Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Kamizelki ratunkowe dla psów

Jazda z psem w stawie to zawsze świetna zabawa. Zwierzę igra na świeżym powietrzu, pływa za kijem lub piłką. Jeśli jednak zabrałeś zwierzaka w takie miejsce, nie wiesz, czy może pływać, czy może pozostać na wodzie. W takim przypadku przyda się taka przydatna amunicja dla psa, jak kamizelka ratunkowa.

Dlaczego pies potrzebuje kamizelki ratunkowej?

Niektórzy ludzie, widząc psa w podobnym „stroju”, są zakłopotani: jak to możliwe? Psy z natury są doskonałymi pływakami! Dlaczego potrzebują takich kamizelek? Okazuje się, że istnieje kilka sytuacji, w których są po prostu konieczne.

 • Trening pływania dla szczeniąt. Dzieciak dopiero zaczyna poznawać otaczający go świat, więc może się przestraszyć hałasem fal, głębokości itp. Tak, i jeszcze nie ma siły, by się oprzeć przepływowi.
 • Jeśli popłynąłeś górską rzeką, popłynąłeś jachtem lub łodzią na otwarte morze, w takim przypadku kamizelka zagwarantuje, że nawet jeśli zwierzę przypadkowo okaże się za burtą, nie utopi się i można je wyciągnąć.
 • Stojąca woda może również stanowić zagrożenie dla psa. Zwierzę może pływać na środku jeziora lub bagna i łapać glony lub karpie. Kiedy dotrzesz do swojego zwierzaka pływając lub łódką, wpadnie w panikę i utonie, a kamizelka utrzyma go na powierzchni.

Wymiary

Zastanówmy się teraz, jaki rozmiar powinna mieć kamizelka ratunkowa dla psa. Różni producenci produkują amunicję zgodnie z różnymi wskaźnikami. Ktoś skupia się na masie zwierzęcia, a następnie siatka wymiarowa wygląda następująco:

 • 0-5 kg ​​- dla małych ras;
 • 5-10 kg - dla średnich;
 • 25 i więcej - dla dużych.

Inne firmy szyją kamizelki, mierząc wymiary psa, takie jak obwód klatki piersiowej, długość pleców, obwód szyi. Istnieją również oznaczenia literowe, do których zwykle zapisywane są objaśnienia, dla których określonych ras ten rozmiar jest przeznaczony:

 • XS - dla najmniejszych ras (Toy, Spitz, West Highland White Terrier, Pinczer miniaturowy, Jamnik, York itp.);
 • S. - dla średnich ras (Amstaff, Border Collie itp.);
 • M. - dla większych psów (Labrador, Golden Retriever, Husky);
 • L. - dla największych (Nowa Fundlandia, St. Bernard, Alabai).

Zasady wyboru

Aby zakupiona amunicja nie tylko spadła, ale także przyniósł realne korzyści, wybierz to, koncentrując się na takich zasadach.

 • Materiał kamizelka musi być wodoodporna - neopren, poliester, cordura. Wewnątrz musi być wypełniona pianka polietylenowa - to on nie pozwoli twojemu zwierzakowi zejść na dno.
 • Farbowanie kamizelka ratunkowa powinna być jasna - i nie ze względu na piękno, ale ze względów praktycznych. Jasna pomarańczowa lub neonowo-zielona plama w wodzie jest znacznie łatwiejsza do zauważenia niż szara lub niebieska. Jeśli to możliwe, wybierz model wyposażony w paski odblaskowe lub automatyczny wskaźnik podświetlenia, który zapala się, gdy zwierzę wchodzi do stawu.
 • Pamiętaj, aby sprawdzić pasy bezpieczeństwa przy zakupie. Muszą mieć regulowaną długość, aby mogły być mocniej dokręcone. Z tyłu kamizelki ratunkowej musi znajdować się rączka, aby pies mógł zostać wyciągnięty z wody.
 • Świetnie, jeśli na amunicji jest pierścień karabinowyabyś mógł przymocować do niej smycz, na przykład podczas spływu po burzowej rzece.

Adresat też nie zaszkodzi - tablet z danymi właściciela (telefon, adres), który przyda się, jeśli coś się jednak wydarzy, a zwierzę to zabierze, ale nieznajomi go uratują. Następnie mogą łatwo skontaktować się z właścicielem psa i zwrócić go.

Obejrzyj przegląd kamizelki ratunkowej dla psa w następnym filmie.

Zostaw Swój Komentarz