Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Wykonywanie i instalowanie samodzielnych krzeseł na łodzi

Każdy właściciel nadmuchiwanej łodzi z PVC, prędzej czy później, staje przed faktem, że konieczne jest zainstalowanie w niej krzesła. Samo w sobie może nie być bardzo drogie, ale wiele osób robi sobie miejsca. To lepsze niż kupowanie takiej części. Wykonując siedzenie własnymi rękami, możesz obliczyć wszystko dla siebie tak dokładnie, jak to możliwe, a także mieć pewność co do niezawodności montażu.

Wymagania dotyczące domowych krzeseł

Jak każda inna rzecz, domowe krzesło do łodzi powinno mieć pewne cechy. Powinien być odpowiedni do stopnia sztywności konstrukcyjnej, maksymalnego dopuszczalnego obciążenia łodzi, wygody, wysokości i innych parametrów. Wszystkie domowe krzesła są podzielone na kilka rodzajów.

 • Trudne Do produkcji tego typu krzeseł stosuje się odporne na wilgoć tworzywo sztuczne lub sklejkę. Te projekty są uważane za najbardziej popularne. Mogą różnić się rodzajem mocowania: są ustalone w jednym określonym położeniu (stacjonarne), poruszają się wokół łodzi lub poruszają się wzdłuż jej osi (ruchome).

Fotele tego typu są montowane na specjalnych cokołach lub panelach biegnących między cylindrami.

 • Miękkie. Często ten typ jest klasyfikowany jako podkategoria twardych krzeseł. Są zwykłym twardym krzesłem, ale z miękką wyściółką.
 • Nadmuchiwane Takie krzesła są wykonane z nylonu, co daje im wysoką wytrzymałość. Ten typ jest uważany za najwygodniejszy i praktyczny ze względu na materiał i specjalną konstrukcję samego krzesła. Mają też jeszcze jedną zaletę: mały rozmiar, ciężar, łatwość transportu samochodem osobowym na duże odległości.

Pomimo wielu zalet, krzesła te mają znaczący minus: krzesło jest ustawione tylko w jednej pozycji.

Narzędzia i materiały

Aby stworzyć krzesło w łodzi, potrzebujesz:

 • taśma pomiarowa, ołówek, papier (aby utworzyć rysunek);
 • 1 sq. m trwała tkanina PVC;
 • akcesoria do szycia, nożyczki, zapięcia;
 • wsporniki budowlane lub śruby;
 • materiał na ramę (w zależności od potrzeb: drewno, metal).

Instrukcje krok po kroku

Montaż domowego krzesła nie sprawia trudności tym, którzy musieli sobie z tym poradzić przynajmniej raz. Aby rozpocząć, potrzebujesz minimalna wiedza w zakresie rysowania i narzędzi.

Jeśli nie wiesz, jak robić rysunki lub nie chcesz spędzać dużo czasu na tworzeniu fotela od zera, możesz to zrobić na podstawie zwykłego krzesła biurowego.

Można go po prostu przekonwertować bez żadnych umiejętności. Po prostu odkręć lub odetnij od niego nogi, a następnie zainstaluj w taki sam sposób, jak gdyby zainstalowałeś prowizoryczne krzesło (instrukcje poniżej). Z tych krzeseł najłatwiej jest zrobić krzesła obrotowe. Bardzo łatwo jest również wykonać siedzenie łodzi ze składanym oparciem z krzeseł biurowych. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki.

 1. Weź krzesło i odetnij od niego nogi, nie będą już dla ciebie przydatne.
 2. Odetnij oparcie krzesła, aby rurki o długości 3-5 cm wystawały z boku siedzenia. Odciąć ostrożnie, aby nie było śladów odprysków, a jeśli się pojawią, zmiel je papierem ściernym lub pilnikiem.
 3. Kup 2 pętle zatrzaskowe. Użyj ich do zamocowania oparcia i oparcia siedzenia. Przed zapięciem nie zapomnij, w jaki sposób plecy zostaną złożone. Najbardziej wygodną opcją jest złożenie jej do tyłu, a najbardziej kompaktowa, gdy spoczywa na siedzeniu krzesła.
 4. Po wszystkich tych manipulacjach przystąp do instalacji fotela w łodzi (instrukcje poniżej).

Pełny proces tworzenia siedzenia łodzi własnymi rękami jest następujący.

 1. Najpierw musisz stworzyć rysunek przyszłego projektu. Wszystkie łodzie są różne, więc nie można wykonać uniwersalnego rysunku. Ostrożnie zmierz wielkość swojej łodzi, a następnie na podstawie pomiaru wybierz najbardziej udane parametry dla samego krzesła. Dla maksymalnej wygody narysuj oddzielną ramę konstrukcji, a następnie osobno gotową strukturę, aby lepiej zrozumieć, co i jak złożyć.
 2. Nie zapominaj, że aby utworzyć rysunek, musisz zdecydować o rodzaju krzesła (twardym, miękkim itp.).
 3. Po utworzeniu miniatury przenieś wszystkie dane do whatman w rzeczywistych rozmiarach. Będzie to szablon do cięcia tkaniny.
 4. Po przesłaniu wszystkich danych do papieru Whatman możesz rozpocząć produkcję części. Weź szablony i użyj ich, aby wyciąć niezbędne części z wytrzymałej tkaniny PVC.
 5. Po otrzymaniu wszystkich szczegółów poszycia można je połączyć zgodnie z rysunkiem (użyj najtrwalszych dostępnych nici).
 6. Kiedy uzyskasz pełne pokrycie, musisz wzmocnić wszystkie szwy. Możesz użyć różnych metod, ale najskuteczniejsze to boot, a najlepiej klej budowlany i izolacyjna taśma budowlana (musisz wybrać jedną z dwóch). Za pomocą kleju lub taśmy przejrzyj wszystkie szwy i połączenia pokrowca, a następnie, jeśli był to klej, pozostaw go do wyschnięcia na jeden dzień w suchym miejscu.

Twoja okładka jest gotowa, teraz czas pomyśleć o jej wypełnieniu. Możesz zrobić twarde krzesło, wykonując dla niego ramę zgodnie z własnymi rysunkami, możesz wypełnić obudowę czymś miękkim (guma piankowa lub coś takiego), lub możesz sprawić, że krzesło będzie nadmuchiwane. Aby to zrobić, musisz spełnić kilka dodatkowych warunków.

 1. Jeśli tworzysz nadmuchiwane siedzisko, na pewno nie potrzebujesz ramy.
 2. Zainstaluj zawór powietrza w wygodnym miejscu, aby ułatwić pompowanie. Następnie ponownie przejrzyj uszczelniacz i poczekaj, aż całkowicie stwardnieje.
 3. Kiedy cała konstrukcja jest uszczelniona, musisz to sprawdzić. Napompuj swoje siedzenie, a następnie umieść je w pojemniku z wodą. Jeśli wszystko jest w porządku, ale krzesło nie schodzi, możesz przystąpić do jego instalacji na łodzi. Jeśli występują problemy z szczelnością - po prostu napraw je za pomocą szczeliwa.

Jeśli zdecydujesz się nie tworzyć nadmuchiwanego krzesła, powinieneś go czymś wypełnić. Do tego celu najlepiej nadaje się guma piankowa. Niektórzy używają syntetycznego winterizera, ale nie warto tego robić. Ze względu na częste wykorzystywanie szybko wpada w kłębki, a następnie musisz rozerwać krzesło, aby je rozplątać. Aby wypełnić krzesło, musisz wykonać następujące czynności.

 1. Zszyj całkowicie krzesło, pozostawiając tylko jeden otwór (o średnicy 5-8 cm), aby wypełnić siedzisko. Ponieważ siedzenie nie jest nadmuchiwane, nie będziesz potrzebować maksymalnej szczelności. Wystarczy zwykły szew z mocną nicią, maksimum - następnie przeprowadź ten szew klejem, aby uzyskać siłę.
 2. Teraz musisz przygotować „farsz”, w zależności od preferencji. Jeśli nie chcesz miękkiego, ale elastycznego krzesła, wypełnij je piankowymi warstwami pianki o maksymalnych rozmiarach, które możesz przełożyć przez otwór wypełniający. Jeśli chcesz, aby był miękki, pokrój wypełniacz na małe kostki.
 3. Po zakończeniu procedury napełniania zszyj dziurę i idź wzdłuż szwu za pomocą kleju, aby zwiększyć wytrzymałość.

Funkcje instalacji

Nadszedł czas na najtrudniejszy w całym procesie - montaż gotowego produktu. Chociaż nie jest to bardzo trudne dla doświadczonej osoby, z pewnością spowoduje trudności dla początkującego. Pamiętaj, że musisz robić wszystko starannie, nie spiesz się, w przeciwnym razie możesz uszkodzić łódź. Istnieje kilka sposobów instalowania siedzeń, jednak są one uważane za najprostsze ze wszystkich.

Do krzesła obrotowego

Jeśli zdecydujesz się zrobić krzesło obrotowe, będziesz potrzebować specjalnych uchwytów do stojaków. Możesz je kupić lub wykonać samodzielnie z metalowego profilu. Te modele siedzeń są montowane na cylindrach. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstaluj podstawki. Mogą być wykonane z puszek lub kilku aluminiowych rurek o grubości ścianki co najmniej 0,7 cm.

Następny krok przymocuj stojak za pomocą uchwytów, a następnie sprawdź jego działanie. W rzeczywistości była to najtrudniejsza część, ponieważ teraz wystarczy tylko przymocować krzesło. Można to zrobić w dowolny wygodny sposób, na przykład za pomocą kilku śrub samogwintujących. Jeśli przymocujesz składane siedzenie, powinny być co najmniej cztery śruby.

Zabezpieczone w ten sposób fotele należą do najwygodniejszych dla szyperów. Fotele te zapewniają komfort i niezawodność.

Do miękkich modeli

Jeśli wykonałeś miękkie siedzisko, musisz również zainstalować stojak. Zrób wszystko jak w powyższych instrukcjach (zainstaluj podstawkę, a następnie napraw ją za pomocą uchwytów). Teraz potrzebujesz mocnych pasów lub nie mniej trwałych i dobrych klamer. Za pomocą dwóch z tych pasów należy przymocować krzesło do stojaka.

Ta metoda instalacji jest dobra, ponieważ jest bardzo szybka, a jednocześnie dość niezawodna. Aby zamocować stojak (jeśli wykonano go z aluminiowych rur), użyj śrub i obróć rury w różnych kierunkach. Chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się, że mocowanie siedziska za pomocą pasków lub klamer nie jest najlepszym pomysłem, ale jest to błąd.

Wiele doświadczonych osób poleca tę metodę do miękkich krzeseł. Jest szczególnie odpowiedni dla początkujących ze względu na niesamowitą prostotę.

Zobacz, jak zrobić krzesło obrotowe w łodzi z PCV własnymi rękami w następnym wideo.

Obejrzyj wideo: Wymiana siatki rattanowej w krześle (Styczeń 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz