Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Reflektory dużej mocy: opis, wybór i działanie

Latarka jest niemal niezbędną rzeczą podczas wędrówek, wędkowania i polowania. Ale ponieważ większość z tych czynności jest aktywnych, trzymanie w rękach prostej latarki nie jest zbyt wygodne. Dlatego najlepiej kupować modele, które są w jakiś sposób przymocowane do ciała, na przykład czoła.

Funkcje

Obecnie istnieje wiele takich urządzeń, a jeden z najpopularniejszych modeli jest uważany za reflektor LED dużej mocy. Takie latarki różnią się od innych. Są dość wytrzymałe, świecą jasno, a ich koszt nie jest zbyt wysoki. Wiązka światła takiej latarki jest mocna i skierowana na jeden punkt, który pozwala zobaczyć wszystko dobrze z dużej odległości.

Plusy i minusy

Zalety reflektorów obejmują:

 • wygoda i praktyczność;
 • zwartość i lekkość;
 • wysoka wytrzymałość, a także siła;
 • światło takiej latarki jest dość jasne i mocne;
 • ręce pozostają wolne w każdej sytuacji;
 • może być stosowany na różnych polach, na przykład w rybołówstwie lub polowaniu, do wygodnego czytania książek na wakacjach lub do napraw;
 • Zawsze możesz wybrać najbardziej odpowiedni tryb pracy.

Pomimo tak dużej liczby zalet wiele z nich ma swoje wady w takich urządzeniach. Na przykład w niektórych modelach mocowanie nie jest zbyt mocne, co oznacza, że ​​latarka może się poślizgnąć. Ponadto dla wielu fakt, że wiązka światła jest skierowana na jeden punkt, wydaje się być jedynie niedogodnością.

Przegląd marki

Ale większość użytkowników wciąż jest takim urządzeniem. Istnieje wiele różnych modeli latarek tego typu. Aby nieco ułatwić wybór, należy rozważyć kilka opcji modeli różnych producentów, które są uważane za najbardziej popularne na świecie.

Bright Beam LH-170

Moc tego modelu wynosi 170 lm. Możesz użyć takiej latarki zarówno podczas wędkowania, jak i na świeżym powietrzu. Jednak czas jego działania, nawet w trybie oszczędzania energii, będzie krótkotrwały. Wszystkie inne cechy światła głównego są doskonałe.

Przede wszystkim ma nasycone światło. Latarka „Bright beam” nie boi się żadnych uszkodzeń mechanicznych, nawet upadku z wysokości 4 metrów. Ponadto jest wodoodporny - po zanurzeniu na 1 metr ten model będzie nadal działał. Jego cena nie jest zbyt wysoka i wynosi około 650 rubli.

Zebralight

Ten model ma kilka trybów pracy jednocześnie, co pozwala tym, którzy używają takiej latarki, dostosować jej moc. W trybie maksymalnym może pracować nie dłużej niż godzinę. Ale jego główną cechą jest wodoodporność. Nawet po zanurzeniu na głębokości dwóch metrów będzie mógł działać. Jego koszt to nie więcej niż 5 tysięcy rubli.

Cobra LH-190

Ten dość wydajny model ma 3 tryby pracy jednocześnie, zapewniając różne stopnie oświetlenia. Ta latarka może działać dłużej niż dwa dni z rzędu. Ponadto zestaw zawiera baterię, którą można łatwo ładować przez port USB. Jego cena nie jest zbyt wysoka - można go kupić za kwotę około 1,5 tysiąca rubli.

Fenix ​​hl25

Ten model jest uważany za jedną z najnowocześniejszych, a także wielofunkcyjnych latarek. Moc może być regulowana niezależnie, wynosi od 3 do 275 lm. Światło jest bardzo jasne z powodu rozpylania na szkle. Obudowa jest dość trwała, ponieważ jest wykonana ze stopu aluminium. Jego średnia cena wynosi do 3 tysięcy rubli.

Skraplacz LED

Jest to również dość mocny model, którego jasność wynosi 350 lm. Ta latarka świeci 250 metrów przed nami. Może działać bez przerwy przez okres do trzech dni. Jego cena wynosi około 5 tysięcy rubli.

Small Sun W602-T6

Ten model jest uważany za ciężki, ponieważ ma 4 tryby jednocześnie. Ponadto jego strumień świetlny wynosi 1000 lm. Latarka jest dodatkowo wyposażona w zoom, a ponadto jest odporna na wilgoć. Obudowa ma aluminiową powłokę, dzięki czemu jest bardzo trwała.

Coast FL60

Te modele są produkowane w Portland. Rozważane są te latarki jeden z najpotężniejszych na świecie. To najnowsze amerykańskie dzieło zyskało popularność na całym świecie, mimo że jego jasność wynosi zaledwie 300 lm. Ten model można zamówić tylko z dożywotnią gwarancją. W związku z tym koszt takiej latarki będzie dość wysoki.

Petzl nao

Ten model jest również dość popularny, pomimo wysokich kosztów. Taka latarka ma specjalny czujnik, który sam dostosowuje jasność w zależności od stopnia oświetlenia wokół. Ponadto ma dostęp do wszystkich nalewek.

SOG Dark Energy

Jeśli początkowo producenci tej linii latarek zajmowali się wyłącznie produkcją modeli wojskowych, obecnie produkują je dla zwykłych ludzi. Ten model ma jasność 685 lm i 5 trybów pracy. Pomimo wysokiej jakości i funkcjonalności, jest dość przystępny, a każdy prosty miłośnik wędkowania lub polowania może sobie pozwolić na taki zakup.

Jak wybrać

Wybierając latarkę do polowania lub wędkowania, musisz poświęcić czas na studiowanie funkcji modelu, aby źródło światła nie zawiodło w najbardziej nieodpowiednim momencie. Upewnij się, że ma wszystkie cechy niezbędne do określonego zastosowania. Najczęściej wszystkie modele latarek są oceniane według kilku kryteriów.

Funkcjonalność

Musisz upewnić się, że latarka ma odpowiednią liczbę trybów. Na przykład jeden tryb wystarczy do połowów. W przypadku, gdy osoba wybiera się na kemping, najlepiej wybrać model z kilkoma trybami. Wtedy latarka będzie również służyć jako lampa do oświetlenia namiotu i pomoże w nocy znaleźć wszystkie niezbędne rzeczy.

Ponadto warto zwrócić uwagę na modele z zoomem, ponieważ są one uważane za bardziej wydajne i praktyczne.

Wymiary

Bardzo ważne jest, aby latarka nie była zbyt ciężka i duża. W końcu może powodować dyskomfort osoby. Dlatego kupując model, który ci się podoba, najlepiej przymierzyć, aby sprawdzić jego wygodę.

Ponadto, jeśli latarka jest duża, nie oznacza to, że jest mocniejsza niż małe modele.

Niezawodność

Warto kupować latarki od sprawdzonych już producentów, którzy ugruntowali swoją pozycję na rynku sprzętu sportowego. Ponadto konieczne jest wcześniejsze zapoznanie się z recenzjami użytkowników. Pomoże to zrozumieć, które modele są bardziej skuteczne i niezawodne.

Szczelność

Modele na czole musi być ciasno, ponieważ to oni najczęściej cierpią na wnikanie brudu i pyłu. Dotyczy to szczególnie modeli wykonanych z materiałów niskiej jakości. Przy każdej jesieni takie latarki natychmiast zawodzą.

Dlatego przy zakupie należy zwrócić uwagę na litery IK i cyfry, które stoją obok nich. Liczby wskazują wysokość, z której latarka może spaść i nie ulec uszkodzeniu.

Wodoodporny

Ta opcja jest bardzo ważna dla osób kochających wędkowanie. Na latarce muszą znajdować się litery IP, które wskazują, że ten model ma dobrą ochronę przed wodą i wszelkimi brudami. Jeśli litera X znajduje się w tym miejscu, oznacza to niestety, że latarka może ulec awarii w dowolnym momencie. Być może innym oznaczeniem jest IPX4, który pokazuje, że latarka jest wodoodporna, ale nie będzie chroniona przed kurzem.

Żywotność baterii

Czas, w którym latarka będzie działać płynnie, zależy całkowicie od trybu, w którym działa. Jeśli model zostanie uzupełniony białymi i czerwonymi diodami LED i może pracować w różnych trybach, łatwiej będzie oszczędzać zasoby baterii. W końcu czerwona dioda LED nie zużywa zbyt wiele energii Tego trybu można używać zarówno do czytania, jak i do wyszukiwania niezbędnych rzeczy.

W przypadku przełączenia na białą diodę LED zużycie energii będzie znacznie wyższe, ale światło stanie się odpowiednio jaśniejsze.

Oświetlenie

Reflektory wysokiej jakości muszą mieć kilka trybów dalekiego oświetlenia. Jednym z nich powinna być powódź, która jest przeznaczona do rozpraszania światła. Drugi jest ściśle ukierunkowany, dzięki czemu można dobrze oświetlić odległy obiekt.

Ponadto strumień świetlny ma szczególne znaczenie. Jeśli potrzebujesz latarki do wędrówek, wystarczy 70 lm. W przypadku, gdy do połowów potrzebna jest latarka, wskaźnik nie powinien być niższy niż 180. Jedną z najpotężniejszych opcji latarki są modele o jasności 1010 lumenów.

Wygoda

Wybierając latarkę dla siebie, musisz zwrócić uwagę na jej mocowanie. Powinien być nie tylko poziomy, ale także pionowy. W takim przypadku zakupiony model nigdy nie ześlizgnie się z głowy.

Ponadto warto zwrócić uwagę na fakt, że latarka jest z regulacją pochylenia.

Jak korzystać?

Używanie reflektorów może być zupełnie inne. Na przykład podczas małego postoju. W końcu za jego pomocą możesz:

 • szybko rozbić namiot;
 • zbierać chrust na ogień;
 • przynieś wodę z rzeki;
 • ugotować obiad.

Ponadto w tym przypadku nie można użyć zbyt dużej ilości światła. Będzie wystarczająco dużo rozproszonego światła, które nie będzie oślepiać.

Ponadto podczas kampanii mogą wystąpić nieprzewidziane sytuacje, a do prowadzenia akcji ratowniczych najlepiej nadają się reflektory. Przydają się w takich przypadkach:

 • szukaj zagubionych ludzi;
 • świadczenie pierwszej pomocy;
 • analiza możliwych blokad.

Ponadto bardzo często takie latarki stosuje się do jaskiń, w których prawie zawsze jest ciemno. A także nadaje się do nocnych ruchów. Na przykład, jeśli dana osoba nie ma czasu na ostatni autobus lub metro, wówczas za pomocą latarki będzie można dostać się we właściwe miejsce bez żadnych specjalnych przygód.

Podsumowując, możemy powiedzieć, że reflektory dużej mocy są dość wygodne i użyteczne. Ponadto można je stosować w różnych przypadkach - nie tylko podczas polowania lub łowienia ryb, ale także w sytuacjach awaryjnych. Ale najważniejsze jest, aby nie dokonać złego wyboru przy zakupie, ponieważ jego dalsze działanie będzie całkowicie od niego zależeć.

Zobacz następne wideo na temat wyboru reflektora.

Loading...

Zostaw Swój Komentarz