Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Łodzie Riviera: najlepsze modele i rekomendacje dotyczące wyboru

Dziś łodzie z PCV stały się integralną częścią życia wielu ludzi. W dzisiejszych czasach nadmuchiwane łodzie pomagają w zapewnieniu pełnego zakresu rozrywki na wodzie, podczas gdy takie jednostki pływające są stosunkowo niedrogie. Istnieją łódki na spotkania z przyjaciółmi, spokojne wędkowanie lub polowanie, a także na najbardziej trywialne przerwy na fali. Każdy będzie mógł znaleźć coś odpowiedniego w asortymencie takich produktów.

Ze względu na szaloną popularność takich produktów pojawiło się wiele firm działających w tej dziedzinie, ale produkują jedne z najbardziej niezawodnych łodzi spółka krajowa „Master Boat”. Przeanalizujemy cechy popularnego modelu Riviera.

O producencie

Firma Master Boat, która pojawiła się w 1993 roku, od pierwszych lat zaczęła zdobywać uznanie na krajowym rynku produkcji łodzi z PCV. Nic dziwnego, że konsumenci zaczęli preferować tę konkretną markę. Firma przestrzega wszystkich europejskich standardów produkcji, wykorzystuje wyłącznie materiały najwyższej jakości, a także samodzielnie monitoruje bazę klientów i sprzedaż towarów. Master Boat obejmuje większość segmentu rynku pontonów. Teraz pod jej kierownictwem powstało pięć niezależnych marek: Riviera, Taimen, Aqua, Apache i Rush, każda marka produkuje własne unikalne łodzie do różnych celów.

Takie statki są całkowicie oryginalnymi produktami, które powstały w wyniku wprowadzenia najnowszych technologii i nowych pomysłów inżynieryjnych.

Zalety i wady

Przed zakupem jakiegokolwiek produktu należy zapoznać się ze wszystkimi jego zaletami i wadami. Zalety łodzi „Riviera”:

 • kil wzmocniony PVC;
 • w komplecie zadaszenia natryskowe;
 • funkcjonalne, kompaktowe siedzenia;
 • duży tonaż do 1 tony i pojemność do 7 osób;
 • niewielka waga jednostki 60 kg z zainstalowaną technologią NDND (nadmuchiwane dno niskiego ciśnienia).

Wady:

 • niewystarczająco dobre prowadzenie przy dużych prędkościach;
 • zmniejszona ruchliwość podczas poruszania się pod strumieniem;
 • powłoka łupkowa, zwiększająca tarcie łodzi na powierzchni wody;
 • duże rozmiary niektórych modeli.

Skład

Przejdźmy teraz do listy najlepszych pontonów z PCV. Oto specyfikacje techniczne najpopularniejszych modeli („Riviera 4000, 2900, 3400SK, Premium 3600С, 3200С”):

 • odległość od nosa do silnika - 400 cm; 300 cm; 370 cm; 350 cm; 320 cm
 • odległość między bokami - 186 cm; 150 cm; 185 cm; 178 cm; 165 cm;
 • liczba napompowanych komór - 4 szt.; 3 szt .; 4 szt .; 4 szt .; 4 szt .;
 • średnica cylindra - 54 cm; 56 cm; 63 cm; 54 cm; 42 cm;
 • tonaż - 900 kg; 450 kg 58 kg; 500 kg; 467 kg;
 • liczba miejsc - 4 osoby; 2 osoby; 3 osoby; 4 osoby; 3 osoby;
 • maksymalna liczba osób 6 osób; 3 osoby; 4 osoby; 5 osób; 5 osób;
 • pojemność silnika 30 l. s 5 l s 12 l s 24 l s 17 l s
 • typ dna - NDND; NDVD; NDND; NDND; sklejka;
 • nadmuchiwany kil - nie; opcja; jest; jest; jest;
 • banki mocujące - lyktros / lykpaz;
 • gęstość materiału powłokowego wynosi 2 kg / m2; 1 kg / m2; 1,3 kg / m; 22 kg / m2; 1 kg / m2;
 • grubość sklejki - 16 mm; 10 mm; 13 mm; 17 mm; 11 mm;
 • grubość nacięcia wynosi 25 mm; 18 mm; 23 mm; 23 mm; 20 mm;
 • długość cięcia paszy wynosi 1,2 m; 1 m; 1,5 m; 1,7 m; 1 m;
 • zawory wybuchowe - obecne;
 • połączenie szwów - nity; nity; klej; klej; klej;
 • podłużnice - obecne;
 • waga łodzi - 70 kg; 37 kg; 44 kg 54 kg; 50 kg;
 • rezerwacja - częściowa; pełny; częściowe; nie; zakończone.

„Riviera 3200 SK Compact”

W tym modelu aktualizacje zaczęły się już od torby transportowej. Stało się bardziej wygodne, kompaktowe i trwałe, ponieważ jest wykonane z płótna. Łupek jest wykonany z laminowanej sklejki morskiej, do jego montażu przewidziano złącza w kształcie litery A, które trwale mocują wszystkie szczegóły. Siedzenia pokryte są wodoodpornym lakierem. Sama łódź jest pompowana powietrzem w około 8 minut.

Efekt ten osiąga się dzięki temu powietrze najpierw dostaje się z tyłu cylindrów, a następnie z przodu. Rygiel jest otoczony krawędziami taśmami PVC, aby zapobiec przedostawaniu się wilgoci do sklejki. Małe daszki zostały dodane do belki portalowej, aby chronić kokpit przed rozbryzgami.

Riviera 3600 C.

Nadmuchiwana zmotoryzowana łódź PVC jest kompaktowa, łatwa w obsłudze i montażu. Odpowiedni dla fanów długich wypraw wędkarskich, ponieważ ma dość szeroką przestrzeń na pokładzie, aby wygodnie pomieścić, a także wygodne mobilne siedzenia, dzięki czemu możesz znaleźć najbardziej odpowiednią pozycję dla siebie. Wysoki tonaż pozwoli na transport do 500 kg masy. Mocowania stacjonarne są przewidziane dla silnika.

Mogą umieścić silnik o wadze do 23 kg. Producent zapewnił również środki bezpieczeństwa dla użytkowników.. Tak więc w zestawie znajdują się 2 kamizelki ratunkowe i mocowania na szynach po bokach, do których w nagłych wypadkach można złapać i wspiąć się na pokład.

Ten model ma dość wysoką zwrotność dzięki nadmuchiwanemu kilowi, który pomaga ustabilizować łódź przy dużych prędkościach.

„Riviera 3400 SK Premium”

Tajemnica popularności tej łodzi zależy od jakości wykonania i przestronnego kokpitu. Cylindry składają się z 3 nadmuchiwanych komór: tylnej, środkowej, przedniej. Dno statku jest wyposażone w nadmuchiwany kil z dodatkową rezerwacją. Stępka biegnie na całej długości łodzi dla lepszego prowadzenia. Transpondery są instalowane w pobliżu sekcji rufowej, która równomiernie rozkłada ciężar łodzi na cylindry. Przycisk spustowy został przesunięty bliżej rufy.

Możliwe jest zainstalowanie zbiornika paliwa przed łodzią, jest to konieczne, aby utrzymać równowagę statku przy nierównomiernym obciążeniu.

„Riviera 2900”

Łódź płynie w dwóch postaciach: z płaskim dnem i nadmuchiwanym kilem. Wzdłuż obwodu znajduje się odporny na wstrząsy zderzak z prętem do wody, do którego można przymocować dodatkowe elementy w postaci przegród szynowych i zamontowanych markiz. Klamra wykonana jest z lekkiego, ale wytrzymałego wodoodpornego drewna. Posiada połączenia zgodnie z zasadą książki i jest przymocowany za pomocą taśm PVC w zestawie.

W podstawowej konfiguracji są mocowania Lyktros / Lykpaz do siedzeń, 2 uchwyty na rufie, przednie mocowanie kotwicy i nowo wprowadzony uchwyt szypra, który jest niezbędny do zapewnienia bezpieczeństwa łodzi kontrolnej. Uniwersalna podkładka ze sklejki do montażu prawie każdego silnika jest zainstalowana w sekcji rufowej. Błotniki PCV są przyszyte z tyłu cylindrów.

Kokpit przeznaczony jest dla maksymalnie 3 osób, co wystarcza do łowienia ryb lub odpoczynku.

„Riviera 4000”

Łódź ponadgabarytowa, reprezentatywna dla nowej serii łodzi NDVD. Kształt łodzi się zmienił: dno stało się wystające, w kształcie kila, cylindry są teraz w większej odległości od siebie. Takie zmiany zwiększają komfort pasażerów, a także poprawiają obsługę, zwiększając zdolność pływania statku. Dzięki silnikowi o prędkości 30 l / s łódź może łatwo skręcić z pełną prędkością i kontynuować heblowanie.

Ponadto, ze względu na kształt żebrowanego dna, prędkość przy maksymalnym obciążeniu może przekraczać 40 km / h. Kokpit w okolicy ma około 586 cm, co z łatwością pomieści 5-6 osób na pokładzie, oszczędzając wystarczająco dużo miejsca na ładunek, dla których przewidziano specjalne zapięcia dla podłużnic, aby zapobiec swobodnemu przemieszczaniu się po kabinie. Na dziobie znajdują się zintegrowane siedzenia do lądowania przedniej markizy.

Kryteria wyboru

Często w sklepach przy wyborze łodzi możemy się pomylić, nie znając pewnych kryteriów, tym samym wybierając niewłaściwy produkt, z którego użycia nie uzyskamy pożądanego efektu.

 • Przed pójściem do sklepu jasno określ, w jakim celu potrzebujesz łodzi. Może to być wędkowanie, rodzinne wakacje, polowanie, pływanie i wiele innych czynności. Nie tylko konstrukcja i rozmiar łodzi będą zależeć od tego kryterium, ale także moc silnika, co z pewnością wpłynie na cenę.
 • W sklepie zwróć szczególną uwagę na cięcie paszowe (pawęż). Dla lepszego zrozumienia, pawęż jest częścią łączącą do montażu silnika na powierzchni łodzi. Część rufowa jest często wykonana z lekkich materiałów, takich jak plastik lub sklejka. Jego rozmiar odgrywa ważną rolę, ponieważ zależy od tego, czy możesz zainstalować ten czy inny silnik. Rozmiar pawęży dobiera się na podstawie wielkości zbiornika. Na przykład do nawigacji po jeziorze potrzebny będzie mały silnik, a na tej podstawie mały pawęż. W dużych zbiornikach wodnych jest odwrotnie - im większy silnik, tym dłuższy odcinek rufowy.
 • Wnętrze łodzi powinno wystarczyć na kulę, w której z niej korzystasz. Tak więc do zwykłego samotnego łowienia będziesz miał wystarczającą pojemność dla 2-3 osób i odległość między bokami około 150-170 cm, a na rodzinne wakacje lepiej wybrać łodzie o pojemności pasażerskiej od 6 do 9 osób i odległości między bokami 180 cm.
 • Wybierając, spójrz na materiał produkcyjny. Lepiej jest preferować mocną gumę polimerową, sklejkę pancerną lub drewno odporne na uderzenia w postaci dna. Neopren, hipalon i wzmocnione PCV są idealne na cylindry i boki.
 • Nie zapomnij o najważniejszym kryterium - bezpieczeństwie. Sprawdź łódkę z PCV pod kątem specjalnych szyn na materiale wewnątrz i na zewnątrz. Nadal na łodziach muszą znajdować się uchwyty z zewnątrz, są one tam potrzebne, aby w razie nagłego wypadnięcia za burtę można je złapać na czas. Aby dodatkowo zwiększyć poziom bezpieczeństwa, oprócz łodzi, kup pasy ratunkowe, które są instalowane na siedzeniach przed pierwszym wyjściem do wody.

Wskazówki dotyczące obsługi

Podczas korzystania z łodzi możemy nawet nie zauważyć, w jaki sposób naruszamy określone zasady, tym samym ograniczając życie statku własnymi rękami. Postępowanie zgodnie z tymi wskazówkami zminimalizuje zużycie i przedłuży żywotność łodzi.

 • Utrzymuj łódź w czystości od brudu, szlamu, alg, oleju rybnego i wszystkiego, co można znaleźć w wodzie. Zawierające je agresywnie aktywne substancje mogą zniszczyć strukturę tkanki łódki.
 • Konieczne jest oczyszczenie nie tylko samej łodzi, ale także wszystkich jej elementów - od wioseł po ogrodzenia i siedzenia.
 • Przed zapakowaniem łodzi upewnij się, że jest całkowicie sucha. W przeciwnym razie na nim mogą pojawić się pleśń i mikropęknięcia.
 • Łódź powinna być suszona w pozycji z boku i z każdej strony, aby statek wyschnął szybciej, całkowicie pozbywając się wody.
 • Przed przygotowaniem do zimy lub długiego przechowywania, umyj łódź miękką szmatką i zwykłym mydłem. Nie używaj żrących chemikaliów ani metalowych gąbek.
 • Przed zejściem oczyść wybrzeże z ostrych kamieni i gałęzi.
 • Wszystkie ostre przedmioty przechowuj w specjalnych plastikowych pojemnikach, aby nie perforować gumy.
 • Unikaj wysokich temperatur. Nie pal w pobliżu łodzi ani nie pozostawiaj jej w pobliżu otwartego ognia. Ciepło i popiół mogą stopić materiał, uniemożliwiając dalsze użytkowanie.
 • Podczas składania upewnij się, że małe kamienie lub brud nie dostaną się do wnętrza splotu z łodzią.
 • Nie upuszczaj łodzi bez wybuchowych zaworów na słońcu. Z powodu wewnętrznego przegrzania może pęknąć i stać się bezużyteczne.
 • Nie instaluj domowych siedzeń.
 • Temperatura przechowywania nie powinna przekraczać od 0 do 25 stopni.
 • Upewnij się, że w miejscu przechowywania łodzi nie ma gryzoni ani innych szkodników.

Przejrzyj recenzje właściciela

Jeśli chodzi o recenzje użytkowników, bardzo się różnią. Wielu narzeka, że ​​towary wadliwe znajdują się w sklepach, które są oferowane klientom i nieustannie próbują je sprzedać. Nie zapominaj jednak, że „Master Boat” dba o swoich klientów Jeśli znajdziesz wadę produkcyjną podczas zakupu lub po nim, skontaktuj się z obsługą klienta.

Również w niedociągnięciach odnotowano małą moc niektórych łodzi i niewystarczającą pojemność. Z plusów wyróżnij: dobry design, wygodne przechowywanie, łatwość obsługi i wysoki poziom bezpieczeństwa. W łodziach z PCV można znaleźć zarówno zalety, jak i wady.

Pod względem średniej wartości łodzie Riviera mają dobre właściwości ergonomiczne we wszystkich modelach, ale parametry techniczne różnią się w zależności od działalności, do której skierowana jest ta lub inna łódź.

Przegląd nadmuchiwanej motorówki „Riviera 3400 SK Compact”, patrz następne wideo.

Obejrzyj wideo: Riviera Cup-turniej tańca nowoczesnego w Łodzi- solo Ewa Sokołowska (Luty 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz