Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Łodzie myśliwskie: cechy, zasięg modeli i zasady wyboru

Producenci pontonów, którzy pojawili się na początku XX wieku, pewnie podbili ogromny segment rynku, zapewniając myśliwym, rybakom i turystom niezawodny, niedrogi i przenośny sprzęt pływacki. Różnorodność nowoczesnych łodzi jest ogromna, podobnie jak zakres ich zastosowania. Mimo wszechstronności wielu nadmuchiwanych statków konieczne było jednak opracowanie specjalistycznych urządzeń do pływania dla rybaków, myśliwych, myśliwych, turystów itp.

Rosyjska firma Hunterboat z Petersburga oferuje przede wszystkim produkty dla myśliwych i wędkarzy amatorów, jak sama nazwa wskazuje. Chociaż nie oznacza to wcale, że produkty firmy nie mogą być wykorzystywane do długich wypraw wodnych lub rodzinnych wakacji na wodzie.

Funkcje

Producent pontonów Hunterboat prezentuje najszerszy wybór produktów pod znaną marką Hunter w Rosji. Produkcja łodzi dla myśliwych i entuzjastów outdooru jest opanowana przez firmę od 2009 roku. W tym czasie pojawiła się nie tylko dobrze rozwinięta sieć dealerów, ale rozpoczęto produkcję i dostawę części zamiennych do łodzi Hunter w prawie wszystkich regionach Rosji.

W tym samym czasie twórcy produktów starali się uwzględnić liczne życzenia użytkowników. Firma nadal aktywnie studiuje opinie klientów, a także żywo interesuje się rozwojem technologii produkcji pontonów. Dzięki temu produkty firmy spełniają nowoczesne wymagania, a jednocześnie są dość demokratyczne pod względem ceny. Wszystkie produkty są certyfikowane i spełniają wymagania bezpieczeństwa.

Główne cechy firmy Hunterboat to:

 • potrójny system kontroli jakości;
 • wysokiej jakości serwis gwarancyjny i pogwarancyjny;
 • terminowa dostawa produktów.

Zalety i wady

Produkty z logo Hunter mają wiele charakterystycznych cech, pozwalając jej zająć należne jej miejsce wśród szerokiej gamy pontonów:

 • lekka waga;
 • Mocowanie siedzeń Liktros-Lykpaz, które pozwala regulować ich położenie, a tym samym organizować przestrzeń kokpitu zgodnie z określonymi potrzebami;
 • Wygodne i niezawodne uchwyty do przenoszenia w połączeniu z poręczami pozwalają łatwo przenieść łódź do zbiornika;
 • wzmocnione szwy zapewniają długi pobyt w stanie napompowanym;
 • ochrona przyczepy z cylindrami na łodziach na pawęży zapobiega ich przypadkowemu uszkodzeniu;
 • Wytrzymała tkanina VPH o gęstości co najmniej 850 g / cm² zapewnia niezawodne użytkowanie jednostki (z zastrzeżeniem podstawowych zasad działania na słodkiej wodzie z gęstą roślinnością przybrzeżną, zaczepami i żwirem);
 • dodatkowe wzmocnienie boku cylindrów pomaga chronić tkaninę przed uszkodzeniem podczas cumowania do drewnianych i betonowych marin.

Wady łodzi Hunter często obejmują rozpryskiwanie się do kokpitu podczas jazdy pod silnikiem, w takich przypadkach eksperci firmy zalecają zainstalowanie przedniej markizy. Również długotrwałe intensywne użytkowanie w trudnych warunkach może powodować otarcia tkanek na zewnątrz cylindrów. Ale wszystkie łodzie z PCV mają tę wadę i tutaj można jedynie zalecać ostrożność podczas obsługi takiego produktu.

Specjaliści firmy dokładnie analizują recenzje właścicieli, na podstawie których dokonują zmian w projekcie samych łodzi i ich poszczególnych elementów. Pakiet nawet popularnych modeli może nieznacznie różnić się od deklarowanego, ponieważ już na etapie produkcji można wprowadzić w nich pewne zmiany, mające na celu poprawę wydajności.

Różnorodność modeli

Najszersza różnorodność składu Huntera znalazła odzwierciedlenie w indeksach liter używanych do oznaczania modeli w nazwie. Indeks cyfrowy, podobnie jak wiele firm produkujących łodzie z PVC, odpowiada długości produktu w centymetrach. „N” to indeks literowy wskazujący, że ten model jest wykonany z nadmuchiwanym dnem niskiego ciśnienia (z NDND). Takie urządzenie może mieć „myśliwych” z kilem lub bez kilu.

Pomimo wielu niedogodności związanych z możliwością przebicia nadmuchiwanego dna ma on znaczące zalety. Przede wszystkim to lekkość, a także sprężystość, która utrzymuje wysoką zdolność żeglugową podczas poruszania się pod silnikiem podczas jazdy w zbiorniku. Jednocześnie możesz stać na takim dnie, co znacznie rozszerza możliwości łowienia ryb lub polowania bezpośrednio z łodzi.

„L” to indeks wskazujący, że siedzenia są montowane na tym produkcie za pomocą systemu Lyktros-Lykpaz. Ta metoda mocowania siedzisk puszek pozwala dowolnie zmieniać ich położenie, regulując w ten sposób przestrzeń kokpitu.

W obecności indeksu „T” możemy stwierdzić, że ten produkt jest wyposażony w zamontowany pawęż do lekkiego silnika łodzi, który pozwala zamienić łódź w łódź motorowodną. Kształt kadłuba nie pozwala takim łodziom poruszać się w trybie szybowcowym.

Łodzie o indeksie „K” są wyposażone w nadmuchiwane dno z kilem. Są to prawdziwe łodzie morskie, które mogą poruszać się w trybie szybowcowym. Obecność stępki zapewnia doskonałe prowadzenie w każdym zbiorniku wodnym. Znaczna prędkość sprawia, że ​​takie modele na wodzie są bardziej preferowane.

I wreszcie indeks „P” - oznaczają modele o podstawowej konfiguracji, którego koszt jest z reguły niższy w porównaniu z łodziami o tych samych wymiarach, ale wyposażonymi dodatkowo w różne akcesoria.

Rozpoczynając przegląd popularnych modeli Hunterboat, należy wspomnieć, że podobnie jak inne gumowe łódki, Zgodnie z ich cechami są one podzielone na trzy główne typy.

Wioślarstwo

Można rozważyć żywe przykłady tego typu „Hunter 250 M, ML”. „Hunter 280 R, L”. Długość łodzi wynosi odpowiednio 250 i 280 cm. Indeks „L” w nazwie oznacza, że ​​elementy mocujące siedziska „Liktros-Likpaz” są zainstalowane w obu modelach, a ich położenie można regulować. „P” w przypadku „Hunter 280” oznacza, że ​​ten model ma podstawową konfigurację. Łodzie mogą pomieścić dwie osoby. Głównym poruszającym są wiosła, dlatego nie jest pożądane używanie tych modeli w dużych wodach.

Te łodzie wiosłowe zostały opracowane na potrzeby myśliwych i rybaków. Można je bez problemu transportować. Waga produktów nie przekracza 17 kg.

Modele wioślarskie

Jednym z najpopularniejszych modeli tego typu jest Hunter 240, na którego wyposażenie mogą wskazywać wskaźniki „L” lub „P”. Łodzie są dostępne w dwóch kolorach: zielonym lub szarym. Jest to klasyczna łódź wiosłowa, na której można zainstalować wyjmowaną pawęż.

Pod silnikiem nie można rozwinąć dużej prędkości, jednak lekki silnik benzynowy lub elektryczny pomoże pokonać znaczne odległości w spokojnej wodzie, na przykład do miejsca połowu lub zasadzki myśliwskiej. Łódź ma trzyczęściową podłogę, ale możesz zainstalować książkę ze sklejki. W pełni wyposażona łódź ma masę około 18 kg.

 • „Hunter 280 LT, LR, T” zgodnie z ich cechami są zbliżone do poprzedniego modelu, jednak ze względu na większą długość jest nieco cięższy (do 23 kg), ale jest znacznie pojemniejszy.
 • „Hunter 290 R” - Jeden z najpopularniejszych modeli tego typu. Łódź ma kształt litery U, charakterystyczny dla modeli pawęży, kształt cylindrów. Rygiel ze sklejki pozwala na zainstalowanie silnika do 5 litrów. z., z którą łódź łatwo wchodzi w szybowiec. Przestronny kokpit to jedna z zalet tego modelu. Możliwość zainstalowania książki payol znacznie zwiększa możliwości korzystania z łodzi.
 • Najbardziej pojemnym modelem typu wioślarstwo motorowe jest „Hunter 320 L, LC”. LK to produkt z ruchomymi siedzeniami i kilem. W tym modelu średnica cylindrów jest zwiększona (z 39,4 do 41,5 cm). Ta pozornie nieznaczna zmiana konstrukcyjna umożliwiła stworzenie zupełnie nowej łodzi o zwiększonej zdolności do żeglugi. Maksymalna moc silnika, którą można zainstalować na łodzi, wynosi 8 litrów. z Jego połączenie ze specjalnym kształtem dna i nadmuchiwanym kilem zapewnia stabilność łodzi na kursie w trybie szybowcowym.

Obecność stępki nie zmniejsza zwrotności podczas poruszania się na wiosłach, a specjalne wzmocnienie umożliwia łatwe korzystanie z jednostki na płytkiej wodzie.

Silnik

Wielkość Łowców tej klasy wynosi 335, 340, 360 cm, a większość z nich ma twarde dno z nadmuchiwanym kilem zabezpieczonym pancerzem. Łodzie mają dobrą zdolność do żeglugi i mogą być używane bez większych emocji w dużych jeziorach i zbiornikach.

Opcje pakowania znacznie poszerzają ofertę firmy.

 • Hunter 290 LC - łódź z NDND, jednym z nowych produktów firmy. Zachowując zalety popularnego modelu, łódź stała się jeszcze łatwiejsza. Jest idealny dla miłośników indywidualnych połowów lub polowań. Większe modele zyskały również szereg nowych cech w konfiguracji z NDND. Są wygodnie pakowane, a po złożeniu stają się nie tylko łatwiejsze, ale także znacznie bardziej kompaktowe.
 • Łodzie luksusowe i komfortowe, zarówno wiosłowe, jak i motorowe, zapewniają szereg dodatkowych akcesoriów (markizy, uchwyty na wędki itp.) Przykładami takich modeli są Hunter 290 Lux Lux, Hunter 320 LT Lux i Hunter 360 A.. Obecność zdejmowanej markizy pozwala na używanie łodzi podczas długich podróży. Markiza łodzi wraz z samą łodzią może służyć jako wspaniały dom kempingowy.
 • Całkowicie nową linią działalności Hunterboat są łodzie Stealth. Te deski podłogowe przeznaczone do polowania i wędkowania są dostępne w specjalnych kolorach. Wszystkie produkty z tej serii mają tę samą konfigurację, różniącą się jedynie rozmiarem i średnicą cylindrów. Dzięki nadmuchiwanemu dnu łodzie o dobrej zdolności żeglugowej mogą być również używane na płytkiej wodzie. Stępka, pawęż i cylindry są chronione przez dodatkowy pancerz, który zapewnia bezpieczniejszy ruch w płytkiej wodzie w zaroślach lub skalistym dnie, a także pozwala pewniej cumować w różnych warunkach.

Jak wybrać

Wybór łodzi jest kwestią czysto indywidualną. Lepiej jest przejść od zadań, które zostaną przypisane do pływalni. Jeśli kupujący potrzebuje łodzi do polowania lub łowienia w cichych „tajnych” miejscach, w których mogą przebywać tylko jego najbliżsi przyjaciele, lepiej jest kupić lekki model wioślarski lub motorowodny. Waga takiego produktu powinna być zarządzana przez jedną osobę, nie zapominając o wadze innych przedmiotów wędkarskich i myśliwskich, które również będą musiały być przenoszone, polegając wyłącznie na sobie. W tym przypadku odpowiednia jest mała łódka z NDV lub klasyczny model bez twardego dna, który zwiększa ciężar i wymiary po złożeniu.

Jeśli wędkarstwo ma być w dużym stawie w towarzystwie przyjaciół, lepiej jest kupić łódź typu motorowego lub motorowodnego o wystarczającej długości, oczekując, że zawsze będą pomocnicy, aby wypuścić ten statek do wody. W przeciwnym razie marnotrawstwo energii w celu przygotowania jednostki do działania zgodnie z jej przeznaczeniem będzie nieuzasadnione wysokie.

Do długich wypraw lub przebywania na wodzie przez kilka dni możesz potrzebować łodzi z markizą „Comfort”.

Na rodzinne wakacje lepiej wybrać dużą łódź. W takim przypadku jednym z głównych wymagań w tym przypadku powinno być bezpieczeństwo, dlatego zaleca się ograniczenie się do niezbyt mocnego silnika, a także upewnienie się, że szyny i uchwyty pasażera są niezawodne. Jednym z kryteriów wyboru może być kolor. Wybierając łódź do polowania lub połowów u wybrzeży w cieniu krzewów, lepiej zwrócić uwagę na produkty o ciemnozielonym lub szarym kolorze, mniej zauważalnym z wody lub powietrza.

Jeśli planujesz używać łodzi na otwartej wodzie, lepiej wybrać jaśniejszy kolor o wysokim współczynniku odbicia, co zmniejszy nagrzewanie się cylindrów w bezpośrednim świetle słonecznym. Jeśli łódź jest wymagana do rekreacji lub długich podróży po wodzie, lepiej wybrać jasny kolor, bardziej zauważalny zarówno na wodzie, jak i na brzegu.

Oczywiście, kupując dowolny produkt, przed zakupem zaleca się sprawdzenie jakości połączeń i zaworów - są to najbardziej wrażliwe elementy konstrukcyjne. Ważne jest również sprawdzenie niezawodności montażu oarlocków i pawęży, których nieprawidłowe działanie może poważnie wpłynąć na funkcjonowanie akwizycji. Zasadniczo wszystkie wykładziny PCV powinny dobrze przylegać, w przeciwnym razie mogą stopniowo oddzielać się od materiału podstawowego.

Nowe łodzie są zazwyczaj szczelnie zapakowane w torbę przeznaczoną do transportu. Wygodne jest przechowywanie w nich produktów, zajmują niewiele miejsca i łatwo mieszczą się w bagażniku samochodu. Lekkie łodzie z płaskim lub nadmuchiwanym dnem zwykle mieszczą się w jednej torbie, ale istnieją modele, które wymagają spakowania trzech toreb. Czynnik ten jest również ważny przy zakupie nowej łodzi, ponieważ może znacząco wpłynąć na warunki jej transportu.

Recenzje właścicieli

Popularna marka Hunter, która z powodzeniem opanowała rynek pontonów z PVC w ciągu dekady, zyskała oczywiście armię lojalnych kibiców, publikując recenzje na różnych stronach, które potwierdzają ich najlepsze oczekiwania. Pozytywne opinie na temat łodzi Hunter można połączyć w kilka kluczowych punktów:

 • doskonałe właściwości jezdne i przemyślane wyposażenie;
 • Są to lekkie modele, które można wygodnie nosić samodzielnie;
 • pomimo niskiej ceny łodzie wyróżniają się wysoką jakością wykonania.

Wielu użytkowników zwraca uwagę na szybką dostawę towarów oraz jakość usług gwarancyjnych i pogwarancyjnych.

Oczywiście są tacy, którzy z jakiegokolwiek powodu byli niezadowoleni z zakupu towarów tej konkretnej marki i aktywnie bronili zalet produktów konkurencyjnych producentów. Oto kilka przykładów negatywnych recenzji produktów Hunterboat:

 • woda gromadzi się na dole, ponieważ zawór spustowy znajduje się dość wysoko;
 • torba wykonana jest z cienkiego PVC, przetartego przez cały sezon;
 • niektóre szwy są zszywane nierównomiernie.

Jednocześnie wielu użytkowników zauważa, że ​​specjaliści Hunterboat utrzymują stałą komunikację ze swoimi klientami, prawie wszystkie połączenia są rozpatrywane i szybko rozstrzygane.

O tym, jak prawidłowo korzystać z łodzi Hunter, zobacz następny film.

Obejrzyj wideo: Zabytkowy Hotel Daria w Łodzi XIX Pałac myśliwski na sprzedaż (Grudzień 2019).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz