Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Funkcje tuningu łodzi z PCV

Po nabyciu łodzi z PVC w pewnym momencie każdy właściciel zaczyna myśleć o poprawie technicznych i funkcjonalnych właściwości łodzi. Strojenie można zamówić od wiarygodnych specjalistów, którzy za opłatą będą w stanie spełnić wszystkie życzenia klienta.

Ale proces samorealizacji ulepszenia jest szczególnie interesujący, co nie tylko poprawia cechy pływania, ale także przynosi wiele pozytywnych uczuć.

Do czego służy modernizacja?

Takie środki modernizujące środki pływające pozwalają wykluczyć koszty finansowe zakupu nowej łodzi. Możesz zmienić wygląd i możliwości techniczne (na przykład poprawiając właściwości jezdne) istniejącej jednostki w domu.

Strojenie łodzi PCV do połowów własnymi rękami pozwala poprawić poziom bezpieczeństwa osoby na tym statku podczas połowów, a także umożliwia przedłużenie życia jednostki.

Aby ulepszyć te opcje, wykonywane są następujące działania:

 • położyć kotwicę;
 • wyposażyć łódź w baldachim ochronny;
 • udoskonalić krzesło rybackie;
 • wyposażyć jednostkę we wszelkiego rodzaju torby, aby przechowywać małe przedmioty ważne przy łowieniu;
 • zastaw stół kempingowy;
 • zbuduj podobną drabinę;
 • Zamontować silnik benzynowy lub elektryczny;
 • zestaw wodolotów;
 • żeglować;
 • zainstaluj uchwyty do zbiornika gazu, echosondy i wędek;
 • zainstaluj specjalistyczne pompy do łodzi.

Wszystkie te działania związane z odbudową zapewniają okazję do podniesienia poziomu komfortu i bezpieczeństwa rybaka. Właściciel ma okazję wzmocnić dno łodzi, zrobić twardą podłogę, poprawić stopień ochrony boków przed uszkodzeniem o charakterze mechanicznym, zainstalować zaciski do dodatkowych lin bezpieczeństwa, kabli i tym podobne.

Zbrojenie strukturalne

Istnieje opinia, że ​​wzmocnienie konstrukcji łodzi wykonanej z polichlorku winylu, co oznacza wzrost wytrzymałości jej dolnej i dolnej powierzchni cylindrów (ścian bocznych, ścian bocznych), odbywa się tylko wtedy, gdy jest eksploatowana w ekstremalnych warunkach. Ale doświadczeni pasjonaci wędkarstwa nieustannie dokonują takiego strojenia, niezależnie od warunków połowowych - w bystrza lub w cichym stawie. Czasami w znanym na pierwszy rzut oka stawie można spotkać tę samą przeszkodę, na którą wcześniej nie zwracano uwagi. Innymi słowy, zagrożenie uszkodzenia obiektu pływackiego podczas połowów jest stale dość wysokie.

Ponadto pożądane jest hartowanie dna i cylindrów łodzi wykonanej z polichlorku winylu, aby zwiększyć nośność elementów konstrukcyjnych (dokładniejsze zamocowanie silnika i do innych celów). Rozważmy bardziej szczegółowo wzmocnienie elementów konstrukcyjnych łodzi.

Dno

Sekwencja operacji jest przedstawiona poniżej.

 • Łódź jest pompowana i wywracana do góry nogami.
 • Powierzchnia jest czyszczona (pod warunkiem, że produkt do pływania był już używany). Zasadniczo rybacy są zadowoleni z jego mycia, po którym dodatkowo przetworzone miejsce jest wycierane szmatką.
 • Wymiarowanie jest w toku. W tym przypadku należy przestrzegać zasady wystarczalności, przyjmując za podstawę wymiary statku i specyfikę jego działania. Niektórzy miłośnicy połowów przyklejają równolegle paski gotowych profili z polichlorku winylu (lub gumowanej tkaniny) do dna, podczas gdy ci ostatni przymocowują łatę (membranę) lub pojedyncze fragmenty materiałów odpornych na wilgoć na całym obszarze. Tak czy inaczej, wytrzymałość i niezawodność dna łodzi (do złamania) są znacznie zwiększone.
 • Wymagane segmenty są tworzone na podstawie wykonanych pomiarów.
 • Powietrze z łodzi jest napędzane i jest wcześniej umieszczane w przygotowanym miejscu. Ponieważ podczas klejenia membran (lub ciętych pasków) będą musiały zostać wygładzone, mocując do podstawy, płaszczyzna powinna być gładka i twarda.
 • Odtłuszczanie łodzi. Na tym etapie przeprowadza się pierwsze (w razie potrzeby) usunięcie najmniejszych frakcji stałych z jego dna, a następnie poddaje się je działaniu odpowiedniego produktu, który nie powinien reagować z materiałami (jednostki pływające i zaklejanie). Zwykle stosowany do odtłuszczania benzyny lub benzyny lakowej. Jeśli w pobliżu nie ma nic oprócz rozpuszczalnika, jest to dozwolone. Tylko ostrożnie, w ograniczonych dawkach.
 • Układanie wyciętych części, ich wyrównanie na dole. To tylko przykład. Od razu okaże się, czy wszystko zostało poprawnie wykonane podczas prac przygotowawczych. Może trzeba będzie ulepszyć cięcie.
 • Nakładaj klej w wymaganych miejscach i ponownie na membranę lub pasek.
 • Następnie następuje podgrzanie obszaru nakładania materiału za pomocą suszarki budowlanej, a następnie zwinięcie go solidnym i jednocześnie dość elastycznym wałkiem. Aby wykonać obróbkę cieplną, czy nie, zależy od rodzaju kleju. Należy go jednak nacisnąć (można użyć prowizorycznego „lodowiska”, co można zrobić po prostu, lub wziąć do tego szklaną butelkę). Szczególną uwagę zwraca się na eliminację powietrza spod kleju. W przeciwnym razie w obszarach, w których tworzą się bąbelki, materiał będzie stopniowo ustępował. W rezultacie, z lekkim hakiem, odejdzie bez większego wysiłku.

Należy wziąć to pod uwagę takie strojenie znacznie zwiększa wagę łodzi wykonanej z polichlorku winylu. Jeśli membrana jest przyklejona wzdłuż dna, najmniejszy kilogram to 7-8. Doświadczeni wędkarze zalecają zwracanie uwagi tylko na obszary szczególnie podatne na zużycie. W tej sytuacji mówią o „niepełnej rezerwacji”. W przeciwnym razie strojenie odbywa się tylko w niektórych sektorach pojazdu. Klej nakłada się w co najmniej 2 warstwach. Pierwszy, po 10-15 minutach - drugi. Zwiększa to jakość utrwalania zastosowanego pierwiastka na bazie polichlorku winylu.

Wzmocnienie dna i innych elementów konstrukcyjnych jednostki jest przydatne do przeprowadzenia za pomocą specjalistycznej taśmy, która nazywa się profilem lub nadburciem (pręt luzem). Jest sprzedawany o grubości od 0,1 do 0,3 centymetra i szerokości od 6 do 24 centymetrów. Elementy te są mocowane za pomocą dwuskładnikowego kleju. Produkowane są w 2 wersjach - nadburcia z rębakiem i zwykłej. Jest wiele do wyboru.

Ballons

Proces wzmacniania cylindrów jest zasadniczo identyczny z powyższą technologią. Jedyna różnica polega na tym nie musisz zdmuchiwać urządzenia do pływania. Stosuje się te same stopki z polichlorku winylu. Jak już wspomniano, mają różne parametry liniowe i są z reguły dostępne w handlu dla wymiarów konkretnej modyfikacji łodzi z PVC, tylko to nie ma znaczenia.

Wzmocnienie cylindrów gwarantuje dodatkową ochronę i przeciwdziała ich zużyciu podczas pracy.

Kil

Stępka jest wzmocniona w taki sam sposób jak samo dno - na górze taśmy, w którą często łódź jest wyposażona fabrycznie, przykleja się dodatkową warstwę nadburcia. W tej materii nie ma subtelności i funkcji. Bierzemy dwuskładnikowy klej i wklejamy na największy obszar kilu.

Transza

W tej części łodzi wzmocnienie jest po prostu konieczne, ponieważ pawęż zabezpieczony jest tylko jedną warstwą tkaniny z polichlorku winylu. Aby nie męczyć się z oddzielnymi częściami, dno elementów pływackich można całkowicie uszczelnić za pomocą dźwigara. Jeśli jesteś ostrożny, a także prawidłowo wybierzesz klej, procedurę można wykonać samodzielnie.

Ta metoda rozwiąże wystarczającą liczbę problemów związanych ze spadkiem charakterystyki statku.

Robienie targa

Dla łodzi wykonanych z polichlorku winylu będzie targa wyposażona w rząd szklanek lub uchwyt na zacisku. Procedura tworzenia targa składa się z kilku kroków.

 • Konieczne jest wzięcie plastikowej lub żelaznej rurki, której średnica będzie większa niż średnica wędki o 0,7-1 centymetra. Z niego należy zgiąć łuk na szerokości łodzi.
 • Po obu stronach rury należy spłaszczyć i wywiercić otwory pod śruby mocujące.
 • Część rurki należy pokroić w szklanki, z których jednego końca należy przyspawać nakrętki.
 • Okulary mocuje się przez przyspawanie łuku do trollingu.
 • Podsumowując, całe urządzenie jest traktowane papierem ściernym i nakładana jest wodoodporna farba.

Tworzenie uchwytu takiego jak zacisk:

 • zacisk można wykonać ze starej maszynki do mięsa, odcinając od niego górną część;
 • po tym, jak musisz wywiercić kilka otworów w korpusie maszynki do mięsa, która będzie odgrywać rolę stojaków uchwytu;
 • W rurze należy wywiercić 3 otwory, trzeci powinien znajdować się w górnej części;
 • stelaż wykonany z zacisku i spłaszczonej rurki należy połączyć śrubami i podkładkami;
 • w otworze znajdującym się powyżej konieczne jest zamocowanie zacisku hydraulicznego.

Ustawienie żagla

Łódź z PCV (nawet niewielką, na przykład o wymiarach 2200 x 1000 mm) można również przekształcić w łódź żaglową. Zainstalowanie masztu standardowego typu nie działa, ponieważ używają broni żeglarskiej przypominającej łacinę. Bez sprzętu. Maszt (patrz rysunki) zawiera rurę poprzeczną podstawy (15), 2 rury (7) - w rzeczywistości maszt - i jarzmo (4).

Podstawa rurki o średnicy 25-30 mm musi być włożona do oarlocków (14). Następnie przymocuj dolne końce rur (7) masztu podwójnego w kształcie litery „L” do końców śrub M5 (13) i połącz górne końce rur ze sobą oraz z zębatką za pomocą śruby (16) i nakrętki (17). Średnica rur tworzących belkę i maszt wynosi 15 mm i mogą być wykonane z kijków narciarskich z duraluminium.

Rhea można utworzyć jako odłączalną, a ponadto można wygodnie zainstalować rurkę łączącą 200 mm (5) dokładnie w miejscu rei z masztem.

W górnej części jarzma kładziemy blok (6) na linę (kabel); z dnem przędza jest przymocowana do pętli z gumy (2) na dziobie statku za pomocą wspornika (3). Pętla jest okręgiem z 5 mm gumy technicznej o średnicy 60 mm; spód koła jest przyklejony do korpusu (1) łodzi, aw górnej części swobodnie zgiętej połowy wykonany jest otwór pod płatem.

Rhea powinna mieć nachylenie 60 °. Wymiary rur zależą od długości jednostki pływającej. Po ustaleniu obszaru zamocowania jarzma do kadłuba na dziobie statku zmierzyć odległość (a) od rury podstawy przechodzącej przez oarlocki. Po obliczeniu długości rur masztu za pomocą wzoru:

L (maszty) = (√ a * + (b2 4)) + 100 milimetrów, gdzie b jest odległością między gruczołami wzdłuż rurki podstawy.

Długość jarzma zależy od wybranego centrowania. Przy centrowaniu 10% długość jarzma można obliczyć za pomocą wzoru L (r / r) = 1,8 a. Punkt mocowania jarzma do masztu znajduje się w odległości (a) od jego dna.

Shvertsy (11) jest wykonany z duraluminium 3 mm i naciągnięty na końcach rurki podstawy wystający poza cylindry jednostki. Poduszki na policzki (10), wykonane z 10-mm płyty lub sklejki, dodają potworom siły i ograniczają kąt obrotu do płaszczyzny średnicy. Położenie zasuwy wzdłuż długości rury podstawy jest ustalone przez wkręcone na nią pierścienie (12) z rury o dużej średnicy; pierścienie są zablokowane śrubami (8) i nakrętkami M5 (9).

Żagiel jest trójkątem o równych bokach, którego kąt fałowy (wierzchołek) jest przesunięty do dziobu w stosunku do osi rury podstawy o wartość C = (6 ÷ 12%) L (kółka). Długość każdej szuflady L (szuflady) = 1,7 a. Przydatne jest użycie żagla Lyngstrem, który umożliwia podwojenie przestrzeni żaglowej na pełnych kursach. Po zewnętrznej stronie zakrętu wzdłuż przedniej krawędzi wszyty jest kabel, do którego przymocowane są liny lub pierścienie. Naprawiają żagiel.

We wszystkich 4 rogach żagla znajdują się pierścienie (oczka). Kable są wprowadzane do pierścienia dolnego tylnego rogu żagla, a ten sam wspornik służy do mocowania dolnego kąta nawietrznego żagla, łącząc dolną część jarzma z pętlą gumową.

Rolę kierownicy odgrywa wiosło zagubione w wiosle wykonanym z gumy, przymocowanym z tyłu kadłuba.

Kotwica

Bez kotwicy (powściągliwości) prawdopodobnie nie będziesz w stanie długo pozostać w pożądanym punkcie w zbiorniku. Instalacja urządzenia przytrzymującego nie jest bardzo związana z akcesorium do strojenia, najprawdopodobniej jest jednym z integralnych elementów jednostki pływającej. Łowiąc na kursie, trudno jest utrzymać łódź w jednym punkcie rzeki, nawet przez krótki czas.

Aby przymocować kotwicę do łodzi, potrzebujesz specjalnej liny (kabla) do zamocowania urządzenia przytrzymującego. Na końcu tego kabla, przy użyciu luźno połączonych węzłów, konieczne jest wykonanie pętli, po użyciu specjalistycznego wspornika konieczne jest przymocowanie jednego końca liny do urządzenia przytrzymującego, a drugiego do rdzenia środków pływających. Lina do urządzenia przytrzymującego jest głównie przymocowana do rączki, która służy do wygodnego przeciągania jednostki.

Jak założyć spinningi?

Gdy jest wiele spinningów, elementy pływające są udoskonalane w postaci montażu różnych uchwytów. Można je przymocować do kadłuba łodzi za pomocą następujących elementów:

 • śruby;
 • śruby;
 • zaciski;
 • klej

Jak wspomniano powyżej dla łodzi wykonanych z polichlorku winylu, optymalny targa wyposażony w kilka szklanek lub uchwyt na zacisku. Najbardziej uniwersalny uchwyt do małych łodzi z PCV - to zacisk, które można ćwiczyć na dowolnej łodzi. Modyfikacje rozmieszczone za pomocą zacisków są mocowane do różnych płaszczyzn - pawęży, balonu z łodzi PCV lub ławki.

Takie urządzenie można dowolnie ustawiać i demontować, a pozycję roboczą można regulować i mocować za pomocą śrub i nakrętek. Jedyną wadą są dość duże wymiary tego sprzętu, co utrudnia kontrolowanie środków do pływania.

Zdalne sterowanie silnikiem

Na dużych gumowych łodziach praktykowana jest instalacja zdalnego sterowania silnikiem zaburtowym łodzi. Miejsce kontrolne jest zainstalowane na specjalistycznej konsoli, do której podsumowano wszystkie niezbędne narzędzia komunikacyjne:

 • zdalne uruchomienie silnika;
 • kontrola obrotów silnika;
 • odwrotna kontrola gazu;
 • kontrola przechyłu (tapicerka silnika).

Biorąc pod uwagę strukturę nadmuchiwanej motorówki Utworzono całą serię danych konsoli. Dla kapitana sterującego łodzią na odległość krzesło obrotowe z funkcją regulacji wysokości może być dostarczone na specjalnej platformie.

Główną zaletą tego krzesła jest raczej wygodna konfiguracja i wsparcie dolnej części pleców. To urządzenie na dużych łodziach wygląda bardzo harmonijnie.

Czy można zainstalować taką konsolę na standardowej łodzi z PCV? Istnieje kilka szczegółów dotyczących instalowania tego krzesła na zwykłej łodzi.

 • Rozważany sprzęt jest przeznaczony do montażu na jednostce mającej cylindry (ściany boczne) o średnicy od 43 do 50 cm W przypadku ścian bocznych o innych średnicach wymagane są inne wymiary konstrukcji wsporczej.
 • Podczas montażu konstrukcji wsporczej na łodzi z PCV należy symulować wszystkie promienie skrętu dźwigni sterującej w łodzi, aby dźwignia nie przylegała do siedzenia i nie było żadnych przeszkód do kontrolowania łodzi. Różni producenci silników do łodzi sprzedają dźwignie o różnej długości. Odpowiednim rozwiązaniem byłoby nieznaczne przesunięcie siedzenia do przodu i użycie niewielkiego przedłużenia dźwigni sterującej.
 • Jeśli przy idealnym ustawieniu krzesła jego podstawa będzie na granicy elementów, to aby zapobiec uszkodzeniu profilu aluminiowego, konieczne jest zastąpienie pod nim jakiegoś elementu amortyzującego, na przykład zatrzymania wykonanego z materiału z polichlorku winylu. Podpora powinna być przymocowana do dwóch elementów deski podłogowej łodzi.
 • Ponieważ poziom lądowania na krześle jest nieco wyższy niż na zwykłej łodzi, należy przykleić uchwyt równolegle do instalacji krzesła, aby szyper mógł go przytrzymać.

Wzrost pawęży

Normalna wysokość martwego drewna wynosi 381 mm, ale nawet w silnikach tego samego producenta może różnić się o 20-25 mm. Dzięki idealnej pozycji silnika można zwiększyć prędkość łodzi i zmniejszyć rozprysk z tyłu łodzi. Jeśli umieścisz silnik, a płytka antykawitacyjna rzeczywiście znajduje się poniżej wymaganego poziomu, możesz zwolnić śruby i ustawić odpowiednią wysokość pawęży, a następnie wykonać próby próbne. Jeśli chcesz zmienić silnik zaburtowy, możesz dostosować pawęż do właściwości nowego silnika, w szczególności do wielkości jego martwego drewna.

Dodatkowe otwory na śruby można następnie uszczelnić masą uszczelniającą, a następnie wybrać żądaną wysokość mocowania silnika, mocując płytkę w odpowiedniej pozycji.

W następnym filmie znajdziesz doskonały przykład strojenia łodzi PCV własnymi rękami.

Obejrzyj wideo: Folia Ochronna na Reflektory. Jak Zabezpieczyć LAMPĘ Bezbarwna Folią Ochronną PPF? - Vlog #28 (Kwiecień 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz