Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Łodzie Gladiator: specyfikacje, skład i wskazówki dotyczące wyboru

Nowoczesne jednostki pływające z PVC (wykonane z polichlorku winylu) stały się kontynuacją rozwoju nadmuchiwanych gumowych łodzi, które stały się powszechne po drugiej wojnie światowej. To właśnie wtedy zaczęto stosować prototypy z gumowanej tkaniny do przerzucania rzek i lądowania sił desantowych. Produkcja pontonów powstała dzisiaj w wielu krajach uprzemysłowionych. W XXI wieku Chiny poważnie zaatakowały ten segment gospodarki.

O marce

Chińska marka Gladiator, wyprodukowana przez Weihai BS Marine Co. Ltd, nie tylko stała się sławna, ale zyskuje na popularności. Jeśli chodzi o jakość łodzi, które produkuje firma, cała ironia odnosząca się do znanej „prawdziwej chińskiej jakości” jest całkowicie nieodpowiednia. Przed dotarciem do kupującego produkty przechodzą kilka etapów testów, co absolutnie eliminuje każdy rodzaj małżeństwa.

Produkcja firmy koncentruje się w kilku dużych fabrykach, co pozwala nam produkować różnorodne modele łodzi Gladiator na prawdziwie przemysłową skalę bez uszczerbku dla jakości.

Zalety i wady

Zalety łodzi Gladiator dają im znaczną przewagę nad wieloma podobnymi produktami innych producentów:

 • produkty są bardzo starannie przemyślane zarówno pod względem technologicznym, jak i ergonomicznym;
 • materiały o najwyższej jakości są wykorzystywane do wytwarzania produktów, co pozwala im działać pewnie przez 15 lat, a przy zachowaniu ostrożności, wiele więcej;
 • grubość i gęstość PVC używanego do produkcji łodzi dobiera się zgodnie z zalecanymi warunkami pracy produktu;
 • rezerwacja najbardziej wrażliwych powierzchni jest szeroko stosowana;
 • staranne przetwarzanie szwów pozwala producentowi z pewnością dać im 5-letnią gwarancję;
 • pomimo zastosowania szeregu nowoczesnych technologii i materiałów cena produktów pozostaje dość demokratyczna;
 • Ze względu na ogromną skalę produkcji nie brakuje części zamiennych do łodzi Gladiator.

Wady łodzi Gladiator często występują, gdy wybór modelu nie spełnia oczekiwań, które kupujący narzucił na zakup, i są otwierane podczas eksploatacji w warunkach, dla których nie były przeznaczone. Najszersza linia produktów Weihai BS Marine Co. Ltd pozwala wybrać łódź dowolnej kategorii cenowej, dla prawie każdej możliwej akwenu, z możliwym wyjątkiem otwartego oceanu. Niektórzy właściciele zauważają również niedopasowanie wydajności zwykłej pompy podczas pompowania dużych łodzi, ale ta uwaga raczej nie dotyczy samego produktu, ale jego konfiguracji.

Problem można łatwo rozwiązać, kupując mocniejszą pompę.

Modele i ich cechy

Zakres łodzi Gladiator jest bardzo szeroki. Rezultatem efektywnej pracy projektantów i konstruktorów firmy jest ciągłe pojawianie się nowych modeli i modernizacja już ustalonych klientów.

Łodzie PCV produkowane przez firmę są technologicznie podzielone na 5 serii.

Proste

Są to najtańsze modele o najprostszej konstrukcji. Statki z tej serii przeznaczone są do wędkowania lub relaksu w spokojnej wodzie. Większość modeli ma klasyczny kształt dla gumowych łodzi i proste płaskie dno, chociaż niektóre mogą mieć prymitywny nadmuchiwany kil. Koneserzy zauważają podobieństwo niektórych modeli tej serii ze sprawdzonymi domowymi pontonami.

Jednak materiał użyty do produkcji nawet najprostszych łodzi Gladiator o bardzo wysokiej jakości, o gęstości co najmniej 850 g / cm², a na dnie i 1100 g / cm², nie ma żadnych skarg na starannie wykonane połączenia i szwy.

Popularna seria dwumiejscowych modeli wioślarskich Prosty - Gladiator A380NT - ma klasyczne kontury i płaski nadmuchiwany spód. Jak wynika z indeksu cyfrowego, długość wynosi 380 cm, co pozwala na umieszczenie w nim 440 kg ładunku, do którego zmieści się dwóch dużych rybaków, z bagażem i połowem. Na łodzi można zainstalować uniwersalną wyjmowaną pawęż pod silnikiem o mocy 3,5 koni mechanicznych. Silniejszy silnik zaburtowy nie jest uzasadniony, a ze względu na cechy techniczne kadłuba zużywa tylko nadmiar paliwa, nie zwiększając prędkości.

Niemniej jednak wiosła należy uznać za głównego kierowcę, z ich pomocą można z powodzeniem używać łodzi na płytkiej wodzie i w zaroślach, zapewniając doskonałą zwrotność.

Światło

Ta seria obejmuje kilowe łódki pawęży wykonane z PVC. Moc silnika zaburtowego, dla którego zaprojektowano stacjonarny pawęż, może osiągnąć 30 litrów. z Przedstawiciele serii Light, pomimo wioseł dostępnych w konfiguracji, można uznać za zmotoryzowaną. Wszystkie modele mają dodatkową zbroję z poliuretanu u dołu i cylindry. Konstrukcja obejmuje również automatyczny zawór odpowietrzający, gdy butle są nadmiernie nagrzane na słońcu.

Gladiator E 330, Gladiator E 350 i Gladiator E 380 są typowymi przedstawicielami serii. Nośność od 570 do 650 kg, pozwala. t Przewozić 4-5 osób wraz ze sprzętem kempingowym, sprzętem wędkarskim i połowem.

Struktura kadłuba pozwala z powodzeniem wykorzystywać silnik o mocy do 30 koni mechanicznych. Łodzie łatwo przechodzą w tryb planowania, ze względu na swoje duże wymiary, mają doskonałą stabilność na kursie.

Zwiększona średnica cylindrów (do 53 cm) pozwala na użytkowanie łodzi nawet w dużych zbiornikach wodnych ze średnią falą. I dla wszystkich rzek i zbiorników, a także dla większości jezior, są one idealne. Istniejący namiot nosowy ochroni przed rozpryskami powstającymi w trybie szybowcowym. Możesz zainstalować duży baldachim namiotu.

Aktive

Opracowano produkty wchodzące w skład serii do najbardziej intensywnego użytkowaniawpłynęło to na ich konfigurację. Rygiel jest przeznaczony do silnika o pojemności do 40 litrów. z Do produkcji cylindrów stosuje się PVC o gęstości co najmniej 1100 g / cm². Wzdłuż obwodu i na dole cylindry są chronione ekranami poliuretanowymi o grubości 5 mm i szerokości 200 mm. Zawiera markizę dziobową i oko kotwicy. Produkty wykonane są z materiału o różnych kolorach. Wszystkie modele mają automatyczny zawór, który reguluje ciśnienie powietrza podczas podgrzewania cylindrów na słońcu.

Ta seria może być prezentowana przez popularne Model Gladiator C 370 AL. Łódź ma stabilną konstrukcję w kształcie litery U, której sztywność jest podtrzymywana przez aluminiowe dno i nieruchomy sztywny pawęż. Na łodzi można używać łodzi o pojemności 35 litrów. z Statek o długości 370 cm pomieści 5 osób, a jego nośność zbliża się do 700 kg. Aby uchronić się przed rozpryskami podczas szybowania, zastosowano markizę dziobową.

Professional

Łodzie z tej serii są przeznaczone dla profesjonalnych rybaków i myśliwych. Funkcje konstrukcyjne pozwalają na obsługę ich w najbardziej ekstremalnych warunkach. Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, stosuje się najgrubszy arkusz PVC (1350 g / cm²). Średnica cylindrów jest zwiększona, a spód jest w pełni opancerzony. Wszystkie wystające części cylindrów są również opancerzone.. Aby zwiększyć zdolność żeglugi, spód ma kształt kilu. Pakiet zawiera markizę dziobową, oko kotwicy, wzmocnioną pompę.

Połączenie rozwiązań technicznych sprawiło, że produkty z serii profesjonalnej były najdroższe, ale cena w tym przypadku jest całkiem rozsądna, ponieważ wszystkie inne łodzie nie mogą być eksploatowane w warunkach, dla których opracowano serię Professional.

Specjalna linia tej serii to łodzie z indeksem RIB. Konstrukcja łączy elementy nadmuchiwanego statku i łodzi ze sztywnym kadłubem. Sztywne elementy konstrukcyjne wykonane z włókna szklanego pozwalają zachować optymalny kształt dna stępki, co decyduje o stabilności kursu i zużyciu energii podczas ślizgu.

Gladiator RIB 320 ma zewnętrzną długość 320 mm i szerokość 154 cm. Nośność 600 kg pozwala przewieźć 5 osób z odpowiednim bagażem. Dwa aluminiowe fotele mają ruchomy uchwyt Lycross-Lyktros, który pozwala zmienić ich położenie. Sztywny stacjonarny pawęż i dno są zaprojektowane do użycia silnika o pojemności 20 litrów. z Szeroka dźwigara poliuretanowa pozwala cumować niemal wszędzie. Cena tego profesjonalnego skutera jest bardzo wysoka, ale warto.

Powietrze

Łodzie są pod wieloma względami podobne do przedstawicieli serii Simple. Mając te same cechy, dzięki najnowszym rozwiązaniom technologicznym okazały się lżejsze i bardziej kompaktowe po złożeniu, mieszczą się w jednej torbie. Niektóre nowoczesne modele tej serii mają pakiet, który przybliża je do serii Professional.

Łódź Gladiator 330 LT Air ma wiele cech, które odróżniają ją od produktów podobnej wielkości. Przede wszystkim jest to lekka wersja z NDND (niskociśnieniowe dmuchane dno). Pomimo tak zwanego „miękkiego” dna, model ten może być wyposażony w silnik o pojemności do 15 litrów. z Prostota montażu, demontażu, lekkości i mobilności sprawiły, że modele serii Air są jednym z najpopularniejszych w ofercie Gladiator. Łodzie mogą być z powodzeniem obsługiwane w płytkiej wodzie, w tym w utwardzonych i skalistych obszarach.

Różnorodność modeli łodzi Gladiator jest niesamowita. Często przypisanie produktu firmy do określonej serii jest warunkowe, a połączenie cech technicznych pozwala na włączenie łodzi do kilku serii jednocześnie.

Akcesoria

To ogromna różnorodność opcjonalnych akcesoriów zaprojektowanych dla łodzi, które tak zróżnicowały ofertę Gladiator. Podajemy główne dodatkowe urządzenia, które mogą być zawarte w pakiecie:

 • zbroja na obwodzie cylindrów poliuretanowych chroni przed możliwymi uszkodzeniami w kontakcie z materiałem nabrzeża, kamieniami, zaczepami;
 • rezerwacja stępki pozwala na użycie wielu modeli w płytkiej wodzie lub w warunkach wirujących i kamienistych rzek;
 • antypoślizgowa powłoka deski podłogowej pomaga utrzymać równowagę, nawet gdy na dnie łodzi znajduje się woda w warunkach aktywnego łowienia;
 • aluminiowe siedzenia nadają karoserii dodatkową elastyczność i znacznie zwiększają komfort kokpitu;
 • zapięcie lykpaz-lyktros umożliwia przesunięcie siedziska i ustawienie ich w najwygodniejszej pozycji;
 • torba na nos pomoże chronić bagaż przed rozpryskami podczas ruchu;
 • namiot nosowy zapewnia dodatkową ochronę przed rozpryskami, które występują w trybie strugania;
 • pręt masowy - warstwa zbroi wzdłuż boków - zapewnia dodatkową ochronę podczas cumowania;
 • uchwyty pasażera (lina ręczna) zapewniają bezpieczeństwo pasażerów i pozwalają ustalić pozycję ciała, urządzenia te są szczególnie potrzebne podczas strugania.

Jest to niekompletna seria dodatkowych urządzeń stosowanych w montażu łodzi Gladiator, które zwiększają ich komfort i bezpieczeństwo.

Zasady wyboru

Wybór produktów Gladiator nie jest łatwy. Ogromna różnorodność modeli, ciągłe modyfikacje i pojawienie się zasadniczo nowych produktów może faktycznie wprowadzić zamieszanie dla kupującego. Na co należy kierować się przy wyborze modelu tej firmy?

Jeśli głównym czynnikiem ograniczającym jest cena, to szeroki zakres serii Simple zapewni najszersze pole wyboru. Jednocześnie nie należy uważać łodzi tej serii za niskiej jakości, mają one tylko najprostszy sprzęt.

Częściej jednak głównym kryterium jest cel, do osiągnięcia którego łódź powinna się przyczynić. I tutaj marka Gladiator może zapewnić ogromny wybór w najróżniejszej cenie.

Dla profesjonalnych myśliwych i rybaków, dla których wędkarstwo to nie tylko rozrywka, ale źródło dochodu, najlepszym rozwiązaniem jest wybór rzemiosła Seria profesjonalna, opracowany z uwzględnieniem najbardziej ekstremalnych warunków i intensywnej pracy.

Jeśli celem jest relaks z całą rodziną lub łowienie ryb w spokojnej wodzie, łodzie są odpowiednie Lekka seria lub wszystko to samo Proste. Trudno jest je kontrolować na dużych wodach, jednak w przypadku małych stawów lub jezior naczynia te są dość odpowiednie, mając doskonałą kontrolę na wiosłach.

Fani ekstremalnego relaksu, raftingu lub wielodniowych wycieczek wodnych powinni wybrać w seriach Aktive lub Air. Ich wyposażenie pozwoli Ci spędzać czas w trudnych warunkach z jak największym komfortem. Ale jeśli nie brakuje funduszy, być może dla tej kategorii użytkowników może być to profesjonalna łódź serii.

Jeśli statek ma być transportowany na sobie w terenie niedostępnym dla transportu, najlepszym wyborem byłby lekkie łódki z serii Air.

Wskazówki dotyczące obsługi

Obsługa pontonów Gladiator z PVC nie jest trudna.

Aby łódź mogła skorzystać z czasu określonego w gwarancji, należy przestrzegać kilku prostych wymagań.

 • Zamontuj w odpowiednim miejscu. Pożądane jest bez kamieni lub zarośli krzaków, bliżej wody.
 • Zmontuj łódź zgodnie z instrukcją. Wkładanie do gniazda lub dna będzie bardzo trudne, jeśli cylindry są już napompowane.
 • Ważne jest również prawidłowe pompowanie przedziałów. Zazwyczaj jest to wskazane w instrukcji.
 • Podczas napełniania komór, jeśli nie ma automatycznego zaworu odpowietrzającego nadmiar powietrza, należy również postępować zgodnie z instrukcjami.
 • Eksploatacja łodzi w warunkach, w których nie jest odpowiednia, jest niedopuszczalna. Na przykład przedstawiciele lekkiej i uproszczonej serii w żadnym wypadku nie mogą być wykorzystywani do pływania w dużych zbiornikach wodnych.
 • Nie jest pożądane stosowanie silnika zaburtowego o mocy większej niż wskazana w instrukcji. Po pierwsze, jest bezużyteczny, łódka nie jedzie szybciej, ponieważ jego zdolność do żeglugi zależy w dużej mierze od cech konstrukcyjnych i kształtu dna, a po drugie jest niebezpieczny.
 • Podczas pracy ważne jest zapewnienie dostępności zestawu naprawczego, ponieważ pomimo projektu Weihai BS Marine Co. Ltd metody utrzymania integralności materiału, ponton może nadal podlegać różnego rodzaju awariom.
 • Na brzegu lepiej nie pozostawiać łodzi w bezpośrednim świetle słonecznym.
 • Po zakończeniu pracy łódź powinna zostać umyta i oczyszczona z brudu lub śluzu rybnego, co pomoże zachować właściwości szwów i sklejki części dna lub pawęży.
 • Ważne jest również, aby wysuszyć jednostkę przed zapakowaniem do długotrwałego przechowywania.
 • Lepiej jest przechowywać zwiniętą łódź w temperaturze pokojowej. Chociaż nowoczesny materiał PVC może wytrzymać dość silne chłodzenie bez znaczących zmian właściwości, najlepiej unikać różnic temperatur.
 • Ważne jest, aby na czas wymienić uszkodzone węzły, zwłaszcza zawory.
 • Pod koniec pracy ważne jest, aby ocenić stan całego statku i jego poszczególnych akcesoriów. Coś może wymagać wymiany. Właśnie to Weihai BS Marine Co. Ltd produkuje dużą liczbę części zamiennych do wszystkich modeli łodzi Gladiator.

Zgodność z tymi prostymi zasadami pozwala nie tylko z powodzeniem obsługiwać łódź w okresie określonym w instrukcji, ale także znacznie ją zwiększyć.

Przejrzyj recenzje właściciela

Liczne produkty firmy umożliwiły zaopatrzenie łodzi w wielomilionową armię rybaków, myśliwych, miłośników rekreacji wodnej i turystyki. To naturalne, że w sieci pojawiło się wiele recenzji na temat tej popularnej marki.

W odniesieniu do pozytywnych stwierdzeń wielu tak mówi Łódź Gladiator 330 wykonana jest z wysokiej jakości wielowarstwowego PVC. Sprawdził się zarówno w upalne, jak i zimne dni. Gladiator A280HT jest łatwy w montażu, łatwy do przenoszenia, a klienci uważają, że łódź Gladiator D420AL jest łatwa w obsłudze i wygodna.

Niektóre zauważają negatywne punkty, na przykład sklejki o niewystarczającej jakości w produkcji siedzeń lub podłóg. Niektórzy konsumenci skarżą się, że pompa w pełnym wymiarze czasu jest zbyt mała, pompowanie jej zajmuje dużo czasu, a kiedy łódź wchodzi do szybowca, łódź krąży. Ale wszystkie te niedociągnięcia, najprawdopodobniej, powstają z powodu naruszenia zasad operacyjnych.

Przeglądaj łodzie Gladiator w następnym filmie.

Loading...

Zostaw Swój Komentarz