegląd dla tych, którzy obsługują jednostkę;
 • zapewnienie odpowiednich warunków do połowów podczas ruchu łodzi;
 • odpowiednia ochrona silnika łodzi PCV zarówno podczas postoju, podczas transportu, jak i podczas ruchu;
 • konstrukcja musi być jak najlżejsza, nie obciążać środków do pływania;
 • niezawodność to kolejny podstawowy wymóg projektowy w celu ochrony gałęzi wystających krzewów i drzew znajdujących się w łodzi;
 • prosta instalacja - w miarę możliwości wszystkie prace powinny być wykonywane bez większego wysiłku i szybko.

Jednocześnie nie należy zapominać o jakości materiału. Jeśli użyjesz niskiej jakości tkaniny, to przy długiej podróży prawdopodobne jest uszkodzenie baldachimu, a także trudno przewidzieć, jak przebiegną wydarzenia.

Niezbędne materiały i narzędzia

Do produkcji czaszy potrzebne będą następujące materiały. Odporny na wilgoć materiał wykonany z trwałego włókna na bazie poliamidu (nylonu) lub innego materiału odpornego na działanie niekorzystnych zjawisk meteorologicznych. Tkanina PCV nie jest tak wygodna, ponieważ nie przepuszcza tlenu i jest cięższa niż inne rodzaje materiałów. Kiedy używasz tkaniny plandeki jako materiału na baldachim na środkach do pływania powinien być przykryty impregnatem hydroizolacyjnym.

Do oglądania w biegających zadaszeniach jest to konieczne korzystanie z okien przeglądania. W postaci szyby przedniej stosuje się materiały na bazie przezroczystego politereftalanu etylenu (lavsan) lub gęstego celofanu. Przezroczysta folia z polichlorku winylu nie jest zalecana do stosowania z absolutną lub większą powłoką medium do pływania, ponieważ nie przepuszcza tlenu. Będziesz także potrzebować:

 • Przewód gumowy o długości 1 metra;
 • sznur z kapronu o przekroju 5-6 milimetrów;
 • oczka o średnicy około 1 centymetra;
 • półfabrykaty aluminiowe do konstrukcji wsporczej (jeśli prowadzony jest baldachim)
 • zamki błyskawiczne (jeśli utworzono działający namiot transformatorowy);
 • plastikowe haczyki;
 • liny;
 • igła do nakłuć.

Aby utworzyć baldachim, potrzebujesz następujących narzędzi:

 • nożyczki, nić syntetyczna z igłą;
 • narzędzia i urządzenia do pracy z półfabrykatami aluminiowymi (wiertarka elektryczna, szlifierka kątowa, jeśli wykonany jest baldachim).

Jak zrobić szkielet?

Przed przystąpieniem do wzoru i szycia markizy z PCV są one brane pod uwagę do produkcji konstrukcji wsporczej. Zwykle tworzą baldachim w kształcie litery U, jednak wszystko może zależeć od stopnia wyobraźni. Głównym warunkiem jest to, aby rama była bardzo lekka i nie obciążała obiektu pływackiego. Rury aluminiowe o średnicy 15-30 milimetrów są wyposażone w podobne właściwości.

Biorąc pod uwagę fakt, że rury muszą być wygięte, pożądane jest preferowanie opcji o grubych ścianach. Rurki o cienkiej ściance mogą po prostu pęknąć podczas pracy z nimi. Aluminiowa rama nie całkowicie zmniejsza sterowność i stabilność łodzi.

Wymiary konstrukcji wsporczej muszą pokrywać się z ogólnymi parametrami łodzi, a wysokość szkieletu zależy od łatwości zarządzania. Ważne jest, aby strefa martwa znajdowała się nie dalej niż 6-7 metrów.

Aby zagiąć aluminiową rurę, warto zwrócić się do profesjonalistów. Zrobią to starannie i do kreski. Co więcej, praca będzie kosztować dość tanio.

Jeśli nie jest to możliwe, możesz przeprowadzić procedurę własnymi rękami, jeśli wszystko zostanie wykonane poprawnie, ponadto aluminium jest raczej miękkim metalem. Aby przeprowadzić ten proces na dobrym poziomie, konieczne jest wypełnienie rur zwykłym piaskiem i wilgocią z obu krawędzi, na przykład drewnianym kotłem. Następnie można wziąć proces wygięcia. Najważniejsze jest znalezienie punktu podparcia. Wraz z tym w obszarach, na które będzie to miało wpływ, zaleca się owinięcie go nieodpowiednią szmatką. To ochroni rury przed uszkodzeniem.

Podczas gięcia należy obserwować, aby rura zginała się w jednej płaszczyźnie. Następnie wszystkie rury są zginane proporcjonalnie do zgięcia pierwszego, a następnie wszystkie produkty będą miały tę samą konfigurację. Dla pierwszej rurki możesz zrobić szablon ze zwykłego drutu i wygiąć pierwszą kopię zgodnie z tym szablonem.

Pod koniec tworzenia rur o wymaganej konfiguracji podejmują budowę pionowych podpór. W niektórych modyfikacjach łodzi dostępne są specjalne elementy do montażu ramy. Dzięki tej opcji zadanie jest znacznie uproszczone. Niestety, niektóre modyfikacje nie są wyposażone w podobne urządzenia. Dlatego będziesz musiał je kupić i zainstalować samodzielnie.

Wszystkie węzły mocujące szkielet są wykonywane na śrubach. Średnicę dobiera się w zależności od grubości rur. Jeśli użyjesz opcji o średnicy nie większej niż 25 milimetrów, przydatne będą śruby o średnicy 6,0 milimetrów, a jeśli rura jest grubsza, lepiej jest zastosować śruby o średnicy 8,0 milimetrów. Stosowanie nakrętek zabezpieczających jest obowiązkowe, aby zapobiec spontanicznemu poluzowaniu nakrętek. Istnieją inne metody zapobiegania poluzowaniu połączeń śrubowych.

Podczas instalacji należy zwrócić szczególną uwagę na lokalizację sekcji montażowych. Powinny być umieszczone w pewnej odległości od cylindrów łodzi PCV. Zapobiegnie to ich uszkodzeniu podczas użytkowania pływalni. Oprócz tego wszystkie cięcia i cięcia rur aluminiowych muszą być starannie przetwarzane, aby nie pozostały zadziory.

Wszystkie obszary mocowania konstrukcji wsporczej nie powinny stykać się z elementami PCV pontonu, aby wykluczyć wystąpienie nadzwyczajnych okoliczności związanych z uszkodzeniem elementów gumowych łodzi PCV, które mogą wywołać awarię na wodzie.

Jak uszyć namiot?

Punktem wyjścia w produkcji dowolnego baldachimu jest dokładny pomiar napompowanych środków do pływania, przeniesienie jego wymiarów i opracowanie projektu na papierze, z uwzględnieniem skali. Planując próbkę baldachimu, należy wziąć pod uwagę możliwość użycia wioseł. Procedura produkcji różnych odmian markiz różni się tylko poszczególnymi cechami i może być stosowana nie tylko w odniesieniu do zadaszenia parkingowego, ale może być również stosowana do innych typów (transport, zawieszenie, dziób, markiza parkingowa) stosowanych w łodziach motorowych z PVC. Na przykład różnice te są szczególne:

 • do biegania z baldachimem, które podczas tworzenia własnymi rękami należy zainstalować na elementach pływających konstrukcji wsporczej;
 • do czaszy nosowej, który do produkcji wymaga zastosowania przezroczystych materiałów - polichlorek winylu, lavsan, gęsty celofan, które można wykorzystać jako okna.

Procedura tworzenia składa się z następujących kroków.

 1. Tworzenie rysunków i wzorów. W tym celu można zastosować gęsty celofan, niepotrzebne kawałki materii lub inny rodzaj materiału. Przydatność przyszłego baldachimu zależy od poprawności wykonanych wzorów. Umożliwi to obliczenie wszystkich prawdopodobnych błędów. Niepotrzebną materię można uszyć, wypróbować, poprawić. Po przygotowaniu wstępnej wersji czaszy możesz rozpocząć cięcie schronu. Należy wziąć pod uwagę każdą część czaszy. Podczas cięcia należy zachować szczególną ostrożność i nie zapomnieć o konieczności pozostawienia naddatków wzdłuż krawędzi, aby utworzyć przelotowy rękaw, w który zostanie popchnięta lina lub sznur wykonany z gumy. Będą potrzebne do dokręcenia całej konstrukcji. Następnie krawędzie czaszy należy zgiąć i skleić pomocniczą warstwą materiału lub zszyć, skręcając tkaninę o 2 centymetry.
 2. Szkic Przeniesienie szkicu u wodoodpornej matki.
 3. Cięcie i zszywanie elementów czaszy. Obszary sieciowania należy wzmocnić dodatkową warstwą materiału. Samo szycie można wykonać zarówno ręcznie, jak i na maszynie do szycia. Równolegle trwają prace nad przymocowaniem akcesoriów, kieszeni i specjalistycznych łat do markizy. Po zakończeniu szycia baldachim powinien zostać zainstalowany na konstrukcji wsporczej i pozostawiony w tej pozycji do rana.
 4. Aby przymocować baldachim za pomocą pierścienia oczkowego, do rękawów przymocowane są oczka. Pożądane jest wzmocnienie obszarów ich montażu za pomocą dodatkowej warstwy materii.
 5. Kawałek gumowej koronki o wielkości 1 metra nakręca się na nylonowy sznur ze sztuczną nicią, następnie złącze jest pokrywane klejem poliuretanowym. Wykonana lina przeciągana jest przez tuleję baldachimu. Gumowy amortyzator jest wymagany do bezpiecznego dokręcenia namiotu na korpusie jednostki.
 6. Do zamocowania czaszy wzdłuż konturu łodzie są wygodne w użyciu z karabińczykami, które są przymocowane do akcesoriów łodzi. Można zastosować inną metodę - akcesoria w postaci grzybów przykleja się do łodzi, do której zaczepione są zawiasy czaszy. Pętle te można wykonać z pasów i użyć zamiast liny z gumy.

Baldachim do domowej łodzi z PCV to nie tylko oszczędność, ale także bardziej kreatywne podejście do produktu, które można wykonać, biorąc pod uwagę unikalny design obiektu do pływania. Na przykład samodzielnie wykonany baldachim z PCV na łodzi może mieć kieszenie kotwiczne lub boję ratunkową w konstrukcji.

Kieszenie mogą być również używane wewnątrz baldachimu do przechowywania wszelkiego rodzaju przedmiotów.

Zobacz, jak zrobić markizę na łodzi własnymi rękami.

Obejrzyj wideo: Pływaki modułowe do łodzi wielokadłubowych - katamarany (Styczeń 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz