Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Oko kotwicy PCV: jak wybrać i przykleić?

Latem znaczna liczba ludzi łowi ryby. Dla wygody rybaków istnieją różne rodzaje łodzi, na przykład niektóre są wykonane z PVC. Ale nie wszystkie z nich mają najwygodniejszą konfigurację, więc niektóre komponenty należy samodzielnie dostosować. Wśród nich jest kotwiczne oko.

Co to jest

Oko kotwicy (znane również jako brwi kotwicy) to urządzenie, które mocuje zawias poprzez przymocowanie go do fału kotwicy. Obecność takiego mechanizmu oszczędza czas na wiązanie i rozwiązywanie węzłów, ale czas połowu jest bardzo ważny. Z powodu przeoczonego momentu możesz pominąć ugryzienie. Osoby, które kiedyś łowiły bez tego urządzenia, docenią to akcesorium.

Gatunek

Podobnie jak wiele akcesoriów wędkarskich, to urządzenie ma kilka rodzajów, a mianowicie inny rodzaj uchwytu i kaczki. Kaczor kotwiczny do łodzi PCV to zamek i platforma, na której utrzymywana jest ta konstrukcja. Zamek ma wycięcia, przez które trzeba narysować linę. Aby to oko działało, konieczne jest pociągnięcie liny do nachylenia wycięcia. Aby poluzować linę, musisz pociągnąć w przeciwnym kierunku.

Takie urządzenie pozwala na użycie kotwicy ruchem tylko jednej ręki.

Uchwyt kotwiczny jest opcją wygodnego przenoszenia łodzi pod ciśnieniem. Pożądane jest, aby urządzenie było wymienne, a jego główna część była wykonana z twardego plastiku. Jest to plastikowa podstawa, która nie będzie miała dużego ciężaru. Podczas klejenia należy wziąć pod uwagę prawidłowy rozkład ciężaru.

Łodzie motorowe mogą być wyposażone w urządzenie o różnej grubości liny. Może wynosić 6-8 mm lub 8-12 mm. Aby cały mechanizm działał dobrze, należy wybrać odpowiednią parę brwi i lin. Jeśli zainstalujesz kabel o mniejszej grubości, wówczas kotwica zostanie słabo zamocowana.

Gdzie zainstalować?

Ponieważ niektóre modele łodzi nie mają zakotwiczonego oka, przed klejeniem będziesz musiał sam wybrać miejsce. Jeśli to urządzenie jest już w pudełku, nie myśl o jego lokalizacji i jakości klejenia, ponieważ producent musiał to zrobić poprawnie. Aby wybrać odpowiednie miejsce do instalacji, nie zapomnij o wielkości swojej łodzi. Zastanów się także, gdzie siedzisz. Projekt nie powinien przeszkadzać podczas łowienia.

Zdarza się również, że lina zaczyna pocierać gumę. Dzieje się tak, gdy kabel styka się z łodzią. Można tego uniknąć, kupując rolkę kotwiczną. Jest ustalony w miejscu, w którym występuje tarcie. Oprócz ochrony przed ocieraniem rolka ułatwi przedłużenie kotwy.

Z reguły instalacja odbywa się na dziobie łodzi. W przypadku dużych łodzi istnieje możliwość wyposażenia dwóch kotwic w niezbędny sprzęt. Drugie mocowanie można zamontować z boku.

Narzędzia

Aby przykleić oko tak skutecznie, jak to możliwe, musisz mieć następujące elementy:

 1. Oko z podkładem z PCV.
 2. Pompa do pompowania łodzi.
 3. Suszarka do włosów do suszenia kleju.
 4. Wałek w kształcie cylindra do przewracania okiem. Odbywa się to w celu lepszej przyczepności.
 5. Rozpuszczalnik, najlepiej aceton.
 6. Kilka ładunków.
 7. Lina
 8. Narzędzie do znaków. Może to być marker, ołówek lub marker.
 9. Klej do powierzchni PCV, najlepiej poliuretanowych.
 10. Taśma maskująca (dla tych, którzy nie mają dużego doświadczenia w klejeniu).
 11. Szmata

Jak skleić?

 1. Po przygotowaniu całego niezbędnego sprzętu, wybraniu miejsca dla mechanizmu, musisz zaznaczyć miejsce, w którym zostanie zainstalowana cała konstrukcja. Ten znak pomoże ci podczas nakładania kleju.
 2. Cały proces powinien odbywać się tylko na dobrze napompowanej łodzi, tak aby pierścień oka ściśle do niej przylegał.
 3. Podczas znakowania można przykleić kontur za pomocą taśmy maskującej. Ta procedura jest wykonywana ze względu na fakt, że niektóre osoby dzwonią za pomocą pędzla w celu znakowania, podczas gdy dotykają kleju skórą. Następnie usuń nadmiar kleju szmatką.
 4. Możesz podgrzać podstawę urządzenia suszarką do włosów. Podczas zmiękczania oka łatwiej będzie zgiąć się do podstawy łodzi.
 5. Przed nałożeniem kleju lepiej odtłuścić połączone obszary acetonem (lub innym rozpuszczalnikiem) i oczyścić powierzchnię, do której zostanie przymocowany cały mechanizm.
 6. Aby uzyskać najlepsze wyniki, nałóż klej w dwóch warstwach. Zwiększy to wydajność pracy. Po nałożeniu pierwszej warstwy odczekaj 15 minut, aż klej się zestali. Następnie nałóż drugą warstwę i odczekaj około 5-7 minut. Rób wszystko zgodnie z instrukcjami wskazanymi na samym kleju. Jednocześnie obserwuj temperaturę, która powinna być zbliżona do temperatury pokojowej. Jeśli przyłożysz mechanizm do łodzi w niskiej temperaturze, może to wpłynąć na jakość wiązania.
 7. Zacznij się trochę miażdżyć. Upewnij się, że klejone powierzchnie nie wykraczają poza granice zaznaczone wcześniej na łodzi.
 8. Aby uniknąć odstępu między łodzią a okiem, weź cylindryczny wałek.
 9. Po wstępnym sklejeniu możesz wziąć linę, na której będą towary. Będą potrzebne, aby nacisnąć mechanizm przez pewien czas.
 10. Zablokuj linę ładunkiem na oku, a następnie poczekaj około dnia. W tym czasie łączone powierzchnie muszą mocno przylegać. Jeśli sklejenie się nie powiedzie, użyj rozpuszczalnika, oczyść powierzchnię łodzi z kleju, podgrzej podstawę brwi suszarką do włosów i ponownie przyklej.

Producenci i produkty

Wśród producentów można wymienić chińskie firmy. Produkują towary dobrej jakości, ale jednocześnie o niskiej cenie. Istnieje również produkcja w Rosji. Firma jest w to zaangażowana. Admirał. Ta firma wyróżnia się wysoką jakością produktów. Jest trwały i odporny na warunki środowiskowe. Niektóre włoskie firmy zajmują się produkcją brwi. Sprzedają towary o wysokiej wartości, jednak nie ma wątpliwości co do ich jakości.

Tanie analogi mają prostą nogę. Oznacza to, że przyklejenie mechanizmu będzie trudniejsze. Konieczne będzie mocniejsze dociśnięcie urządzenia do łodzi. Drogie opcje mają zakrzywioną podstawę. Jest wygodny do klejenia, a także do transportu. Zwiększony obszar kontaktu z łodzią wzmocni klejenie.

Cena tego przedmiotu jest bardzo różna. Wynosi od 300 do 8000 rubli (2019). Wynika to z faktu, że niektóre mechanizmy są w pełni załadowane. Obejmuje elementy złączne i rolkę kotwiącą. Cena zależy również od średnicy liny, która pasuje do oka. Im jest grubszy, tym droższy mechanizm. Mocniejszy materiał gwarantuje wydajność przy użyciu kotew.

To urządzenie może pomóc podczas łowienia, ponieważ oszczędza czas i wysiłek.

Zobacz, jak przykleić kotwicę do oczu w następnym filmie.

Obejrzyj wideo: Kotwica krok po kroku. Jak, gdzie i kiedy jej używać? (Luty 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz